Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα ,

υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα για to vivaz το οποιο να μετραει ποσα mb εχουμε κατεβασει καθε μηνα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου debrand πως εκανες ακριβως και απο που ??ΑΑΑ και upgrade πως κανεις γιατι ειχα συνηθισει στη ΝΟΚΙΑ και τωρα μου κακοφαινεται η SE ευχαριστο εκ των προτερων:wacko:

Και μολις εκανα debrand τι συσκευη μου! απο wotanserver.

O Λογος που πηγα να κανω το 3ο μου firmware update ηταν αλλη μια φορα το διελυμενο Media Player. Κατα 99% φταιει το Garmin που μου εχει κανει προβλημα καθε φορα. Ευτυχως ο Googlis με πεταξε πανω στο site τους οπου ειχαν υποστηριξη για το Vivaz και με το ελληνικο firmware :)

ποτε μην κοιτας το δαχτυλο προσεξε αυτο που σου δειχνει
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ.Δοκιμάστε και το παιχνίδι Ferrari GT (HD) ...Φοβερά γραφικά!

 

 

αυτο το παιχνιδι που μπορουμε να το βρουμε?? :rolleyes:

Edited by zxr
Διόρθωση quote tag
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ.Δοκιμάστε και το παιχνίδι Ferrari GT (HD) ...Φοβερά γραφικά!

 

 

αυτο το παιχνιδι που μπορουμε να το βρουμε?? :rolleyes:

 

Σήμερα το youtube , ειπε να κανει μια φάρσα λογω 1ης Απριλίου..και έχει αλλιώσει το site του..με αποτελεσμα να εχει φύγει η περιγραφή του video...Αυριο λογικά που θα φτιαχτεί , στην περιγραφη του video , θα βρεις το link..:O

Edited by zxr
Διόρθωση quote tag

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

αυτο το παιχνιδι που μπορουμε να το βρουμε?? :rolleyes:

 

Σήμερα το youtube , ειπε να κανει μια φάρσα λογω 1ης Απριλίου..και έχει αλλιώσει το site του..με αποτελεσμα να εχει φύγει η περιγραφή του video...Αυριο λογικά που θα φτιαχτεί , στην περιγραφη του video , θα βρεις το link..:O

:D thnx :D

 

πριν ρωτησω εδω ειχα προσπαθησει να κανω αναβαθμιση

κατεβασα την εφαρμογη απο εκει εκανα το setup και ακολουθησα τα βηματα ακριβως οπως τα λεει

 

αλλα οταν πηγαινω να συνδεσω το κινητο με υπολογιστη αυτοματα κολλαει ο υπολογιστης και δεν γινεται τιποτα... :cry:

 

ισως να πεταξω και βλακεια αλλα μηπως υπαρχει εναλακτικος τροπος που μπορω να κανω αναβαθμηση?? :cry: :worry:

 

 

αν και με παιδευσε αρκετα μπηκα απο αλλο pc και την εκανα :cool:

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μετά απο το hero και αλλαγες rom κλπ κλπ κλπ στο hero, ηρθε στα χερια μου αυτο... η 1η εντυπωση άκρως απογοητευτική... σιγα σιγα όλο και καλύτερο, έχω φτάσει στο σημείο να μου αρέσει αυτη τη στιγμή... αυριο μπορεί να το γουστάρω με χίλια:lol:

 

Πολύ καλό πάντος για τον λόγο που θα το πάρει κάποιος...

 

2 απλές ερωτησούλες,

 

1on που ειναι η ρύθμιση της επιλογής για αποθήκευση τον φωτο και των βίντεο στην sd

 

2 ποιο πρόγραμμα χρησημοποιήτε online sync? push email, contacts κλπ?

