Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

amAze 5.2 :)

 

ρε φίλε εαν βαριέσαι να γράψεις καλύτερα μην γράφεις τίποτα.

Το πρόγραμμα που λες:rolleyes: δεν ανήκει στη κατηγορία που συζητάμε.:X

υπάρχουν άπειρα προγράμματα που κάνουν πλοήγηση αλλα νομίζω μόνο το we travel εκμεταλλέυεται τη κεράια gps--γιαυτό σε αυτό το forum που έγραψες λεει εαν προσεξες samsung s5620. Αλλιώς θα εγραφε java κινητά:lol:

Edited by nikgiannako
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε εαν βαριέσαι να γράψεις καλύτερα μην γράφεις τίποτα.

Το πρόγραμμα που λες:rolleyes: δεν ανήκει στη κατηγορία που συζητάμε.:X

υπάρχουν άπειρα προγράμματα που κάνουν πλοήγηση αλλα νομίζω μόνο το we travel εκμεταλλέυεται τη κεράια gps--γιαυτό σε αυτό το forum που έγραψες λεει εαν προσεξες samsung s5620. Αλλιώς θα εγραφε java κινητά:lol:

 

εχεις πλακα!!!lol γατα.. εισαι οκ. sorry!!lol:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λιγο βοηθεια παιδες . Πηρα χθες το τηλ .Φαινεται πολυ καλο αλλα θελει αρκετεσ ρυθμισεις. Ηδη εσβησα τα games αλλα και παλι γεμιζει η μνημη τοθ τηλεφωνου και κανει restart .

Καταφερε τελικα κανεισ να ενεργοποιεισει το τασκ μαναγερ ?

Γινετε να σβησουμε applications οπως facebook,myspase και αλλα να αδειασει η μνημη του τηλεφωνου ?

 

Οποιος ξερει επισης κανα λινκ για application(free) ας το ποσταρει οπςσ το wetravel .

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα και εγω το s5620...

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως δημιουργώ συντόμευση από μια εφαρμογή java που έκανα εγκατάσταση ώστε να την βρίσκω και να την τρέχω ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!!! ρε παιδιά πως μπορώ να βγάλω τα app του τηλεφωνou το facebook to im my space και κάτι αλλα?????

 

ευχαριστώ!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε εαν βαριέσαι να γράψεις καλύτερα μην γράφεις τίποτα.

Το πρόγραμμα που λες:rolleyes: δεν ανήκει στη κατηγορία που συζητάμε.:X

υπάρχουν άπειρα προγράμματα που κάνουν πλοήγηση αλλα νομίζω μόνο το we travel εκμεταλλέυεται τη κεράια gps--γιαυτό σε αυτό το forum που έγραψες λεει εαν προσεξες samsung s5620. Αλλιώς θα εγραφε java κινητά:lol:

 

Ρε παιδιά, εγκατέστησα το we travel όπως λένε οι οδηγίες αλλά μου βγάζει μήνυμα "no map data". Τo έχει συναντήσει μήπως κανένας από εσάς για να μου πει τι κάνω λάθος?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγκατέστησα το we travel όπως λένε οι οδηγίες αλλά μου βγάζει μήνυμα "no map data". Τo έχει συναντήσει μήπως κανένας από εσάς για να μου πει τι κάνω λάθος?

Ευχαριστώ

 

βάλε μέσα στο map to fakelo mgreece που θα κατεβάσεις. Καπου μέσα στα μενου το προγράμματος δηλώνεις ποιον χάρτη θα χρησιμοποιήσεις.

