Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα!

Χθες πηρα και γω απο το πλαισιο το vivaz ενω έχω cosmote εχει μεσα menu vodafone. αυτο βέβαια το διαπιστωσα οταν το ανοιξα...και εβαλα την καρτα cosmote μου.

Στο μαγαζι τους ρώτησα γιατι πάνω εχει διαφημιση vodafone απο την στιγμη που έχω cosmote?δεν θα έπρεπε να μου δώσουν το αντιστοιχο της cosmote? μου λένε οχι. απλα επειδη δεν εχεις vodafone δεν θα ενεργοποιηθούν οι "παραπάνω"λειτουργειες vodafone. λεω οκ.. γιατί να ειναι πρόβλημα! εμ ελα ομως που οταν παω να κατεβασω καποια παιχνιδια ή τραγουδια με πηγαινει μεσω του vodafone live!!! και φυσικα δεν συνδεομαι, αφου εχω cosmote! εαν μπω όμως google ή facebook μέσω του wi fi με αφηνει. ειναι κατι στις ρυθμίσεις που δεν εχω φτιάξει? μου εδωσαν "λάθος" κινητό απο το μαγαζί?υπάρχει το αντίστοιχο της cosmote και δεν μου το έδωσαν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμ...εμένα η συσκευασία μου δεν είχε ούτε καλώδιο σύνδεσης με τον Η/Υ, αλλα ούτε τον αντάπτορα...

 

Είχε οτι ακριβώς αναφέρει στηνσυσκευασία

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Ezi-Mobile-Stand-Driinn-Orange-40DRIO.htm

 

μηπως ειναι παραεισαγωγης;;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...εμένα η συσκευασία μου δεν είχε ούτε καλώδιο σύνδεσης με τον Η/Υ, αλλα ούτε τον αντάπτορα...

 

Είχε οτι ακριβώς αναφέρει στηνσυσκευασία

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Ezi-Mobile-Stand-Driinn-Orange-40DRIO.htm

 

Μα ο φορτηστης αποτελειτε απο ενα καλωδιο usb και την υποδοχη για την μπριζα.αυτο το καλωδιο ειναι και για το pc...

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο της autodrive1.95.και με τουσ προηγουμενους ομως τα ιδια προβληματα ειχα.οσο για το οτι αργει να κλειδωσει μηπως ειναι κανενα σφαλμα η' το κανει και σε αλλους?

Είναι ο ελληνικός ή ο αγγλικός ο χάρτης, έγραψες με την αντίστοιχη γλώσσα;

Τέτοια πράγματα μπορείς να τα ρωτήσεις στο αντίστοιχο θέμα που βρίσκεται εδώ:

myPhone Forum > My Devices > Nokia > Nokia S60 (5th Edition)

 

thanks φιλε μου,

προσπαθουσα να περασω sisx εφαρμογη αλλα δεν την εβρισκα καθολου μαλλον τις sisx δεν τις βλεπει.

και τα sisx βλέπει, δες εδώ:

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά ποιο gps είναι συμβατό με την συσκευή; Δοκίμασα να εγκαταστήσω το garmin αλλα μόλις εγινε η εγκατάσταση και αφού πήγα να αρχικοποιήσω την εφαρμογή, μου βγάζει τους όρους χρήσης και πατάω i agree στο επόμενο βήμα που πάω να πατήσω next στην γλώσσα δεν πατιέται... Θα το σπάσω... Άν έχει συναντήσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα στην εγκατάσταση του garmin ας με ενημερώσει... Η εκδοση του garmin που πάω να εγκαταστήσω είναι η 5.0.40 με χάρτες 1.92. (Δοκίμασα και με τον κωδικό (SW.UNL) και χωρίς αλλα το ίδιο πράγμα)...
Link to comment
Share on other sites

Μα ο φορτηστης αποτελειτε απο ενα καλωδιο usb και την υποδοχη για την μπριζα.αυτο το καλωδιο ειναι και για το pc...

 

Σωστός...:O Αλλα και πάλι δεν μου έχει τον αντάπτορα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλά δοκίμασε πρώτα κάποιο android και μετά έλα να μου πεις αυτό που λες τώρα...
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησουλες.

1)Υπαρχει καποιο site με θεματα για το κινητο?Να ειναι δοκιμασμενα οτι δουλευουν ομως,γιατι πολλα λενε οτι κανουν,αλλα δεν..

2)Μπορει καποιος να γραψει οσες εφαρμογες εχει δοκιμασει οτι δουλευουν?Εγω μεχρι στιγμης ειμαι 0/3 παιχνιδια..

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησουλες.

1)Υπαρχει καποιο site με θεματα για το κινητο?Να ειναι δοκιμασμενα οτι δουλευουν ομως,γιατι πολλα λενε οτι κανουν,αλλα δεν..

