Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου πει αν η συσκευή, έχει λυχνία ειδοποίησης συμβάντων, που να αναβοσβήνει όταν υπάρχει πχ, μια αναπάντητη κλήση ή ένα νέο μήνυμα, όπως είχε το satio?

 

Ναι στα δεξιά υπάρχει φως που αναβοσβήνει πράσινο.

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

χθες εδειξε η τηλεοραση και διαφημιση!!!!!!αντε και να σκεφτει κανεις πριν 7 μερες σε γερμανο-πλαισιο δεν ηξεραν καν ποτε θα κυκλοφορησει!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το σκαλισα σημερα στο Saturn. 399 ευρω. Πολυ συμμαζεμενο και κομψο...αλλα...σκοτεινη resistive οθονη με χαλια αποκριση και αργη γενικα συμπεριφορα επεξεργαστη. Τα δε υλικα...πιο "πλαστικα" δε γινονται! :down:

Πως ακριβως το εννοεις χαλια αποκριση?Μου κανει εντυπωση κινητο των 300-400ε να εχει χαλια αποκριση..Και ολα τα reviews μεχρι στιγμης αναφεροντουσαν με καλα λογια για την οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι στα δεξιά υπάρχει φως που αναβοσβήνει πράσινο.

Στα δεξιά όταν λες, εννοείς στο πλάι; Που ακριβώς;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα δεξιά όταν λες, εννοείς στο πλάι; Που ακριβώς;

 

Ναι στο πλάι πάνω από εκεί που ρυθμίζεις την ένταση...

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι επρεπε πολλες φορες να πατησω δυνατα 2-3 φορες την οθονη για να κανει την επιλογη, στο δε scrolling ηταν ακομη χειροτερο.
Αυτό φοβόμουν...... πολύ καλό για να είναι αληθινο.......
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φοβόμουν...... πολύ καλό για να είναι αληθινο.......

 

και ειχα διαβασει οτι σε αυτο το θεμα ειναι λιγο καλυτερο απο το satio

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι επρεπε πολλες φορες να πατησω δυνατα 2-3 φορες την οθονη για να κανει την επιλογη, στο δε scrolling ηταν ακομη χειροτερο.

Χωρις να θελω να σε αμφισβητισω,δεν εχω διαβασει τιποτα τετοιο για την οθονη του κινητου μεχρι στιγμης,και εχω διαβασει ΠΟΛΛΑ επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο και μαλλον συντομα θα το παρω.

Ετσι οπως το λες ακουγεται χαλια,ακομα και το 5800 που εχω δει ανταποκρινοτανε καλυτερα απο την περιγραφη σου.

Link to comment
Share on other sites

εμεις που ακομη το αναμενουμε θα παρακαλουσαμε τους ηδη κατοχους για πιο πολλα σχολια για το τηλεφωνο μας. τι γινεται με το gps? , με τισ διαφορες εφαρμογες......... οπως και αρνητικα και θετικα του τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι απλα...δοκιμαστε το σε καταστημα που το εχει σαν demo, πριν το αγορασετε, για να το εκτιμησετε αυτοπροσωπως.

 

Όπως τα λεει ο haki. Όλες οι γνωμές είναι δεκτές. :)

Από την άλλη όμως οι γνώμες δεν παύει να είναι και υποκειμενικές. Οπότε, αφού πρώτα βάλουμε κάτω τις ανάγκες και δούμε τί μας καλύπτει, τότε κάνουμε το απαραίτητο test drive και καταλήγουμε στην προσωπική μας γνώμη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ολες οι γνωμες ειναι δεκτες αλλα δεν μπορουμε να λεμε οτι ενα κινητο ειναι laggy τη στιγμη που σε ολα τα reviews δεν εχει ακουστει τετοιο θεμα......και παντα μετραει με τι το συγκρινουμε......αν το συγκρινουμε με το iphone που εχει capacitive screen και multitouch ναι ειναι laggy αν με τα υπολοιπα symbian .....λιγο δυσκολο καθως εχει μεχρι στιγμης τον καλυτερο επεξεργαστη απο ολα τα symbian Κινητα
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι λιγο laggy. Και δε θα το δειτε στα previews μιας και αυτο που ειναι αυτη τη στιγμη στην ελλαδα ειναι Vodafone Live/360 νομιζω. Λείπουν κλασικα οι χαρτες και οτι εφαρμογες έλειπαν και στο Satio....

 

???Ευτυχης??? κατοχος του Vivaz και εγω.... Παω να τσεκαρω Davinchi Team να γινω λιγο ποιο ευτυχισμενος στο μελλον :(

 

Ποια αλλα teams κανουν debrand?

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ολες οι γνωμες ειναι δεκτες αλλα δεν μπορουμε να λεμε οτι ενα κινητο ειναι laggy τη στιγμη που σε ολα τα reviews δεν εχει ακουστει τετοιο θεμα......και παντα μετραει με τι το συγκρινουμε......αν το συγκρινουμε με το iphone που εχει capacitive screen και multitouch ναι ειναι laggy αν με τα υπολοιπα symbian .....λιγο δυσκολο καθως εχει μεχρι στιγμης τον καλυτερο επεξεργαστη απο ολα τα symbian Κινητα

Το ΟΜΝΙΑ HD έχει τον καλύτερο επεξεργαστή(Cortex A8) και είναι το καλύτερο/γρηγορότερο Symbian Touch αυτή τη στιγμή και για αρκετές στιγμές ακόμα θα είναι.