Γενικά μέσα στον φάκελο maps πρεπει να υπάρχουν οι φάκελοι των χαρτων απο χώρες και μέσα σε αυτούς τους φακέλους να μην υπάρχουν άλλοι υποφάκελοι αλλά χύμα τα αρχεία του χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς με ποιου άλλου μοντέλου ή εταιρίας, εφαρμογές που έχουν συμβατότητα; im, gps, browsing etc
Δεν εκπέσαμε εξαιτίας ενός ηθικού σφάλματος αλλά εξαιτίας ενός διανοητικού. Πήραμε τον κόσμο των φαινομένων για αληθινό ενώ ο φαινομενικός αυτός κόσμος δεν υπάρχει. Φ.Ντίκ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για σας παιδιά την παρασκευή πήρα και εγω το s5620 από cosmote λόγο επιδότησης, παρατήρησα ότι δεν παίζει βίντεο στο youtube μου γραφει "αποτυχία σύνδεσης. Επανάληψη;" τι να φταίει; Η εκτέλεση flash είναι ενεργοποιημενη στις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά την παρασκευή πήρα και εγω το s5620 από cosmote λόγο επιδότησης, παρατήρησα ότι δεν παίζει βίντεο στο youtube μου γραφει "αποτυχία σύνδεσης. Επανάληψη;" τι να φταίει; Η εκτέλεση flash είναι ενεργοποιημενη στις ρυθμίσεις

 

Πως έχεις συνδεθεί στο Internet;

 

 

Καλησπερα ,γιατι μου βγαζει ΣΦΑΛΜΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ οταν παω να κατεβασω το we travel?:wacko:

Πως πας να το κατεβάσεις; Μέσα από το κινητό ή από Η/Υ ;

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον φταιει η συνδεση στο wifi μου (wap/wap2) , επειδη σε ανοικτα δικτυα εκτος σπιτιου παρατηρησα οτι δουλευει κανονικα και συνδεεται
Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο το κινητο..

Θα το κατεβάσεις από Η/Υ.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα παλιο smasung και με το pc studio 3 "κατεβαζα" τις επαφες μου τον τηλ.καταλογο στον υπολογιστη. Τωρα με το monte που εχει το προγραμμα kies δεν μπορω να βρω τις επαφες στον υπολογιστη μου και να τις μεταφέρω. Γνωριζει κανεις που βρίσκονται ή πως να το κάνω;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει το gsm arrena που πατάς το κουμπί «μενού» με διάρκεια και σου εμφανίζεται ο task manager δεν ισχύει.

 

Μπορώ να είμαι μέσα στον dolphin, να πάω κάπου αλλού (σε άλλη εφαρμογή) και να ξαναπάω στον dolphin χωρίς να χρειαστεί να τον κλείσω πρώτα;

 

Σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή και μέσω αυτού του προγράμματος που έχει (kies) δε μπορούσα να περάσω μουσική. Πως μπορώ να δω το κινητό σαν folders, να μπορώ να κάνω copy paste;

 

Που βρίσκονται οι οδηγίες για το πώς περνάω το we travel;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πας στο site του we travel στα downloads και πατας στο phone installer και απλως ακολουθησε τις οδηγιες μετα.

 

Οταν τον συνδεεις το κινιτο με τον υπολογιστη δωστου την επιλογη για "μαζικη αποθηκευση" και θα στο εμφανιση στον υπολογιστη σαν "αφαιρουμενος δισκος" ή καπως ετσι

Τουλαχιστον ετσι γινετε στα vista

 

Edit: Να κανω και εγω μια ερωτηση.Εχω και εγω το samsung monte και ενας φιλος μου.Εβαλα τα 2 κινητα διπλα διπλα να κοιταξω τις καμερες και παρατηρησα οτι στο δικο μου φαινετε πολυ πιο σκοτεινη η εικονα.Κοιταξα τις επιλογες και στα 2 κινητα και ειναι ιδιες.Καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?

Edited by Michalis28
Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει No map data. ;Eχω φτιάξει ένα folder κάτω από το maps, το έχω ονομάσει greece κι έχω κάνει extract το mgreece.zip εκεί μέσα. Πάω menu->settings->advanced->map config και στη λίστα που λέει map δεν έχει να επιλέξω κάτι. κάνω κάποιο λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος του Monte και δηλώνω πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!

 

Θέλω τώρα να μπω στα πιο βαθιά, διάβασα όλα τα προηγούμενα ποστς αλλά δεν κατάλαβα και πολλά, προφανώς γιατί δεν έχω πολλές προαπαιτούμενες γνώσεις.

