Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια η str8 racing eau de toilette δε κυκλοφορει πλεον, δε τη βρισκω ουτε σε σουπερ μαρκετ ουτε σε hondos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Καλησπέρα!

 

Μόλις έκανα αγορά από FragranceX. Ένα γυναικείο amor amor το οποίο στα μαγαζία τα 100ml κάνουν 100€ πάνω κάτω και το πήρα 43.26€, και ένα αντρικό το οποίο είναι και το άρωμα που έχω κολλήσει το Rochas Men 100ml το οποίο το πήρα 27.03€. Θα το βάλω χοντρικά..... από 150€(μπορεί και παραπάνω) τα πήρα 70.29€.

 

Αναμένω λοιπόν την παραγγελία κι απ'ό,τι διάβασα στα forum ίσως αργήσει λίγο, οπότε θα σας ενημερώσω για την ποιότητα μιας και είναι τα αγαπημένα μας αρώματα :)

Alcatel one touch idol 6030x
Link to comment
Share on other sites

Ηλια για μετοφορικα ποσα πληρωσες ?Εχω να παραγγειλω καιρο απο fragrancex !!!

Δωρεάν είναι πάντα με το κουπόνι FREE για Ελλάδα. Το fragrancex είναι ποιότητα. Τα τελευταία 3 χρόνια σίγουρα έχω πάρει πολλές κολόνιες συνολικής αξίας πάνω από 800 ευρώ για συγγενείς και φίλους. Από τιμές που κυμαίνονται στα 7-40 ευρώ η καθεμία.

Link to comment
Share on other sites

Ηλια για μετοφορικα ποσα πληρωσες ?Εχω να παραγγειλω καιρο απο fragrancex !!!

 

Όπως σου είπε ο φίλος από πάνω τα μεταφορικά είναι δωρεάν, καλό είναι να βάλεις τον κωδικό που δίνει για Freeship, αυτό που κατάλαβα είναι δωρεάν για αγορές άνω ων 69 ευρώ, και βάζεις τον κωδικό FREE69. Αν ξέρει όμως ο φίλος ότι γενικότερα ό,τι αγορά και να κάνεις είναι δωρεάν τα μεταφορικά ας μας το πει να το ξέρουμε :))

Alcatel one touch idol 6030x
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οντως οι τιμες ειναι αρκετα καλες θα το εχω στα υποψιν.Ρε παιδες οι κολωνιες οι creed ειναι πανακριβες,αξιζουν?Στο Soho στην κηφισια ξερετε αν δινουν δειγματακια για να τις τεσταρεις?

 

φιλε μου έχω την creed aventus το 75αρι ,αγορα 150 ευρω αλλα ειναι μακραν οτι καλυτερο σε αρωμα εχω παρει ..βαζεις το πρωι και το βραδυ που πεφτεις για υπνο μυριζει ακομα ... Πολυ ωραίο άρωμα και συνέχεια με ρωτάνε ποιο είναι ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως προκειται για χυμα κολωνιες με εσανς

 

έχω παρει και απο εκεί , προσωπικά πιστεύω ότι είναι καλό για να δεις αν όντως σου αρέσει το αρωμα .Κι αυτο γιατι εγω μπερδευομαι οταν μυρισω πολλα αρωματα... Οποτε το παιρνεις δοκιμαζεις να δεις αν σου αρεσει και μετα αναλογως το πορτοφολι σου η πας και το παιρνεις κανονικο η παλι απο εκει..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου έχω την creed aventus το 75αρι ,αγορα 150 ευρω αλλα ειναι μακραν οτι καλυτερο σε αρωμα εχω παρει ..βαζεις το πρωι και το βραδυ που πεφτεις για υπνο μυριζει ακομα ... Πολυ ωραίο άρωμα και συνέχεια με ρωτάνε ποιο είναι ..

Θα συμφωνήσω για την Aventus. Αξίζει τα λεφτά της και δε μετάνιωσα στιγμή που την αγόρασα (και τη βρήκα και σε χαμηλή τιμή την 120άρα πριν μερικούς μήνες). Βtw τι batch έχεις;

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Να σας πω, ενδιαφέρομαι για την Creed Aventus, σε ποιο κατάστημα την πουλάνε?

μένω κέντρο Αθήνα, θα με βοηθούσατε πολύ να μου πείτε από που την αποκτήσατε.

