Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία από τις καλοκαιρινές που προτιμώ Dolce & Gabbana Light Blue.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου έφερε ένας φίλος δώρο την invictus..

Τα 100ml τα πήρε λέει 40 ευρώ.

Απ έξω γράφει tester...είναι η γνήσια?

 

http://i1181.photobucket.com/albums/x429/giann0s/Mobile%20Uploads/20140618_164049.jpg

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν site που πουλάνε tester σε καλύτερες τιμές π.χ. fragrancex. Οπότε μην σε ανησυχεί που γράφει tester πάνω, λογικά γνήσια θα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Γνήσια είναι μην σε ανησυχεί, συνήθως τις tester τις δίνουν σε μαγαζιά με χαμηλότερες τιμές για να έχουν δείγματα να δίνουν στους πελάτες να βάζουν από εκεί.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

Επαναφερω λίγο το θέμα..ο λογος οτι πήγα να παραγγειλω την joop μου απο fragarancedirect αλλά πλεον δεν στέλνει.

ΓΓιατί ρε παιδιά?έχουμε αάλλο site ιδιας εμπιστοσύνης και χωρίς πρόβλημα με μουφες και τελωνεία κλπ κλπ? Σε τέτοιες τιμες?

 

Επίσης το aromania.gr τι λέει απο Ελλάδα?είναι γνήσια?

Κάτι άλλο απο Ελλάδα?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Επαναφερω λίγο το θέμα..ο λογος οτι πήγα να παραγγειλω την joop μου απο fragarancedirect αλλά πλεον δεν στέλνει.

ΓΓιατί ρε παιδιά?έχουμε αάλλο site ιδιας εμπιστοσύνης και χωρίς πρόβλημα με μουφες και τελωνεία κλπ κλπ? Σε τέτοιες τιμες?

 

Επίσης το aromania.gr τι λέει απο Ελλάδα?είναι γνήσια?

Κάτι άλλο απο Ελλάδα?

 

Δοκίμασε allbeauty.com, αυτό στέλνει. με περίπου 10ευρώ μεταφορικά και παραλαμβάνεις με ACS.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δοκίμασε allbeauty.com, αυτό στέλνει. με περίπου 10ευρώ μεταφορικά και παραλαμβάνεις με ACS.

 

εχουμε κανα θεμα με τελωνειο κλπ??ποσες μερες κανει να ερθει το δεμα?καποιο αλλο site?

Το ελληνικο που εδωσα ειναι δοκιμασμενο??!!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς δισταγμό, συστήνω το http://beautebeaute.gr/, καλές τιμές, μεταφορικά 3 ευρώ και δεν αμφιβάλλεις

περί αυθεντικότητας :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς δισταγμό, συστήνω το http://beautebeaute.gr/, καλές τιμές, μεταφορικά 3 ευρώ και δεν αμφιβάλλεις

περί αυθεντικότητας :)

 

Όντως έχει σχετικά καλές τιμές.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει σχετικά καλές τιμές.

 

Ρίξε και μια ματιά στο http://www.aromania.gr/

μικροδιαφορές.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανα θεμα με τελωνειο κλπ??ποσες μερες κανει να ερθει το δεμα?καποιο αλλο site?

Το ελληνικο που εδωσα ειναι δοκιμασμενο??!!

 

Δεν υπάρχει θέμα τελωνείου γιατί η εταιρεία εδρεύει στην Αγγλία. Το μέγιστο που εγώ προσωπικά έχω κάνει παραγγελία ήταν πριν 2 μήνες, περί τα 300€+.

 

Το μόνο σημαντικό να ξέρεις ως προς τα μεταφορικά..

Αν η παραγγελία σου περιέχει και/μόνο αρώματα, πληρώνεις 10€ μεταφορικά για να έρθει (έρχεται με acs, μάξιμουμ 5-7 εργάσιμες).

Αν περιέχει, ότι άλλο σκασμό από καλλυντικά μόνο (εφ'όσον δεν είναι υγρής μορφής) π.χ. Σαμπουάν, κρέμες προσώπου, αντιηλιακά, κτλ. Τα μεταφορικά είναι δωρεάν σε παραγγελίες ανω των 50€. Και αυτό το δέμα έρχεται μέσω ταχυδρομείου, μάξιμουμ 2 βδομαδούλες (δλδ 10 εργάσιμες).

 

Είναι όλα αυθεντικά και αξιόπιστα, και πολύ ανταγωνιστικά ως προς τις τιμές σε εκατοντάδες προιόντα καθημερινης περιποίησης.

 

 

Ένα άλλο γνωστό κατάστημα, τα αντίστοιχα σε μας hondos, αλλά με ευρύτερες δυνατότητες κ σε ιατροφαρμαμκευτικό υλικό, είναι τα γνωστά "Boots".

