Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειμαι καινουριος και ψαχνω το φορουμ αρκετη ωρα αλλα επειδη ειμαι ασχετος

να ρωτησω: τελικα με το android 2.2 θα ειναι διαθεσιμο στο x10 mini? Αν εχει ηδη γινει συζητηση ας μου δωσει καποιος το link αν του ειναι ευκολο βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κακοτυχε φιλε μου... Πρωτα τσεκαρε αν εχεις απενεργοποιησει τους ηχους μεσα απο τις ρυθμισεις... Αφου δεις οτι ειναι ολα ανοιχτα , εχεις παθει οτι επαθα και εγω το Σάββατο... Αρχισε να κοβεται ο ηχος απο μονος του και τελικα.... :cry: τον χασαμε....

Το πηγα ΣΗΜΕΡΑ στην Sony Ericsson στην Καλλιθέα και μου λεει οτι το εκαψα γιατι εβαλα τραγουδι με μπασο ( ενω δοκιμαζα ηχους για ξυπνητηρι του κινητου)... Αλλα και μπασο να ειχε θα επρεπε να καει αμεσως??? Τελος παντων... Το πηρε και μου δινει ενα χαρτι και μου λεει... "Παρτε μας τηλεφωνο στις 24 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ να δειτε αν ειναι ετοιμο..." 14 μερες στην καλυτερη... Μηπως τα στελνουν εξωτερικο ρε παιδια??? Καλη τυχη φιλε και ελπιζω απλα να εχεις κλεισει τους ηχους καταλαθος...

 

Μην μου λες τετοια τωρα και εχω μεταλ τραγουδι να βαραει οταν με παιρνουν..θα το γυρισω στα στρουμφακια για να μην το καψω!

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι καινουριος και ψαχνω το φορουμ αρκετη ωρα αλλα επειδη ειμαι ασχετος

να ρωτησω: τελικα με το android 2.2 θα ειναι διαθεσιμο στο x10 mini? Αν εχει ηδη γινει συζητηση ας μου δωσει καποιος το link αν του ειναι ευκολο βεβαια!

 

Επίσημα όχι, αλλά υπάρχουν κάποια beta froyo ports στο forum των xda. Ψάξε εκεί.:)

 

Όσο για το ηχείο, λυπάμαι για την περίπτωση σου, αλλά ρε παιδιά, τι το παίρνουμε αν δεν μπορούμε να ακούσουμε ο,τι θέλουμε; Αν ήταν ελαττωματικό, θα το πάθαινε έτσι κι αλλιώς. Το μπάσο του πείραξε του υπαλλήλου; Κάτι τέτοιες "διαγνώσεις" είναι κορυφαίες. Ελπίζω πάντως να σου επιστραφεί όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να κανω format το κινητο χωρις να χρειαστει να κανω upgrade σε .06

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου έβγαλε πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση, αλλα δεν υπαρχει διαθεσιμη μνημη για την εγκατασταση,καντε επανεκκινιση. εσβησα εφαρμογες εχω 40 mb ελευθερα εκανα επανεκκινιση και μου βγαζει το ιδιο.
Link to comment
Share on other sites

Ο Dolphin τα διαβαζει κανονικα

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

ευχαριστω, τον κατεβαζω για τεστ.

 

Μην μου λες τετοια τωρα και εχω μεταλ τραγουδι να βαραει οταν με παιρνουν..θα το γυρισω στα στρουμφακια για να μην το καψω!

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

παρομοιως αλλα αντεχει! παντως εχω και τα στρουμφακια σε μεταλ σε περιπτωση που το αποφασισεις. :lol:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ουτε ο dolphin, ουτε ο miren που δοκιμασα διαβαζουν σελιδες στα αραβικα. εμφανιζουν τετραγωνα αντι για γραμματα. κανενας αλλος browser που να παιζει?

 

κατεβασα και το teamviewer γιατι στους υπολογιστες μου με εχει βολεψει πολυ, αλλα η εκδοση για κινητο δεν υποστηριζει τη μεταφορα αρχειων. υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα παρομοιο που να υποστηριζει κατι τετοιο μεσω wifi?

 

ευχαριστω.

Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

τελικα ουτε ο dolphin, ουτε ο miren που δοκιμασα διαβαζουν σελιδες στα αραβικα. εμφανιζουν τετραγωνα αντι για γραμματα. κανενας αλλος browser που να παιζει?

 

κατεβασα και το teamviewer γιατι στους υπολογιστες μου με εχει βολεψει πολυ, αλλα η εκδοση για κινητο δεν υποστηριζει τη μεταφορα αρχειων. υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα παρομοιο που να υποστηριζει κατι τετοιο μεσω wifi?

 

ευχαριστω.

