Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό αρωματοπωλείο στη Θεσσαλονίκη ποιο είναι?

Εχω δει διαφορα στο κέντρο με διαφορετικές τιμές μεταξύ τους (για τα ίδια μλ) και δε μπορώ να καταλάβω τη διαφορά.

Επίσης, σε ενα ονλαιν κατάστημα που είδα, εγραφε οτι τα 50μλ κοστίζουν 8 ευρω, και αν θέλω σταγόνες(απο τι?) χρεώνεται εξτρα.

Τι σταγόνες είναι αυτες, πόσες απαιτούνται και αν δε βάλουμε μέσα τι γίνεται;

Ευχαριστώ!

 

Στη Φραγγων έχει ένα με χύμα που πάνε πολλοί. Όπως στρίψεις από Δωδεκανήσου στα 300 μέτρα αριστερά στην γωνία. Μάλλον οι σταγόνες είναι το αρωματικό έλαιο. Όσο περισσότερο βάζει τόσο αυξάνεται η αρωματικότητα.

 

http://www.mycorp2011.com/images/perfumoil.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη Φραγγων έχει ένα με χύμα που πάνε πολλοί. Όπως στρίψεις από Δωδεκανήσου στα 300 μέτρα αριστερά στην γωνία. Μάλλον οι σταγόνες είναι το αρωματικό έλαιο. Όσο περισσότερο βάζει τόσο αυξάνεται η αρωματικότητα.

 

http://www.mycorp2011.com/images/perfumoil.jpg

πηγα λοιπον στη φραγκων.

ειχε 2 το ενα σχεδον απεναντι απο το αλλο.

μπηκα στο 1ο, ρωτησα αν εχει αυτο που εψαχνα, ρωτησα τη διαρκεια, τιμες κτλ.

Απογοητευση η εξυπηρετηση.

"ναι, το έχω, ποσα μλ θες?

"50"

"10 ευρω κανει, αν θες να ειναι ενισχυμενο μπορω να στο κανω με 12, με 15 και με 18"

"τι διαφορά εχουν στη διαρκεια?"

"εε, δε μπορω να ξερω"

"μπορω να το μυρισω;"

"οχι"

Και εφυγα.:mad:

Πήγα στο απεναντι στη γωνια που ειχε και αρκετη δουλιτσα σε σχεση με το 1ο που ηταν αδειο.:O

ειχε το αρωμα που εψαχνα, μου εβαλε στο χερι και μου ειπε να βγω να το μυρισω.της ζητησα ακομα ενα που ηθελα και βγηκα εξω.

το 1ο μου το θυμισε αρκετα, αλλα με μικροτερη ενταση. το 2ο στην αρχη δε το μυριζα καν(ενω ειναι βαρυ αρωμα και η μυτη μου εμενα ευαισθητη) και μετα απο λιγο μυριζε, αλλα καμία σχεση με το οριτζιναλ.

πήρα για δοκιμη το 1ο στα 50μλ με 10 ευρω.

ουτε με ρωτησε για σταγονες, αλλα ειδα πως εβαλε κατι. ειδα πως ειχε κατι μικρα μπουκαλακια εκει μπροστα και μου ειπε πως κανει 6ευρω, βαζει μονο εσάνς. στα υποψην για άλλη φορά.

σαν πρωτη εντυπωση καθως το εβαλα ηδη μια φορα, ειναι πως κραταει αρκετα αλλα οχι και ατελειωτες ωρες και η μυρωδια δεν ειναι 100% ιδια.

εν συνεχεια εκανα τις υπολοιπες αγορες μου ώσπου βρεθηκα στην εγνατια σε ενα μαγαζακι που μπηκα να πάρω κατι αλλο , αλλα ειδα πως ειχε κι εκει αρωματα.

