Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως εγινε τουβλο?Δοκιμασες τιποτα ή στα καλα καθουμενα?

 

Αν πρεπει να γκρινιαξω για κατι,ειναι οτι θα ηθελα να μην ηταν κατασκευασμενο εξολοκληρου απο πλαστικο.Αν και δεν τριζει,σε κινητο που κοστιζει σχεδον 400ε περιμενεις να μην ειναι τιγκα στο πλαστικο.

 

 

Μερικες αποριες.

1)

2)Καποιο προγραμμα που να μπορουμε να βλεπουμε ποσα mb εχουμε κανει upload/download?

 

Και μια επισημανση για οσους ενδιαφερομενους,το κινητο το πηρα απο καταστημα cosmote με επιδοτηση.Μπορει να μην εχουν πειραξει το μενου,αλλα ενα ελαφρυ customize του εχουν κανει.Ηχοι κλησεις cosmote,wallpaper cosmote κλπ.Τιποτα που δεν αλλαζει ευκολα,αλλα και παλι θα το προτιμουσα να μην το πειραζανε.

 

Έλεγε η μπαταρια εξαντλειτε το εβαλα να φορτισει , εκανε κατι κουλα (2 επανεκινησεις ) και παπαλα..

 

Τελος Παντων απ το κινητο ειμαι πολυ ευχαριστημενος και μαλλον θα το ξαναπάρω..Το design του , ο media player κτλ ειναι παραδειγμα προς μιμιση για την ΝΟΚΙΑ..(οπως και το hardware..)

Αυτην την ριμαδουποστηριξη να χε στις εφαρμογες και kinetic scrolling ΠΑΝΤΟΥ τι καλα που θα ταν:rolleyes: κατα την γνωμη μου δεν συγκρινεται με ΝΟΚΙΑ Χ6..

Λοιπον και μερικες απαντησεις στις ερωτησεις σου...

2)Μπορεις απο τα αρχεια καταγραφής (φακελος εφαρμογες -πακετα δεδομενων..)

Καθως και με το Data Quata (μπορει και οχι συμβατο δεν δοκιμασα)

Για το τελευταιο μπορεις να το κάνεις debrand..αλλά δεν ξερω τι παιζει με την εγγύηση..

 

ΥΓ...Μπραβο και για το προηγούμενο ( ; ) σου κινητό (6233)...Το ηχείο του έχει μείνει στην ιστορία..:P

Edited by takisss

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να κάνω ενημέρωση του τηλεφώνου για νέο λογισμικό μου ζητάει να κάνω νέο προφίλ διακομιστή,επειδή δεν ξέρω να το δημιουργήσω,αν μπορεί κάποιος ας μου πεί τις ρυθμισεις που πρέπει να βάλω ή να μου δώσει ένα link,ευχαριστώ.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε μήπως αν έχει βγεί νέα αναβάθμιση,εγώ εχω την R2AA029.

 

 

δεν εχει βγει νεα αναβαθμιση ειναι η τελευταια :cool:

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την R2AK006 Και νομίζω ότι αυτή είναι η τελευταία. να ρωτήσω αν κάνω αναβάθμιση μεσα από το se update tool χάνεται τίποτα όλα από το τηλέφωνο όπως με τα κλασσικά se?ευχαριστώ
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έλεγε η μπαταρια εξαντλειτε το εβαλα να φορτισει , εκανε κατι κουλα (2 επανεκινησεις ) και παπαλα..

 

Τελος Παντων απ το κινητο ειμαι πολυ ευχαριστημενος και μαλλον θα το ξαναπάρω..Το design του , ο media player κτλ ειναι παραδειγμα προς μιμιση για την ΝΟΚΙΑ..(οπως και το hardware..)

Αυτην την ριμαδουποστηριξη να χε στις εφαρμογες και kinetic scrolling ΠΑΝΤΟΥ τι καλα που θα ταν:rolleyes: κατα την γνωμη μου δεν συγκρινεται με ΝΟΚΙΑ Χ6..

Λοιπον και μερικες απαντησεις στις ερωτησεις σου...

2)Μπορεις απο τα αρχεια καταγραφής (φακελος εφαρμογες -πακετα δεδομενων..)

Καθως και με το Data Quata (μπορει και οχι συμβατο δεν δοκιμασα)

Για το τελευταιο μπορεις να το κάνεις debrand..αλλά δεν ξερω τι παιζει με την εγγύηση..

