Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καταλαβαίνω φιλε μου konstantinoslp,και εγω μολις τωρα τελειωσα το διαβασμα για το τι πρεπει να κανω και πραγματικα δεν καταλαβα τπτ,πελαγωσα,ειμαι σιγουρος οπως και εσυ,οτι αμα επειχειρησω να κανω κατι το κιν θα παει για αποσυρση,οποτε παει και για μενα το ονειρο να το κανω αλλαγη με την Iridium Rom!!!

 

δεν πειραζει ρε duc καλο ειναι και ετσι το κινητο μας ε;

Οσο για το xrecovery,δεν χρειαζεται για να κανεις ρουτ..απλα κατεβασε το z4root και τρεξτο.

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μην φοβάστε, την ROM την περνάτε και σας τα βάζει αυτή αυτόματα όλα αυτά, δεν χρειάζεστε να βάλετε τίποτα παραπάνω από αυτά που λέει το αντίστοιχο thread του Dark. Είναι μια εξαιρετική all in one λύση, και θέλει 20 λεπτά max να περαστεί..

 

Όσο για το αν γίνεται να βγάλεις κάποια από τα άχρηστα προγράμματα, ναι, σαφώς γίνεται, απλά πρέπει μέσω root explorer (απαιτεί root) να μεταφέρεις τα .apks από /system/app/ σε /data/app, κάνεις επανεκκίνηση και μετά να αφαιρείς κανονικά από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων. Περισσότερες πληροφορίες στους xda (keyword remove safe list).

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια επειδη εχω μπερδευτει,εγω θελω να κανω root το τηλ,αλλα δεν θελω πχ να περασω το Xrecovery,η καποιο αλλο προγραμμα,το θελω απλα και μονο για να αφαιρεσω καποια προγραμματα τα οποια δεν μπορω αλλιως.πχ wisepilot,latitube,και κατι αλλα χαζα!!!

Μπορω να το κανω?

 

Φυσικά μπορείς φίλε duc, αυτό έχω κάνει κι εγώ πολύ εύκολα και γρήγορα και χωρίς κανένα φόβο με το superoneclick. Μετά το TitaniumBackup αφαιρείς όποια εφαρμογή θέλεις!!

Edited by ksoulis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες......!!!!!!!!!!!!!

 

.....................................................

Υ.Γ. ΕΡΩΤΗΣΗ/ Ξερει κανεις εκτος απο 3gp format.....Tι αλλου ειδους αρχειο video υποστηριζει το mini.....????????????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....!!!!!!!!!!!!

 

Αν εγκαταστήσεις τον arcMedia player θα παίζει μέχρι και divx!!

Link to comment
Share on other sites

elsa_mobile πραγματικά χαίρομαι για τον ενθουσιασμό σου και για το γεγονός ότι κοριτσάκι πράμα βάζεις τα γυαλιά στους άντρες!!!

 

Θα σε παρακαλέσω ωστόσο να μην γράφεις με κεφαλαία, αφενός, και αφετέρου να χρησιμοποιείς με λίγο περισσότερη φειδώ το γραπτό λόγο ώστε να μην κινείσαι στα όρια της προσβολής και της αρνητικής κριτικής. Προσωπικά θα προτιμούσα τα τρια post σου να βοηθούσαν τα υπόλοιπα παιδιά για το πως θα εγκαταστήσουν τη ROM μιας και η ίδια το κατάφερες. ;)

Σε ευχαριστώ και ελπίζω στην κατανόησή σου. :)

 

Επίσης αφαιρέθηκαν όποια post ήταν off topic. Για την ROM υπάρχει αντίστοιχο topic οπότε γράφετε εκεί τα όποια, και μόνο αυτά, προβλήματα έχετε. End of story.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από duc

 

Συγνωμη ρε παιδια επειδη εχω μπερδευτει,εγω θελω να κανω root το τηλ,αλλα δεν θελω πχ να περασω το Xrecovery,η καποιο αλλο προγραμμα,το θελω απλα και μονο για να αφαιρεσω καποια προγραμματα τα οποια δεν μπορω αλλιως.πχ wisepilot,latitube,και κατι αλλα χαζα!!!