 

 

http://gallery.mobile9.com/c/sony-ericsson-vivaz-themes_2766/2/

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τo video που βγαζει τι είναι?avi mpeg? τι ακριβώς είναι?

 

ειναι MP4 :)

 

υπαρχει καποια εφαρμογη οπου θα μπορω να λαμβανω αλλα και να στελνω μηνυματα με smilies ή emoticons? :O

Edited by nervous
Μάθε να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση ,δεν είναι chatroom !
Link to comment
Share on other sites

 

Thanks.

Και αλλη ερωτηση.Κατεβασα τον οπερα μινι 5(αυτος δεν ειναι ο οπερα που ειναι καλος?Γιατι ειχα και μια επιλογη για οπερα 10) και μολις τον ανοιγω,συνδεεται αυτοματα μεσω cosmote internet?Πως μπορω να διαλεγω πως θα συνδεεται?Να μπορω να διαλεξω πχ μεσω wifi..

Link to comment
Share on other sites

Thanks.

Και αλλη ερωτηση.Κατεβασα τον οπερα μινι 5(αυτος δεν ειναι ο οπερα που ειναι καλος?Γιατι ειχα και μια επιλογη για οπερα 10) και μολις τον ανοιγω,συνδεεται αυτοματα μεσω cosmote internet?Πως μπορω να διαλεγω πως θα συνδεεται?Να μπορω να διαλεξω πχ μεσω wifi..

 

Xριστος Ανέστη καταρχήν..

 

Η έκδοση που κατέβασες δεν ειναι η κανονική...είναι μια έκδοση η οποια σου προσαρμόζει την ιστοσελίδα για την κατανάλωση λίγων MB..Κατέβασε την εκδοση Opera Mobile 10 λοιπον..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Τον όπερα μίνι τον χρησιμοποιούμε γιατί:

1. είναι ο πιο γρήγορος browser

2. κάνει συμπίεση των δεδομένων και δεν τρώει πολλά kb στο σερφαρισμα, αν χρησιμοποιείς mobile internet.

 

Καλησπέρα, τελικά ποιο gps είναι συμβατό με την συσκευή; Δοκίμασα να εγκαταστήσω το garmin αλλα μόλις εγινε η εγκατάσταση και αφού πήγα να αρχικοποιήσω την εφαρμογή, μου βγάζει τους όρους χρήσης και πατάω i agree στο επόμενο βήμα που πάω να πατήσω next στην γλώσσα δεν πατιέται... Θα το σπάσω... Άν έχει συναντήσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα στην εγκατάσταση του garmin ας με ενημερώσει... Η εκδοση του garmin που πάω να εγκαταστήσω είναι η 5.0.40 με χάρτες 1.92. (Δοκίμασα και με τον κωδικό (SW.UNL) και χωρίς αλλα το ίδιο πράγμα)...

Σχετικά με τον garmin διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά ποιο gps είναι συμβατό με την συσκευή; Δοκίμασα να εγκαταστήσω το garmin αλλα μόλις εγινε η εγκατάσταση και αφού πήγα να αρχικοποιήσω την εφαρμογή, μου βγάζει τους όρους χρήσης και πατάω i agree στο επόμενο βήμα που πάω να πατήσω next στην γλώσσα δεν πατιέται... Θα το σπάσω... Άν έχει συναντήσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα στην εγκατάσταση του garmin ας με ενημερώσει... Η εκδοση του garmin που πάω να εγκαταστήσω είναι η 5.0.40 με χάρτες 1.92. (Δοκίμασα και με τον κωδικό (SW.UNL) και χωρίς αλλα το ίδιο πράγμα)...

 

Παιχτη, μου το κανε και μενα..Κατεβασε το γκαρμιν απο καπου αλλού και όλα καλα...

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο κατεβασα το opera mini 5 αλλα οταν το ανοιξα καταλαβα οτι με χρεωνε

 

υπαρχει καποιος τροπος για να το ρυθμισω και να μπαινω με wi-fi? :worry:

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο κατεβασα το opera mini 5 αλλα οταν το ανοιξα καταλαβα οτι με χρεωνε

 

υπαρχει καποιος τροπος για να το ρυθμισω και να μπαινω με wi-fi? :worry:

 

Ναι να "χαλάσεις" τις ρυθμίσεις για το GPRS

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι να "χαλάσεις" τις ρυθμίσεις για το GPRS

 

και επειδη ειμαι λιγο ασχετουλα με το internet στο κινητο πως θα το κανω αυτο?? :O :O :O

Link to comment
Share on other sites

και επειδη ειμαι λιγο ασχετουλα με το internet στο κινητο πως θα το κανω αυτο?? :O :O :O

 

Δεν χρειάζεται να χαλάσεις τίποτα στις ρυθμίσεις GPRS,πήγαινε Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Προορισμοί>Internet>(αν έχεις αποθηκεύσει το Wifi σου θα το δεις εκεί)πας Επιλογές>Οργάνωση>Αλλαγή προτεραίοτητας>πατάς στο Wifi σου και το βάζεις πάνω-δεν μετακινείται βεβαια(δηλαδή Προτεραιότητα 1) και μόλις πατήσεις ΟΚ θα δεις το Wifi να πηγαίνει πάνω και να είναι το 1.