Πήρα για δοκιμη και απο εκει ενα(θα το δοκιμασω αυριο μεθαυριο και θα γραψω εντυπωσεις) με τη μονη διαφορα πως....η τιμη ηταν η μισή!5.50 τα 50μλ και 4.50 αν ειχα το μπουκαλακι

η μυρωδια σε αυτο ηταν πιο κοντα στο γνησιο, για τη διαρκεια θα γραψω αυριο ή μεθαυριο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω εντυπωσεις και για το μαγαζι στην Εγνατια που ειπες. Ρωτησες μηπως αν εκει βαζουν αυτες τις σταγονες;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα αρώματα στο aromania δεν είναι γνήσια; Κάποια παιδιά είπαν ότι δεν είναι και κάποια άλλα ότι είναι.
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω εντυπωσεις και για το μαγαζι στην Εγνατια που ειπες. Ρωτησες μηπως αν εκει βαζουν αυτες τις σταγονες;
οχι δε ρωτησα.Και δεν προσεχα οταν μου ετοιμαζε το άρωμα γτ με πήραν τηλέφωνο εκεινη την ωρα.

Αυριο θα τεσταρω το αρωμα και θα ξαναγραψω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οχι δε ρωτησα.Και δεν προσεχα οταν μου ετοιμαζε το άρωμα γτ με πήραν τηλέφωνο εκεινη την ωρα.

Αυριο θα τεσταρω το αρωμα και θα ξαναγραψω

 

Ευχαριστω, αναμενω :)

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, τα δύο τελευταία χρόνια μπήκα και εγώ στην διαδικασία αγοράς αρώματος από τα αρωματοπωλεια της πόλης, το πλέον γνωστό στην φραγκων με αρκετό κόσμο σε σχέση με τα γύρω, πήρα αρκετά δείγματα από τις κλασσικές κολωνιες που φορούσα πριν, στην αρχή έμεινα σχετικά θετικός αλλά στο τέλος όλα μου άφηναν την ίδια αίσθηση, ένας παλιός έμπορος μου είπε για ένα μαγαζάκι στο στενό δίπλα στο μουσικό ωδείο στον ίδιο δρόμο επίσης με καλές τιμές και την καλύτερη ποιότητα, δεν το τσέκαρα γιατί εδώ και λίγους μήνες που ασχολούμαι με το παραδοσιακό ξύρισμα άλλαξα όλη την φιλοσοφία μου και αγοράζω μόνο μάρκες, για το αρωμανια που αναφέρεται παραπάνω πήρα δύο αρώματα σε εξαιρετική τιμή και χωρίς κανένα θέμα, γενικά υπάρχουν καλές προσφορές και αξίζει να βρίσκονται 2-3 γνήσια αρώματα στις επιλογές μας. :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, αναμενω :)

σαν 1η εντυπωση ειναι καλυτερη απο του μαγαζιου στη φραγκων.

τα αρωματα ειναι ιδιου τυπου, δλδ δεν ειναι βαρια.

Για να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι και να μην μπερδευομαστε:

- απο τη φραγκων αγορασα το happy(clinique).

Πλησιαζει αρκετα τη γνησια.

Ψεκαστηκα 4-5 φορες(4-5 φσιτ δλδ).

Διαρκεια 2.5-3 ωρες το πολυ 4.

Δεν ηταν εντονη, για να την μυρισει καποιος δλδ επρεπε να με πλησιασει πολύ(αγκαλιάσει)

 

- απο την εγνατια αγορασα τη weekend(burberry)

Είναι θα έλεγα ολοιδια με τη γνήσια.

Ψεκάστηκα 2-3 φορες (2-3 φσιτ)

Διαρκεια θα σας πω το βραδυ

Αρκετα εντονη(γιαυτο και θελει πιο λιγες φορες ψεκασμα) μυριζει οσο εντονα μυριζει και η γνησια.

 

Μεχρι στιγμης(αναμενω να δω ποσο διαρκει) κερδιζει το 2ο μαγαζακι.

