Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην παίρνεις και όρκο φίλε μου.

 

Το i8910 OMNIA HD έχει όλα αυτά που λείπουν από το vivaz και επιπλέον, τώρα και με fixed 24 frames στην βιντεοσκόπηση (ας είναι ο hyperx).

 

Και φυσικά μιλάμε για capactive AMOLED οθόνη και κάμερα 8 Megapixel.

 

Sorry για το VS, αλλά το "πόσο καλύτερο" μου έκανε κάπως.... :rolleyes:

Δεν με "έπιασες" φίλε μου,μόνο ο haki τόπιασε αμέσως που είναι και γατά.....;)

Σαφέστατα και το ΟΜΝΙΑ HD είναι καλύτερο από τα Satio,Vivaz και δεν άνοιξε και κανένα VS,τα αυτονόητα δεν χρειάζονται διαξιφισμούς-η εμπειρία και οι συγκρίσεις από πρώην κατόχους του OMNIA HD αρκούν.....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι στο πλάι πάνω από εκεί που ρυθμίζεις την ένταση...

Κοίτα να δεις που δεν το βλέπω....

Που ακριβώς ρυθμίζεται;:confused::confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος στο forum και γενικά πρόσφατα ξεκίνησα να ασχολούμαι με το "άθλημα" , όσο αναφορά στο να ψάχνω προγράμματα και εφαρμογές για τα κινητά. Χθες το απόγευμα αγόρασα και εγώ λοιπόν το εν λόγο μοντέλο ( vivaz ) και σε μία συζήτηση με έναν φίλο μου του ζήτησα να μου βρει κάποιες εφαρμογές, σχόλια κλπ κλπ για το κινητό και αυτός μου έστειλε το link του forum σας.

Με αυτά που έχω διαβάσει ως τώρα εδώ μέσα έχω πελαγώσει και καθώς ακόμα η συσκευή φορτίζει δε ξέρω τι να κάνω , να μπω στον κόπο να τι δοκιμάσω ή να τη χαρίσω όπως είναι και να πάω να πάρω κάτι άλλο ?!

 

Θα ήθελα από κάποιον που έχει δοκιμάσει τη συσκευή (όχι να την έχει κρατήσει 5 λεπτά στα χέρα του αλλά να την έχει δοκιμάσει εκτεταμένα) να μου πει τη γνώμη του και διάφορα προγράμματα (πλοηγοί internet , εφαρμογές κλπ) που θα μπορούσαν να την βελτιώσουν σε περίπτωση που αξίζει να την κρατήσω .

 

Επίσης ως νέος στο άθλημα θα ήθελα να μου εξηγήσετε τις έννοιες rebrand , unlock sar μπας και βγάλω καμία άκρη .

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων και ζητάω συγνώμη για τι μακρηγορία μου .

Link to comment
Share on other sites

αθλια η φωτο το βραδυ..... αυτο που εχει για φλας αναβει σαν κερι δεν κανει τιποτα για τις νυχτερινες φωτο..... ειναι το μονο κινητο με φλας που οταν παταμε να τραβιξουμε την φωτο δεν αναβει πιο εντονα...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που δεν το βλέπω....

Που ακριβώς ρυθμίζεται;:confused::confused:

 

Με γυμνό μάτι το φωτάκι δεν φαίνεται... Α και όταν φορτίζει ανάβει σταθερά κόκκινο...

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο που ρυθμιζεις οταν λαμβανεις ενα bluetooth αρχειο να μην αποθηκευεται στην μνημη της συσκευης αλλα κατευθειαν στην καρτα??????????
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κατασυμπαθησει το κινητακι. Αν και branded μαθαινω το symbian σιγα σιγα. Το βλεπω αισθητα ταχυτερο απο το Satio με το τελευταιο firmware an kai στην καμερα βλεπω πολυ περισσότερο θόρυβο. Browser μου την εχει δωσει λιγο στα νευρα. Ακομα και ο Opera 10 δε τα διχνει οσο καλα οσο θα μπορουσε.

