Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αποψε εχασα 2giga internet που ειχα μαζεμενα για μιση ωρα... πηρα την εξυπηρετηση πελατων και τους ετριξα τα δοντια λιγο... τα δινουν πισω? Παλια εστελναν μνμ οτι τα mb λιγουν αποψε τωρα τιποτα!

 

Τελικα μου τα γυρισαν πισω πριν λιγο!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου τα γυρισαν πισω πριν λιγο!!!

 

Αυτο σε συνδιασμό με το γεγονος οτι και σε εμενα μου γυρισαν 3 GB σημαινει οτι οταν εχεις δικιο παντα θα το βρεις. Τουλαχιστον εγω ποτε δεν εχασα το δικιο μου με την Cosmote και ειναι ενας σοβαρος λογος που δεν την αλλαζω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοσυμβόλαιο και έβαλα ένα πακετο με SMS και Internet και μου ήρθε μήνυμα ότι θα χρεωθεί στον επόμενο λογαριασμό. Δεν τα αφαίρεσαν από το χρηματικό υπόλοιπο που ειχα μεσα?Για πιο λόγο?

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για μπείτε εδώ https://xmas.cosmote.gr/login και κάνετε δώρα στα κινητά σας.

 

:O:O:O Ζήλεψα!!! Ωραία σκέψη εν όψει Χριστουγέννων!!! Θέλω και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

1 Μόλις με κάλεσαν απο "cosmote" και μου πρότειναν να γυρίσω απο καρτοτηλέφωνο σε καρτοσυμβόλαιο με:

24 ευρώ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλία προς κοτε και βατραχο, 53 λεπτά ομιλία για αλλά δίκτυα, sms δε θυμάμαι, mb oxi.

υπάρχει καμιά καλύτερη προσφορά/πακέτο (κατά προτίμηση χωρίς αλλαγή δικτύου) αυτή την εποχή:

2 με ξενίζει το οτι πρέπει να δώσω το αφμ μου και όλα τα στοιχεία μου τηλεφωνικά σε κάποιων που με κάλεσε!

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 Μόλις με κάλεσαν απο "cosmote" και μου πρότειναν να γυρίσω απο καρτοτηλέφωνο σε καρτοσυμβόλαιο με:

24 ευρώ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλία προς κοτε και βατραχο, 53 λεπτά ομιλία για αλλά δίκτυα, sms δε θυμάμαι, mb oxi.

υπάρχει καμιά καλύτερη προσφορά/πακέτο (κατά προτίμηση χωρίς αλλαγή δικτύου) αυτή την εποχή:

2 με ξενίζει το οτι πρέπει να δώσω το αφμ μου και όλα τα στοιχεία μου τηλεφωνικά σε κάποιων που με κάλεσε!

 

Αν το κάνεις μόνος σου θα πληρώνεις μόνο 18,75 χωρίς συσκευή .

Κοίτα και εδώ http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_Online_offer/section/EkptosiAntiEpidotisis#

Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού διπλοτσέκαρε αυτό για το βάτραχο αν συμπεριλαμβάνεται, γιατί παλιά θυμάμαι έπρεπε να έχεις μόνο κανονικό συμβόλαιο και όχι καρτοσυμβόλαιο για να τον καλείς δωρεάν. Αλλά εντάξει αν δεν έχεις ιδιαίτερα τέτοιες επαφές στον τηλ. κατάλογό σου, σκορδοκαϊλα σου! :p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερες και χρονια πολλα. Σημερα τελειωσε το καρτοσυμβολαιο 20 που ειχα. γινεται αυτοματα ανανεωση? η πρεπει να παω σε καταστημα να ζητησω την συνεχιση? και αν ξερει καποιο παιδι αν δικαιουμε επιδοτηση. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια εχω καρτοσυμβολαιο απο τον περασμενο Μαιο, μετατροπη απο WhatsUp, θελω να το ξαναγυρισω WhatsUp γιατι και αυτοι που καλουσα το εχουν κανει WhatsUp. Εχω 18μηνο συμβολαιο με εκπτωση στον λογαριασμο. Τι πληρωνω?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όλη την επιδότηση.

 

Δηλαδη και τα 90ευρω?? Βασιλειε και κατι αλλο, σημερα βρηκα ενα θεικο νουμερο vodafone απο ενα κινητο βαν της εταιρειας που μιραζε νουμερα, αυτο μπορω να το γυρισω σε αλλη εταιρεια και αυριο ας πουμε?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και τα 90ευρω?? Βασιλειε και κατι αλλο, σημερα βρηκα ενα θεικο νουμερο vodafone απο ενα κινητο βαν της εταιρειας που μιραζε νουμερα, αυτο μπορω να το γυρισω σε αλλη εταιρεια και αυριο ας πουμε?

Ναι δυστυχώς και τα 90 ευρώ.

Μπορείς ακόμα και αύριο να κάνεις φορητότητα σε όποια εταιρεία θές.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοσυμβόλαιο 25 σε μια κάρτα sim όπου υπάρχει και ένα what's up. Πληρώνω 20 ευρώ πάγιο.