Δε ξερω αν εβαλε σταγονες, αλλα δε με ενδιαφερει κιολας απο τη στιγμη που υπερισχυει σε ολα τα αλλα.

Μεγαλο θετικο οτι εχει την happy(που μονο στη φραγκων την ειχανε, πουθενα αλλου)

Μεγαλα αρνητικα : εχει μικρη ποικιλια -35 αρωματα, δε ξερω αν τα ανανεωνει συχνα ή εχει παντα τις συγκεκριμενες μαρκες) και οτι ειδα να εχει μονο γυναικεια αρωματα

Edited by FREAK_OF_NATURE
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα σε γενικές γραμμές, σχετικά με τα αρώματα, τη διάρκεια και "ποιότητά" τους.

Το ίδιο άρωμα δεν σημαίνει ότι θα έχει και την ίδια διάρκεια σε όλα τα δέρματα. Αυτό οφείλεται βασικά στο Ph (πε-χα) και στην όλη χημεία του δέρματος μας και πώς αντιδράει αυτό στον καθένα μας. Τι εννοώ......

Το Ph είναι ο φυσικός καθαριστής του δέρματος μας. Πόσες φορές για παράδειγμα δεν είχατε μελάνι στα χέρια σας, στέγνωσε και παρόλο που πλύνατε τα χέρια σας ακόμα και με σκληρό χημικό το μελάνι δεν έφυγε τελείως. Μετά όμως από μερικέ ώρες ή μέρες το μελάνι εξαφανίζεται. Αυτό οφείλεται διότι το Ph ότι ξένο σώμα-μόριο καθίσει στην επιδερμίδα μας προσπαθεί να το απομακρύνει. Έτσι συμπεριφέρεται και στο άρωμα. Δεν λέει το δέρμα: "αχ τι ωραία που μυρίζει αυτό, ας μη το διώξω......." :lol:

Γι αυτό σε άλλους από εσάς το ίδιο άρωμα κρατάει πολύ ή λίγο ή και καθόλου. Δεν φταίει πάντα η ποιότητα του αρώματος, αλλά το δέρμα σας. Επίσης δεν μυρίζει το ίδιο σε όλα τα δέρματα. Γι αυτό και η έκφραση: "σε μένα αυτό το άρωμα δεν μου κάθετε".

 

Κι ας έρθουμε στο πονηρό τώρα κομμάτι του αρώματος.

Το ίδιο άρωμα που διαρκεί πολλές ώρες σε οποιοδήποτε δέρμα κι αν το ψακάσουμε, για μένα είναι ύποπτο.

Ένα κόλπο που χρησιμοποιούν πολλοί παρασκευαστές αρωμάτων (προσέξτε......παρασκευαστές αρωμάτων, όχι παρασκευαστές του αρωματικού ελαίου) είναι ότι βάζουν μέσα στο άρωμα και την ουσία Νιτροζαμίνη. Είναι μία πολύ φτηνή στην παραγωγή χημική ουσία, άκρως επικίνδυνη σε μεγάλες ποσότητες που ενισχύει την αρωματικότητα χωρίς την ανάγκη επιπλέον αρωματικού ελαίου. Αυτό που κάνει αυτή η ουσία είναι όπου πέφτει να απενεργοποιεί το Ph του δέρματος. Άρα αν υπάρχει μέσα στο άρωμα, το άρωμα θα κρατήσει για πολλές ώρες, γιατί δεν θα το πολεμάει το πε-χα μας. Συνήθως τη χρησιμοποιούν από τα aeu de toilate και κάτω, λόγω της χαμηλής περιεκτικότητάς τους σε αρωματικό έλαιο. Επίσης ακούμε όλο και περισσότερο τελευταία να μη ψεκάζουμε το άρωμα απευθείας πάνω στο δέρμα αλλά στα ρούχα. Όχι μόνο για τα noname αρώματα, αλλά για όλα. Αυτό εσάς δεν σαν βάζει σε σκέψεις;

Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις αρωμάτων προσεγμένης ποιότητας που αποδεδειγμένα τα φοράνε άτομα που έχουν αλλεργία στα γνωστά αρώματα και με αυτά δεν έπαθαν τίποτα. Συνήθως είναι αρώματα που στη συσκευασία τους γράφουν ημερομηνία εμφιάλωσης και ημερομηνία λήξης. Προσέξτε όχι ημερομηνία λήξης αφού ανοιχτεί και μετά, που αυτή συνήθως είναι 24 μήνες, αλλά ημερομηνία λήξης ανοιχτεί δεν ανοιχτεί το άρωμα, που συνήθως είναι μέχρι 5 χρόνια. Αυτά είναι και τα ποιο τίμια αρώματα, γιατί για σκεφτείτε, πώς γίνεται ένα άρωμα να λήγει μόνο αν ανοιχτεί και να μη λήγει ποτέ αν δεν ανοιχτεί. Πόσα φυσικά αποστάγματα λουλουδιών και φυτών, που κάτι τέτοιο υποτίθεται ότι είναι τα αρώματα, ξέρετε να μη χαλάνε ποτέ; Μήπως λοιπόν είναι τίγκα στα συντηρητικά ή δεν είναι τόσο αγνό το αρωματικό έλαιο ώστε να μη χαλάει ποτέ; Το δικό σας άρωμα πόσα χρόνια ή και δεκαετίες ήταν σε μια αποθήκη ή ράφι μέχρι να το αγοράσετε; ξέρετε; Πόσο χρόνια, όταν πουθενά δεν αναγράφει ημερομηνία εμφιάλωσης ή λήξης;

Πάμε τώρα στο κομμάτι της παρασκευής αρωμάτων. Θέλω να έχετε πάντα στο μυαλό σας ότι όλα τα αρώματα (γνωστά και μη) έχουν κόστος για να κατασκευαστούν στην τελική μορφή του μπουκαλιού γύρω στα 3-6 ευρώ το κομμάτι. Από εκεί και πέρα οι μεσάζοντες και το κομμάτι του μαρκετινγκ διαμορφώνουν την τιμή.

 

Άρωμα= αρωματικό έλαιο + αποσταγμένο νερό + αλκοόλη + συντηρητικά - χημικά ( ελαφριά ή ακόμα και πολύ σκληρά)

 

Το 80% και παραπάνω των αρωμάτων που ξέρετε (μιλάμε για τα διαφημιζόμενα και όχι μόνο) έχουν σαν πρώτη ύλη το αρωματικό έλαιο που παρασκευάζετε από την Γερμανική παρακαλώ DROM (www.drom.com)

Άρα ξεχάστε ότι το τάδε άρωμα είναι Γαλλικό. Μπορεί να κατασκευάζεται στη Γαλλία αλλά στο Γαλλικό εργοστάσιο της Γερμανικής DROM.

H DROM έχει ιστορία πάνω από 100 χρόνια στην παρασκευή αρωματικών ελαίων για την παγκόσμια αγορά. Έχει εργοστάσια σε 40 χώρες και είναι η κεντρική προμηθευτής του 80% των αρωματικών οίκων. Είναι βραβευμένη εταιρία και νούμερο 1 στον κόσμο γιατί έχει μια ειδική πατέντα βιολογικής απόσταξης.

Άρα το αρωματικό έλαιο της DROM είναι πιστοποιημένα καθαρό, βιολογικό και φυσικό. Έρχεται τώρα ο αρωματικός οίκος παραλαμβάνει σε βαρέλια το αρωματικό έλαιο από την DROM, από την ίδια ή από κάποιον άλλο σχεδιαστή αγοράζει τα μπουκαλάκια και πάει σε ένα εργοστάσιο παρασκευής και συσκευάζει το άρωμα με ότι άλλες ουσίες θέλει αυτός;

Σε αυτό το στάδιο είναι που "χαλάνε" πολλά αρώματα ( μη ξεχνάτε το Σανέλ 5 είναι στα δικαστήρια γιατί ευρωπαϊκοί οργανισμοί θέλουν να αλλάξουν κάποια από τα συστατικά του γιατί είναι βλαβερά).

