Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωραίος! ευχαριστούμε!

 

τώρα που το βρήκα δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν φόντο!! :lol::lol:

 

πώς γίνεται ρε σεις? δεν αποθηκεύεται κάπου που να μπορείς μετά να το χρησιμοποιήσεις. μόνο στις επιλογές αντιγραφή σε φάκελλο λέει :worry::cry:

 

Αφού το ανοίξεις πρώτα σου δίνει την επιλογή ¨ορισμος ως φόντου¨:)

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το περιεργαστηκα σημερα στο Πλαισιο και μου αφησε αριστες εντυπωσεις.

Η οθονη υποθετω οτι ειναι θεμα γουστου.Εγω που δεν ειχα ποτε touch κινητο,μου φανηκε εξαιρετικη και μαλιστα με βολεψε καλυτερα απο την αντιστοιχη του i8910 γιατι ασυναισθητα χρησιμοποιω το νυχι για να πατησω τα εικονιδια.Καποιος ο οποιος εχει συνηθισει με το iphone κλπ,πιθανως να θεωρει την οθονη απαραδεκτη.

 

Οσοι το εχετε,αν και νωρις,πως παει απο μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω αλλα δεν με εντυπωσιασα καθοτι ειχα συνηθισει σε android συσκευες....... Edited by zxr
Αφαίρεση στοιχείων αγγελίας
Link to comment
Share on other sites

οι φωτος που βγαζει ειναι 8 μεγαπιξελ αλλα οχι σε 16;9 αλλα σε 4;3.υπαρχει ρυθμιση αν οι φωτος και τα βιντεο θα αποθηκευονται στην καρτα μνημης η στο τηλεφωνο;δεν υπαρχει τετοια ρυθμιση στο μενου της καμερας;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι τους θεσσαλονικιους μηπως ξερεται που το εχουν για να το δω ???

Γιατι πηγα σημερα electro world , κοτσοβολος .... και σε αλλα στο κεντρο και δεν το ειχαν πουθενα .........:cry:

That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι τους θεσσαλονικιους μηπως ξερεται που το εχουν για να το δω ???

Γιατι πηγα σημερα electro world , κοτσοβολος .... και σε αλλα στο κεντρο και δεν το ειχαν πουθενα .........:cry:

 

Στο public στο cosmos.

Link to comment
Share on other sites

Και Fnac Συνταγματος μπορεις !

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Και μολις εκανα debrand τι συσκευη μου! απο wotanserver.

O Λογος που πηγα να κανω το 3ο μου firmware update ηταν αλλη μια φορα το διελυμενο Media Player. Κατα 99% φταιει το Garmin που μου εχει κανει προβλημα καθε φορα. Ευτυχως ο Googlis με πεταξε πανω στο site τους οπου ειχαν υποστηριξη για το Vivaz και με το ελληνικο firmware :)

Link to comment
Share on other sites

Και μολις εκανα debrand τι συσκευη μου! απο wotanserver.

O Λογος που πηγα να κανω το 3ο μου firmware update ηταν αλλη μια φορα το διελυμενο Media Player. Κατα 99% φταιει το Garmin που μου εχει κανει προβλημα καθε φορα. Ευτυχως ο Googlis με πεταξε πανω στο site τους οπου ειχαν υποστηριξη για το Vivaz και με το ελληνικο firmware :)

 

debrand από ποια εταιρεία έκανες φίλε μου?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

debrand από ποια εταιρεία έκανες φίλε μου?

 

Απο Voda.

Οι διαφορές που παρατήρησα ήταν τα ελληνικά που πέρασαν σωστά, οι εφαρμογές που έλειπαν και καλύτερη διάταξη στον κατάλογο. Σε ταχύτητα δεν ειχε καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένα αυτοκόλλητο vodafone ή κανένα λογότυπο πάνω στην συσκευή?

 

Οχι, αλλα ειχε τα applications της Vodafone, και default home screen αυτο με τα βελακια αλλα 360.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλημέρα!