Έχω ακούσει θετικά σχόλια για τη συγκεκριμένη και θα θελα να κάνω μια αλλαγή μετά από 1.5 χρόνο με DsQ 2 που έβαζα..(η οποία είναι εξίσου καλή)

 

Πάντως στο Aticca,που είχα ρωτήσει πριν κάποιους μήνες δεν την είχε..

Ελπίζω να μην την πουλάνε μόνο σε καμιά μπουτίκ στο Κολωνάκι.. :rolleyes:

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Να σας πω, ενδιαφέρομαι για την Creed Aventus, σε ποιο κατάστημα την πουλάνε?

μένω κέντρο Αθήνα, θα με βοηθούσατε πολύ να μου πείτε από που την αποκτήσατε.

Έχω ακούσει θετικά σχόλια για τη συγκεκριμένη και θα θελα να κάνω μια αλλαγή μετά από 1.5 χρόνο με DsQ 2 που έβαζα..(η οποία είναι εξίσου καλή)

 

Πάντως στο Aticca,που είχα ρωτήσει πριν κάποιους μήνες δεν την είχε..

Ελπίζω να μην την πουλάνε μόνο σε καμιά μπουτίκ στο Κολωνάκι.. :rolleyes:

 

Έχει στο Soho στην Κηφισιά. Τελευταία φορά που είχα πάει, τις είχε σχεδόν όλες για να δοκιμάσεις.

Όχι, το Attica δεν είχε ούτε έχει Creed αλλά έχει άλλες εξαιρετικές μάρκες και καλύτερες από την Creed.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχα παραγγείλει δύο αρώματα στις 23 Γενάρη και παρέλαβα σήμερα. Τα αρώματα είναι αυθεντικότατα και τα παρήγγειλα από fragranceX με συνολικό κέρδος 100 ευρώ σε σχέση με την ελληνική αγορά, καλύτερα δεν γίνεται νομίζω!!! :))
Alcatel one touch idol 6030x
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχα παραγγείλει δύο αρώματα στις 23 Γενάρη και παρέλαβα σήμερα. Τα αρώματα είναι αυθεντικότατα και τα παρήγγειλα από fragranceX με συνολικό κέρδος 100 ευρώ σε σχέση με την ελληνική αγορά, καλύτερα δεν γίνεται νομίζω!!! :))

 

ηλια τι ποσο η παραγγελια, την εσπασες/εσπασαν σε 2 κουτια(orders)!!Απο ο,τι καταλαβα δεν πληρωσες τελωνειο.Με κουπονι FREE σωστα?

Edited by stelios85
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει το θεμα και εμενα Ηλια , οποτε αν μπορεις δωσε καμια πληροφορια παραπανω , αν και ειμαι καλυμενος και με τις ερωτησεις του Στελιου
Link to comment
Share on other sites

Από fragrancex εχω κανει παραγγελίες γυρω στα 100 ευρω χωρίς να με χρεωσουν τελωνείο και μια φορα ειχα παρει μια κολονια YSL στα 50 και με χρεωσαν 3 ευρω τελωνειο. Πολυ κουφο ήταν. Παντως με το κουπονι FREE κανω αγορες πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γνωμη εχετε για την --> http://www.fragrantica.com/perfume/Burberry/London-for-Men-804.html και για την -->http://www.fragrantica.com/perfume/Chanel/Allure-Homme-Sport-607.html

 

Ποια απο τις δυο θα προτιμουσατε ??

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Το cheapsmells δεν αποστέλλει πλέον αρώματα στην Ελλάδα... επίσης να αναφέρω ότι έχει βγάλει τις κρέμες olay μπιρ μπαρά...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ sprey (κυρίως Axe), αλλά τις τελευταίες μέρες θέλω να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. Με λίγο ψάξιμο είδα ότι όλες οι κολόνιες είναι κατά πολύ πιο ακριβές από τα sprey γι'αυτό και θα ήθελα να μου προτείνεται μία που να είναι φθηνή (έτσι ώστε αν το μετανιώσω, να μην "κλαίω" τα λεφτά μου) και συνάμα ωραία.

 

Αυτές να τις κοιτάω ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ sprey (κυρίως Axe), αλλά τις τελευταίες μέρες θέλω να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. Με λίγο ψάξιμο είδα ότι όλες οι κολόνιες είναι κατά πολύ πιο ακριβές από τα sprey γι'αυτό και θα ήθελα να μου προτείνεται μία που να είναι φθηνή (έτσι ώστε αν το μετανιώσω, να μην "κλαίω" τα λεφτά μου) και συνάμα ωραία.

