Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, εδώ και λίγες μέρες προσπαθώ να αγοράσω απo fragrancex.com μιας και εκεί βρίσκω τις πιο συμφέρουσες τιμές απο όσα καταστήματα ξέρω (παλιά ψώνιζα απο strawberry) αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα μεταφορικά. Ενώ κατα καιρούς και σε προσφορές δίνει coupon code για δωρεάν μεταφορικά συν κάποια έκπτωση ή με το κλασσικό FSW στο checkout μου χρεώνει κανονικά μεταφορικά που κυμαίνονται γύρω στα 15 ευρώ για Ελλάδα.

 

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα; Τελικά μπορούμε να παραγγείλουμε Ελλάδα με δωρεάν μεταφορικά γιατί για παράδειγμα αγοράζω ένα tester 100ml 25 ευρώ και 15 βγαίνουν τα μεταφορικά, άλλο ένα άρωμα σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, εδώ και λίγες μέρες προσπαθώ να αγοράσω απo fragrancex.com μιας και εκεί βρίσκω τις πιο συμφέρουσες τιμές απο όσα καταστήματα ξέρω (παλιά ψώνιζα απο strawberry) αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα μεταφορικά. Ενώ κατα καιρούς και σε προσφορές δίνει coupon code για δωρεάν μεταφορικά συν κάποια έκπτωση ή με το κλασσικό FSW στο checkout μου χρεώνει κανονικά μεταφορικά που κυμαίνονται γύρω στα 15 ευρώ για Ελλάδα.

 

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα; Τελικά μπορούμε να παραγγείλουμε Ελλάδα με δωρεάν μεταφορικά γιατί για παράδειγμα αγοράζω ένα tester 100ml 25 ευρώ και 15 βγαίνουν τα μεταφορικά, άλλο ένα άρωμα σχεδόν.

 

Τα δωρεαν μεταφορικα ειναι για αγορες πανω απο 69 δολαρια.

Εναλακτικα δοκιμασε το FX15 που εχει 15% εκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα εδώ μέσα είχα δει μέλη να λένε πως δεν υπήρχε περιορισμός στα δωρεάν μεταφορικά (ή τουλαχιστον ήταν στα 25$, δε θυμαμαι σίγουρα) γι αυτό και μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον ως σελίδα, λογικά πλέον έχει αλλάξει πολιτική.

 

Υπάρχει κάποια άλλη σελίδα με παρόμοιες τιμές και νορμάλ (αν όχι καθόλου) μεταφορικά; Προπάντως βέβαια με αυθεντικά προϊόντα και αν έχει και tester, καλυτερα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά, δεν θυμάμαι πότε ακριβώς, είχα ψωνίσει από το allbeauty και είχε δωρεάν αποστολή για παραγγελία άνω των 50 λιρών Αγγλίας. Είχα πάρει 2 Joop!. Τώρα περί αυθεντικότητας, πλέον δεν ξέρουμε από πού να πρωτοφυλαχτούμε.
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μία ματιά στο leparfum.bg

Είναι ένα βουλγαρικό κατάστημα απίστευτες τιμές και εξαιρετικό service.

Link to comment
Share on other sites

Moutsa, έριξα ένα μάτι και αυτά που θέλω βγαίνουν πιό φθηνά και από το fragrancex. (Joop!, Drakkar Noir, Zino Davidoff)

Εντάξει, με τέτοιες τιμές για αυθεντικότητα δεν συζητάμε καν.

Με μιά αναζήτηση στο google είδα το θέμα που είχες αναρτήσει στο imsomnia πριν κανά μήνα.

Θέλω να μου πείς πως σου φάνηκαν τα αρώματα και σε πόσο καιρό ήρθαν.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σας πω την εμπειρια μου και εσεις βγαλτε τα συμπερασματα σας.

Το ανακαλυψα τυχαια με προσελκυσαν οι πολυ χαμηλες τιμες του στα περισσοτερα προιοντα και τελικα τσιμπισα.

Μεγαλο ρολο επαιξε στο οτι ειχε πληρωμη μα paypal την οποια και επελεξα.

Οταν εκανα την παραγγελια την επομενη το πρωι δεχτηκα μια κληση απο το καταστημα για επιβεβαιωση των στοιχειων.

