Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η δυνατότητα να βάζεις κάποιο τραγούδι (πχmp3) σαν ήχο κλήσης, υπάρχει έτσι? Διαβάζω τα στοιχεία του κινητού από το σάιτ του Γερμανού και κάνω συγκρίσεις με αντίστοιχα τηλέφωνα της se και δείχνει ότι δεν μπορεί να παίζει ένα τραγούδι σαν ήχο κλήσης...Pls help!

 

YΓ : Για να πω την αλήθεια με ξενίζει το γεγονός να μη μπορείς να κάνεις κλήσεις μέσω skype! Μέχρι στιγμής νομίω ότι καλύπτει όλα όσα θέλω να έχει το επόμενό μου κινητό....

 

Έχει τη δυνατότητα. Ανακρίβειες λέει το site του Γερμανού μάλλον.

 

Είναι ένα μείον ναι. Λένε πως η δυνατότητα "έρχεται" γιατί από τώρα επιτρέπεται στους developers να αναπτύξουν εφαρμογές που κάνουν χρήση Voip (όπως είναι το skype).

 

Αλλά μην βασιστείς σε αυτό , γιατί μπορεί να πάρει μήνες

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως υπάρχει κάπου να μάθουμε ποιό και πως να χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν gps χωρίς internet??
~In search of my talent~
Link to comment
Share on other sites

…μήπως ξέρει κανένας να με βοηθήσει….όταν είμαι στη face book και είμαι σε πλήρη σελίδα δηλαδή για επιτραπέζιο υπολογιστή πάω να κάνω αναζήτηση ονόματος κάποιου που δεν τον έχω φίλο πανω στη μπαρα που μου δινει η σελιδα μου σβήνει το κινητό…μονό στη λειτούργει του επιτραπέζιου υπολογιστή…..Γνωρίζει κάνεις κάτι??? Edited by mpexpan
Link to comment
Share on other sites

Να κανω ρε παιδια μια ερωτηση και προκαταβολικα συγνωμη αν εχει απαντηθει. Οταν μπαινω internet μεσω WI-FI λειτουργουν ολα οκ! Οταν μπαινω ομως με χρεωση μεσω 3g αρκετες απο τισ σελιδες με ελληνικους χαρακτηρες βγαινουν ακαταλαβιστηκες! Γιατι συμβαινει αυτο και πως διορθωνεται??
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις και ξετικαρε τα ολα.πηγαινε θεση και ξετικαρετα ολα κι εκει.

μην εχεις το wifi συνεχεια ανοικτο καταναλωνει πολυ μπαταρια οταν στελνει δεδομενα συνεχεια.κρατα το μεσαιο κουμπι πατημενο και δες τι τρεχει,πατα να τα κλεισεις ολα

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Όλα αυτά που λες τα είχα κάνει.

Το μόνο που δεν είχα κάνει είναι στο AllShare.

Ξετίκαρα 3 εικονίδια.

Για να δούμε.Αλλα δεν νομίζω να είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς γίνεται αυτή η διαδικασία;

Πάω Ασφάλεια και μου ζητάει νέο κωδικό.

Δίνω κωδικό και μου λέει ότι δεν εχω λογαριασμό samsung...

 

Έπρεπε να δηλωθείς πρώτα στο http://www.samsungdive.com/DiveIndex.do

Σου γράφει εκεί τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να δηλωθείς πρώτα στο http://www.samsungdive.com/DiveIndex.do

Σου γράφει εκεί τις οδηγίες.

 

η υπηρεσια δεν ειναι ακομα διαθεσιμη για Ελλαδα οσο αφορα τον εντοπισμο του κινητου....

 

μπορει καποιος να κανει sticky το θεμα με το καλιμπραρισμα της μπαταριας γιατι πλεον μετα βιας κραταει μια μερα....

Link to comment
Share on other sites

η υπηρεσια δεν ειναι ακομα διαθεσιμη για Ελλαδα οσο αφορα τον εντοπισμο του κινητου....