Μπορω να το κανω?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Φιλε duc...!

 

Mπορεις να κανεις απλα -root- χωρις να περασεις/εγκαταστησεις το -Xrecovery-,αλλα για να ειναι ακριβης η απαντηση μου,θα πρεπει να μου πεις και ποια εκδοση λογισμικου=firmware,εχεις αυτην την στιγμη,,πατωντας/επιλεγοντας στο τηλ.σου εκει που λεει,,,ρυθμισεις/Σχετικα με το τηλεφωνο/Αριθμος εκδοσης.

Οπως και να εχει,αυτο που θελεις μπορει να γινει και χωρις να εγκαταστησεις το -Xrecovery.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αρχικό μήνυμα από konstantinoslp

 

δηλαδη για να βαλω μια ρομ θα πρεπει να εχω xrecovery,app2sd,dalvik,jit?????κοροιδευομαστε ;;δεν εχω ιδεα πως,που,γιατι,ποτε πρεπει να υπαρχουν αυτες οι εφαρμογες στο κιν!αν τα επιχειρησω παει για αποσυρση το κινητο!

Πφφφφ και ειχα ψυθει τοσο πολυ...απομακρυνεται το ονειρο της ρομ για μενα..:/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αγαπητε konstantinoslp...!

 

Για να βαλεις μια -rom-θα πρεπει να καλυψεις τις απαιτησεις που χρειαζονται για την εγκατασταση της.

Αν εννοεις την -iridium rom- (Xrecovery) και (ext3 partition-SD card) ειναι βασικες της,,προυποθεσεις,,,τα υπολοιπα θα εγκατασταθουν κατοπιν αυτοματα,βαση του αριστου σχεδιασμου της,απο τον δημιουργο της DaRk_dOg....!!!!!!!

 

(Υ.Γ Μεχρι αυτην την στιγμη,(και πολυ πιθανο,αν οχι βεβαιο και στο μελλον) το -Χrecovery- (η κατι αναλογο Credits:στον zdzιhu)θα ειναι βασικη προυποθεση για την οποιαδηποτε -rom-.

Δεν θα ισχυει ομως και το ιδιο για το -ext3 pαrtition-,πολυ συντομα αυτη η διαδικασια να μην χρειαζεται,,αλλα θα εχει και το αναλογο κοστος η απουσια αυτου του διαμερισματος...

Η πιθανη τροποποιηση του,αλλα και η μεταλλαξη του σε αλλης μορφης διαμερισμα,,θα επιφερει ακομα πιο θεαματικα αποτελεσματα,,ολα ομως βρισκονται αυτην την στιγμη σε πειραματικο σταδιο....)

 

Το ονειρο δεν ειναι μακρια,αλλα σε αλλο thread-topic και αν συνεχισω να σου γραφω μαλλον δεν θα δεις ουτε το -post- αυτο,σε αυτο το -topic-.

Av πραγματικα το επιθυμεις θα περιμενουν τις ερωτησεις σου πολλα μελη στο -thread- για την -iridium rom-.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Οποιο μελος χρειαζεται,καποια βοηθεια για την εγκατασταση της (iridium-rom) του αγαπητου μας DaRK_dOg και οχι μονο,,,θα ειμαι και εγω εκει,στο αντιστοιχο -thread- για να προσφερω την οποια βοηθεια μου,,,με τις μικρες μου δυναμεις-γνωσεις,που μου παρειχαν τα πολυ-προσφερομενα μελη.....kalas,mobile_hacker,DaRk_dOg, υπο την ανοχη,για το δυσκολο αλλα απαραιτητο εργο,

του αγαπητου (moderator) -zxr-.