 

Πάμε λοιπόν σιγά-σιγά, να διαφωτίσετε κι εμάς τους αδαείς;;

 

Αρχίζω λοιπόν τις ερωτήσεις μου με τον browser:

λέτε ότι υπάρχει προεγκατεστημένος ένας dolphin. Που τον βρίσκουμε;; Εγώ το μόνο που έχω χρησιμοποιήσει είναι το myview που έχει, δεν βρήκα κάτι άλλο.

Επίσης, τον Opera mini πως τον εγκαθιστούμε;;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος του Monte και δηλώνω πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!

 

Θέλω τώρα να μπω στα πιο βαθιά, διάβασα όλα τα προηγούμενα ποστς αλλά δεν κατάλαβα και πολλά, προφανώς γιατί δεν έχω πολλές προαπαιτούμενες γνώσεις.

 

Πάμε λοιπόν σιγά-σιγά, να διαφωτίσετε κι εμάς τους αδαείς;;

 

Αρχίζω λοιπόν τις ερωτήσεις μου με τον browser:

λέτε ότι υπάρχει προεγκατεστημένος ένας dolphin. Που τον βρίσκουμε;; Εγώ το μόνο που έχω χρησιμοποιήσει είναι το myview που έχει, δεν βρήκα κάτι άλλο.

Επίσης, τον Opera mini πως τον εγκαθιστούμε;;

 

Καλησπερα, ο dolphin ειναι στο μενου, εκει που λεει web. Δεν ξερω γιατι αλλα στο Monte βγαζει συνεχεια προβληματα μνημης οποτε δεν ειναι η καλυτερη λυση.

 

Για τον opera mini πας απο τον dolphin στην διευθυνση m.opera.com και τον κατεβαζεις. Η βλακεια ειναι οτι εχει κατι arrows που σου τρωνε πολυ οθονη, υπαρχει ομως τροπος να τα βγαλεις. Οταν βρω χρονο θα το κανω για το κινητο του αδερφου μου, οποτε θα στο στειλω και σενα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη δεν ειμαι σιγουρος για το αν επιτρεπεται να το ανεβασω θα δωσω τις οδηγιες απλως για τον opera mini.

 

Πας απο τον υπολογιστη σου στο http://www.opera.com/mobile/download/ και δεξια λεει

"Choose a specific version" πατας εκειπερα και βρισκεις την εκδοση "opera mini 4.2"

και μετα επιλεγης σαν γλωσσα τα ελληνικα(ή οποια αλλη γλωσσα θες)

κατεβαζεις τα 2 αρχεια .jad και .jar

 

Ανοιγεις το αρχειο .jad με το notepad.Πας μια σειρα πιο κατω απο εκειπερα που τελειωνει το κειμενο που εχει μεσα(σε εμενα φαινεται 2 σειρες οποτε γραφω στην 3η)

και κανεις copy-paste το παρακατω:

 

UserNativeTextButtons: false

ReverseSoftkeys: true

UseNativeCommands: false

LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 400

LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240

LGE-MIDlet-Indicator: Hide

 

και πατας αποθηκευση.Παιρνας αυτα τα 2 αρχεια στο κινητο και πατας το .jad(χωρις να ειμαι 100% σιγουρος:worry: αλλα μου φαινετε οντως αυτο πατας) και γραφεται

 

Το .jar αμα οντως δεν το πατας για να το γραψεις δεν ειμαι σιγουρος για το ποσο το χρειαζεσαι αλλα οκ.Σε εμενα ετσι επιασε

 

 

μου βγάζει No map data. ;Eχω φτιάξει ένα folder κάτω από το maps, το έχω ονομάσει greece κι έχω κάνει extract το mgreece.zip εκεί μέσα. Πάω menu->settings->advanced->map config και στη λίστα που λέει map δεν έχει να επιλέξω κάτι. κάνω κάποιο λάθος;

 

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι η ιδια βλακεια που εκανα και εγω.Οταν το εγραψα και μπηκα για 1η φορα στο προγραμμα μου ειχε βγαλει ενα μηνυμα για να βρει το "root folder" δεν θυμαμαι πως ακριβως ηταν το μηνυμα και εγω του πατουσα οχι.Αμα κανεις και εσυ το ιδιο πατα το ναι:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...