Στο τηλεφωνο Βουλγαρα με βαρια προφορα και καλα ελληνικα μου ειπε οτι το στειλει με speedex και παρελαβα σε 4 μερες.

Tωρα οσον αφορα την αυθεντικοτητα του αρωματος που αγορασα μπορω να διαβεβαιωσω οτι στην δικη μου μυτη ειναι 100% γνησιο.

H μονη διαφορα που εντοπισα ηταν επανω στο μπουκαλι oπως βλεπετε και στην φωτογραφια το μπουκαλι με την "ταινια γνησιοτητας" ειναι απο το leparfum.bg και το αλλο με τον κωδικο ειναι απο το επισημο site της εταιριας.

Επισης στο youtube με βαση τα video δεινει να ειναι γνησιο.

Με λιγα λογια αγορασα ενα αρωμα της montale απο 120 ευρω που πωλειται στο επισημο site στα 60 ευρω μαζι με τα μεταφορικα.

 

6e79ee5.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δείς, η γνησιότητα δεν εντοπίζεται εξωτερικά αλλά εσωτερικά.

Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, έχω ακόμα ένα μπουκάλι Zino Davidoff αγορασμένο πριν από 20 περίπου χρόνια.

Πρόπερσι που πήρα την έκδοση του FragranceX, κατά την εφαρμογή ήταν γύρω στο 90-95% το ίδιο άρωμα.

Το αυθεντικό όμως κρατούσε για 7-8 ώρες πάνω μου και "έσβηνε" τέλεια, το άλλο δεν πήγαινε 2ωρο και είχε διαφορετικό "σβήσιμο".

Αυτό εννοώ περί γνησιότητας. Πως σου φαίνεται λοιπόν αυτό που πήρες, με βάση τα όσα έγραψα;

 

Και αν ρίξεις μιά ματιά στις κριτικές του Amazon για όλα αυτά τα επώνυμα πλην όμως φθηνά αρώματα θα δείς πως οι περισσότεροι γράφουν:

"Re-formulated, watered down" κλπ.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ξερω σαν αρωμα δεν βλεπω διαφορες με το μπουκαλι που ειδη εχω.

Η οσμη ειναι 100% ιδια και η διαρκεια του ειναι σε νορμαλ επιπεδα εχει κανονικη διαρκεια.

Τι να πω αν ειναι μουφα υποκλεινομαι στην αντιγραφη και στην ποιοτητα και στην τελικη το προτιμαω αφου εχει μιση τιμη.

Εχω συγκρινει απο κοντα μουφα αρωματα με γνησια πιστεψε με η διαφορα εκανε μπαμ αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να' χει θα το δοκιμάσω καθώς απ' ότι βλέπω τις τελευταίες 2 ώρες που το ψάχνω λίγο, είτε μπεις στα FragranceX, allbeauty, leparfum είτε στα σκρουτζομάγαζα, ένα και το αυτό. Κατά 99% μιλάμε για τα ίδια προϊόντα.
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι με τα σχόλιά σας περι αυθεντικότητας και λοιπά με απελπίσατε λίγο... Δηλαδή απο που πρέπει να αγοράσω άρωμα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο; Παλιότερα ψώνιζα όπως είπα απο strawberry και ποτέ δεν είχα αντιμετωπίσει θέμα ποιότητας, τα πάντα ήταν τέλεια και ακόμα έχω αρώματα απο κει που διαρκούν και με το παραπάνω. Το κακό εκεί είναι πως για να πετύχεις καλή τιμή πρέπει να περιμένεις να βγάλει καμια προσφορά αλλιώς δε συμφέρει.

 

Βέβαια πάντα ψάχνω τη φθηνότερη τιμή για να μη δίνω ''τζάμπα'' λεφτά για το ίδιο πράμα γι αυτό είμαι στο ψάξιμο αλλά πλέον έχω μπερδευτεί. Το βουλγάρικο site να πω την αλήθεια δε μου πολυγέμισε το μάτι, λίγο ότι είναι βουλγαρία, λίγο η φτωχή google μετάφραση που έχει στα Ελληνικά, μου κάνει λίγο προχειροδουλειά οπότε το αποκλείω. Για την Ελληνική aromania διαβάζω πως πάλι μούφα και ας έχει πολλές καλές κριτικές οπότε και αυτή χ.