 

Υ.Γ (ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ + ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΠΙΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ

+ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΛΑΘΟΣ........(οχι σκοπιμως-ελλειψη γνωσης,κυριως...) ΣΑΝ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.....[ Keep Reading ] )

 

 

Y.Γ.(συγνωμη για το -οff topic...κατα την κριση σας,εφοσον και εαν,,παρακαλεισθε για την διαγραφη του)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

3 πραγματακια. δεν μου αρεσαν στο νεο μου κινητο xperia mini 1. η μπαταρια που ειναι ενσωματομενη και αν χαλασει καποια στιγμη αντε να την αλαξεις 2 οτι δεν θα εχουμε την αναβαθμιση 2.2 γιατι μας ακυρωνουν ετσι απο την μαμα s.e 3 πως εγω θα περασω κατι εικονιδια που ειναι διπλα στην αναμονη που εχει το ψυφιακο ρολοι στα εικονειδια που εχει στο μενου μεσα στο πλαισιο.

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω..

τι καρτα μνήμης να πάρω?

στα 8gb καλά είναι?και class?

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω..

τι καρτα μνήμης να πάρω?

στα 8gb καλά είναι?και class?

ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Φίλε Σπύρο η χωρητικότητα εξαρτάται από τις ανάγκες σου και τι θες να έχεις αποθηκευμένο στο κινητό σου. Νομίζω όμως οι 8gb είναι καλά και οποιαδήποτε κάρτα class 4 και άνω σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω..

τι καρτα μνήμης να πάρω?

στα 8gb καλά είναι?και class?

ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Φιλε Σπυρο....!!!

 

Οσο ποιο μεγαλο ειναι το -class- τοσο πιο γρηγορα επεξεργαζεται/μεταφερει τα δεδομενα η αντιστοιχη -SD- καρτα.....

 

Η χωρητικοτητα και η ταχυτητα της καθε καρτας ειναι και αναλογη των απαιτησεων του χρηστη + το βαλαντιο που διαθετει.....η οικονομικη μου αποψη ειναι οτι μια καρτα -SD- 4 class και με την αναλογη χωροταξικη απαιτηση του Αγοραστη-χρηστη ειναι μια πολυ καλη επιλογη.

 

Αν λοιπον σε καλυπτει αυτη η καρτα χωροταξικα/μεταφορα & επεξεργασια δεδομενων.....πιστευω πως ειναι μια πολυ καλη επιλογη...

 

Υ.Γ.(πολλοι φυσικα μετα την αγορα οποιασδηποτε καρτας αναφερουν πως.....

 

1) -Αυτα τα -GB- δεν φτανουν ποτε.....

 

2)-Αν το ηξερα θα επαιρνα μια πιο γρηγορη....

 

Η πλεονεξια ειναι παντα προσον του Αγοραστη-χρηστη....:lol::lol:

 

Σ'ευχαριστω.......!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο,

σ'ευχαριστώ πολύ για την μάλλον φιλοσοφική ανάλυση

στο θέμα των καρτών μνήμης:)!!

Το σχόλιο σου δε για την πλεονεξία και τον καταναλωτισμό

πραγματικά διδακτικό!!

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!

Φιλε Σπυρο....!!!

 

Οσο ποιο μεγαλο ειναι το -class- τοσο πιο γρηγορα επεξεργαζεται/μεταφερει τα δεδομενα η αντιστοιχη -SD- καρτα.....

 

Η χωρητικοτητα και η ταχυτητα της καθε καρτας ειναι και αναλογη των απαιτησεων του χρηστη + το βαλαντιο που διαθετει.....η οικονομικη μου αποψη ειναι οτι μια καρτα -SD- 4 class και με την αναλογη χωροταξικη απαιτηση του Αγοραστη-χρηστη ειναι μια πολυ καλη επιλογη.

 

Αν λοιπον σε καλυπτει αυτη η καρτα χωροταξικα/μεταφορα & επεξεργασια δεδωμενων.....πιστευω πως ειναι μια πολυ καλη επιλογη...