Εγώ χθες το αγόρασα. Παρατήρησα όμως ότι κάνει συχνές επανεκκινήσεις. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Επίσης, παρ' ό,τι πήρα ξεχωριστά την συσκευή (δηλ. χωρίς κάποιο πρόγραμμα, το δουλεύω με Cosmote) είδα ότι έχει εικονίδια της Vodafone, αν και μου είπαν στο "Πλαίσιo" που το αγόρασα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Για να φύγουν αυτά τα εικονίδια μπορώ όμως να κάνω κάτι;:worry:

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

ειναι branded.το πλαισιο πουλα κατα90%vodafon συσκευες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

@zipperant

@mariak_1974

Tο μενου της αρχικης οθονης ειναι Vodafone. Για να κανεις την αρχικη οθονη οπως θα επρεπε να ηταν, πας Menu/Settings/Personal/Standby/Standby Theme και επελεξε Sony Ericsson.

 

@mariak_1974 Οχι δεν εχει ακουστει τιποτα για "συνηθισμενα restarts" οπως ειχαν ακουστει στο satio πχ. Δοκιμασε να κανεις ενα repair απο το SE Suite και αν συνεχισει να το πας για service.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω lpapachr zipperant πηγα και το στο public τελικα και μου αρεσε μαλλον θα το παρω

το συνταγμα δεν ειναι στην αθηνα :wacko::wacko: οπως και να εχει ευχαριστω takisss

εχω και μια ερωτηση η οθονη γρατζουνιεται ευκολα ?????

Edited by anastas95
That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου screen protector πάντα ιδίως στα αφής. έχω παραγγείλει από ebay. εγώ αν ενδιαφερεστε κάνουμε μια ομαδική...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Να πω και ΄γω τις εντυπώσεις που είναι άριστες τελικά αφού το πήρα χθες από Mediamarkt (unbranded εννοείται) αφού πρώτα πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ και είδα ότι τα δικά τους είναι Vodafonized(και μου το είπε και ο πωλητής).

Λοιπόν το κινητό είναι πολύ γρήγορο και η οθόνη ακούει πολύ καλά(βέβαια μια βαθμονόμηση αρχικά επιβάλλεται για απόλυτα σωστή ρύθμιση της απόκρισης-προσωπικά και συγκρίνοντας την οθόνη του με την οθόνη του OMNIA HD είδα ότι κινείται οριακά προς το βέλτιστο μιας resistive και αυτό είναι πολύ θετικό.),ποιότητα συναρμογής άριστη,στιβαρό και χωρίς τριξήματα κάπου.

Ενταση ηχείου ικανοποιητική(είχα επιφυλάξεις για αυτό μετα το review του GSMArena) και πιστεύω πως με μελλοντικές αναβαθμίσεις θα ενισχυθεί και άλλο,πάντως σε καμμία περίπτωση δεν χάνεις κλήση όπως είναι out of the box και η ένταση διαχέεται αρμονικά προς τα έξω.

RAM άπλετη(γύρω στα 150 ΜΒ μετά το bootάρισμα),δεν χακάρεται με Hellox2-με το απαραίτητο sign όμως έβαλα και έπαιξα με μεγάλη ταχύτητα το Lets Golf που εγκατεστημένο είναι 129 ΜΒ παιχνίδι(δείτε το εδώ http://www.youtube.com/watch?v=b3vHisG3k_c ) και το Block Breaker Deluxe HD που επίσης είναι 80+ ΜΒ εγκατεστημένο....:),κάμερα πολύ γρήγορη και όντως το HD 720p είναι πολύ ομαλό χωρίς σπασίματα κλπ.,χαίρεσαι το πόσο ταχύτατα κάνει τα πάντα.

Παρεπιπτώντος μόλις το συνέδεσα με το PC Suite μέσω καλωδίου μου έβγαλε και ενημέρωση λογισμικού (πριν είχε την 1224-4699-R2AA029 ,προσαρμοσμένη 1232-1973-R2AA026),την έκανα και τώρα έχει την 1224-4699-R2AK006 με προσαρμοσμένη την 1232-1973-R2AK006 και δεν έχασα τίποτα από τα αρχεία μου-έχει μάλλον data preservation management(υποστήριξη λοιπόν έχει και αυτό επίσης θετικό γιατί με το OMNIA HD πρέπει να είσαι "μάγειρας";) για να δεις προκοπή).

