Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου, καταρχήν ευχαριστώ πολύ. Το κατέβασα, το έκανα. Οι επαφές φαίνονται εντάξει, αλλά το ημερολόγιο όχι. Συγκεκριμένα αφήνει κενούς μήνες!

 

Οπως στο ειχα πει.... Το ημερολογιο με αυτο το προγραμματακι ξεχασε το. Δεν γινεται.

Αλλα παλι καλα να λεμε....

 

Τελικα το ημερολογιο, bookmarks κλπ τα εκανα με online διαδικασια μεσω της sony-ericsson.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα εχει μεσα αλλα δυο πισω καπακια και φορτιστη και τιποτα αλλο. εσας??

 

αυτα εχει και τα ακουστικα.το καλωδιο του φορτιστη ειναι και usb.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μεταφερω επαφες απο το outlook? βιαζομαι να παω για δουλεια και δεν προλαβενω να διαβασω ολα τα ποστ. σορρυ

 

(το ειδα μερικα ποστ πιο πανω)

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μεταφερω επαφες απο το outlook? βιαζομαι να παω για δουλεια και δεν προλαβενω να διαβασω ολα τα ποστ. σορρυ

 

(το ειδα μερικα ποστ πιο πανω)

δεν μπορω να κανω τιποτα!!

 

Ενεργοποιησες τον "εντοπισμο σφαλμάτων" στην αναπτυξη εφαρμογων?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο περιπου μια εβδομαδα μαζι με το mini εχω να πω οτι ειναι πολυ καλο κινητακι για τα λεφτα του. Βεβαια με το Android 2.1 θα γινει πολυ καλυτερο. Εχω βρει μερικα bug με το σπουδαιοτερο οτι ενω εχω κανει συνδεση με το WiFi router και σερφαρω ή ειμαι στο android market ξαφνικα η συνδεση χανεται. Δεν νομιζω οτι φταιει το router καθως ολα τα προηγουμενα κινητα που ειχα δεν ειχαν τετοιο θεμα. Θα το δοκιμασω ομως σημερα και σε καπιο αλλο για να βεβαιωθω (ψιλιαζομαι οτι ισως να κανει καποιο timeout ησυνδεση αν μεινει ανενεργη για ενα λεπτο).

 

Αυτο που μου την σπαει περισσοτερο ειναι οτι δεν υπαρχει στις ρυθμισεις μηνυματων η υποστηριξη για 160 χαρακτηρες. Ισως να φταει οτι η συσκευη μπορει και να ειναι παραεισαγωγη και να μην εχει τα Greek local configurations? Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο. Εχει καμια ιδεα κανεις?

Εχει:

 

Εκδοση Firmware:1.6

Έκδοση Βασικου Φασματος: Άγνωστο

Έκδοση Kernel: 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost#1

Αριθμός Έκδοσης: 1.0.A.1.38

 

Σε αυτους που υπαρχει η ρυθμιση για τους 160 χαρακτηρες μπορουν να μου πουν τα αντιστοιχα πεδια τι τιμες εχουν? Προσπαθω να βγαλω μια ακρη για δεν λεει να χρεωνομαι διπλασιο κοστος για ενα μηνυμα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο περιπου μια εβδομαδα μαζι με το mini εχω να πω οτι ειναι πολυ καλο κινητακι για τα λεφτα του. Βεβαια με το Android 2.1 θα γινει πολυ καλυτερο. Εχω βρει μερικα bug με το σπουδαιοτερο οτι ενω εχω κανει συνδεση με το WiFi router και σερφαρω ή ειμαι στο android market ξαφνικα η συνδεση χανεται. Δεν νομιζω οτι φταιει το router καθως ολα τα προηγουμενα κινητα που ειχα δεν ειχαν τετοιο θεμα. Θα το δοκιμασω ομως σημερα και σε καπιο αλλο για να βεβαιωθω (ψιλιαζομαι οτι ισως να κανει καποιο timeout ησυνδεση αν μεινει ανενεργη για ενα λεπτο).