Πλέον έχουν ηλεκτρονικό κατάστημα που υποστηρίζει αγορές και αποστολές και στην Ελλάδα, με δικό τους σύστημα επιβραβεύσεων (για όσους κάνουν συχνές αγορές, είναι άκρως ανταποδοτικό). Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα για αποστολές στην Ελλάδα, αλλά χρησιμοποιώντας το στην Αγγλία για 5 χρόνια, και τώρα ως επισκέπτης, υπάρχουν περιπτώσεις προσφορών που είναι ειδικά σε περιπτώσεις μαζικών παραγγελιών πραγματικά ασυναγώνιστες...!!!

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος πιο πάνω ρώτησε περί αυθεντικότητας του aromania.gr ξέρει κανείς κάτι? Επειδή έχω βρει πολύ καλή τιμή στο άρωμα που με ενδιαφέρει και σκέφτομαι να πάω να το πάρω από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς από το http://mondocosmetico.gr ;;

Έχει πολύ καλές τιμές. Είναι αυθεντικά;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος πιο πάνω ρώτησε περί αυθεντικότητας του aromania.gr ξέρει κανείς κάτι? Επειδή έχω βρει πολύ καλή τιμή στο άρωμα που με ενδιαφέρει και σκέφτομαι να πάω να το πάρω από εκεί.

 

Εγώ δεν είχα πρόβλημα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα πρόβλημα.:)

 

Ωραία. Θα πάω από το κατάστημα τις επόμενες μέρες να έχω και ιδία άποψη.

 

@pektis7, δες και το aromania.gr πολύ καλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Θα πάω από το κατάστημα τις επόμενες μέρες να έχω και ιδία άποψη.

 

@pektis7, δες και το aromania.gr πολύ καλές τιμές.

Καλό φαίνεται και φθηνό, αλλά δεν έχει το άρωμα που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται και φθηνό, αλλά δεν έχει το άρωμα που θέλω.

Μάλλον θα είναι πολύ σπάνιο! Πάντως εγώ που έψαξα εκεί βρήκα την καλύτερη τιμή, το θέμα πλέον έχει να κάνει με την γνησιότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ μετά απο ψάξιμο αγοράζω από fm Group ένα τύπου le male. Πολύ καλή ποιότητα με όλα τα συστατικά γραμμενα ποιστοποιημενα, στο κουτί και όχι αγνώστου προελεύσεως και ημερομηνίας λήξεως που ειναι τα χύμα. Είμαι λίγο υποχόνδριος βλέπετε. Γράφεσαι δωρεάν αν θες και τα αγοράζεις όλα με έκπτωση. Το δικο μου τα 100 ml με 16% αρωματικό έλαιο το παίρνω με 16€ τα 50ml με 12.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Προσυπογράφω aromania.gr .

Και γενικά υπάρχουν καταστήματα από Ελλάδα που μπορείτε να βρείτε τιμές σε διαφορές του στυλ 8-10 ευρώ,οπότε αγοράζεις απο κει αν δεν πληροίς τις προυποθέσεις για δωρεάν μεταφορικά από έξω.

 

Τα αρώματα τύπου συνήθως δεν έχουν καμία σχέση με τον "πλούτο" των αυθεντικών αρωμάτων. Συνήθως θυμίζουν το "aftertaste" ενός αυθεντικού αρώματος, τη μυρωδιά δηλαδή που έμεινε στο δέρμα ώρες μετά απ' όταν το φορέσατε. Και πολλές φορές ούτε αυτή.

 

Και παιδιά προσοχή στις εταιρείς του στυλ "θα δουλεύεις όσο θέλεις,όποτε θέλεις" (πυραμίδες γκουχ γκουχ) κτλ κτλ που δραστηριοποιούνται σε χώρους ομορφιάς/διατροφής,λίγοι βγαίνουν κερδισμένοι.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Τα 2 σχετικά νεα αγαπημένα μου αρώματα που χρησιμοποιώ ειναι το gucci made to measure http://www-m.gucci.com/us/styles/338980999990099 και το spicebomb victor & rolf http://www.viktor-rolf.com/en/fragrance/spicebomb/eau-de-toilette/

 

Καποια αλλη αξιόλογη πρόταση;;;;

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Τα 2 σχετικά νεα αγαπημένα μου αρώματα που χρησιμοποιώ ειναι το gucci made to measure http://www-m.gucci.com/us/styles/338980999990099 και το spicebomb victor & rolfhttp://www.viktor-rolf.com/en/fragrance/spicebomb/eau-de-toilette/

 

Καποια αλλη αξιόλογη πρόταση;;;;

 

Πολύ προσωπικό θέμα το άρωμα του καθενός.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχω αγοράσει 2-3 φορές από αρωματοπωλείο .Αν και δεν τα είχα σε ιδιαίτερη υπόληψη ,πήρα ένα αρωμα που προσομοίαζε το πιο πρόσφατο της hermes και κανά 2 ψαγμένοι γνωστοί με ρώτησαν αν το φοράω και αν έδωσα τόσα λεφτά για την αγορά του. Έκπληξη που μπορεί να μην κρατάει πολύ ,αλλά κάνει τη δουλειά του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...