 

Συνοψίζοντας να ψωνίσω τελικά απο fragrancex και να πληρώσω τα μεταφορικά μιας και το strawberry δεν έχει κάποια προσφορά σε αυτά που με ενδιαφέρουν +ότι δεν έχει tester ή υπάρχει κάποια άλλη σελίδα για αξιόπιστα και φθηνά αντίστοιχα με fragrancex;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω αγοράσει από εδώ και έχω μείνει ευχαριστημένος.

http://mondocosmetico.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

με τι κρητηριο δεν ειναι αυθεντικα μπορεις να πεις καποια λεπτομερια γιατι εχω αγορασει τρια αρωματα απο εκει και τα codes επαληθευτικαν με ημερομηνιες παραγωγης των δυο γιατι το αλλο ηταν acqua di parma.

 

για το aromania λεω

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση ως προς τις αποστολές σε Ελλάδα..

Πριν λιγο καιρο allbeauty μου ελεγε δε στελνει Αρωματα Ελλάδα, το fragrancedirect εχει καιρο που ειχε σταματησει να παραδίδει επισης.

Το fragrancex τι παιζει; Αυτο αμερικανικο δεν ειναι; Τι γινεται με τελωνεία, κτλ; Δεν έχει καπέλο;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση ως προς τις αποστολές σε Ελλάδα..

Πριν λιγο καιρο allbeauty μου ελεγε δε στελνει Αρωματα Ελλάδα, το fragrancedirect εχει καιρο που ειχε σταματησει να παραδίδει επισης.

Το fragrancex τι παιζει; Αυτο αμερικανικο δεν ειναι; Τι γινεται με τελωνεία, κτλ; Δεν έχει καπέλο;

 

fragrancex μου ειπαν δεν στελνουν ελλαδα εχει παρει κανεις προσφατα

 

Ναι παίρνω συνέχεια εγώ, τελευταία φορά τον Ιανουάριο. Στέλνουν με USPS-ΕΛΤΑ και δεν έχει τελωνείο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω βρει στο Σκρουτζ το κατάστημα 9Avenue. Έχει κανείς άποψη για το εν λόγω κατάστημα όσον αφορά την αυθεντικότητα των προϊόντων?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εννοειται οτι αγορασα. Διαφορετικα δε θα ελεγα κατι τετοιο.

Την εχω ακομα μαλιστα και οποιος ενδιαφερεται μπορω να του τη χαρισω.

Davidoff cool water των 100ml. Ψεκαζεσαι και μετα απο σκαρτη μιση ωρα, μυριζει μια οινοπνευματιλα με κατι που θυμιζει cool water.

Οι απιστευτα χαμηλες τιμες του, μου ειχαν κινησει υποψιες αλλα παρασυρθηκα απο τα θετικα σχολια. Τελικα ομως την πατησα.

 

Ναι καί εγώ την πατησα από το ίδιο μαγαζί με μία versace eau fraishce. Υποψία αρώματος και σε 40 λεπτά είχε εξαφανιστεί. Το ξέρω το άρωμα και σε μένα διαρκούσε έως 6 - 7 ώρες. Μακριά.

Απορω πως στο σκρουτζ έχει τόσα ratings.

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν και το αρομανια είναι πλέον αμφίβολο, από που παίρνουμε ορίτζιναλ αρώματα σε οικονομικές τιμές?

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

Το mondo cosmetico έχει πολύ καλές τιμές και δεν έχει αναφερθεί κάτι αρνητικό για την αυθεντικότητα των αρωμάτων του

Link to comment
Share on other sites

Το mondo cosmetico έχει πολύ καλές τιμές και δεν έχει αναφερθεί κάτι αρνητικό για την αυθεντικότητα των αρωμάτων του

.

Το συγκεκριμένο είναι η βασική μου πλέον επιλογή για αρώματα, after shave και λοιπά, εξαιρετικό παιδί ο ιδιοκτητης και μάλιστα πρόσφατα έκανα μια μεγάλη παραγγελία και όλα μια χαρά :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και εγώ για το mondo cosmetic. Τα αρώματα είναι original και επίσης γρήγορη αποστολή. Σε παραγγελία που έγινε την προηγούμενη Κυριακή ,το άρωμα έφτασε τρίτη πρωί Αθήνα. Μια εργάσιμη δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...