 

Τωρα εκανα και ενα Firmware "update" και εχασα και τα ελληνικα σαν γλωσσα τηλεφωνου αλλα και γραφης :blink: Ο οδηγος για αυτο το προβλημα για τα Nokia λετε να δουλευει? Θα πρεπει να ξαναπερασω firmware για να εχω τα ελληνικα?

 

Τελος για εμας που δεν εχουμε το Playnow, πως κατεβαζουμε το equilizer?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο που ρυθμιζεις οταν λαμβανεις ενα bluetooth αρχειο να μην αποθηκευεται στην μνημη της συσκευης αλλα κατευθειαν στην καρτα??????????

 

πας μενου - μηνυματα-επιλογες-ρυθμισεις-Άλλο-μνημη σε χρηση βαζεις Ε:memory card.....

Link to comment
Share on other sites

Pixon 12 με 249 ευρω

Αυτο ισχυει; Αν ναι, Pixon δαγκωτο! Εμενα μου αρεσει πολυ το Vivaz οπως το βλεπω, αλλα θα ηθελα να βγαζει και καμια αξιοπρεπη φωτο σε σκοταδι! Χωρις xenon, δυσκολα γινεται δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει; Αν ναι, Pixon δαγκωτο! Εμενα μου αρεσει πολυ το Vivaz οπως το βλεπω, αλλα θα ηθελα να βγαζει και καμια αξιοπρεπη φωτο σε σκοταδι! Χωρις xenon, δυσκολα γινεται δουλεια...

 

Ναι ισχυει στα saturn..κοιτα αξιοπρεπη φωτογραφια βγαζει,οχι ομως στο επιπεδο του pixon12.

Aλλη δουλεια κανει το ενα,αλλη το αλλο.το vivaz θα το παρεις για το βιντεο,το pixon12 για τη φωτογραφικη.διαλεγεις και παιρνεις..

Link to comment
Share on other sites

αθλια η φωτο το βραδυ..... αυτο που εχει για φλας αναβει σαν κερι δεν κανει τιποτα για τις νυχτερινες φωτο..... ειναι το μονο κινητο με φλας που οταν παταμε να τραβιξουμε την φωτο δεν αναβει πιο εντονα...

Το ειπα αυτο βλεποντας το παραπανω σχολιο..δεν εχω δει δειγματα απο βραδυνες φωτο με φλας! Γιατι υπαρχουν και led που φωτιζουν αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

πας μενου - μηνυματα-επιλογες-ρυθμισεις-Άλλο-μνημη σε χρηση βαζεις Ε:memory card.....

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου το ρυθμισα !!!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Με γυμνό μάτι το φωτάκι δεν φαίνεται... Α και όταν φορτίζει ανάβει σταθερά κόκκινο...

Ναι το είδα, όμως πως μπορώ να το ρυθμίσω να ανάβει συνέχεια μέχρι να διαβάσω το μήνυμα, ή να δω την αναπάντητη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν ξερει κανεις το θεματακι με το ψαρακι ....που το βρισκουμε?

 

Απιστευτο το θεματακι! Αλλαζει με την ωρα της ημερας! Τωρα στο κινητο ειναι Settings/Personal/Themes/Wallpaper Και στο wallpaper 3 βρες το Mobile aquarium.sfw

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο το θεματακι! Αλλαζει με την ωρα της ημερας! Τωρα στο κινητο ειναι Settings/Personal/Themes/Wallpaper Και στο wallpaper 3 βρες το Mobile aquarium.sfw

 

το βρηκα τωρα! σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου. να σε ρωτησω και κατι αλλο ...αν κουνησεις το τηλ κοντα στο αυτι σου μηπως ακους κατι ... να μετακινηται.. να κανει θορυβο η ειναι ελλατωματικο το δικο μου

Edited by titocy
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα τωρα! σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου. να σε ρωτησω και κατι αλλο ...αν κουνησεις το τηλ κοντα στο αυτι σου μηπως ακους κατι ... να μετακινηται.. να κανει θορυβο η ειναι ελλατωματικο το δικο μου

 

Στο δικό μου δεν ακούς κάτι. Καλή φάση αυτό με το ψαράκι...

