Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κουφο 2: απο τη προβολη επαφων αν διαλεξεις μια επαφη πως την καλεις? Εμενα με αφηνει να κανω μονο edit ενω οι οδηγιες λενε οτι πατας το πρασινο τηλεφωνο..εμενα ομως κατω απο το edit δεν εχει κανενα αλλο κουμπι να πατήσω!

 

Λοιπόν βρέθηκε η λύση στο κουφό2: για κάποιο λόγο που μόνο η google ξέρει, όταν συγχρόνισα τις επαφές από την SIM στο τηλέφωνο και από το τηλέφωνο στο gmail contacts, αυτά στο τέλος περαστήκανε ως notes!!! Μέχρι να ξανακάνω sync, το phonebook δούλευε μια χαρά (γιατί είχε ακόμα την πρώτη αντιγραφή από sim, όπου η αντιστόιχηση είναι 1-1. Πριν 2-3 μέρες ξαναέφτιαξα τα contacts στο gmail και τα έκανα sync στο τηλέφωνο - εκεί πρέπει να έγινε η μλκ, και τα πέρασε ΟΛΑ ως notes στο τηλέφωνο.... έτσι εξηγείται και το ότι με καλούσαν 2-3 συγκεκριμένα νούμερα και δεν τα αναγνώριζε (ενώ στην αρχή τα αναγνώριζε).

 

Με τούτα και με κείνα, τέλος το google sync!!! Να χα μόνο ένα τρόπο να σβήσω ΟΛΑ τα contacts από το τηλέφωνο για αν τα ξαναπεράσω από την sim.... βρήκε κανείς κανένα τρόπο???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τούτα και με κείνα, τέλος το google sync!!! Να χα μόνο ένα τρόπο να σβήσω ΟΛΑ τα contacts από το τηλέφωνο για αν τα ξαναπεράσω από την sim.... βρήκε κανείς κανένα τρόπο???

 

settings/manage applications/contacts storage/clear

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα

(γέρος για rock , νέος για θάνατο , και να με στην νεα τεχνολογία κι εγώ)

 

Αν και διάβασα "προσεκτικά" ολο τα post δεν είδα κατι ανάλογο

 

θα ήθελα να μου πείτε βρε παιδιά αν μπορώ να διαχειριστώ τις "ΕΠΑΦΕΣ"

απο το pc , γιατί μου έχει "κόψει" γράμματα (στην αντιγραφή που έγινε προφανώς ), και είναι πολύ χρονοβόρο να το κάνω από το mini ...

Απ οτι έχω καταλάβει δεν υποστηρίζει το "παλιό" pc suite , που έβλεπες και διαχειριζόσουν ακόμα και τα sms απο το pc (?)

 

( ευχαριστώ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ....για να μην γεμίζουμε με άκυρα post :D )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα

(γέρος για rock , νέος για θάνατο , και να με στην νεα τεχνολογία κι εγώ)

 

Αν και διάβασα "προσεκτικά" ολο τα post δεν είδα κατι ανάλογο

 

θα ήθελα να μου πείτε βρε παιδιά αν μπορώ να διαχειριστώ τις "ΕΠΑΦΕΣ"

απο το pc , γιατί μου έχει "κόψει" γράμματα (στην αντιγραφή που έγινε προφανώς ), και είναι πολύ χρονοβόρο να το κάνω από το mini ...

Απ οτι έχω καταλάβει δεν υποστηρίζει το "παλιό" pc suite , που έβλεπες και διαχειριζόσουν ακόμα και τα sms απο το pc (?)

 

( ευχαριστώ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ....για να μην γεμίζουμε με άκυρα post :D )

 

μπορεις πολυ ευκολα απο το gmail/contacts

(υποθετω πως ανοιξες λογαριασμο gmail)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ εχθές ένα x10 mini.. Τι να πω τώρα.. χειρότερο λειτουργικό δεν έχω ξαναδεί.. Πολύ μπλεγμένα menu, με πολύ ελλιπής επιλογές για τηλέφωνο Αν και πολύ γρήγορο το adroid 1.6 είναι πολύ μούφα λειτουργικό για εμενα και τις ανάγκες μου.

 

Το αγόρασα χθες από Πλαίσιο 280e το δίνω σήμερα 230e με 2 προσόψεις κόκκινη και κιτρινοπράσινη (μαζί με την μαύρη φυσικά), το κινητό είναι με την ζελατίνα του αγρατζουνιστο και με τα περιεφεριακα του στα σφαγισμενα σακουλακια

Link to comment
Share on other sites

Παίδες...μια μικρη βοηθεια ακομα αν μπορειτε...

Περασα μεσα στην καρτα μνημης το navigon...