 

το road sync που εχει μέσα καλό είναι?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Απο βίντεο το κινητό είναι ΑΠΙΑΑΣΤΟ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι διαθέσιμο σε όλα τα χρώματα; Edited by billphone

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις που βρίσκετε η ρυθμιση του να μην φορτιζει οταν το συνδεω με το pc?? μετα απο ενα ψαξιμο δεν βρήκα κατι. :)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις που βρίσκετε η ρυθμιση του να μην φορτιζει οταν το συνδεω με το pc?? μετα απο ενα ψαξιμο δεν βρήκα κατι. :)

 

Στο κρυφό μενού θα το βρεις,red – green – red – red – green – red (call keys) ,αλλά μόνο να διαλέξεις μεταξύ PC Suite/Μαζική αποθήκευση-δεν απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Στο κρυφό μενού θα το βρεις,red – green – red – red – green – red (call keys) ,αλλά μόνο να διαλέξεις μεταξύ PC Suite/Μαζική αποθήκευση-δεν απενεργοποιείται.

 

 

Παιδια, γνωρίζει κάποιος τι γίνετε με την εφαρμογη που έχει για push? δοθλευει 3-4 φορες και μετα βγάζει σφαλματα συγχρ.... χωρις να έχει γινει ενδειάμεσα κάποια αλλαγή...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος πρόβλημα με το ξυπνητήρι??

To έχω βάλει να χτυπάει μια συγκεκριμένη ώρα τις εργάσιμες μέρες.

Το βράδυ το σβήνω το κινητό. Όταν έρθει η ώρα να χτυπήσει άλλες φορές χτυπάει, άλλες όχι.

Δεν έχω βρει κάποιο pattern που να προκαλεί το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Ανάσταση σε όλους. Αν και νέος στα φόρουμ, είμαι "σιωπηλός" παρατηρητής του site και των φόρουμ εδώ και πολύ καιρό.

 

Εχτές ήμουν στο Πλαίσιο και περιεργαζόμουν το Vivaz για πολλή ώρα, ωστόσο μου έκανε κάτι εντύπωση και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όσους το έχουν ήδη αποκτήσει. Το κινητό δονείται όταν "καταγράφεται" επιτυχώς μια επιλογή μέσω της οθόνης αφής, και αν ναι υπάρχει κάπου ρύθμιση της έντασης με την οποία θα δονείται;

 

Ρωτάω γιατί όσο το "λειτουργούσα" χτες δεν παρατήρησα κάτι, ή μάλλον σε κάποια μενού μου έδινε την εντύπωση ότι δονείται, ωστόσο σίγουρα με πολύ ανεπαίσθητη δόνηση και σίγουρα όχι σε όλα τα πατήματα στην οθόνη. Εντωμεταξύ όσο και αν έψαξα τις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι.

 

Επειδή είχα παλιότερα το Viewty της LG και μπορώ να πώ ότι το μόνο ίσως καλό του κινητού εκείνου ήταν αυτή η επιλογή (της έντασης της δόνησης όταν κάνουμε ένα επιτυχές "πάτημα" στην οθόνη αφής), μου έκανε εντύπωση να μην το έχει το Vivaz. Μήπως ήταν ελαττωματικό; Το θεωρώ σημαντικό χαρακτηριστικό για οθόνη resistive, αν και η απόκριση της οθόνης του Vivaz είναι σκάλες ανώτερη από την τελευταία εμπειρία μου με resistive οθόνη (LG Viewty). Παρ'ολ'αυτά θα ήθελα να έχω αυτή την επιλογή.

 

Αν δεν το καταλάβατε ήδη, ζαχαρώνω το Vivaz (χεχε) και μάλιστα μου αρέσει η προσφορά που κάνει το Πλαίσιο μέχρι 4/4/10 (δίνει δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης με χάρτες - Sygic Mobile ή Ndrive ή Genius). Οπότε ευελπιστώ σε απάντηση σήμερα (αν και ξέρω ότι ίσως ζητάω πολλά μέρες που είναι) ώστε να το "τσιμπήσω" αύριο.

 

Υ.Γ. Μόλις ανακάλυψα την ύπαρξη site με οδηγίες για "debrand" που μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας, δωρεάν. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα από τους moderators θα το κάνω post. Αρκετά λεφτά έχουμε δώσει στους davinci-δες και τους wotang-άδες. Ακόμα και στο e-bay πουλάνε κάτι που θα έπρεπε να είναι τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι σαν νέος χρηστης του vivaz.