 

Υ.Γ.(πολλοι φυσικα μετα την αγορα οποιασδηποτε καρτας αναφερουν πως.....

 

1) -Αυτα τα -GB- δεν φτανουν ποτε.....

 

2)-Αν το ηξερα θα επαιρνα μια πιο γρηγορη....

 

Η πλεονεξια ειναι παντα προσον του Αγοραστη-χρηστη....:lol::lol:

 

Σ'ευχαριστω.......!!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από duc

 

Συγνωμη ρε παιδια επειδη εχω μπερδευτει,εγω θελω να κανω root το τηλ,αλλα δεν θελω πχ να περασω το Xrecovery,η καποιο αλλο προγραμμα,το θελω απλα και μονο για να αφαιρεσω καποια προγραμματα τα οποια δεν μπορω αλλιως.πχ wisepilot,latitube,και κατι αλλα χαζα!!!

Μπορω να το κανω?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Φιλε duc...!

 

Mπορεις να κανεις απλα -root- χωρις να περασεις/εγκαταστησεις το -Xrecovery-,αλλα για να ειναι ακριβης η απαντηση μου,θα πρεπει να μου πεις και ποια εκδοση λογισμικου=firmware,εχεις αυτην την στιγμη,,πατωντας/επιλεγοντας στο τηλ.σου εκει που λεει,,,ρυθμισεις/Σχετικα με το τηλεφωνο/Αριθμος εκδοσης.

Οπως και να εχει,αυτο που θελεις μπορει να γινει και χωρις να εγκαταστησεις το -Xrecovery.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αρχικό μήνυμα από konstantinoslp

 

δηλαδη για να βαλω μια ρομ θα πρεπει να εχω xrecovery,app2sd,dalvik,jit?????κοροιδευομαστε ;;δεν εχω ιδεα πως,που,γιατι,ποτε πρεπει να υπαρχουν αυτες οι εφαρμογες στο κιν!αν τα επιχειρησω παει για αποσυρση το κινητο!

Πφφφφ και ειχα ψυθει τοσο πολυ...απομακρυνεται το ονειρο της ρομ για μενα..:/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αγαπητε konstantinoslp...!

 

Για να βαλεις μια -rom-θα πρεπει να καλυψεις τις απαιτησεις που χρειαζονται για την εγκατασταση της.

Αν εννοεις την -iridium rom- (Xrecovery) και (ext3 partition-SD card) ειναι βασικες της,,προυποθεσεις,,,τα υπολοιπα θα εγκατασταθουν κατοπιν αυτοματα,βαση του αριστου σχεδιασμου της,απο τον δημιουργο της DaRk_dOg....!!!!!!!

 

(Υ.Γ Μεχρι αυτην την στιγμη,(και πολυ πιθανο,αν οχι βεβαιο και στο μελλον) το -Χrecovery- (η κατι αναλογο Credits:στον zdzιhu)θα ειναι βασικη προυποθεση για την οποιαδηποτε -rom-.

Δεν θα ισχυει ομως και το ιδιο για το -ext3 pαrtition-,πολυ συντομα αυτη η διαδικασια να μην χρειαζεται,,αλλα θα εχει και το αναλογο κοστος η απουσια αυτου του διαμερισματος...

Η πιθανη τροποποιηση του,αλλα και η μεταλλαξη του σε αλλης μορφης διαμερισμα,,θα επιφερει ακομα πιο θεαματικα αποτελεσματα,,ολα ομως βρισκονται αυτην την στιγμη σε πειραματικο σταδιο....)

 

Το ονειρο δεν ειναι μακρια,αλλα σε αλλο thread-topic και αν συνεχισω να σου γραφω μαλλον δεν θα δεις ουτε το -post- αυτο,σε αυτο το -topic-.

