Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκου άκου κι άλλο ένα....:p

 

Με το υπάρχον GPS τι γίνεται; Πρέπει να συνδεθείς ιντερνετ; Μπορείς να κάνεις κάτι για να έχεις και GPS δωρεάν χωρίς ιντερνετ γοογλε κτλ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι από μένα, να ρωτήσω κάτι σε όσους το έχουν, το vivaz έχει την λειτουργία της εκφώνησης του ονόματος καλούντος, όπως τα αντίστοιχα nokia;

ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα τωρα! σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου. να σε ρωτησω και κατι αλλο ...αν κουνησεις το τηλ κοντα στο αυτι σου μηπως ακους κατι ... να μετακινηται.. να κανει θορυβο η ειναι ελλατωματικο το δικο μου

Γεια σας!Αυτό που ακούγετε,όταν κουνάς την συσκευή,είναι το βαράκι που έχει για την δόνηση,το οποίο κινείτε ελεύθερο όταν δεν δουλεύει.Δεν ακούγετε σε όλες τις συσκευές.Δεν είναι ελάττωμα!

Link to comment
Share on other sites

Το Βιβαζ ειναι ελαφρως πιο "σουλουπωμενο" απο το Σατιο.Κατα τα αλλα ειναι τα ιδια εκτος της λεπτομερειας οτι το Βιβαζ τραβαει καλυτερα βιντεο κ επισης την εξοδο για τα ακουστικα, "καρφι"...Αλλα στις φωτο το Σατιο υπερτερει... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωτη φορα γραφω και εγω σε φορουμ, συγχωρεστε με για την κακη ορθογραφια και τα τυχον λαθη. Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω τι προγραμμα gps θα μπορουσαμε να χρησιμοποιησουμε στο vivaz μια και το wisepilot εχει αδεια μονο για ενα μηνα.
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το Vivaz "φοράει" Symbian μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε πρόγραμμα gps είναι για το εν λόγω λειτουργικό.

Δες εδώ για περισσότερα

 

Υ.Γ.: Καλώς ήρθες! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το Vivaz "φοράει" Symbian μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε πρόγραμμα gps είναι για το εν λόγω λειτουργικό.

 

+ χάρτες???ε??το χω??

Link to comment
Share on other sites

Το 'χεις, το 'χεις! Διάβασε αυτά που γράφονται στο link που σου δίνω και δεν θα έχεις πρόβλημα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ενεδωσα και πηρα το vivaz μεχρι να ερθει το xperia x10...πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες ..πολυ γρηγορο δεν τρωει καλληματα,φοβερη καμερα+βιντεο και αρκετα ωραια οθονη(οκ ξερω οτι δεν ειναι capacitive αλλα δεν με ενοχλει καλες ειναι και οι resistive)

 

και τωρα οι αποριες γιατι ειμαι εντελως ασχετη με symbian συσκευες:

 

1.μπορω να χακαρω το vivaz ναι ἠ οχι????

 

2.μπορω να εγκαταστησω το ovi maps????

 

3.υπαρχει καπου που να μπορω να κατεβαζω παιχνιδια και εφαρμογες Unsigned>>(ναι ή οχι)

 

αν εκανα καποια απαγορευμενη ερωτηση παρακαλω πλακωστε με στο ξυλο(αστειακι!) απλα απαντηστε με ενα ναι ή με ενα οχι

 

(αλλιως στειλτε μου ενα πμ)

 

P.S. το κινητο ειναι απιστευτα ομορφο απο κοντα το αδικουν οι φωτογραφιες στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι απιστευτα ομορφο απο κοντα το αδικουν οι φωτογραφιες στο ιντερνετ

Για μενα δεν το αδικουν καθολου..εμφανισιακα μου αρεσε πολυ απο την πρωτη στιγμη που το ειδα και ειδικα αυτο το μπλε! Ειναι αυτο που λεμε ερωτας με την πρωτη ματια...:p

Το εχω μεσα στα υποψηφια επομενα εαν δεν βγαλει καποιο σημαντικο προβλημα!;)

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο το θεματακι! Αλλαζει με την ωρα της ημερας! Τωρα στο κινητο ειναι Settings/Personal/Themes/Wallpaper Και στο wallpaper 3 βρες το Mobile aquarium.sfw

 

 

 

εγώ γιατί δεν μπορώ να το βρω?... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@maryjay18

Ρίξε μια ματιά στο SonyEricsson Symbian FAQ. Πολλά από τα ερωτήματά σου απαντώνται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί δεν μπορώ να το βρω?... :rolleyes:

 

Πλεον δεν μπορω να το βρω ουτε κι εγω, οπως δεν μπορω να βρω τα ελληνικα στη συσκευη. (Το εχω σκισει το κινητακι) Αν θα μπορουσε καποιος να το ανεβασει καπου να το ξαναπαρουμε θα ηταν πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα ,τον καινούργιο στο forum…:D είμαι και εγώ κάτοχος 2 ημερών του vivaz και είμαι μέχρι στιγμής ικανοποιημένος και από άποψη symbian (συνήθισα από πρώην nokia 5800) και από άποψη photo/HD video (πρώτη φορά για εμένα 8.1mp και HD)

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα αλλά δεν έχει να κάνει με τη συσκευή αλλά με την Vodafone η οποία έχει βάλει το δικό τις μενού (vodafone 360...... κατι τέτοιο):(

Αυτό διορθώνετε αν το πάω στην SE ή αν κάνω κάτι μόνος μου ή παίζει να είναι κλειδωμένο????