 

Για να πω την αλήθεια κι εμένα το κάνει αυτό, ξαναέλεγξα το router και δεν βρήκα κάτι, παρ' όλο που είναι το μοναδικό από τα τρία τηλέφωνα που αποσυνδέεται. Έχω παρατηρήσει επίσης οτι μόλις σβήνει η οθόνη για εξοικονόμηση ενέργειας, μετά από λίγο χάνεται η σύνδεση. Μπορεί να έχει κάποια σχέση μ' αυτό ίσως?

 

Αυτο που μου την σπαει περισσοτερο ειναι οτι δεν υπαρχει στις ρυθμισεις μηνυματων η υποστηριξη για 160 χαρακτηρες. Ισως να φταει οτι η συσκευη μπορει και να ειναι παραεισαγωγη και να μην εχει τα Greek local configurations? Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο. Εχει καμια ιδεα κανεις?

Εχει:

 

Εκδοση Firmware:1.6

Έκδοση Βασικου Φασματος: Άγνωστο

Έκδοση Kernel: 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost#1

Αριθμός Έκδοσης: 1.0.A.1.38

 

Σε αυτους που υπαρχει η ρυθμιση για τους 160 χαρακτηρες μπορουν να μου πουν τα αντιστοιχα πεδια τι τιμες εχουν? Προσπαθω να βγαλω μια ακρη για δεν λεει να χρεωνομαι διπλασιο κοστος για ενα μηνυμα.

 

Ευχαριστω

 

 

Σ'αυτό ειλικρινά δεν έκανα κάποια δοκιμή μιας και ακόμα το έχω με την άδεια κάρτα cu, οπότε κάποιος που ξέρει καλύτερα...(νομίζω πιο πριν είπε κάποιος φίλος γι' αυτό, αλλά δεν το θυμάμαι τώρα ακριβώς)

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες τον "εντοπισμο σφαλμάτων" στην αναπτυξη εφαρμογων?

ναι ολα καλα τωρα. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

....

 

Αυτο που μου την σπαει περισσοτερο ειναι οτι δεν υπαρχει στις ρυθμισεις μηνυματων η υποστηριξη για 160 χαρακτηρες. Ισως να φταει οτι η συσκευη μπορει και να ειναι παραεισαγωγη και να μην εχει τα Greek local configurations? Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο. Εχει καμια ιδεα κανεις?

Εχει:

 

Εκδοση Firmware:1.6

Έκδοση Βασικου Φασματος: Άγνωστο

Έκδοση Kernel: 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost#1

Αριθμός Έκδοσης: 1.0.A.1.38

 

Σε αυτους που υπαρχει η ρυθμιση για τους 160 χαρακτηρες μπορουν να μου πουν τα αντιστοιχα πεδια τι τιμες εχουν? Προσπαθω να βγαλω μια ακρη για δεν λεει να χρεωνομαι διπλασιο κοστος για ενα μηνυμα.

 

Ευχαριστω

 

Κοιτα, παω στις ρυθμισεις -->sony Ericsson ρυθμισεις εφαρμογης --> μηνυματα. Εκει εχει μια επιλογη "εξοικονομηση κοστους", οπου γραφει: " Μετ. εθν. χαρακτ. για την αποστ. μεγαλ. κειμ. σε καθε sms", και μετατρεπει τους χαρακτηρες σε "εθνικους" και μπορει απο 70 χρακτηρες να παει σε 160.

Αυτο λες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις πηρα και εγω το κινητο, το οποιο ειναι πανεμορφο, μαζι στο κουτι εχει δυο καπακια το ενα ροζ και το αλλο κοκκινο,

αν εχει καποιος-ια αλλα χρωματα και θελετε να ανταλαξουμε .......

Edited by seraios
Link to comment
Share on other sites

Ο εντοπισμος σφαλματων σε τι ακριβως βοηθαει;

 

Αποσο εχω καταλαβει:

Αφορα προγραμματιστες. Ομως στη περιπτωση χρησης του android sync του επιτρεπει να φορτωνει τις επαφες στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, παω στις ρυθμισεις -->sony Ericsson ρυθμισεις εφαρμογης --> μηνυματα. Εκει εχει μια επιλογη "εξοικονομηση κοστους", οπου γραφει: " Μετ. εθν. χαρακτ. για την αποστ. μεγαλ. κειμ. σε καθε sms", και μετατρεπει τους χαρακτηρες σε "εθνικους" και μπορει απο 70 χρακτηρες να παει σε 160.