 

Αν θες γενικά μεταφορά αρχείων μέσω Wifi, δες το Web Sharing ή το Wifi Explorer.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ουτε ο dolphin, ουτε ο miren που δοκιμασα διαβαζουν σελιδες στα αραβικα. εμφανιζουν τετραγωνα αντι για γραμματα. κανενας αλλος browser που να παιζει?

 

κατεβασα και το teamviewer γιατι στους υπολογιστες μου με εχει βολεψει πολυ, αλλα η εκδοση για κινητο δεν υποστηριζει τη μεταφορα αρχειων. υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα παρομοιο που να υποστηριζει κατι τετοιο μεσω wifi?

 

ευχαριστω.

 

Σε εμενα τα εμφανιζει κανονικα

 

http://184.72.239.143/mu/2eb09846-544a-feca.jpg

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:Υπάρχει τρόπος στο άλμπουμ (Προβολή Φωτό)να μήν εμφανίζει όλες τις φωτό που υπάρχουν στην SD??Δηλαδή να προβάλει μόνο αυτές που είναι σε συγκεκριμένο φάκελο???

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

To αλμπουμ προβαλει οτι φωτο βρισκει. Αν θες να μην προβαλει καποιες φωτο, πρεπει να τις βαλεις μεσα σε ενα φακελο που η ονομασια του στην αρχη, θα εχει μια τελεια.

Δηλαδη:

Εστω οτι εχεις εναν φακελο που λεγεται "FamilyPics" και δεν θες να σε τον εμφανιζει το αλμπουμ. Τον μετονομαζεις σε ".FamilyPics" και εισαι jet.

Με αυτον τον τροπο δεν θα προβαλονται οι φωτο απο κανενα image viewer ομως. Αν θες να δεις τις φωτο, θα πρεπει να πας εκει μεσα χειροκινητα με ενα file manager και να τις ανοιξεις απο κει.

 

Καλως ηρθες!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

κάτοχος του mini μας , χαζεύοντας και παίζοντας με το wifi Μου, μου έβγαλε Update!

Τί είναι αυτό ρε παιδιά?

Εννοείται έχω την 2.1 και μετά από αυτή μου είχε βγάλει ακόμα ένα update Το είχα περάσει και αυτό!

Τώρα αυτό???

2.2.???

Λέτε???

Κάνοντας Update , τα χάνω όλα?

Τηλεφωνικό Κατάλογο?

Sms?

Εφαρμογές?

:confused:

ε?ε?ε?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

:cool:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι το 2.1.1. Δε χάνεις τίποτα.

 

χμ...

θυμάμαι από τα προηγούμενα updates, στο site της η S.E. έβγαζε ανακοινωση και έλεγε και χαρακτηριστικά - βελτιώσεις- προσθήκες, της νέας αυτής έκδοσης....τώρα ψάχνω και δε βρίσκω τίποτα....:confused:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χθες ρωτησα πως μπορω να αποθηκευσω τα sms μου στον υπολογιστη. Ο φιλος dave481985 μου απαντησε να χρησιμοποιησω το myphone explorer. Το κατεβασα αλλα δεν εχω ιδεα τι κανω τωρα. Το συνδεω με usb και μου λεει οτι: "Συνδεθηκε καλωδιο USB" και απο κατω "Απενεργοποιηθηκε το USB-Debug". Καμια βοηθεια?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μη με κράξετε που θα διατυπώσω χιλιοειπωμένη ερώτηση αλλά θα αναφερθώ στο θέμα της μπαταρίας. είδα τα tips για εξοικονόμηση μπαταρίας και τα έκανα πράξη, επίσης διάβασα πως κάποιοι παραπονιούνται πως η μπαταρία "κρατάει" 2,5 μέρες και το θεωρούνε λίγο.. εγώ θα πω ότι η μπαταρία μου κρατάει το πολύ μισή μέρα χωρίς υπερβολή.. Πχ, το φόρτισα πριν 2.5 ώρες πλήρως και χωρίς να τρέξω κάποια βαριά εφαρμογή ( me gps να τρέχει και ενα προγραμματάκι καιρού) αυτή τη στιγμή η μπαταρία είναι στο 75%.. Αν τρέξω το gps για το προγραμματάκι wisepilot ή κάτι παρεμφερές με χάρτες και στείλω κανα μήνυμα παραπάνω ή μιλήσω με κάποιον κανα 5λεπτο τότε κατευθείαν ανάβει το κόκκινο led. Με λίγα λόγια η μπαταρία κρατάει κανα 5ωρο, προφανώς δεν είναι καθόλου φυσιολογικό αυτό. Να σημειώσω επίσης ότι το φόρτισα σε 4-5 κύκλους πλήρης φόρτισης από τη στιγμή που το αγόρασα (δηλ. 6 μερες πριν).. Να το παω για επιστροφή και αντικατάσταση η τι ?? Αν μπορεί να βοηθήσει κανεις. Και sorry για το μακρυσκελές post

 

Εκανα restart το κινητό ύστερα από τη φόρτιση όπως μου είπε ο dimtz αλλά πάλι τα ίδια. Το φόρτισα εχθές το βράδυ και τώρα η μπαταρία είναι στο 15%.. Νομίζω, είναι απλά τραγικό αυτό. Καμμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Εκανα restart το κινητό ύστερα από τη φόρτιση όπως μου είπε ο dimtz αλλά πάλι τα ίδια. Το φόρτισα εχθές το βράδυ και τώρα η μπαταρία είναι στο 15%.. Νομίζω, είναι απλά τραγικό αυτό. Καμμιά ιδέα???

