Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καντε εδω κλικ για το mini.opera.κατεβασμα αντγραφη στο other και εγκατάσταση

 

http://mini.opera.com/download-5/opera-mini-latest-advanced-en.jar?no_redir&ismobile=false

:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω περασει τους χαρτες αλλα δεν μου βγαζει ολες τις πολεις π.χ. την αθηνα.ενω το τρεχω δεν μου βγαζει την διαδρομη.μηπως μπορει να βοηθησει καποιος.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια java games

 

1. πως τα εγκαθιστω

2. αν παιζουν ΟK φυσικα με virtual keys σωστα?

3. θα βαλω καμμια 50αρια λετε να εχω προβλημα μνημης? εγκατασταση σε καρτα μνημης γινεται ετσι?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αγόρασα προχθές το monte με σύνδεση vodafone αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wifi. Βρίσκει το router, στην επεξεργασία βάζω όλα τα στοιχεία (χρησιμοποιώ σταθερή ip την οποία δίνω στις πρόσθετες ρυθμίσεις) και δείχνει ότι κάνει σύνδεση.

Με το που ανοίγω οποιαδήποτε σελίδα, δεν φορτώνει και μετά από λίγο μου βγάζει μήνυμα αποτυχία dns. :cry:

Μήπως κανείς έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αγόρασα προχθές το monte με σύνδεση vodafone αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wifi. Βρίσκει το router, στην επεξεργασία βάζω όλα τα στοιχεία (χρησιμοποιώ σταθερή ip την οποία δίνω στις πρόσθετες ρυθμίσεις) και δείχνει ότι κάνει σύνδεση.

Με το που ανοίγω οποιαδήποτε σελίδα, δεν φορτώνει και μετά από λίγο μου βγάζει μήνυμα αποτυχία dns. :cry:

Μήπως κανείς έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

αποτυχία dns.δεν κανει συνδεση με το royter δοκιμασε παλι .εχεις το σωστο κωδικό ?πηγενε ποιο κοντα στο royter καντω αρκετες φορες και θα συνδεθεί

:!:
Link to comment
Share on other sites

αποτυχία dns.δεν κανει συνδεση με το royter δοκιμασε παλι .εχεις το σωστο κωδικό ?πηγενε ποιο κοντα στο royter καντω αρκετες φορες και θα συνδεθεί

 

Εχω ένα οικιακό δίκτυο με router το speedtouch 585 και επάνω του είναι συνδεδεμένες πολλές συσκευές (όλες με σταθερή ip) χωρίς κανένα πρόβλημα. Ακόμα και όταν ξεκλειδώνω το router δεν μπορώ να κάνω σύνδεση και είμαι δίπλα του. Χρησιμοποιώ wep key, από το μενού του router παραθέτω

 

Interface Enabled: Yes

Physical Address: 00:14:7F:83:C3:C5

Network Name (SSID): HOME

Interface Type: 802.11b/g

Actual Speed: 48 Mbps

Band: 2.4G Hz

Channel Selection: Manual

Region: Europe

Channel: 11

Allow multicast from Broadband Network: Yes

Security

Broadcast Network Name: Yes

Allow New Devices: New stations are allowed (automatically)

Security Mode: WEP

 

Αν δεν ήταν σωστός ο κωδικός δεν θα έκανε σύνδεση, εδώ δείχνει ότι κάνει (πράσινο το εικονίδιο το wifi) αλλά ούτε στο router το δείχνει στα devices και βγάζει και το μήνυμα που ανέφερα πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια ειμαι και εγω κατοχος του ΜΟΝΤΕ εδω και ενα μηνα . Πολυ καλο κινητο για τ λεφτα του και πολυ ικανοποημενος πο την καθημερινη του λειτουργια . Δυστυχως η samsung μας δυσκολεψε με την java , αλλα χαρη στην προσπαθεια σας βγαλαμε ακρη τελικα !!! Απο το Wetravel εχω προβλημα με της οδηγιες πλοηγησης δεν ακουγονται καθαρα η ακουγονται μισες , ξερει κανεις κατι ? Μηπως υπαρχει καπου το αρχειο να τις κατεβασουμε και παλι ? Οι χαρτες επισις φενετε να εχουν ελλειψεις γνωριζετε αν υπαρχουν αλλοι η αν θα υπαρξρι καποια νανανεωση αυτων που εχουμε ? Ευχαριστω και παλι ολη την ομαδα που ασχολειται και μας βοηθα ολους !!!
Link to comment
Share on other sites