απότι είδα έχει wifi

. μπορώ να μπαίνω στο internet χωρίς να χρεώνομαι από την εταιρία κινητής?

 

μπορώ να απενεργοποιήσω τo internet τnς κάρτας?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι σαν νέος χρηστης του vivaz.

απότι είδα έχει wifi

. μπορώ να μπαίνω στο internet χωρίς να χρεώνομαι από την εταιρία κινητής?

 

μπορώ να απενεργοποιήσω τo internet τnς κάρτας?

 

Φυσικα και δε χρεωνεσαι μπαινοντας με wifi..και για να χεις το κεφαλι σου ησυχο βαλε λανθασμενα στοιχεια στο προφιλ του ιντερνετ της καρτας ετσι ωστε και κατα λαθος να παει να συνδεθει,να μη γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Ανάσταση σε όλους. Αν και νέος στα φόρουμ, είμαι "σιωπηλός" παρατηρητής του site και των φόρουμ εδώ και πολύ καιρό.

 

Εχτές ήμουν στο Πλαίσιο και περιεργαζόμουν το Vivaz για πολλή ώρα, ωστόσο μου έκανε κάτι εντύπωση και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όσους το έχουν ήδη αποκτήσει. Το κινητό δονείται όταν "καταγράφεται" επιτυχώς μια επιλογή μέσω της οθόνης αφής, και αν ναι υπάρχει κάπου ρύθμιση της έντασης με την οποία θα δονείται;

 

Ρωτάω γιατί όσο το "λειτουργούσα" χτες δεν παρατήρησα κάτι, ή μάλλον σε κάποια μενού μου έδινε την εντύπωση ότι δονείται, ωστόσο σίγουρα με πολύ ανεπαίσθητη δόνηση και σίγουρα όχι σε όλα τα πατήματα στην οθόνη. Εντωμεταξύ όσο και αν έψαξα τις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι.

 

Επειδή είχα παλιότερα το Viewty της LG και μπορώ να πώ ότι το μόνο ίσως καλό του κινητού εκείνου ήταν αυτή η επιλογή (της έντασης της δόνησης όταν κάνουμε ένα επιτυχές "πάτημα" στην οθόνη αφής), μου έκανε εντύπωση να μην το έχει το Vivaz. Μήπως ήταν ελαττωματικό; Το θεωρώ σημαντικό χαρακτηριστικό για οθόνη resistive, αν και η απόκριση της οθόνης του Vivaz είναι σκάλες ανώτερη από την τελευταία εμπειρία μου με resistive οθόνη (LG Viewty). Παρ'ολ'αυτά θα ήθελα να έχω αυτή την επιλογή.

 

Αν δεν το καταλάβατε ήδη, ζαχαρώνω το Vivaz (χεχε) και μάλιστα μου αρέσει η προσφορά που κάνει το Πλαίσιο μέχρι 4/4/10 (δίνει δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης με χάρτες - Sygic Mobile ή Ndrive ή Genius). Οπότε ευελπιστώ σε απάντηση σήμερα (αν και ξέρω ότι ίσως ζητάω πολλά μέρες που είναι) ώστε να το "τσιμπήσω" αύριο.

 

Υ.Γ. Μόλις ανακάλυψα την ύπαρξη site με οδηγίες για "debrand" που μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας, δωρεάν. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα από τους moderators θα το κάνω post. Αρκετά λεφτά έχουμε δώσει στους davinci-δες και τους wotang-άδες. Ακόμα και στο e-bay πουλάνε κάτι που θα έπρεπε να είναι τσάμπα.

