Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τεχνικά χαρακτηριστικά: Samsung GT-S5620 Monte

  • Δίκτυο: HSDPA 3.6Mbps UMTS (900/2100) - EDGE/GPRS (850/900/1800/1900)
  • Οθόνη: Αφής (TFT capacitive), 3,0 ιντσών, 262K χρωμάτων, WQVGA ανάλυσης
  • Κάμερα: 3,2 Megapixel
  • Βίντεο: H.263, H.264, MPEG4, QVGA @ 15fps
  • Ήχος: Poly 64, SP-Midi, i-melody, MP3, AAC, AAC+, WMA, έξοδος 3,5 χιλιοστών, FM Radio με RDS
  • Συνδεσιμότητα: Bluetooth 2.1, USB 2.0 HS, Wi-Fi
  • Άλλα χαρακτηριστικά/υπηρεσίες: TouchWiz 2.0 Plus , A-GPS, Google Map 3.0, Native SNS Application, Multi IM
  • Μνήμη: Εσωτερική 200MB, επεκτάσιμη μέσω MicroSD (έως 16GB)
  • Μέγεθος: 108,8 x 53,7 x 12,4 χιλιοστά - 92 γραμμάρια βάρος
  • Μπαταρία: 1000mAh - Έως 298/582 λεπτά ομιλίας (3G/2G) – Έως 454/769 ώρες αναμονή (3G/2G)

 

Δείκτης SAR:

1.02 W/kg

 

Σχετικές φωτογραφίες:

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/3094/thumbs/samsung-monte1.jpg http://www.myphone.gr/gallery/data/3094/thumbs/samsung-monte2.jpg http://www.myphone.gr/gallery/data/3094/thumbs/samsung-monte3.jpg http://www.myphone.gr/gallery/data/3094/thumbs/samsung-monte4.jpg

 

Μπορείτε να κάνετε «κλικ» στις παραπάνω εικόνες για να εμφανιστούν σε μεγαλύτερο μέγεθος.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265233

Edited by gianpithio
Update
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το πήρα στα χέρια μου από Cosmote . Κομψό, ελαφρύ και όμορφο.

 

Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με την πρώτη φόρτιση της μπαταρίας ... είναι όπως παλιά κανένα 8 ώρο ή όχι ;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου από Cosmote . Κομψό, ελαφρύ και όμορφο.

 

Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με την πρώτη φόρτιση της μπαταρίας ... είναι όπως παλιά κανένα 8 ώρο ή όχι ;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Το δουλευεις κανονικα μεχρι να κλεισει απο μπαταρια και μετα το φορτιζεις μεχρι να τελειωσει η φορτιση..ουτε 8 ουτε 10 ωρες..;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί επιλογές υπάρχουν για την πλοήγηση; Δέχεται κάποιο πρόγραμμα του εμπορίου όπως garmin, cygic κ.α.;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί επιλογές υπάρχουν για την πλοήγηση; Δέχεται κάποιο πρόγραμμα του εμπορίου όπως garmin, cygic κ.α.;

 

Καλύτερα να ρίξεις μία ματιά στα comment σχετικά με το κινητό στο gsmarena.com... Εκεί σίγουρα θα έχουν μιλήσει και γ αυτό το θέμα... Εδώ δεν βλέπω πολλούς να ασχολήθηκαν με το Monte...

Ωραίο κινητό πάντως, ψίνω τον αδερφό μου να το πάρει μιάς και θέλει κινητό γύρω στα 200... Στα + το wifi και η capacitive οθόνη, στα - η κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

Capactive οθόνη,

έξοδος 3.5mm (για οποιοδήποτε ακουστικό),

microUSB (που για κάποιο λόγο απουσιάζει στα πιο φτηνά κινητά),

WiFi (δεν ξέρω τι καταφέρνει ο browser),

GPS (ακόμα & χωρίς πρόγραμμα πλοήγησης, το GoogleMaps κάνει καλά τη δουλειά του).

Υπάρχει βέβαια θέμα με την κάμερα (απουσία autofocus & κυρίως flash),

αλλά & ότι δεν είναι smartphone, οπότε υπάρχει περιορισμός σε εφαρμογές & παιχνίδια.

Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για τα 2 τελευταία, είναι μια πολύ καλή επιλογή.

Όποιος ψάχνει κάτι πιο πλήρες, μπορεί να κοιτάξει στο Nokia 5800

(με resistive όμως οθόνη) με 60 εύρώ παραπάνω.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,το κινητο το εχει μια φιλη μου και θελει να μαθει εαν υπαρχει καποιο προγραμμα να κοψει το gprs σαν το nodata που εχουν τα windows mobile τηλεφωνα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια φιλη μου το αγορασε και δεν μπορει να μπει στο google maps με wifi-επειδη δεν το εχω μπροστα μου το τηλεφωνο και της μιλαω μεσω skype,υπαρχουν καπου java ρυθμισεις για να συνδεεσαι με wifi και οχι με data?