Αυτο λες?

 

Αυτο λεω! Σε εμενα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη. Εχει:

Αναφορα παραδοσης

Ειδοποιησεις

Ηχος Ειδοποιησης

Δονηση Ειδοποιησης

Μηνυματα SIM

 

Μπορεις να δεις απο τις Ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλεφωνο τα στοιχεια που αναφερω και να γραψεις τι εκδοσεις εχει το δικο σου?

 

Μηπως βγαλω καμια ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω! Σε εμενα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη. Εχει:

Αναφορα παραδοσης

Ειδοποιησεις

Ηχος Ειδοποιησης

Δονηση Ειδοποιησης

Μηνυματα SIM

 

Μπορεις να δεις απο τις Ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλεφωνο τα στοιχεια που αναφερω και να γραψεις τι εκδοσεις εχει το δικο σου?

 

Μηπως βγαλω καμια ακρη...

 

δλδ σου λειπει το πεδιο εξοικονομηση κοστους?ειναι μετα τα μυνηματα sim.εγω πριν λιγο μπηκα και το τικαρα και βγαζει ενα μυνημα οτι οι χαραχτηρες ετσι θα γινουν 160.αν λειπει ψαξτο.αν θελεις παρε τηλεφωνο στη sony και δωστους το imei της συσκευης να σου πουν αν ειναι της επισημης αντιπροσωπειας,αν εχεις ενδοιασμους.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο περιπου μια εβδομαδα μαζι με το mini εχω να πω οτι ειναι πολυ καλο κινητακι για τα λεφτα του. Βεβαια με το Android 2.1 θα γινει πολυ καλυτερο. Εχω βρει μερικα bug με το σπουδαιοτερο οτι ενω εχω κανει συνδεση με το WiFi router και σερφαρω ή ειμαι στο android market ξαφνικα η συνδεση χανεται. Δεν νομιζω οτι φταιει το router καθως ολα τα προηγουμενα κινητα που ειχα δεν ειχαν τετοιο θεμα. Θα το δοκιμασω ομως σημερα και σε καπιο αλλο για να βεβαιωθω (ψιλιαζομαι οτι ισως να κανει καποιο timeout ησυνδεση αν μεινει ανενεργη για ενα λεπτο).

 

Ισχυει αυτο απλα εχει ρυθμιση μεσα αν πας Ρυθμισεις-->Στοιχεια ελεγχου ασυρματου--->Ρυθμισεις Wi-fi και εκει πάτα το αριστερο πλήκτρο και επελεξε Σύνθετα--->Πολιτικη καταστασης αδράνειας και βάλτο ποτέ. Λογικα θα λυθειο το προβλημα σου γιατι και εγω ειχα αυτο το θεμα με το Wifi:)

Link to comment
Share on other sites

δλδ σου λειπει το πεδιο εξοικονομηση κοστους?ειναι μετα τα μυνηματα sim.εγω πριν λιγο μπηκα και το τικαρα και βγαζει ενα μυνημα οτι οι χαραχτηρες ετσι θα γινουν 160.αν λειπει ψαξτο.αν θελεις παρε τηλεφωνο στη sony και δωστους το imei της συσκευης να σου πουν αν ειναι της επισημης αντιπροσωπειας,αν εχεις ενδοιασμους.

Πηρα στην αντιπροσωπεια και δεν ξερουν το τους γινεται...

Μπορεις σε παρακαλω να δεις στο δικο σου οτι εχει σχεση με εκδοση software,kernel κτλ και να τα ποσταρεις να δω αν εχει διαφορες με το δικο μου? Επισης εγω το δουλευω με καρτα Wind.