 

Επειδή πέρσι, χωρίς ειδοποίηση, μου ήρθε ξαφνικά λογαριασμός πολύ μεγαλύτερος από τα 15 ευρώ που έδινα πρόπερσι (Χριστουγεννιάτικη online προσφορά ήταν τα 15), είπα φέτος να έχω το νου μου.

Μόλις σήμερα λοιπόν μου άνοιξε το σύστημα μέσω MYCOSMOTE τη δυνατότητα ανανέωσης.

 

Και μου δίνουν μόνο 2,5 ευρώ έκπτωση από τα 25 ευρώ (με 18μηνη δέσμευση στην κοσμοτε)! Πήρα στο 13838 και μια απο τα ίδια. Μου είπαν μάλιστα ότι αν δεν ανανεώσω σήμερα ο επόμενος λογαριασμός θα έρθει χωρίς καμία έκπτωση.

 

Θα επέλεγα να το κάνω what' up αλλά δεν ξέρω αν γίνεται μετά εύκολα να αλλάξω πάλι άμεσα σε καρτοσυμβόλαιο οπότε να πέσω στα 18,75 ευρώ που έχει προσφορά online για νέα καρτοσυμβόλαια.

 

Εχω στην οικογένεια άλλα 3 what's up (τα 2 φοιτητικά).

προφανώς δεν μπορώ να σπάσω και τη sim που είναι διπλή (από την κοσμοτε) ώστε να κρατήσω πχ το what's up και το καρτοσυμβόλαιο να το μετατρέψω σε vodafone ή κάτι άλλο.

 

Δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το εξης:

αν απο καρτοκινητο το κανεις σε καρτοσυμβολαιο αυτοι που εχουν what's up και σε καλουν χρεωνονται ως κληση προς συμβολαιο ή προς whats up.

γιατι ειχα διαβασει οτι για ενα χρονο οποιος εχει whats up δεν χρεωνεται αν σε παρει.

 

και κατι τελευταιο.εαν εχεις ενα υπολοιπο καθε μηνα Χ ποσο.με αυτο το ποσο μπορεις να αγορασεις πακετα?

Edited by makarios91
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το εξης:

αν απο καρτοκινητο το κανεις σε καρτοσυμβολαιο αυτοι που εχουν what's up και σε καλουν χρεωνονται ως κληση προς συμβολαιο ή προς whats up.

γιατι ειχα διαβασει οτι για ενα χρονο οποιος εχει whats up δεν χρεωνεται αν σε παρει.

 

και κατι τελευταιο.εαν εχεις ενα υπολοιπο καθε μηνα Χ ποσο.με αυτο το ποσο μπορεις να αγορασεις πακετα?

 

Ναι για ενα χρονο ισχυει. Με τα χρηματα που σου δινει καθε μηνα αγοραζεις οτι πακετο θελεις.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι απο vodafone ισχυει?

και αν οχι αν τ κανω whats up και μετα καρτοσυμβολαιο θ εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι απο vodafone ισχυει?

και αν οχι αν τ κανω whats up και μετα καρτοσυμβολαιο θ εχω προβλημα?

 

Ισχυει για μετροπες WhatsUp σε καρτοσυμβολαιο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

οποτε αν κανω αυτη τη διαδικασια δεν θ εχω προβλημα.σωστα?

 

Εχεις whatsup ηδη?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν εχω.

απλως λεω να το μεταφερω σε what up και μετα να το κανω καρτοσυμβολαιο και να εχω αυτη τη δυνατοτητα

Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν εχω.

απλως λεω να το μεταφερω σε what up και μετα να το κανω καρτοσυμβολαιο και να εχω αυτη τη δυνατοτητα

 

Γινεται αυτο αλλα θα πρεπει να κατσεις ενα μηνα σα χρηστης WhatsUp και μετα να το κανεις καρτοσυμβολαιο!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

η "προσφορά" για τις κλήσεις από what's up ισχύει για όση διάρκεια κάνεις συμβόλαιο (δηλαδή 12, 18 ή 24 μήνες) και όχι μόνο για 12 μήνες.

 

ισχύει για μετατροπή από υπάρχον what's up σε καρτοσυμβόλαιο με ΔΧΟ μέχρι τις 31/06/2013 νομίζω

 

απλά αν κάνεις την αίτηση μέχρι 28/02/2013 (και αν έχεις ήδη ένα ενεργό what's up φυσικά) παίρνεις δώρο και 1000 λεπτά ομιλίας προς όλους στην Ελλάδα για να τα καταναλώσεις όπως θέλεις μέσα σε 18 μήνες.

 

επίσης την περίοδο αυτή τρέχει και "επιπλεόν" επιδότηση παγίου αντι συσκευής (αν το μετατρέψεις από κάρτα/what's up)

π.χ. στο ΚΣ25 ΔΧΟ είναι έκπτωση 5 € τον μήνα

 

άρα αν το έχεις πάρει απόφαση βιάσου, είναι σχετικά καλές προσφορές.... :happy:

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...