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

To εχει αγορασει κανεις να μας κανει κανενα mini review ποια τα + και πια τα -.Μπαταρια ποσο κραταει αν μπορουμε να βαλουμε αλλες εφαρμογες αλλα themes κανενα καλό gps software σαν το igo or Destinator or Garmin και γενικα να μας μιλησει για αυτό
Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα απο κοσμοτε δωρεαν,λογω επιδοτησης που ειχα...ωραιο κινητακι για τα λεφτα του...μ αρεσε η οθονη,η μπαταρια και το μεγεθος του...ακομα το ψαχνω βεβαια...θα επανελθω με νεοτερα...
Link to comment
Share on other sites

Πρίν 2 ημέρες απέκτησα το Monte. Πολύ καλό και κομψό. Πολύ γρήγορο το Wi-Fi και ο browser, δεν έχει καθυστερήσεις χωρίς λόγο. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως ξεκινάει το GPS και ούτε υπάρχουν σχετικές οδηγίες στο manual που μπορώ να διαβάσω. Όταν μπαίνω στο google maps μου λέει σε εκτίμηση που είμαι (φαντάζομαι από την κυψέλη που εκπέμπω..) με σφάλμα πάρα πολύ μεγάλο και σημειώνει σε ένα μήνυμα: Waiting for GPS. Συνεπώς δεν έχει κλειδώσει δορυφόρους.

 

Έχει κανείς κάποια εμπειρία περί αυτού?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα και εγώ πρόσφατα το 5620 και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω όμως ένα θέμα με το browsing. Όταν προσπαθώ να ανοίξω σχετικά "βαριά" sites, δεν μπορώ να κάνω zoom ή να μπω σε link. Μου βγάζει συνέχεια "Phone Memory Full".

 

Έχω βρει εναλλακτική με τον Opera Mini και κάνω τη δουλειά μου, όμως ο Opera δεν υποστηρίζει flash (σε αντίθεση με τον Dolphin).

 

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή γνωρίζει τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

δειχνει στιβαρο και ποιοτικο παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα το ιδιο k αυτο με το ζουμ ειναι λιγο σπαστικο!! αλλα κ στο οπερα ειναι τοσο μικρα τα γραμματα στο υποτιθεμενο πληκτρολογιο που δεν μπορω να γραψω τιποτα!

οσο για την εφαρμογη του facebook που εχει προργκατεστημενη για μενα ειναι ελλειπης και αβολη και κατεβασα αυτη που δινει δωρεαν το facebook... ξερει μηπως κανεις αν υπαρχει κ εφαρμογη για το συγκεκριμενο κινητο στο hotmail?

 

και κατι ακομα αν ξερει κανεισ να βοηθησει ποια ρυθμιση στην καμερα ειναι καλυτερη ωστε να βγαινουν οσο το δυνατον λιγοτερο κουνημενες οι φωτογραφιες? γιατι εγω αλλο στιγμιατυπο βγαζω φωτο κ αυτο αλο αποθηκευει (μετα απο κατι δευτερολεπτα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το κινητο το σκεφτομαι για 2ο, μπορει να βαλει καποιος κανα σκρινσοτ για να δω(δουμε) αυτο που λετε περι browsing? πως ειναι με το εργοστασιακο, και πως με τον opera?
:cool:
Link to comment
Share on other sites

πιαδία επειδή ενδιαφέρομαι να αποκτήσω αυτο το κινητό μπήκα στο youtube και εκει εχει αρκετά βίντεο που μπορούν να σας βοηθήσουν στην σύνδεση μέσω wi-fi

 

για το wi-fi μπορείτε να μπείτε στο youtube πο εχει ενα σχετικο βίντεο που μπορει να βοηθησει

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

GPS (ακόμα & χωρίς πρόγραμμα πλοήγησης, το GoogleMaps κάνει καλά τη δουλειά του).

 

το οποιο σημαινει οτι καθε φορα συνδεεται στο internet??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα "λύση" στο πρόβλημα του browsing με τον Dolphin. Μιας και έβγαζε "Phone Memory Full", δοκίμασα να απελευθερώσω λίγη μνήμη διαγράφοντας τα προεγκατεστημένα games (δε με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα και είναι και trial) και δούλεψε!!! Τώρα πλέον όλα λειτουργούν κανονικότατα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο το έχω διαλέξει για την γυναίκα μου και έχει βγεί ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ για αυτά τα λεφτά (200 ευρώ). Ούτε εγώ δεν το περίμενα έτσι...Ήταν η πρώτη μας επαφή με κινητά samsung και τώρα πλέον μου έχει ανοίξει την όρεξη και εμένα! (Περιμένω το S8500 wave πώς και πώς)!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ SAMSUNG GT 5620 MONTE...ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΩ RAR...ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ...

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να το δω στο Γερμναο αλλα δεν το ειχε, μου ειπαν απο τελος του μηνα θα το εχουν "βιτρινα"

Ξερετε καποιο μαγαζι να μπορω να το δω live???

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να το δω στο Γερμναο αλλα δεν το ειχε, μου ειπαν απο τελος του μηνα θα το εχουν "βιτρινα"

Ξερετε καποιο μαγαζι να μπορω να το δω live???

 

ΠΛΑΙΣΙΟ τώρα έχει και η Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

πως βάζουμε τον opera mini? αν τον βάλουμε συνεχίζουμε να μπορούμε να παίξουμε και με τον dolphin?

πως απενεργοποιείται το gprs?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...