Κατά συνέπεια όταν είσαι εντός εμβελείας του Wifi θα συνδέεσαι με αυτό και όταν θα είσαι κάπου έξω και θέλεις να μπεις για κάτι σημαντικό με GPRS θα μπορείς να το κάνεις γιατί δεν θα τα έχεις κάνει σαλάτα όπως προτείνεται πιο πάνω.....;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να χαλάσεις τίποτα στις ρυθμίσεις GPRS,πήγαινε Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Προορισμοί>Internet>(αν έχεις αποθηκεύσει το Wifi σου θα το δεις εκεί)πας Επιλογές>Οργάνωση>Αλλαγή προτεραίοτητας>πατάς στο Wifi σου και το βάζεις πάνω-δεν μετακινείται βεβαια(δηλαδή Προτεραιότητα 1) και μόλις πατήσεις ΟΚ θα δεις το Wifi να πηγαίνει πάνω και να είναι το 1.

Κατά συνέπεια όταν είσαι εντός εμβελείας του Wifi θα συνδέεσαι με αυτό και όταν θα είσαι κάπου έξω και θέλεις να μπεις για κάτι σημαντικό με GPRS θα μπορείς να το κάνεις γιατί δεν θα τα έχεις κάνει σαλάτα όπως προτείνεται πιο πάνω.....;)

 

 

να σε καλα ;) ευχαριστω πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό μόλις έγινε τούβλο...Δεν ανοίγει ..Τι μπαταρία έβγαλα , τι αλλαγή καρτας μνήμης προσπάθησα ... τίποτα.. Έτσι και αλλιώς είχε ενα προβλημα και με το καπάκι ,οπότε θα πάρω το ίδιο καινούργιο...

Να ρωτήσω , ξέρετε γίνεται να πάρω κινητό άλλο εκτός του Vivaz?Εχω κάνει συμβόλαιο αν παίζει ρόλο αυτο..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε μήπως αν έχει βγεί νέα αναβάθμιση,εγώ εχω την R2AA029.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Πως εγινε τουβλο?Δοκιμασες τιποτα ή στα καλα καθουμενα?

 

Μεχρι στιγμης ειμαι ΠΑΡΑ πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο.

*Οθονη εξαιρετικη για τα γουστα μου,φωτεινη(δεν το εχω στο μεγαλυτερο απο φωτεινοτητα) και με εξαιρετικη αποκριση.Με βολευει απιστευτα οτι μπορεις να την δουλεψεις και με το νυχι,χρησιμευει πολυ για λεπτομερειες.

*Το μενου ηταν οτι επρεπε για να μεταβω σε touch phone,αφου ειμαι σε γνωριμο περιβαλλον.Το theme με τα 5 tabs νομιζω οτι ειναι πολυ καλο,συνδυαζει συντομευσεις και γραφικα ταυτοχρονα.

*Ποιοτητα κλησης πολυ καλη,ακουω δυνατα και καθαρα τον συνομιλητη μου χωρις να το εχω και στο μεγιστο τον ηχο.

*Καμερα σε μερα που την δοκιμασα,πολυ καλη.

*Το μεγεθος του το βρισκω ιδανικο.

 

Αν πρεπει να γκρινιαξω για κατι,ειναι οτι θα ηθελα να μην ηταν κατασκευασμενο εξολοκληρου απο πλαστικο.Αν και δεν τριζει,σε κινητο που κοστιζει σχεδον 400ε περιμενεις να μην ειναι τιγκα στο πλαστικο.

 

Δοκιμασα fring και opera 10,δουλευουν αψογα.Οπερα μινι δεν μου αρεσε γιατι συνδεοτανε αυτοματως με gprs,ενω αυτο σου δινει δυνατοτητα να επιλεξεις wifi κλπ.

 

Μερικες αποριες.

1)Εχει βρει κανενας αλλα flash που μπορουμε να βαλουμε εκτος απο αυτα που ειναι ηδη εγκατεστημενα?(το ψαρακι και το αλλο)

2)Καποιο προγραμμα που να μπορουμε να βλεπουμε ποσα mb εχουμε κανει upload/download?

 

Και μια επισημανση για οσους ενδιαφερομενους,το κινητο το πηρα απο καταστημα cosmote με επιδοτηση.Μπορει να μην εχουν πειραξει το μενου,αλλα ενα ελαφρυ customize του εχουν κανει.Ηχοι κλησεις cosmote,wallpaper cosmote κλπ.Τιποτα που δεν αλλαζει ευκολα,αλλα και παλι θα το προτιμουσα να μην το πειραζανε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...