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα τωρα! σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου. να σε ρωτησω και κατι αλλο ...αν κουνησεις το τηλ κοντα στο αυτι σου μηπως ακους κατι ... να μετακινηται.. να κανει θορυβο η ειναι ελλατωματικο το δικο μου

 

Ουτε στο δικο μου ακουω κατι. Τα μονα προβληματα που εχω απο αποψη "βλαβων" ειναι ο θορηβος του ακουστικου που κανει παρασιτα σαν κινητο διπλα σε ηχειο, και μαλλον λογισμικου μετα που πολλα κοματια μουσικης γινοντε υποτονικα οταν τα περναω στη συσκευη, κατι σαν να έγιναν normalize στο 50% του volume.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα και εγώ το Vivaz..

Είναι μια χαρά και τραβάει εκπληκτικά βίντεο

Έχω μια ερώτηση για το GPS έχει την εφαρμογή Wisepilot που είναι πολύ καλή και free για 30 μέρες..!!

Χρεώνεσαι ώμος??? Μην μου έρθει ο λογαριασμός στα ύψη!!

Επειδή έκανα νέα σύνδεση cosmote δεν έχω ρύθμιση τπτ ούτε MMS or Wap πχ στο google map δεν μπορώ να μπω.. λογικά δεν θα χρεώνομαι στο GPS η μήπως δουλεύει διαφορετικά..??

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειναι γρηγορο το κινητο?εχω τοG900 κ το Ν79,κ επειδη παιζει να παρω μια επιδοτηση τωρα το σκεφτομαι(αν κ ηθελα ενα κινητο με xenon flash),ομως μαρεσει πολυ εμφανισιακα.Αλλα εχω βαρεθει τα αργα κινητα!!μαρεσε που ειχα το κ810 κ εστελνα ΣΜΣ ακαριαια,τουτα δω θελουν το χρονο τους..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά το πήρα σήμερα το κινητό αλλά δεν μπορώ να το συνδέσω με το pc? κάποιο cd με drivers δεν είχε η συσκευασία μέσα. Πώς θα το συνδέσω ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά το πήρα σήμερα το κινητό αλλά δεν μπορώ να το συνδέσω με το pc? κάποιο cd με drivers δεν είχε η συσκευασία μέσα. Πώς θα το συνδέσω ξέρει κανείς?

 

συνδεσε το με τον υπολογιστη και επελεξε pc suite αντι μαζικη αποθηκευση

Link to comment
Share on other sites

συνδεσε το με τον υπολογιστη και επελεξε pc suite αντι μαζικη αποθηκευση

 

Εντάξει έβγαλα άκρη, αλλά παρείναι σύγχρονο για μένα αυτό το κινητό... έχω μείνει στην εποχή του Κ850 που ήταν πιο απλά τα πράγματα τότε! :)

 

Ωραίο είναι αλλά ιντερνετ δεν κατάφερα να το συνδέσω! φαντάζομαι στο μέλλον θα βγάλω άκρη! Σε γενικές γραμμές πάντως το κινητό είναι πολύ καλό! Για την φωτογραφικη και το βίντεο του δηλ. που το πήρα είναι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έβγαλα άκρη, αλλά παρείναι σύγχρονο για μένα αυτό το κινητό... έχω μείνει στην εποχή του Κ850 που ήταν πιο απλά τα πράγματα τότε! :)

 

Ωραίο είναι αλλά ιντερνετ δεν κατάφερα να το συνδέσω! φαντάζομαι στο μέλλον θα βγάλω άκρη! Σε γενικές γραμμές πάντως το κινητό είναι πολύ καλό! Για την φωτογραφικη και το βίντεο του δηλ. που το πήρα είναι οκ!

 

 

πως ειναι το βιντεο και η φωτογραφικη σε σκοτεινους χωρους?

 

προβληματιζομαι λογω του led flash που εχει...

 

θα μπορουσες να παραθεσεις μερικες φωτογραφιες με φωτογραφιες σε χωρους με χαμηλο φωτισμο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...