Το Vivaz είναι άλλη μια "απόπειρα"(μακάρι όχι αυτοκτονίας) της SE και κατά την γνώμη μου δεν κόπιασε αρκετά για να βγει ένα καλύτερο κινητό/αποτέλεσμα μετά την "ήττα" του Satio σε πανευρωπαϊκό επίπεδο(βλ.πχ. προσωρινή ανάκληση διάθεσης του στην Αγγλία από κάποιες αλυσίδες κ.α.).

Link to comment
Share on other sites

η αναγκαιοτητα του να πατησεις δυο και τρεις φορες δυνατα στην οθονη για να επιλεξεις κατι μου χτυπησε ασχημα.

Οποιος εχει συνηθισει σε οθονες σαν του i phone ναι θα ειναι ενα προβλημα μεχρι να συνηθισει, για μενα προσωπικα δεν ειναι γιατι εχω το 5800 και εχω συνηθισει να βαζω λιγο νυχακι ωστε να μην το χτυπαω 2 και 3 φορες!:D

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι και εγώ για το vivaz οπότε πείτε μας γνώμες όσοι το έχετε! Αξίζει τα λεφτά του?

Και κάτι άλλο που με ενδιαφέρει είναι αν υπαρχουν θήκες/καλύματα για την οθόνη του vivaz, όπως επίσης και αν υποστηρίζεται απο κανένα προγραμμα τυπου my phone explorer για αποθήκευση των επαφών και των sms στο PC! Αν ξέρει κανείς ας μας πεί! :)

Edited by alexis23
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Από χθές είμαι κάτοχος του vivaz, και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τα ακόλουθα:

 

1) Το τηλέφωνο για αυτά που προσφέρει και στην τιμή που τα προσφέρει, είναι άψογο.

2) Η απόκριση οθόνης είναι αρκετά καλή. Για καλύτερη πάρτε ένα HTC HD2 ή iPhone, με ότι αυτό συνεπάγεται στο κόστος.

3) Η συνδεσιμότητά του με το PC γίνεται για πλάκα.

4) Η μπαταρία πρέπει να τα σπάει. Από χθές το έχω ρημάξει και μόλις σήμερα έπεσε η ένδειξη.

5) Η ποιότητα συναρμογής είναι πολύ καλή και τα πλαστικά του απλά αποδεκτά χωρίς να δημιουργούν άσχημη αίσθηση.

6) Η κάμερα είναι όλα τα λεφτά.

7) Άν θέλετε την τέλεια πλοήγηση στο Ιντερνετ, απλά ξεχάστε το και πάρτε κατι άλλο.

 

Αυτά για την ώρα. :)

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

το vivaz εχει επεξεργαστη arm8-cortex a8 στα 720mhz και powerVR SGX graphics και αυτος ο επεξεργαστης ειναι πολυ καλυτερος και απο του omnia hd και omnia 2............επισης οταν μιλαω για reviews μιλαω απο χρηστες Unbranded συσκυεης και οχι για καποιους που το ειδαν σε μαγαζι
Link to comment
Share on other sites

το vivaz εχει επεξεργαστη arm8-cortex a8 στα 720mhz και powerVR SGX graphics και αυτος ο επεξεργαστης ειναι πολυ καλυτερος και απο του omnia hd και omnia 2............επισης οταν μιλαω για reviews μιλαω απο χρηστες Unbranded συσκυεης και οχι για καποιους που το ειδαν σε μαγαζι

Καλά δεν είναι τίποτα 399 € μόνο και θα ανακαλύψεις πόσο καλύτερο είναι από το OMNIA HD.....:lol::lol:;):confused:

Link to comment
Share on other sites

7) Άν θέλετε την τέλεια πλοήγηση στο Ιντερνετ, απλά ξεχάστε το και πάρτε κατι άλλο.

 

Ακόμα και με τη χρήση κάποιας από τις εκδόσεις του Opera για Symbian ?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με τη χρήση κάποιας από τις εκδόσεις του Opera για Symbian ?

 

Δεν δοκίμασα Opera.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι τίποτα 399 € μόνο και θα ανακαλύψεις πόσο καλύτερο είναι από το OMNIA HD.....:lol::lol:;):confused:

 

Μην παίρνεις και όρκο φίλε μου.

 

Το i8910 OMNIA HD έχει όλα αυτά που λείπουν από το vivaz και επιπλέον, τώρα και με fixed 24 frames στην βιντεοσκόπηση (ας είναι ο hyperx).

 

Και φυσικά μιλάμε για capactive AMOLED οθόνη και κάμερα 8 Megapixel.

 

Sorry για το VS, αλλά το "πόσο καλύτερο" μου έκανε κάπως.... :rolleyes:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καλα νέα ! Επιτέλους ισοσταθμιστης για τα Σάτιο, Βιβάζ

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_satio_and_vivaz_finally_get_a_music_equalizer-news-1519.php

 

Σχετικα με την αντιπαραθεση.Ναι ρε παιδια το ομνια hd ειναι κινηταρα αλλα ειναι τοοοοοσο μεγάλο που αν δεν έχεις ενα τσαντάκι δεν το πας πουθενά.Οποτε μπορει σαν κινητο να κανει παπαδες αλλα δεν ειναι κ τοσο κινητο.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η sony ericsson ξεκουφαθηκε ή ειναι η ιδεα μου??????αρχισε να ακουει τους καταναλωτες χωρις να κανει 2 χρονια να διορθωσει κατι??????

 

ειδες τι σου ειναι να χανεις χρηματα για 1 χρονο???καταλαβαινεις οτι κατι δεν παει καλα!!!!!

 

παντως δεν νομιζω καποιος που θα αγορασει το vivaz να το συγκρινει με το Omnia hd κυριως λογω μεγεθους.......δεν μπορει να συγκρινεις αλογο με ελεφαντα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...