 

Τα συμπεράσματα και οι επιλογές δικές σας........... ;)

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, CR_MAkedon να είσαι καλά για τον κόπο σου και τις πληροφορίες που έδωσες προς κοινή χρήση :) οτιδήποτε άλλο μπορέσεις να γράψεις όταν έχεις χρόνο και θα μας βοηθήσει στο θέμα, με χαρά να το μάθουμε :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

σαν 1η εντυπωση ειναι καλυτερη απο του μαγαζιου στη φραγκων.

τα αρωματα ειναι ιδιου τυπου, δλδ δεν ειναι βαρια.

Για να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι και να μην μπερδευομαστε:

- απο τη φραγκων αγορασα το happy(clinique).

Πλησιαζει αρκετα τη γνησια.

Ψεκαστηκα 4-5 φορες(4-5 φσιτ δλδ).

Διαρκεια 2.5-3 ωρες το πολυ 4.

Δεν ηταν εντονη, για να την μυρισει καποιος δλδ επρεπε να με πλησιασει πολύ(αγκαλιάσει)

 

- απο την εγνατια αγορασα τη weekend(burberry)

Είναι θα έλεγα ολοιδια με τη γνήσια.

Ψεκάστηκα 2-3 φορες (2-3 φσιτ)

Διαρκεια θα σας πω το βραδυ

Αρκετα εντονη(γιαυτο και θελει πιο λιγες φορες ψεκασμα) μυριζει οσο εντονα μυριζει και η γνησια.

 

Μεχρι στιγμης(αναμενω να δω ποσο διαρκει) κερδιζει το 2ο μαγαζακι.

Δε ξερω αν εβαλε σταγονες, αλλα δε με ενδιαφερει κιολας απο τη στιγμη που υπερισχυει σε ολα τα αλλα.

Μεγαλο θετικο οτι εχει την happy(που μονο στη φραγκων την ειχανε, πουθενα αλλου)

Μεγαλα αρνητικα : εχει μικρη ποικιλια -35 αρωματα, δε ξερω αν τα ανανεωνει συχνα ή εχει παντα τις συγκεκριμενες μαρκες) και οτι ειδα να εχει μονο γυναικεια αρωματα

τελικά η διάρκεια της 2η ηταν κάπου στις 4 ωρες, μαξιμουμ 4μιση

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορεις να μου πεις σε πιο υψος της Εγνατιας ειναι το μαγαζι με τα αρωματα;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

σου απάντησα και στο πμ.

με αγίας σοφίας.

ΑΝΔΡΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάνα μαγαζί με χύμα αρώματα που να έχουν διάρκεια αξιόλογη έχετε βρει στην ΑΘήνα;;

 

Έχω αγοράσει της R....N αλλά τα αρώματα τους δεν κρατάνε πολύ ώρα δλδ σε μία ώρα έχουν εξασθενίσει ουσιαστικά... Είναι αλυσίδα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tο fragrancex.com για Ελλαδα στελνει με απλο ταχυδρομειο η κουριερ?

Εχει παραγγελει καποιος τωρα τελευταια?