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα, εγώ έχω να αναφέρω κάτι παράξενο. Πήρα σήμερα το κινητό από e-shop σε μαύρο χρώμα. Μια χαρά όλα το κινητό πάει σφαίρα. Πρόσεξα μόνο το εξής: στο σημείο κάτω αριστερά και λίγο πάνω από το πράσινο πλήκτρο ανάμεσα εκεί που ενώνεται η οθόνη με το πλαινό πλαστικό σαν να υπάρχει μια μικρή σχισμή. Αυτό φαίνεται πιο πολύ όταν είναι αναμένο το κινητό και το γύρεις λίγο στο πλάι, φαίνονται από μέσα τα φωτάκια της οθόνης; :cry::cry::cry: Το έχει προσέξει κανείς αυτό; θεωρείται ελάττωμα; Σας παρακαλώ πείτε μου όσο γίνεται πιο άμεσα αν είναι αύριο να το επιστρέψω:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα ,τον καινούργιο στο forum…:D είμαι και εγώ κάτοχος 2 ημερών του vivaz και είμαι μέχρι στιγμής ικανοποιημένος και από άποψη symbian (συνήθισα από πρώην nokia 5800) και από άποψη photo/HD video (πρώτη φορά για εμένα 8.1mp και HD)

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα αλλά δεν έχει να κάνει με τη συσκευή αλλά με την Vodafone η οποία έχει βάλει το δικό τις μενού (vodafone 360...... κατι τέτοιο):(

Αυτό διορθώνετε αν το πάω στην SE ή αν κάνω κάτι μόνος μου ή παίζει να είναι κλειδωμένο????

 

Ναι το μενου της αρχικης οθονης ειναι Vodafone. Για να κανεις την αρχικη οθονη οπως θα επρεπε να ηταν, πας Menu/Settings/Personal/Standby/Standby Theme και επελεξε Sony Ericsson.

 

Τωρα βεβαια για το Wisemap, τα παιχνιδια και το PlayNow που λειπουν, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι Α. Να βαλεις τιποτα Garmin χαρτες Β. Να κατεβασεις αλλα παιχνιδια Γ. Να μπεις στο PlayNow για το Equalizer πχ απο τον κανονικο explorer.

Βεβαια πριν διανοηθεις να πλοηγηθείς αλλαξε τις ρυθμίσεις συνδεσεις του explorer ετσι ωστε να σε ρωταει απο που να συνδεθει (επέλεξε wifi αν δεν εχεις πακετο δεδομενων) και κατεβασε Opera 10 για τo e-surfing.

 

 

PS: Για το Playnow πήγαινε απο http://www.sonyericsson.com/gr/ και οχι στο PlayNow-Arena.com

 

@alexgiak Το πρόσεξα κι εγω, δε νομίζω να ειναι ελάττωμα μιας και ετσι ειναι και στο δικο μου. Βέβαια το view range για να το δω είναι λιγες μοίρες, εσενα αν σου φενετε απ ολες τις γωνιες ισως να εστελνες ενα mail στη SE να δεις τι θα σου πει

Edited by Lied
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα μόνο το εξής: στο σημείο κάτω αριστερά και λίγο πάνω από το πράσινο πλήκτρο ανάμεσα εκεί που ενώνεται η οθόνη με το πλαινό πλαστικό σαν να υπάρχει μια μικρή σχισμή. Αυτό φαίνεται πιο πολύ όταν είναι αναμένο το κινητό και το γύρεις λίγο στο πλάι, φαίνονται από μέσα τα φωτάκια της οθόνης; :cry::cry::cry: Το έχει προσέξει κανείς αυτό;

 

Τώρα που το έθεσες το παρατήρησα και εγώ,και ναι όντος ισχύει και σε εμένα.:rolleyes:

 

Lied σε ευχαριστώ για την λύση που μου έδωσες :thanks:

Edited by spyrosda
Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι δεν μπορω να βρω το θεμα με το ψαρακι;

 

Πας organizer-διαχ. αρχ.-c μνημη τηλ.-adobe flash-mobile aquarium.swf

(πραγματι ωραιο θεματακι)

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

αν και το περίμενα σαν τρελός...το είδα σήμερα στο πλαίσιο και μπορώ να πω πως δεν με ενθουσίασε...δεν ήταν love in first sight που λένε. Μάλλον με βλέπω να περιμένω το ίδιο σε pro. Πιστεύω ότι το πληκτρολόγιο θα του δίνει πολλά
Link to comment
Share on other sites

Πας organizer-διαχ. αρχ.-c μνημη τηλ.-adobe flash-mobile aquarium.swf

(πραγματι ωραιο θεματακι)

 

 

ωραίος! ευχαριστούμε!

 

τώρα που το βρήκα δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν φόντο!! :lol::lol:

 

πώς γίνεται ρε σεις? δεν αποθηκεύεται κάπου που να μπορείς μετά να το χρησιμοποιήσεις. μόνο στις επιλογές αντιγραφή σε φάκελλο λέει :worry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...