 

Update: Αν γραδω μονο με αγγλικους χαρακτηρες μετραει στους 160. Μαλλον για καποιο λογο βλεπει τους Ελληνικους σαν Unicode και βεβαια για αυτο φταιει η απουσια της ρυθμισης στην δικη μου συσκευη για υποστηριξη 160 χαρακτηρων....:mad:

Ισχυει αυτο απλα εχει ρυθμιση μεσα αν πας Ρυθμισεις-->Στοιχεια ελεγχου ασυρματου--->Ρυθμισεις Wi-fi και εκει πάτα το αριστερο πλήκτρο και επελεξε Σύνθετα--->Πολιτικη καταστασης αδράνειας και βάλτο ποτέ. Λογικα θα λυθειο το προβλημα σου γιατι και εγω ειχα αυτο το θεμα με το Wifi:)

Θα το τσεκαρω και θα σου πω. Ευχαριστω παντως για την πληροφορια.

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Πηρα στην αντιπροσωπεια και δεν ξερουν το τους γινεται...

Μπορεις σε παρακαλω να δεις στο δικο σου οτι εχει σχεση με εκδοση software,kernel κτλ και να τα ποσταρεις να δω αν εχει διαφορες με το δικο μου? Επισης εγω το δουλευω με καρτα Wind.

 

Θα το τσεκαρω και θα σου πω. Ευχαριστω παντως για την πληροφορια.

 

και εγω με wind το δουλευω.οταν παω σπιτι θα το δω και θα σου απαντησω σε κανενα διωρο.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στην αντιπροσωπεια και δεν ξερουν το τους γινεται...

Μπορεις σε παρακαλω να δεις στο δικο σου οτι εχει σχεση με εκδοση software,kernel κτλ και να τα ποσταρεις να δω αν εχει διαφορες με το δικο μου? Επισης εγω το δουλευω με καρτα Wind.

 

Θα το τσεκαρω και θα σου πω. Ευχαριστω παντως για την πληροφορια.

 

Πάρε τηλέφωνο στην ειδική γραμμή που έχει βάλει η SE για τα Xperia (+30 210 68 96 200), έχουν περισσότερες πιθανότητες να είναι ενημερωμένοι!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω! Σε εμενα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη. Εχει:

Αναφορα παραδοσης

Ειδοποιησεις

Ηχος Ειδοποιησης

Δονηση Ειδοποιησης

Μηνυματα SIM

 

Μπορεις να δεις απο τις Ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλεφωνο τα στοιχεια που αναφερω και να γραψεις τι εκδοσεις εχει το δικο σου?

 

Μηπως βγαλω καμια ακρη...

 

Η μονη διαφορα που εχουμε ειναι :

Αριθμός Έκδοσης: 1.0.A.1.36

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην ειδική γραμμή που έχει βάλει η SE για τα Xperia (+30 210 68 96 200 begin_of_the_skype_highlighting**************+30 210 68 96 200******end_of_the_skype_highlighting), έχουν περισσότερες πιθανότητες να είναι ενημερωμένοι!

Μολις τους πηρα. Μου ειπαν οτι ειναι πολυ πιθανο να ειναι προβλημα SIM και να δοκιμασω μια αλλη καρτα SIM. Διαφορετικα θα πρεπει να το παω σε καποιο service για περαιτερω ελεγχο...

 

Η μονη διαφορα που εχουμε ειναι :

Αριθμός Έκδοσης: 1.0.A.1.36

Οταν πηρα την συσκευη ειχε και εμενα τον ιδιο αριθμο εκδοσης που αναφερεις και παλι δεν υπηρχε η επιλογη. Υστερα εκανα αναβαθμιση και πηγε σε .38

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μολις τους πηρα. Μου ειπαν οτι ειναι πολυ πιθανο να ειναι προβλημα SIM και να δοκιμασω μια αλλη καρτα SIM. Διαφορετικα θα πρεπει να το παω σε καποιο service για περαιτερω ελεγχο...

 

Χμμμμ, πιθανο, κατι μου θυμιζει σαν να τοχα παθει και γω παλια...

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα την συσκευη ειχε και εμενα τον ιδιο αριθμο εκδοσης που αναφερεις και παλι δεν υπηρχε η επιλογη. Υστερα εκανα αναβαθμιση και πηγε σε .38

 

εγω που το πηρα το σαββατο ειχε την εκδοση .38

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...