 

 

ναι υπάρχει ρύθμιση της έντασης με την οποία δονείται και μπορεις να το βρεις πηγαινοντας --> μενου - ρυθμισεις - προσωπικα - προφιλ - επιλεγεις προφιλ (κανονικο ή αθορυβο ή συσκεψη κτλ ) - διαμορφωση του προφιλ που θα επιλεξεις - δονηση οθονης αφης και επιλεγεις αναμεσα στα επιπεδα 1 - 2 - 3 ή απενεργοποιηση

 

 

και επισης θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κανενα app με το οποιο θα μπορουμε να εχουμε ανοιχτο το led flash σαν φακο...

Edited by irenegate77
Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει ρύθμιση της έντασης με την οποία δονείται και μπορεις να το βρεις πηγαινοντας --> μενου - ρυθμισεις - προσωπικα - προφιλ - επιλεγεις προφιλ (κανονικο ή αθορυβο ή συσκεψη κτλ ) - διαμορφωση του προφιλ που θα επιλεξεις - δονηση οθονης αφης και επιλεγεις αναμεσα στα επιπεδα 1 - 2 - 3 ή απενεργοποιηση

 

 

και επισης θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κανενα app με το οποιο θα μπορουμε να εχουμε ανοιχτο το led flash σαν φακο...

Επι του παρόντος έχοντας δοκιμασει και το νεο Phonetorch 2.02 ,Brightlight μου βγάζει "function not supported" (yet συμπληρώνω εγώ-πιστεύω συντομα θα γίνει κι΄αυτό;)).

Link to comment
Share on other sites

Επι του παρόντος έχοντας δοκιμασει και το νεο Phonetorch 2.02 ,Brightlight μου βγάζει "function not supported" (yet συμπληρώνω εγώ-πιστεύω συντομα θα γίνει κι΄αυτό;)).

 

Μακαρι..Οι μισές εφαρμογες εγκαθίστανται εως τώρα...Περιμένω με ανυπομονησία το hack..

Ρε παιδιά σας τρίζει το καπάκι της μπαταρίας λιγο πάνω και αριστερά απ την καμερα;(κοντά στα πλήκτρα έντασης?) Ή είναι μονο το δικό μου;

 

Πολυ καλό παντως το κινητό στον τομέα του multitasking...Να φανταστείτε μίλαγα στο nimbuzz με 2 ατομα , στέλνω στον ένα αρχείο και δέχομαι ταυτόχρονα και τηλέφωνο.. Και ενω μίλαγα ο άλλος συνέχιζε να στέλνει μηνύματα..:wacko:

Πάρτε και μερικά addictive παιχνιδάκια..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κολλησει με ποιο τροπο συνδεομαστε με msn messenger?

πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα η υπαρχει καποιο προγρμμα μεσα στο κινητο?

 

νικος

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι..Οι μισές εφαρμογες εγκαθίστανται εως τώρα...Περιμένω με ανυπομονησία το hack..

Ρε παιδιά σας τρίζει το καπάκι της μπαταρίας λιγο πάνω και αριστερά απ την καμερα;(κοντά στα πλήκτρα έντασης?) Ή είναι μονο το δικό μου;

 

Πολυ καλό παντως το κινητό στον τομέα του multitasking...Να φανταστείτε μίλαγα στο nimbuzz με 2 ατομα , στέλνω στον ένα αρχείο και δέχομαι ταυτόχρονα και τηλέφωνο.. Και ενω μίλαγα ο άλλος συνέχιζε να στέλνει μηνύματα..:wacko:

Πάρτε και μερικά addictive παιχνιδάκια..

 

 

σε εμενα το καπακι της μπαταριας δεν τριζει καθολου

 

αυτο το hack χρησιμομευει στο να δεχεται το κινητο περισσοτερα apps? :O

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα το καπακι της μπαταριας δεν τριζει καθολου

 

αυτο το hack χρησιμομευει στο να δεχεται το κινητο περισσοτερα apps? :O

 

Υποθέτουμε πως ναι , μαλλον θα δεχεται εφαρμογες της ΝΟΚΙΑ , και κατι άλλες γραμμένες σε διαφορετική γλώσσα πχ xpressbeer κτλ..(συμφωνα με το τι διαβαζω για το Satio) . Το οτι θα χακαριστει ουσιαστικα κερδιζεις οτι δεν θα χρειάζεται να υπογραφεις τις unsigned εφαρμογες και οτι θα εχεις προσβαση σε μερικούς φακέλους-αρχεία του συστήματος..