 

μπορει καποιος να κανει sticky το θεμα με το καλιμπραρισμα της μπαταριας γιατι πλεον μετα βιας κραταει μια μερα....

 

πηγαινε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3484322#post3484322 σελιδα 385.. θα το βρεις εκει .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το καλιμπράρισμα της μπαταρίας, δεν είναι επικίνδυνο; Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει κανένα ΜΠΑΜ η μπαταρία, από την υπερφόρτιση;:worry:

Να κανω ρε παιδια μια ερωτηση και προκαταβολικα συγνωμη αν εχει απαντηθει. Οταν μπαινω internet μεσω WI-FI λειτουργουν ολα οκ! Οταν μπαινω ομως με χρεωση μεσω 3g αρκετες απο τισ σελιδες με ελληνικους χαρακτηρες βγαινουν ακαταλαβιστηκες! Γιατι συμβαινει αυτο και πως διορθωνεται??

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα εχω. :(

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

4 ερωτήσεις...

 

1) αυτη η ρυθμηση για τον εντοπισμό κινητού που είπατε, αφοσον δεν ισχυει για την Ελλάδα μας ειναι αχρηστη, έτσι δεν είναι?

 

2) ακομα και εαν καποια μερα ισχύει και για εμάς, είναι τόσο αξιόπιστο (δεν το έχω μελετήσει ακόμα πως δουλεύει) ωστε αυτός που θα το βρει να μην μπορεί να το "ξεπεράσει"?

 

3) πόσο μπαταριοφάγο μπορεί να είναι?

 

4) υπάρχει κάποια εναλακτική λύση για τώρα, για τον εντοπισμό του κινητού μέσω gps όπως έχω ακούσει για κάποια άλλα κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιος να με βοηθήσει? Αγόρασα το κινητό σήμερα, πέρασα τις επαφές μου και το έσβησα προκειμένου να το φορτίσω...¨Οταν το άνοιξα ξανά, βάζω το pin και ενώ δείχνει να ανάβει κανονικά μετά από 30 περίπου δέυτερα, κλείνει και ανοίγει πάλι μόνο του... Μπορώ να κάνω κάτι ή θα πρέπει να επισκευτώ την αντιπροσωπεία? (γ@μω την ατυχία μου?)
Link to comment
Share on other sites

Εμ βασικά μπορείς να κάνεις πολλά (θα ξαναχρειαστεί να ξαναπεράσεις τις επαφές σου) όμως εγώ θα σου πρότεινα να το πας στην αντιπροσωπία για να μην μπλέκεις αν δεν έχεις σχετική εμπειρία από multiloaders και τέτοια...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

η υπηρεσια δεν ειναι ακομα διαθεσιμη για Ελλαδα οσο αφορα τον εντοπισμο του κινητου....

 

μπορει καποιος να κανει sticky το θεμα με το καλιμπραρισμα της μπαταριας γιατι πλεον μετα βιας κραταει μια μερα....

 

Έχεις δίκιο, δεν το είχα παρατηρήσει. Ως παρηγοριά υποστηρίζεται το κλείδωμα του τηλεφώνου και το σβήσιμο των δεδομένων του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έκανα αναβάθμιση χθες το κινητό(είναι Cosmote) και πρός το παρόν η μπαταρία πάει πολύ καλά.

Δεν ξέρω τι έγινε.

Να φταίει η αναβάθμιση ή που το σύνδεσα μέσω υπολογιστή και φόρτισε έτσι?

Το τελευταίο(φόρτιση μέσω PC) το είχα παρατηρήσει και με το Ν86.

Όποτε το φόρτιζα μέσω υπολγιστή η μπαταρία κρατούσε καλύτερα.

