Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το κινητό το έχει πάρει η κοπέλα μου και από ότι έχω δει είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Η μπαταρία κρατάει 5+ μέρες με μικρή χρήση βέβαια.

 

Όταν μπαίνω στο hotmail και πάω να διαβάσω mail στα ελληνικά, τα γράφει "κινέζικα". ξέρει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε επί τουτου.

 

Επίσης και αυτό που ενδιαφέρει και τον πολύ κόσμο προγραμμα πλοηγησης με προεγκατεστημένους χάρτες παίζει να φορεθεί στο μοντε μας???

 

 

Αυτά... ευχαριστώ εκ των προτέρων!

The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν το κινητό το έχει πάρει η κοπέλα μου και από ότι έχω δει είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Η μπαταρία κρατάει 5+ μέρες με μικρή χρήση βέβαια.

 

Όταν μπαίνω στο hotmail και πάω να διαβάσω mail στα ελληνικά, τα γράφει "κινέζικα". ξέρει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε επί τουτου.

 

Επίσης και αυτό που ενδιαφέρει και τον πολύ κόσμο προγραμμα πλοηγησης με προεγκατεστημένους χάρτες παίζει να φορεθεί στο μοντε μας???

 

 

Αυτά... ευχαριστώ εκ των προτέρων!

για το hotmail να μπαινεις μεσω οπερα ωστε να μην στα βγαζει κινεζικα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να το συνδέσει με το προγραμματάκι του, το Kies?

Επειδη έχω netbook, το κατέβασα από το site της samsung και δεν έχω βγάλει άκρη ακόμη...

 

Edit: Η μπαταρία του είναι εξαιρετική, κρατάει πολύ. Οι φωτογραφίες δεν είναι ό,τι καλύτερο, αλλά αν δεν έχει κανείς μεγάλες απαιτήσεις όλα οκ. Το GPS αργεί κάπως να βρεί δορυφόρους, αλλά ίσως θέλει κάποια ρύθμιση, δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα.

Edited by Manchester_
α
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από χθες κάτοχος του κινητού. Σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος με τις λειτουργίες του. Μόνο το θέμα που έχω είναι το flash player. Έχει βρει κάποιος κάτι γι' αυτό; Γιατί βίντεο από youtube δεν μου παίζει καθόλου. Σ' εσάς; Και επίσης αν ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε κανένα θεματάκι γιατί το μαύρο και το πράσινο είναι πολύ βαρετά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας!
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να μπεισ youtube απο το widget η απο το προεγκατεστημενο dolphin. τουλαχιστον εμενα τα παιζει ολα τα βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει μόνο όταν συνδέομαι μέσω GPRS. Όταν συνδέομαι μέσω Wifi δεν γίνεται να ανοίξει ένα βίντεο και να το παίξει. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς εαν μπορώ να περάσω skype; Δεν το βρήκα σε java εκδοση για το συγκεκριμένο μοντέλο. Mε το im+talk που μπορείς να συνδεθείς;
Link to comment
Share on other sites

Guys ξέρω ότι είμαι εκτός τόπου αλλά επειδή έχω ψάξει όλο το ίντερνετ,

 

παίζει να είναι κανείς Αγγλία και να ξέρει αν μπορεί να εγκατασταθεί Skype μέσω της

 

Three;

Link to comment
Share on other sites

για να χρησιμοποιήσουμε το gps πληρώνουμε διότι δεν είναι gps άλλα agps και πάει μέσο κόμβου του παρόχου. Αν θέλουμε μόνο να δούμε χάρτες, χωρίς gps, μπορούμε; δηλαδή έχει χάρτες μέσα το τηλέφωνο ή πρέπει ξερώ γω να τους κατεβάσουμε;
Link to comment
Share on other sites

για να χρησιμοποιήσουμε το gps πληρώνουμε διότι δεν είναι gps άλλα agps και πάει μέσο κόμβου του παρόχου. Αν θέλουμε μόνο να δούμε χάρτες, χωρίς gps, μπορούμε; δηλαδή έχει χάρτες μέσα το τηλέφωνο ή πρέπει ξερώ γω να τους κατεβάσουμε;

 

Δεν πρέπει να έχεις δίκιο. Χωρίς κάρτα sim το τηλέφωνο εντοπίζει τη θέση από δορυφόρους. Συνεπώς αφού εχει κεραία και επικοινωνεί κανονικά τοτε με κάποιο σωστό πρόγραμμα θα αποικονίζει τη θέση πάνω σε χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

εχει το google maps το οποιο ομως χρεωνει,οχι πολυ αλλα χρεωνει...java προγραμμα gps χωρις χρεωση ειναι το wetravel...

 

το προβλημα με την αναπαραγωγη hd βιντεο στο youtube το χει συναντησει κανας αλλος;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει μόνο όταν συνδέομαι μέσω GPRS. Όταν συνδέομαι μέσω Wifi δεν γίνεται να ανοίξει ένα βίντεο και να το παίξει. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό;

εισαι σιγουρος οτι εχει το flash και το java ενεργοποιημενο? (ειναι στις ρυθμισεις εφαρμογησ-ιντερνετ-προτιμησεισ)

Link to comment
Share on other sites

ο task manager εχει βρει κανεις πως εμφανιζεται;

edit:

"The Samsung S5620 Monte, like most recent Samsung phones, comes complete with multitasking. Pressing the menu key toggles between the application and the main menu, a long press brings up the task manager.

 

The task manager has a nice 3D view and a more classical grid one. You can alternate or even close the tasks straight from there. A "End all applications" button is also present in case you don't want to waste time closing applications one by one."

 

οποιος μπορει ας βοηθησει,γιατι δε βγαζω ακρη...

Edited by gilardino
Link to comment
Share on other sites

σε παρομοια ερωτηση σε ξενα φορουμ βλεπω οτι απαντανε αυτο ''It does have a task manager, since I've been asked by it to close apps due to low memory. Its just hidden to the user.'' και στο gsm arena αναφερει κατι τετοιο αν το ψαξεις...οποτε παπαλα !!
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν βλεπω βιντεο στο youtube μετα απο λιγη ωρα μου βγαζει ενα σφαλμα και κανει επανεκκινηση...σου χει τυχει εσενα ποτε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μου εχει τυχει αλλα να πω την αληθεια ακολουθησα την συμβουλη του φιλου και εσβησα τα ντεμο-παιχνιδια για να αποφυγω τυχον κολληματα!
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να μου πεις τι ακριβως εσβησες;στο δικο μου τηλ δεν υπηρχαν εγκατεστημενα παιχνιδια...που ακριβως βρισκονται;
Link to comment
Share on other sites

με πρόγραμμα πλοήγησης έχει βρει κανείς καμμία ακρη;

το we travel δουλεύει κανονικά! Μπορεις να βάλεις τον χάρτη mgreece (free) ή κάποιον της garmin(αφου του έχει γίνει μετατροπή). Υπάρχουν στο forum αναλυτικά καθώς και links...

επίσης έβαλα κάποιο skype (δεν υπάρχει καποια για το τηλέφωνο ακόμα αλλά οι περισσότερες σε java παντα δουλεύουν). Δυστυχώ όμως νομίζω χρεώνει πολλες μονάδες απο το skype (ουσιαστικά καλεί κινητό) αφου καλεις το νούμερο που θες και μετα το skype καλεί το κινητό σου και σε συνδεει με τον καλούμενο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...