 

ΕDIT:Παιδιά, η συσκευή ειναι περισσοτερες ασυμβατοτητες απ οτι νομιζα...Ουτε answering Machine , ουτε call cheater.. :-(

Edited by takisss

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει ρύθμιση της έντασης με την οποία δονείται και μπορεις να το βρεις πηγαινοντας --> μενου - ρυθμισεις - προσωπικα - προφιλ - επιλεγεις προφιλ (κανονικο ή αθορυβο ή συσκεψη κτλ ) - διαμορφωση του προφιλ που θα επιλεξεις - δονηση οθονης αφης και επιλεγεις αναμεσα στα επιπεδα 1 - 2 - 3 ή απενεργοποιηση

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αύριο πάω πλαίσιο να το πάρω. Κάποιος που χρησιμοποιεί ήδη το GPS και να μπορεί να προτείνει κάποιο από τα Sygic Mobile, NDrive, Genius για το συγκεκριμένο κινητό (τα δίνει δώρο το πλαίσιο και δεν ξέρω ποιο να επιλέξω).

 

Εδώ και 2 ώρες διαβάζω για τα Sygic και NDrive αλλά απ'ότι βλέπω είναι πάνω κάτω τα ίδια και δεν υπάρχει ξεκάθαρη προτίμηση από τους χρήστες. Το Genius δεν υπάρχει στο forum (εκτός κι αν δεν το βρίσκω εγώ).

 

Οπότε μεταξύ Sygic και NDrive, μήπως κάποιο δεν είναι συμβατό; Κάποιο που να "ταιριάζει" καλύτερα στην οθόνη του Vivaz; Αν και τα δύο δουλεύουν το ίδιο καλά, ποιο από τα δύο έχει τους πιο ενημερωμένους χάρτες για Ελλάδα;

 

Ευχαριστώ και πάλι (και συγγνώμη για τις πολλές και ενδεχομένως κουραστικές ερωτήσεις).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αύριο πάω πλαίσιο να το πάρω. Κάποιος που χρησιμοποιεί ήδη το GPS και να μπορεί να προτείνει κάποιο από τα Sygic Mobile, NDrive, Genius για το συγκεκριμένο κινητό (τα δίνει δώρο το πλαίσιο και δεν ξέρω ποιο να επιλέξω).

 

Εδώ και 2 ώρες διαβάζω για τα Sygic και NDrive αλλά απ'ότι βλέπω είναι πάνω κάτω τα ίδια και δεν υπάρχει ξεκάθαρη προτίμηση από τους χρήστες. Το Genius δεν υπάρχει στο forum (εκτός κι αν δεν το βρίσκω εγώ).

 

Οπότε μεταξύ Sygic και NDrive, μήπως κάποιο δεν είναι συμβατό; Κάποιο που να "ταιριάζει" καλύτερα στην οθόνη του Vivaz; Αν και τα δύο δουλεύουν το ίδιο καλά, ποιο από τα δύο έχει τους πιο ενημερωμένους χάρτες για Ελλάδα;

 

Ευχαριστώ και πάλι (και συγγνώμη για τις πολλές και ενδεχομένως κουραστικές ερωτήσεις).

 

Επειδή ασχολούμαι καπως με το Symbian , βγαίνει το Genuis για S60? Δεν το είχα ξανακούσει αυτό.. :blink:Σχετικά με τα άλλα δύο , το Sygic δεν το εχω δοκιμάσει στο Vivaz ,αν και υποθέτω πως θα δουλεύει..Για το Ndrive , νομίζω οτι είναι πολύ καλο αυτο εχω εγκατεστημένο στο κινητο και δουλεύει πολυ καλα..(και πλουσιο στα σημεία ενδιαφέροντος )

Πάντως για το Genius εχω ακούσει πολύ καλα λόγια απο χρήστες WM..-

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...