Θα δώ και θα σας πώ.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η καρτουλα, μια χαρα συνεργαζεται με το κινητο :)

εχει καθαρη χωρητικοτητα 15.237ΜΒ

αφου περασα μεσα καποια πραγματακια και εμειναν λιγο πανω απο 11,5GB χωραει βιντεο 1280x720 2 ωρες και 15 λεπτα :)

τελικη τιμη 23 και κατι ψιλα, πληρωσα αμεσα με την πιστωτικη μου στο σαιτ τους, δε δεχονται paypal

 

Επιτέλους ήρθε και η δικιά μου αδερφέ :p:D ,

σε ευχαριστώ για την πληροφορία , όντως τρομερή τιμή ( 23.04€ ) και με αντάπτορα SD .

Την πλήρωσα 27/2/11 την έστειλαν 28/2/11 και ήρθε σήμερα !! :mad:

 

Καθαρή χωρητικοτητα μου έδειξε 15.248ΜΒ

 

Φωτό στα 5ΜΡ : 6245 τεμ.

 

Βίντεο HD : 2ώρες - 56λεπτά - 21δεύτερα

 

εεεε εντάξει , τα πάντα όλα !!

Link to comment
Share on other sites

Η χωρητικότητα που δείχνει δεν σημαίνει πως είναι η πραγματική. Για να ελέγξετε αν είναι αληθινή, πρέπει να μεταφέρετε αρχεία συνολικού όγκου >14GB. Μόνο τότε είσαι σίγουρος.
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν το είχα παρατηρήσει. Ως παρηγοριά υποστηρίζεται το κλείδωμα του τηλεφώνου και το σβήσιμο των δεδομένων του.

αστερι#0228# πατας το κωδικο αφου σου εχει γραψει οτι εχει γινει πληρεις φορτισει και αυτοματα σε πεταει σε ενα μενου με πολλα στοιχεια .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από τη Βόρεια Ελλάδα. Έστειλα το samsung wave σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο στην περιοχή μου για το πρόβλημα που είχα αναφέρει (δεν άνοιγε το κινητό μετά την αναβάθμιση σε bada 1.2, παρά μόνο με σύνδεση με το pc) και μετά από 15 ημέρες (τόσες μου είχανε πει), με πήρανε τηλέφωνο να περάσω να το πάρω και να τους δώσω 10 ευρώ για courier??? Είναι δυνατόν να μου ζητάνε 10 ευρώ για courier ενώ το τηλέφωνο είναι σε εγγύηση και εφόσον το έχω πάει σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο της samsung; Δηλαδή εάν το στέλνανε στην Κορέα θα μου χρεώνανε μεταφορικά και για Κορέα; Εάν έτυχε και σε κάποιον άλλο παρόμοια περίπτωση θα παρακαλούσα να με ενημέρωνε.

Υ.Γ.: Πήρα τηλέφωνο και στα κεντρικά της samsung και μου είπανε ότι είναι πολιτική της εταιρείας η χρέωση του courier.

Link to comment
Share on other sites

Απο που κατεβάζουμε το Parlingo 3;

Θα πρεπει να κανουμε βαλουμε και το jar και το jad στο κινητό και να τρέξουμε το jad;

Παιζει ρολο ο τροπος εγκαταστασης;

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

το κινητο υποστηριζει φωνητικες λειτουργιες? γενικα θα υποστηριχτει μελλοντικα με αλλες αναβαθμισεις firmware?
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενας pdf reader που ανοιγει ολα τα pdf?θελω και εναν task manager γιατι μαλλον δεν εχει το κινητο,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενας pdf reader που ανοιγει ολα τα pdf?θελω και εναν task manager γιατι μαλλον δεν εχει το κινητο,ευχαριστω

 

υπάρχει προεγκατεστημένο στο κινητό το Picsel File Viewer το οποίο ανοίγει όλα τα pdf και word έγγραφα κανονικά..

αν πατήσεις το πλήκτρο με το κεντρικό μενού με λίγη διάρκεια τότε μπαίνεις στον task manager του κινητού και έτσι μπορείς να "εκτελέσεις" όποια διεργασία θες !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...