Av πραγματικα το επιθυμεις θα περιμενουν τις ερωτησεις σου πολλα μελη στο -thread- για την -iridium rom-.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Οποιο μελος χρειαζεται,καποια βοηθεια για την εγκατασταση της (iridium-rom) του αγαπητου μας DaRK_dOg και οχι μονο,,,θα ειμαι και εγω εκει,στο αντιστοιχο -thread- για να προσφερω την οποια βοηθεια μου,,,με τις μικρες μου δυναμεις-γνωσεις,που μου παρειχαν τα πολυ-προσφερομενα μελη.....kalas,mobile_hacker,DaRk_dOg, υπο την ανοχη,για το δυσκολο αλλα απαραιτητο εργο,

του αγαπητου (moderator) -zxr-.

 

Υ.Γ (ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ + ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΠΙΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ

+ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΛΑΘΟΣ........(οχι σκοπιμως-ελλειψη γνωσης,κυριως...) ΣΑΝ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.....[ Keep Reading ] )

 

 

Y.Γ.(συγνωμη για το -οff topic...κατα την κριση σας,εφοσον και εαν,,παρακαλεισθε για την διαγραφη του)

 

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση,το τηλ μου λοιπόν έχει!

Εκδοση Firmware

2.1 Update 1

Εκδοση kernel

2.6.29

Αριθμός Εκδοσης

2.0.Α.0.504

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Eιμαι Nordic

Εκδοση Firmware

2.1 Update 1

Εκδοση kernel

2.6.29

Αριθμός Εκδοσης

2.0.Α.0.504

rooted

app2sd

με καρτα 8GB class2

Μπορω να παρω την Iridium Rom με αυτα τα χαρακτηρηστηκα η θα ανατιναχτη η συσκευη αν σε κατι απο αυτα δεν πληρω τις προυποθεσεις παρακαλω ας μου το πει καποιος γνωστης πριν το αρχισω και κανω καμια πατατα.Ευχαριστω εκ των πρωτερον.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά θα την πάρει! εδώ την πέρασα εγώ στην μαμισια την 2gb καρτούλα και το κινητό είναι σαν να έχει πιει red bull!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

εδώ την πέρασα εγώ στην μαμισια την 2gb καρτούλα και το κινητό είναι σαν να έχει πιει red bull!!! :lol:

 

+1 :superman:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ομως εκανα πατατα περασα την 0.24 με seus και δεν εχω ροοτ:cry:

αντε να βγαλω ακρη τωρα.............:cry::cry::cry::cry::cry:

Εχει βρεθει τροπος να κανω ροοτ αυτην την εκδοση?

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ομως εκανα πατατα περασα την 0.24 με seus και δεν εχω ροοτ:cry:

αντε να βγαλω ακρη τωρα.............:cry::cry::cry::cry::cry:

Εχει βρεθει τροπος να κανω ροοτ αυτην την εκδοση?

 

Θα κατεβάσεις το SuperOneClick, αλλά από εδώ.

 

Είναι "τροποποιημένη" έκδοση, ειδικά για την 2.0.2.A.0.24

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση,το τηλ μου λοιπόν έχει!

Εκδοση Firmware

2.1 Update 1

Εκδοση kernel

2.6.29

Αριθμός Εκδοσης

2.0.Α.0.504

 

Την Καλησπερα μου στον duc... και στους υπολοιπους...!!!

 

Kαι φυσικα μπορεις να κανεις μονο -root- στην συσκευη σου,με αυτην την εκδοση [2.0.Α.0.504] λογισμικου=

firmware,,αλλα οπως μας προετρεψε ο αγαπητος -moderator- zxr....

 

Θα πρεπει να μεταφερουμε την κουβεντα μας (συνεχεια) στο αναλογο -topic- ,,γιατι αν συνεχισουμε

εδω κινδινευουμε να χαρακτηριστουμε -off topic- και να διαγραφουν τα -post- μας...:X

 

Το -topic- θα το βρεις εδω [ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054 ].