o poio καινουργιος χαρτης εινε αυτος http://www.rapidshare.com/files/349096388/greece_1.90_z11_v4.rar αν υπαρχη κατι νεοτερο θα το αναφερω.στο θεμα φωνης δεν υπαρχη προβλημα .κατεβασε τους παλι αν νομιζης και κανε απο τιν αρχη εγκατασταση,,
:!:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι παιζει με vodafone live?Πηγα στο site της vodafone και εστειλα τις ρυθμισεις για vodafone live,vodafone live prepay και vodafone internet και με κανενα απο τα 3 προφιλ δεν με αφηνει να μπω στο internet.

Δεν εχω ξανασχοληθει με το internet απο το κινιτο οποτε μπορει να μην εχω κανει κατι βασικο γι'αυτο πειτε οτιδηποτε ιδεες εχετε.

Η καρτα sim μου ειναι CU αν παιζει καποιο ρολο

 

Μια συμβουλη.Βγαλτε την δονηση και το 3g και θα ανεβει κατα πολυ η αυτονομια του κινιτου

 

 

ΥΓ. Οσο προσπαθουσα να μπω στο internet το 3g ηταν ανοιχτο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

χθες παρέλαβα από τον Γερμανό το κινητάκι. Εκ πρώτης όψεως φαίνεται μια καλή επιλογή. Έχω μία δύο ερωτησούλες , μήπως και κάποιος πιο γνώστης μπορεί να βοηθήσει.

 

1) πως απενεργοποιείται το 3G ?

2) έκανα εγκατάσταση τον Opera Mini , όλα πήγαν οκ, αλλά η εφαρμογή που βρίσκεται πλέον ? Εννοώ ότι δεν βρίσκω συντόμευση μέσα στο μενού. Επίσης αν θέλει κάποιος να κάνει απεγκατάσταση, πως γίνεται ?

 

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

εμφαρμογη του οpera εινε στα παιχνιδια για απενεργοποίηση του 3g.ρυθμισεις/ρυθμισεις δικτυου/προτιμωμενα δικτυα/κλικ vodafone/τυπος δικτυου/gsm/ok/
:!:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα με το wifi και δουλεύει κανονικά. Με την βοήθεια από εδώ εγκατέστησα το wetravel και τον opera !!! :)

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

εμφαρμογη του οpera εινε στα παιχνιδια για απενεργοποίηση του 3g.ρυθμισεις/ρυθμισεις δικτυου/προτιμωμενα δικτυα/κλικ vodafone/τυπος δικτυου/gsm/ok/

 

στο ρυθμισεις δικτυου/προτιμωμενα δικτυα/κλικ vodafone/ δεν υπάρχει τύπος δικτύου. Κάποιο λάθος κάνεις εκτός και αν έχει το κινητό σου πιο αναβαθμισμένο λογισμικό. Γενικώς το λογισμικό του Monte μπορούμε να το αναβαθμίσουμε; αν ναι, πώς;

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά και καλώς σας βρήκα!!!Σήμερα,μόλις πήρα και γώ ενα Samsung Monte!!!Το πρόβλημα μου,είναι ότι μόλις πάω να βγάλω φωτογραφία το κινητό μου βγάζει σφάλμα κάμερας!!!Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει???

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά και καλώς σας βρήκα!!!Σήμερα,μόλις πήρα και γώ ενα Samsung Monte!!!Το πρόβλημα μου,είναι ότι μόλις πάω να βγάλω φωτογραφία το κινητό μου βγάζει σφάλμα κάμερας!!!Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει???

Ευχαριστώ!!!

αυριο πηγενε εκει που το πηρες να σου δωσουν αλλο .δεν υπαρχει κατι να πηραξες να σου βγαζη σφαλμα .κατι προβλημα υπαρχη
:!:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τα τρία αρχεία που δίνοντονται εδω LINK: http://drop.io/we_travel

- Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο WeTravel_quick start.rar στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού και οι ελληνικές φωνητικές εντολές.