Υπαρχει προγραμμα που να μπορω να δω τους φακελους και τα αρχεια της καρτας μνημης και να μπορω να τρεξω καποιο προγραμμα απο εκει?

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες...μια μικρη βοηθεια ακομα αν μπορειτε...

Περασα μεσα στην καρτα μνημης το navigon...

Υπαρχει προγραμμα που να μπορω να δω τους φακελους και τα αρχεια της καρτας μνημης και να μπορω να τρεξω καποιο προγραμμα απο εκει?

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

ASTRO File Manager

Link to comment
Share on other sites

Παίδες...μια μικρη βοηθεια ακομα αν μπορειτε...

Περασα μεσα στην καρτα μνημης το navigon...

Υπαρχει προγραμμα που να μπορω να δω τους φακελους και τα αρχεια της καρτας μνημης και να μπορω να τρεξω καποιο προγραμμα απο εκει?

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Astro File Manager, OI File Manager, Linda File Manager, AndExplorer...

Κατέβασε όποιον θέλεις από το Market! ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ εχθές ένα x10 mini.. Τι να πω τώρα.. χειρότερο λειτουργικό δεν έχω ξαναδεί.. Πολύ μπλεγμένα menu, με πολύ ελλιπής επιλογές για τηλέφωνο Αν και πολύ γρήγορο το adroid 1.6 είναι πολύ μούφα λειτουργικό για εμενα και τις ανάγκες μου.

 

Και μόνο που λες οτι είναι το χειρότερο λειτουργικό το android μέσα σε μια μέρα, φτάνει. Λύσε μου όμως μια απορία, τι κινητό είχες πριν από αυτό? Για να καταλάβω ποιο είναι το καλύτερο δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που λες οτι είναι το χειρότερο λειτουργικό το android μέσα σε μια μέρα, φτάνει. Λύσε μου όμως μια απορία, τι κινητό είχες πριν από αυτό? Για να καταλάβω ποιο είναι το καλύτερο δηλαδή...

 

Μπα ούτε και μια μέρα.. ΤΟ έπαιξα κάνα 5ωρο και κατάλαβα ότι είναι πολύ περιορισμένο και βασίζεται μονο στο market για το οτιδήποτε, δεν μπορώ να σπαταλάω ατέλειωτο χρόνο εκεί για να βρω ένα app ώστε να μπορώ ας πούμε να παραμετροποιω το πως θα χτυπάει το κινητό μου (και δεν εννοώ το ringtone) η να έχω black list, και μετά για να το κάνω unistall να ψάχνω σε ατέλειωτους φακέλους να βρω ποιο ήταν το app και ποσα συμπληρωματικά προγράμματα έβαλε.

 

Είχα πολλά κινητά και βαριέμαι να σου λέω τώρα. Εσύ όμως είσαι καλυμμένος με το λειτουργικό του mini ?

 

Είναι χαριτωμένο κινητό δεν λέω ίσως με άλλο λειτουργικό να μου έκανε και εμενα, αλλα το να κάνω 3 διαφορετικές επιλογές( σε τρία διαφορετικά σημεία του μενού) και μετά και να κατεβάσω και app για να κλείσω το data και στο τέλος να μην είμαι και σίγουρος για εμενα δεν σημαίνει καλο λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει λευκό x10 mini θα το βρεί διαθέσιμο εδώ:

http://www.handtec.co.uk/product.php/3067/sony-ericsson-xperia-x10-mini--sim-free-unlocked--white-

Link to comment
Share on other sites

Το mini pro ποτε θα ερθει ελλαδα;Ξερουμε την τιμη του?:shifty:

 

το e-click το έχει 270, και λέει σε περίπου 1 βδομάδα θα το έχουν...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από συμβίωση 4 ημερών και αρκετή ενασχόληση παραθέτω τα συμπεράσματα μου

 

 

(+)

 

Πολύ μικρό σε ασυναγώνιστη τιμή για τις δυνατότητες του

Πολύ γρήγορο στο μενού και στην φόρτωση (και εκτέλεση) εφαρμογών (όχι παιχνιδιών)

Καλή κάμερα

Άριστο ηχειάκι

Καλή ποιότητα συνομιλίας

Ικανοποιητική ποιότητα κατασκευής

Άριστη συμβατότητα με 3 κάρτες μνήμης Sandisk 4 + 8 gb που δοκίμασα

 

(-)

 

Οθόνη κάτω του μετρίου με χαμηλή ανάλυση για τα δεδομένα Smartphone

Πρόβλημα ανάλυσης στο 60% των παιχνιδιών που δοκίμασα (περίπου 30)

Επεκτείνοντας, η οθόνη δίνει την αίσθηση θολούρας και τα γράμματα πολλές φορές είναι δυσδιάκριτα και υπερβολικά μικρά (προλαβαίνοντας κάποιους η όραση μου είναι 12/10)

 

 

Με λίγα λόγια το τηλεφωνάκι δεν είναι για games, ούτε για browsing λόγω της οθόνης. Το Android σαφώς χαραμίζεται σε αυτή την οθόνη. Από την άλλη τα έχει όλα, σε καλή τιμή, αποδεικνύεται περίτρανα όμως πως smartphone με οθόνη <3'' δεν...