 

ΥΓ...Μπραβο και για το προηγούμενο ( ; ) σου κινητό (6233)...Το ηχείο του έχει μείνει στην ιστορία..:P

Το 6233 ηταν το προπροηγουμενο κινητο μου,το προηγουμενο ηταν το Ε51,το οποιο ηταν καλο,αλλα το 6233 το ειχα κατασυμπαθησει..

 

Thx για το data plan.

 

Και επειδη ολα αυτα τα χρονια ειχα ΝΟΚΙΑ,ξερει μηπως κανεις πως μπορω να βρω τους ηχους των μηνυματων των ΝΟΚΙΑ κινητων?Το κλασσικο τουτ τουτ στο κανονικο προφιλ και αυτον του δυνατου..

Link to comment
Share on other sites

Έλεγε η μπαταρια εξαντλειτε το εβαλα να φορτισει , εκανε κατι κουλα (2 επανεκινησεις ) και παπαλα..

 

και εμενα αυτο εκανε

ελεγε οτι εξαντλειτε... το εβαλα να φορτισει... μετα απο 2 λεπτα το ανοιξα και εκανε 2 επανεκινησεις και εκλεισε

 

το αφησα περισσοτερη ωρα να φορτισει και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

και εμενα αυτο εκανε

ελεγε οτι εξαντλειτε... το εβαλα να φορτισει... μετα απο 2 λεπτα το ανοιξα και εκανε 2 επανεκινησεις και εκλεισε

 

το αφησα περισσοτερη ωρα να φορτισει και ολα οκ

 

Και εμένα τωρα το πρωί έφτιαξε:blink::D ..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!

Χθες πηρα και γω απο το πλαισιο το vivaz ενω έχω cosmote εχει μεσα menu vodafone. αυτο βέβαια το διαπιστωσα οταν το ανοιξα...και εβαλα την καρτα cosmote μου.

Στο μαγαζι τους ρώτησα γιατι πάνω εχει διαφημιση vodafone απο την στιγμη που έχω cosmote?δεν θα έπρεπε να μου δώσουν το αντιστοιχο της cosmote? μου λένε οχι. απλα επειδη δεν εχεις vodafone δεν θα ενεργοποιηθούν οι "παραπάνω"λειτουργειες vodafone. λεω οκ.. γιατί να ειναι πρόβλημα! εμ ελα ομως που οταν παω να κατεβασω καποια παιχνιδια ή τραγουδια με πηγαινει μεσω του vodafone live!!! και φυσικα δεν συνδεομαι, αφου εχω cosmote! εαν μπω όμως google ή facebook μέσω του wi fi με αφηνει. ειναι κατι στις ρυθμίσεις που δεν εχω φτιάξει? μου εδωσαν "λάθος" κινητό απο το μαγαζί?υπάρχει το αντίστοιχο της cosmote και δεν μου το έδωσαν?

 

Μπορεί να με διαφωτίσει κανείς???? :(:(:(:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με διαφωτίσει κανείς???? :(:(:(:worry::worry:

 

Λιπον. Το κινητο σου αυτη τη στιγμη εχει της ρυθμισεις για ιντερνετ μεσω της vodafone. Το Vodafone Live ειναι η αρxικη σελιδα του browser τιποτα παραπανω. Τωρα για να μπεις στα ιντερνετς καλεσε την cosmote να σου στηλει τις ρυθμισεις για το κινητο. Σε περιπτωση που δεν το εχουν στη λίστα τους ζητα τις ρυθμισεις για το 5800 η για το Satio.

Επισεις κατα 99% η συσκευη σου ειναι V branded με αποτελεσμα να εχει μερικα applications που δε θα λειτουργήσουν (οπως το shop) αλλα δε σε νοιαζουν κιολας.

 

@zipperant

Η R2AK006 ειναι η τελευταια σε unbranded και ακριβως η ιδια που φοραει και το satio!

Η R2AA029 ηταν η προηγούμενη και η τελευταια για branded συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Super ευχαριστώ!!!!!!!!!

Το θέμα ειναι υπάρχει non branded V ή απλά αυτο βρήκαν πρόχειρα και μου το έδωσαν? Υπάρχει δηλ Cosmote ή τουλαχιστον Non branded vivaz? γιατί εάν υπάρχει θεωρώ οτι κακώς μου το έδωσαν από τη στιγμή που έχω cosmote....