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγγειλει κανεις απο εξωτερικό αρωματα τελευταια; Υπάρχουν απαγορευσεις; Τι συμβαινει; Ξέρει καποιος να μου πει;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την παραγγελία από το fragrancex ή αποστολή έγινε ανάμεσα με usps και λογικά σε καμία δεκάρια μέρες θα το παραπάνω ελπίζω χωρίς τελωνείο. Στην προσπάθεια μου να πληρωσω με paypapal έφαγα πόρτα ενώ με κάρτα την πέρασε αμεσως. Μιλάμε για την debit της εθνικής τώρα πως εξηγείται αγνωστο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την παραγγελία από το fragrancex ή αποστολή έγινε ανάμεσα με usps και λογικά σε καμία δεκάρια μέρες θα το παραπάνω ελπίζω χωρίς τελωνείο. Στην προσπάθεια μου να πληρωσω με paypapal έφαγα πόρτα ενώ με κάρτα την πέρασε αμεσως. Μιλάμε για την debit της εθνικής τώρα πως εξηγείται αγνωστο.

 

Για ενημερωσε μας οταν παραλαβεις.... ;)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για ενημερωσε μας οταν παραλαβεις.... ;)

 

Τελικα παρελαβα σημερα απο ΕΛΤΑ μετα απο αρκετη καθυστεριση ολλα ok.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρελαβα σημερα απο ΕΛΤΑ μετα απο αρκετη καθυστεριση ολλα ok.

 

Ποσα ml ηταν το αρωμα; Η παραγγελια σου τι κοστος ειχε;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ποσα ml ηταν το αρωμα; Η παραγγελια σου τι κοστος ειχε;

 

Το μπουκάλι ήταν 50ml και παραγγελία στοίχισε 93 ευρώ απο 150 πουτο εβρισκα ευρωπη και δωρεάν μεταφορικά χρησιμοποιώντας ένα κουπόνι με 20% έκπτωση. Το άρωμα ήταν το sahara noir από tom ford.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote=tonpir7;6230524

]περασα απο το καταστημα στην Καλλιθεα και διαπίστωσα ότι μόνο γνήσιες δεν είναι οι κολώνιες εκεί... Δαβάκη 50 Καλλιθέα.

Προσυπογραφω. Την πατησα με τα τόσα καλά σχόλια που διάβασα και πήρα κάποιο άρωμα από εκεί.

Αλάργα.......

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Προσυπογραφω. Την πατησα με τα τόσα καλά σχόλια που διάβασα και πήρα κάποιο άρωμα από εκεί.

Αλάργα.......

Αγόρασες άρωμα από εκεί και ήταν μούφα; Πως το κατάλαβες; Έχει πολλές καλές κριτικές και μου κάνει εντύπωση.

Επίσης έχει κανείς άποψη για αυτό το κατάστημα αν έχει γνήσια αρώματα;

http://mondocosmetico.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασες άρωμα από εκεί και ήταν μούφα; Πως το κατάλαβες; Έχει πολλές καλές κριτικές και μου κάνει εντύπωση.

Επίσης έχει κανείς άποψη για αυτό το κατάστημα αν έχει γνήσια αρώματα;

http://mondocosmetico.gr

 

Πήρα δύο αρώματα από το αρωμανια και δεν είχα κάποιο θέμα, άψογη συσκευασία και το άρωμα στις προδιαγραφές των γνωστών εμπορικών καταστημάτων, διάβασα και εγώ βέβαια τα σχόλια των χρηστών όπως και την απάντηση της εταιρείας, το mondocosmetico.gr μου το σύστησε φίλος από άλλο φόρουμ, πήρα μια gray Flannel και πραγματικά την εχω απολαύσει και σίγουρα θα κάνω και άλλες αγορές :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι αγορασα. Διαφορετικα δε θα ελεγα κατι τετοιο.

Την εχω ακομα μαλιστα και οποιος ενδιαφερεται μπορω να του τη χαρισω.

Davidoff cool water των 100ml. Ψεκαζεσαι και μετα απο σκαρτη μιση ωρα, μυριζει μια οινοπνευματιλα με κατι που θυμιζει cool water.

Οι απιστευτα χαμηλες τιμες του, μου ειχαν κινησει υποψιες αλλα παρασυρθηκα απο τα θετικα σχολια. Τελικα ομως την πατησα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...