 

Πέραν της οθόνης όμως, και όντας κάτοχος 3gs θα έλεγα πως το Android έχει ακόμη δρόμο μπροστά του σε σύγκριση με ένα Jailbroken Iphone...

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από συμβίωση 4 ημερών και αρκετή ενασχόληση παραθέτω τα συμπεράσματα μου

 

 

(+)

 

Πολύ μικρό σε ασυναγώνιστη τιμή για τις δυνατότητες του

Πολύ γρήγορο στο μενού και στην φόρτωση (και εκτέλεση) εφαρμογών (όχι παιχνιδιών)

Καλή κάμερα

Άριστο ηχειάκι

Καλή ποιότητα συνομιλίας

Ικανοποιητική ποιότητα κατασκευής

Άριστη συμβατότητα με 3 κάρτες μνήμης Sandisk 4 + 8 gb που δοκίμασα

 

(-)

 

Οθόνη κάτω του μετρίου με χαμηλή ανάλυση για τα δεδομένα Smartphone

Πρόβλημα ανάλυσης στο 60% των παιχνιδιών που δοκίμασα (περίπου 30)

Επεκτείνοντας, η οθόνη δίνει την αίσθηση θολούρας και τα γράμματα πολλές φορές είναι δυσδιάκριτα και υπερβολικά μικρά (προλαβαίνοντας κάποιους η όραση μου είναι 12/10)

 

 

Με λίγα λόγια το τηλεφωνάκι δεν είναι για games, ούτε για browsing λόγω της οθόνης. Το Android σαφώς χαραμίζεται σε αυτή την οθόνη. Από την άλλη τα έχει όλα, σε καλή τιμή, αποδεικνύεται περίτρανα όμως πως smartphone με οθόνη <3'' δεν...

 

Πέραν της οθόνης όμως, και όντας κάτοχος 3gs θα έλεγα πως το Android έχει ακόμη δρόμο μπροστά του σε σύγκριση με ένα Jailbroken Iphone...

 

Εντάξει εννοείται πως το κινητό αυτό δεν είναι για παιχνίδια... :)

 

θα σταθώ στο τελευταίο που είπες, και απλά θα σου έλεγα να δοκιμάσω και κάποια εμπειρία android σε "κανονικό" τηλέφωνο, και που θα έχει "κανονικό" android πάνω.

 

Νομίζω το λειτουργικό πάνω στη συγκεκριμένη συσκευή, δεν αποδίδει όλες του τις δυνατότητες ! (παλαιά έκδοση, παραμετροποιημένο από την εταιρία, μικρή οθόνη κτλ)

 

:)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

οταν οι επαφες μου δεν εχουν το +30 μπροστα πχ 697******** δεν μου δειχνει ποιος με καλει, μονο το νουμερο μου βγαζει οταν βαζω στην επαφη το +30 ολα οκ, πως μπορει να λυθει το προβλημα?????

 

Εχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Βρήκε κανείς λύση ?

Link to comment
Share on other sites

settings/manage applications/contacts storage/clear

 

ευχαριστώ, δούλεψε μια χαρά.... τελικά ξαναπέρασα τις 207 επαφές μου σε μια ανενεργή σιμ που της χώραγε (η δικιά μου είναι παλιά και χωράει 120), και τις διάβασε μια χαρά! Αρκεί να μην την ξαναπατήσω με το gmail sync!!

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου πει πως θα αντιγραψω τις επαφες μου απο την μνημη του τηλφ. στην καρτα sim?ευχαριστω εκ των προτερων...:)
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου πει πως θα αντιγραψω τις επαφες μου απο την μνημη του τηλφ. στην καρτα sim?ευχαριστω εκ των προτερων...:)

 

 

θα κατεβασεις απο το market το contact2sim και μαλλον θα κανεις την δουλεια σου

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

θα κατεβασεις απο το market το contact2sim και μαλλον θα κανεις την δουλεια σου

 

μου βγαζει μηνυμα να βαλω το τηλφ. σε airplane mode κ να προσπαθησω παλι αλλαδεν γινεται τιποτα. δεν υπαρχει αλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

για να δειτε πως ειναι το "κανονικο android", εγκαταστηστε τον ADW Launcher

 

νομίζω πως ο adw launcher είναι για android 2.1 και 2.2, οπότε δεν παίζει στο x10 mini...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...