Link to comment
Share on other sites

Super ευχαριστώ!!!!!!!!!

Το θέμα ειναι υπάρχει non branded V ή απλά αυτο βρήκαν πρόχειρα και μου το έδωσαν? Υπάρχει δηλ Cosmote ή τουλαχιστον Non branded vivaz? γιατί εάν υπάρχει θεωρώ οτι κακώς μου το έδωσαν από τη στιγμή που έχω cosmote....

 

Στο mediamarkt που πήρα το δικό μου είναι totally unbranded πάντως,ούτε Cosmote ούτε Vodafone,τίποτα μόνο SE:),είναι φυσικό οι πάροχοι να έχουν προς διάθεση customized εκδόσεις κάποιων κινητών για να διευκολύνουν τους κατόχους πιο πολύ να κάνουν χρήση των υπηρεσιών τους.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να τη βοήθειά σας,για να κάνω ενημέρωση λογισμικού από τη συσκευή πρέπει να δημιουργήσω νέο προφίλ διακομιστή αλλά δεν ξέρω τι ρυθμίσεις να βάλω,δηλαδή τα εξής:Όνομα διακομιστή,id διακομιστή,κωδικός πρόσβασης διακομιστή,σημείο πρόσβασης,διεύθυνση κεντρικού υπολογιστή,θύρα,όνομα χρήστη,κωδικός πρόσβασης,ας βοηθήσει κάποιος άμα ξέρει.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου κάντο μέσω υπολογιστή. πολύ πιο εύκολο και πιο σίγουρο για εμένα!

 

ρε θα σπασω το κεφάλι μου γιατι δεν έχω δόνηση όταν λαμβάνω μήνυμα μόνο ο ήχς παίζει. οι ρυθμίσεις είναι ολόσωστες! έκανα και επανεγκατάσταση firmware αλλά δεν άλλαξε τίποτα. έχει κανείς ίδιο πρόβλημα? τελευταία λύση να το πάω στην se για αναβάθμιση από αυτούς . λογικά πρόβλημα software είναι ....

Edited by nervous
συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει επιλογη για γενεθλια στο ημερολογιο?Ή κανω κατι λαθος?

 

απο οτι βλεπω και εγω δεν εχει.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

εγώ που θα παω από cosmote θα έχει επάνω την επιγραφή της cosmote?

αν παραμείνω στην vodafone ανάλογα την προσφορα που θα μου κάνει θα είναι με λογότυπο τις vodafone επάνω? και συνεπάγεται και τo χαζό λειτουργικό τους????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο λινκ για πληροφόρηση πως κάνουμε debrand στο vivaz; πήρα ένα και έχει VOdafone μενού στα πάντα, ούτε το GPS δεν ανοίγει χωρίς να ζητά σύνδεση στο internet...

τουλάχιστον δνε έχει σήμα βοντα επάνω...

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Χριστος ανεστη και να υποβαλλω παλι την ερωτηση.εχει κανεις αλλος προβλημα με το gps?αργει και σε σας να βρει δορυφορους?(το δοκιμασα σε τελειως ανοιχτο χωρο χωρις εμποδια).
Link to comment
Share on other sites

Παιχτη, μου το κανε και μενα..Κατεβασε το γκαρμιν απο καπου αλλού και όλα καλα...

 

Φιλε μπορείς να μου πείς απο που το κατεβασες και επαιξε γιατι δεν μπορω να βρω ακρη???

Link to comment
Share on other sites

Χριστος ανεστη και να υποβαλλω παλι την ερωτηση.εχει κανεις αλλος προβλημα με το gps?αργει και σε σας να βρει δορυφορους?(το δοκιμασα σε τελειως ανοιχτο χωρο χωρις εμποδια).

 

κανενα προβλημα με το gps ,επιασε αμεσως δορυφορο

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα με το gps ,επιασε αμεσως δορυφορο

 

To τρεμοπαιγμα ειναι και σε άλλους έτσι? Καμια φορά με δείχνει κάπου 20 μετρα μακρια:wacko: αλλα μετα απο 3-4-5 δευτερολεπτα επανέρχεται..

 

 

Πάντως κλειδώνει ΑΜΕΣΩΣ (με ενεργοποιημένο το A-GPS) Μια πυξιδούλα να είχε..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...