 

Υ.Γ.(Αν θελεις θα σε παρακαλεσω,,να διαβασεις τον πολυ αναλυτικο οδηγο,του πολυ-προσφερομενου μελους και δημιουργου DaRk_dOg

για να καταλαβεις περισσοτερα για την διδικασια, (και για καλο δικο σου)και θα περιμενω εκει περα

την οποιαδηποτε ερωτηση σου για να σου εξηγησω και εγω,,αλλα το πιο πιθανο και καποιο αλλο σεβαστο μελος

 

,,το τι ακριβως πρεπει να κανεις.....:!:

 

Αν οχι αμεσα...παρα πολυ συντομα...

 

Σευχαριστω...!!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το SuperOneClick, αλλά από εδώ.

 

Είναι "τροποποιημένη" έκδοση, ειδικά για την 2.0.2.A.0.24

Να σε καλα φιλε Dark θα προσπαθησω αμεσως μολις μου φυγει ο πανικος γιατι εδω γινετε χαμος τωρα εκανα φορματ σε εχτ3 και μετα αναρωτηθηκα οοοπα θα ανοιγει το κινητο.Αφου το ειχα α2σδ πρωτα

 

EDIT ολα καλα μεχρι εδω rooted

EDIT2 Βαζω xrecovery αυτο κατεβαζει μονο του το busybox η πρεπει να το εχω απο πριν?

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

αλλα οπως μας προετρεψε ο αγαπητος -moderator- zxr Θα πρεπει να μεταφερουμε την κουβεντα μας (συνεχεια) στο αναλογο -topic-

 

Και από ότι φαίνεται θα πρέπει να το ξανά κάνω προτού περάσουμε σε πιο δραστικά μέτρα. Κι επειδή κάτι τέτοιο δεν το θεωρώ λύση θα παρακαλέσω θερμά να μιλάμε για την iridium στο σχετικό topic.

 

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα φιλε Dark θα προσπαθησω αμεσως μολις μου φυγει ο πανικος γιατι εδω γινετε χαμος τωρα εκανα φορματ σε εχτ3 και μετα αναρωτηθηκα οοοπα θα ανοιγει το κινητο.Αφου το ειχα α2σδ πρωτα

 

EDIT ολα καλα μεχρι εδω rooted

EDIT2 Βαζω xrecovery αυτο κατεβαζει μονο του το busybox η πρεπει να το εχω απο πριν?

 

Το xrecovery βασίζεται στο δικό του busybox που περιλαμβάνεται στα αρχεία εγκατάστασης (συγκεκριμένα είναι 3 αρχεία, το busybox, το chargemon και το xrecovery.tar).

 

Οπότε δεν κατεβάζεις τπτ παρά μόνο αυτά τα αρχεία και τα βάζεις στο /system/bin δίνοντας τα εξής permission:

 

http://i.imagefra.me/52fhx6mu.png

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και από ότι φαίνεται θα πρέπει να το ξανά κάνω προτού περάσουμε σε πιο δραστικά μέτρα. Κι επειδή κάτι τέτοιο δεν το θεωρώ λύση θα παρακαλέσω θερμά να μιλάμε για την iridium στο σχετικό topic.

 

Ευχαριστώ :)

 

Με συγχωρητε απλα πανικοβληθηκα προς στιγμην εφερα και τον Dark σε δυσκολη θεση να απανταει εδω περα.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

 

http://i.imagefra.me/52fhx6mu.png

 

Μπορεις να μας εξηγησεις λιγο την μεταφραση των permissions σε νουμερα?

Δηλαδη ειχα δει καπου για permissions 644. Τελικα ηταν τα 2 πρωτα στην πρωτη σειρα και το πρωτο σε καθε επομενη. Αν καταλαβα καλα, καθε σειρα παει σαν 4-6-8.

Αλλα πως μεταφραζονται σε νουμερα τα permissions που εδωσες στο προηγουμενο ποστ σου? Οπου δηλαδη εχω το πρωτο και το τριτο τσεκαρισμενο σε μια σειρα?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...