 

Αυτές να τις κοιτάω ή όχι;

 

Με axe και θέλεις να ρίξεις γκόμενα;;;; Αυτό αφορά το θέμα στις σχέσεις...Κι εννοείται σε πειράζω. Όσον αφορά την.κολώνια ένα άρωμα που σε εμένα μυρίζει ωραία σε σένα μπορεί να είναι άσχημο... Από τη στιγμή που δεν θέλεις να ξοδέψεις σήμερα χρήματα μπορεί να πας σε μαγαζιά που πουλάνε χύμα και να δοκιμάσεις (συνήθως είναι απομιμήσεις από γνήσια) ή να πας σε Carrefour και να πάρεις μια από εκεί πχ bandstand, playing κτλ.. αν μπορείς να βρεις δωροεπιταγή και από την εφημερίδα θέμα και την συνδυάσεις με έκπτωση που δίνουν κάποιες μέρες, ακόμη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Με axe και θέλεις να ρίξεις γκόμενα;;;; Αυτό αφορά το θέμα στις σχέσεις...Κι εννοείται σε πειράζω. Όσον αφορά την.κολώνια ένα άρωμα που σε εμένα μυρίζει ωραία σε σένα μπορεί να είναι άσχημο... Από τη στιγμή που δεν θέλεις να ξοδέψεις σήμερα χρήματα μπορεί να πας σε μαγαζιά που πουλάνε χύμα και να δοκιμάσεις (συνήθως είναι απομιμήσεις από γνήσια) ή να πας σε Carrefour και να πάρεις μια από εκεί πχ bandstand, playing κτλ.. αν μπορείς να βρεις δωροεπιταγή και από την εφημερίδα θέμα και την συνδυάσεις με έκπτωση που δίνουν κάποιες μέρες, ακόμη καλύτερα.

 

Κι όμως φίλε μου, το Axe έχει δεχτεί πολύ καλές κριτικές. Είναι και ο τρόπος που το βάζει ο καθένας. :p ;)

 

Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι στα σπρέι υπάρχει μια μικρή διαφορά στις αναμεταξύ τους τιμές, ενώ στις κολόνιες οι τιμές ξεκινάνε από 3€ και μπορεί να ξεπεράσουνε και τα 100€. Αυτό δε μπορώ να καταλάβω. Ανάμεσα σε μια κολόνια των 10€ και σε μία των 50€, υπάρχει διαφορά στην ποιότητα του αρώματος (μην μιλήσουμε για ποσότητα γιατί συμβάλλει στην αύξηση της τιμής), στη διάρκεια του ή σε κάτι άλλο ή απλώς η ακριβή κολόνια κοστίζει τόσο επειδή είναι επώνυμη;

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως φίλε μου, το Axe έχει δεχτεί πολύ καλές κριτικές. Είναι και ο τρόπος που το βάζει ο καθένας. :p ;)

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ κολώνιας και σπρέυ .- Μέρα με τη νύχτα, τα σπρέυ μυρίζουν τελείως "ψεύτικα".

Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι στα σπρέι υπάρχει μια μικρή διαφορά στις αναμεταξύ τους τιμές, ενώ στις κολόνιες οι τιμές ξεκινάνε από 3€ και μπορεί να ξεπεράσουνε και τα 100€.

Οι καλές κολώνιες ξεκινούν συνήθως από τα 100€ και πάνω (έως πολλά €€€€), αλλά αυτές απευθύνονται σε πιο "ψαγμένους" αλλά είναι και στη πλειοψηφία τους πολύ καλύτερες από τις απλές. Οι πιο mainstream κάνουν συνήθως ~50-90€ τα 100ml περίπου.

. Ανάμεσα σε μια κολόνια των 10€ και σε μία των 50€, υπάρχει διαφορά στην ποιότητα του αρώματος (μην μιλήσουμε για ποσότητα γιατί συμβάλλει στην αύξηση της τιμής), στη διάρκεια του ή σε κάτι άλλο ή απλώς η ακριβή κολόνια κοστίζει τόσο επειδή είναι επώνυμη;

Ως επί το πλείστον ναι αλλά αυτό δεν είναι και κανόνας πάντα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικο ασχετο: τα ακριβα καλα αρωματα μπαινουν σε μικρο μπουκαλακι

αντίποινο!: υπαρχουν και τα δωρεαν δειγματα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...