 

Καλά και σε εμένα την πρώτη εβδομάδα τόσο κρατούσε... Αλλά μήπως έχεις κάποιο widget ή εφαρμογή που σου τρώει την μπαταρία;

 

Πήγαινε στο "ρυθμίσεις/σχετικά με το τηλέφωνο/χρήση μπαταρίας" και θα δεις ποια εφαρμογή χρησιμοποιεί την μπαταρία σου...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Καλά και σε εμένα την πρώτη εβδομάδα τόσο κρατούσε... Αλλά μήπως έχεις κάποιο widget ή εφαρμογή που σου τρώει την μπαταρία;

 

Πήγαινε στο "ρυθμίσεις/σχετικά με το τηλέφωνο/χρήση μπαταρίας" και θα δεις ποια εφαρμογή χρησιμοποιεί την μπαταρία σου...

 

 

Την πρώτη εβδομάδα?? Εννοείς ότι μετά "έφτιαξε" και ήταν οκ??? Πήγα ιστορικό μπαταρίας και μου βγάζει display 94% και ετοιμότητα κυψέλης 6%, τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη εβδομάδα?? Εννοείς ότι μετά "έφτιαξε" και ήταν οκ??? Πήγα ιστορικό μπαταρίας και μου βγάζει display 94% και ετοιμότητα κυψέλης 6%, τίποτα άλλο

 

Εάν είσαι σε 3g δίκτυο και ΔΕΝ έχεις καλό σήμα, σου καταναλώνει γρηγορότερα την μπαταρία. Δοκίμασε αποκλειστικά GSM και δες αν σου κάνει διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι σε 3g δίκτυο και ΔΕΝ έχεις καλό σήμα, σου καταναλώνει γρηγορότερα την μπαταρία. Δοκίμασε αποκλειστικά GSM και δες αν σου κάνει διάφορα.

 

Οκ ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω και αυτό:p

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη εβδομάδα?? Εννοείς ότι μετά "έφτιαξε" και ήταν οκ??? Πήγα ιστορικό μπαταρίας και μου βγάζει display 94% και ετοιμότητα κυψέλης 6%, τίποτα άλλο

 

Ναι τώρα μου κρατάει 2 μέρες άνετα..... Μήπως το χρησιμοποιείς συνέχεια;

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα όχι, αλλά υπάρχουν κάποια beta froyo ports στο forum των xda. Ψάξε εκεί.:)

 

που ειναι αυτο/τι ειναι αυτο? Η se δεν εχει κανει καμια επισημη δηλωση?

 

sorry σου ειπα... δεν το κατεχω το αθλημα

 

p.s.:Διαβασα αυτο το thread με το partition της καρτας μνημης κτλ... αλλα μετα απο αυτο δεν υπαρχει ουτε μια δυσλειτουργια στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα μου κρατάει 2 μέρες άνετα..... Μήπως το χρησιμοποιείς συνέχεια;

 

Αν δεις το αρχικό μου πόστ ανέφερα ότι το χρησιμοποιώ ελάχιστα και παρόλα αυτά η μπαταρία δεν την παλεύει καθόλου γιαυτό λεω μήπως το παω πίσω για αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Αν θες γενικά μεταφορά αρχείων μέσω Wifi, δες το Web Sharing ή το Wifi Explorer.

 

οκ, θα τα τσεκαρω, ευχαριστω πολυ. (φανταζομαι free απο το market ειναι, ετσι?)

 

Σε εμενα τα εμφανιζει κανονικα

 

http://184.72.239.143/mu/2eb09846-544a-feca.jpg

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

:blink: ε, αυτο δεν το καταλαβαινω! στο aljazeera μπηκα και γω και ειναι ολο τεττραγωνα αντι γραμματα. τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το αρχικό μου πόστ ανέφερα ότι το χρησιμοποιώ ελάχιστα και παρόλα αυτά η μπαταρία δεν την παλεύει καθόλου γιαυτό λεω μήπως το παω πίσω για αντικατάσταση

 

Τι έχεις ανοιχτό και τρέχει?

 

wifi? bluetooth? gps? Δεδομένα?

 

Τι προγράμματα και widget έχεις εγκατεστημενα?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...