Το κινητό έχει απίστευτη φορητότητα και τα συνδυάζει όλα αρμονικά,το SAR είναι στο 1,04 σε αποδεκτά όρια για μένα,του βάζεις και ένα GPS πρόγραμμα της "αγοράς":lol::lol:(τού΄βαλα το NDRIVE 9.3.11 και φυσικά παίζει μια χαρά-λοκάρισμα πρώτη φορά 2 λεπτά,μετα εντός 20 ") και άλλα χρήσιμα (Accuweather widget,Reboot μέχρι στιγμής και δουλέυουν σωστά και έπεται συνέχεια.....) και τάχεις όλα στο πιο ελαφρύ......;), σε κάθε περίπτωση τα branded-vodafonized πρέπει να τα αποφεύγει κανείς γιατί υποψιάζομαι πως η επέμβαση/ενσωμάτωση στο λογισμικό έχει πολλά conflicts.....αυτά για τώρα....:)

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Να πω και ΄γω τις εντυπώσεις που είναι άριστες τελικά αφού το πήρα χθες από Mediamarkt (unbranded εννοείται) αφού πρώτα πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ και είδα ότι τα δικά τους είναι Vodafonized(και μου το είπε και ο πωλητής).

Λοιπόν το κινητό είναι πολύ γρήγορο και η οθόνη ακούει πολύ καλά(βέβαια μια βαθμονόμηση αρχικά επιβάλλεται για απόλυτα σωστή ρύθμιση της απόκρισης-προσωπικά και συγκρίνοντας την οθόνη του με την οθόνη του OMNIA HD είδα ότι κινείται οριακά προς το βέλτιστο μιας resistive και αυτό είναι πολύ θετικό.),ποιότητα συναρμογής άριστη,στιβαρό και χωρίς τριξήματα κάπου.

Ενταση ηχείου ικανοποιητική(είχα επιφυλάξεις για αυτό μετα το review του GSMArena) και πιστεύω πως με μελλοντικές αναβαθμίσεις θα ενισχυθεί και άλλο,πάντως σε καμμία περίπτωση δεν χάνεις κλήση όπως είναι out of the box και η ένταση διαχέεται αρμονικά προς τα έξω.

RAM άπλετη(γύρω στα 150 ΜΒ μετά το bootάρισμα),δεν χακάρεται με Hellox2-με το απαραίτητο sign όμως έβαλα και έπαιξα με μεγάλη ταχύτητα το Lets Golf που εγκατεστημένο είναι 129 ΜΒ παιχνίδι(δείτε το εδώ http://www.youtube.com/watch?v=b3vHisG3k_c ) και το Block Breaker Deluxe HD που επίσης είναι 80+ ΜΒ εγκατεστημένο....:),κάμερα πολύ γρήγορη και όντως το HD 720p είναι πολύ ομαλό χωρίς σπασίματα κλπ.,χαίρεσαι το πόσο ταχύτατα κάνει τα πάντα.

Παρεπιπτώντος μόλις το συνέδεσα με το PC Suite μέσω καλωδίου μου έβγαλε και ενημέρωση λογισμικού (πριν είχε την 1224-4699-R2AA029 ,προσαρμοσμένη 1232-1973-R2AA026),την έκανα και τώρα έχει την 1224-4699-R2AK006 με προσαρμοσμένη την 1232-1973-R2AK006 και δεν έχασα τίποτα από τα αρχεία μου-έχει μάλλον data preservation management(υποστήριξη λοιπόν έχει και αυτό επίσης θετικό γιατί με το OMNIA HD πρέπει να είσαι "μάγειρας";) για να δεις προκοπή).

Το κινητό έχει απίστευτη φορητότητα και τα συνδυάζει όλα αρμονικά,το SAR είναι στο 1,04 σε αποδεκτά όρια για μένα,του βάζεις και ένα GPS πρόγραμμα της "αγοράς":lol::lol:(τού΄βαλα το NDRIVE 9.3.11 και φυσικά παίζει μια χαρά-λοκάρισμα πρώτη φορά 2 λεπτά,μετα εντός 20 ") και άλλα χρήσιμα (Accuweather widget,Reboot μέχρι στιγμής και δουλέυουν σωστά και έπεται συνέχεια.....) και τάχεις όλα στο πιο ελαφρύ......;), σε κάθε περίπτωση τα branded-vodafonized πρέπει να τα αποφεύγει κανείς γιατί υποψιάζομαι πως η επέμβαση/ενσωμάτωση στο λογισμικό έχει πολλά conflicts.....αυτά για τώρα....:)

 

αν γίνει debrand το ίδιο δεν είναι?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...