- Υστερα αποσυμπιέζεται το αρχείο greece maps_wetravel.rar στον υπολογιστη. ανοιγμα ... ανοιγμα map .αντιγραφη και επικοληση τα 39 αρχεια στο MAP του wetravel και έτοιμο.

- το αρχείο Wetravel_rc30.rar το αποσυμπιέζεται στο others της κάρτας μνήμης. (θα εμφανιστούν δύο αρχεία java)ανοιγμα του jar και εγκατασταση

 

Μέσα από το πρόγραμμα εκτελείτε:

 

- Μετά απο εγκατάσταση του Wetravel.jar μεσω του κινητου, το τρέχετε. Πατάτε ΟΚ και περιμένετε.μετα συνεχεια να επιτρεπετε να γινη .[το πρωτο ]και οκ

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

 

αν βγαλει στη μπεζ οθονη no data map..δεν εχετε βαλη καλα τους χαρτες sto maps.μεχρι να βρη δορυφορους θα δειχνει παντα μπεζ οθονη και μετα απο ενα λεπτο τη θεση σας στο χαρτη.καλη επυτηχια

μου βγάζει no map data. οταν λεμε δεν εχουμε βάλει καλα τους χαρτες τι εννοουμε ? μια απλή αντιγραφή δεν είναι ? τι μπορεί να πήγε στραβά ? ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει no map data. οταν λεμε δεν εχουμε βάλει καλα τους χαρτες τι εννοουμε ? μια απλή αντιγραφή δεν είναι ? τι μπορεί να πήγε στραβά ? ευχαριστώ πολύ

 

τα 39 αρχεια που εχει ο φακελος μεσα εχει και διαφορες πινακιδες μεσα .αυτα αντιγραφη και επικολληση στο map

:!:
Link to comment
Share on other sites

τα 39 αρχεια που εχει ο φακελος μεσα εχει και διαφορες πινακιδες μεσα .αυτα αντιγραφη και επικολληση στο map

 

τι να πω ... αυτό κάνω . επιλογή όλων και αντιγραφη αλλα δεν παίζει:wacko:

Link to comment
Share on other sites

στο ρυθμισεις δικτυου/προτιμωμενα δικτυα/κλικ vodafone/ δεν υπάρχει τύπος δικτύου. Κάποιο λάθος κάνεις εκτός και αν έχει το κινητό σου πιο αναβαθμισμένο λογισμικό. Γενικώς το λογισμικό του Monte μπορούμε να το αναβαθμίσουμε; αν ναι, πώς;

 

Thanks

Λειτουργια δικτυου-> GSM 900/1800

 

Το λογισμικο μπορεις να το αναβαθμισεις απο το Samsung Kies

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικο μπορεις να το αναβαθμισεις απο το Samsung Kies

 

το έχεις κάνει; έχει καμιά διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί γίνετε με το Vodafone360??

Μου είπαν ότι είναι συμβατό αλλά στο site τους δεν υπάρχει η συσκευή και δεν μπορώ έτσι να περάσω τα τηλέφωνά μου.

 

Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό???

 

.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει κ τα 39 στοιχεια! κ παλι δεν κανει τπτ το we travel... πριν ανοιξω το προγραμμα κοιταω στις ρυθμισεις κ λεει 0 δορυφορους! εχω κανει 10 φορες εγκατασταση το προγραμμα κ τπτ!!! τι φταιει? πρεπει να ρυθμισω τιποτα στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω οαραγειλει ηδη το κινιτο και μιας ειμαι νεος χρηστης αυτου θελω καποιος να μου πει...

τα πλεονεκτηματα κ ντα μειονεκτηματα του κινιτου καθως επισης και τι περιεχει μεσα η συσκευασια που θα μου φερουν...περιεχει μεσα καρτα μνημης?

Επισης μια αλλη μου απορια σχετικα με ολα αυτα που εχω διαβασει στο forum ειναι για το τι ακριβος ρυθμισεις πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε jim 25 δεν μου κανει σωστη πλοηγηση.μηπωσ χερεις γιατι?ενω δουλευει κανονικα.απαντησε μου σε παρακαλω!ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...