Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια μια βοηθεια γιατι δεν τα πολυκαταλαβαινω.εχω το trophy το συνδεω στο pc στο zune και δεν βγαζει τιποτα.παω ρυθμισεις-λογαριασμος-ενημερωση τιποτα.μετα ρυθμισεις τηλεφωνο-ενημερωση και μου λεει το τηλεφωνο σας ειναι ενημερωμενο 7.0(7392).τι δεν κανω σωστα η τι γινετε?δεν το εχω ξεκλειδωσει και δεν ειχα περασει καμια εκδοση πριν
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια μια βοηθεια γιατι δεν τα πολυκαταλαβαινω.εχω το trophy το συνδεω στο pc στο zune και δεν βγαζει τιποτα.παω ρυθμισεις-λογαριασμος-ενημερωση τιποτα.μετα ρυθμισεις τηλεφωνο-ενημερωση και μου λεει το τηλεφωνο σας ειναι ενημερωμενο 7.0(7392).τι δεν κανω σωστα η τι γινετε?δεν το εχω ξεκλειδωσει και δεν ειχα περασει καμια εκδοση πριν

 

ακομα στην ελλαδα επιδημα δεν εχει ερθει σε ολους! αν θες να το παρεις πρεπει να κανεισ το τρικ με το zune, αλιως να περιμενεις ποτε θα σου ερθει

Link to comment
Share on other sites

viel ξέρεις αν γίνεται να κανω unlock απο την 7008 ??? Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο που δεν καταλαβαινω.πως κανουμε buck up τα αρχεια στο zune?και τι προτεινεις?να το ξεκλειδωσω πριν κανω αναβαθμιση η μετα?γιατι αυτο που με καιει ποιο πολυ ειναι να βαλω καποιο προγραμμα gps
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Για backup κοίτα τους οδηγούς του collosus και θα το βρεις.Έχω την εντύπωση πως και στην 7392 που βρίσκεσαι δεν νομίζω να μπορείς να ξεκλειδώσεις όπως ούτε και αν πας στην 7720.Ο μόνος τρόπος για να μπορείς να ξεκλειδώσεις είναι να πας και να ξαναπεράσεις την εργοστασιακή rom και να ξεκλειδώσεις και μετά να κάνεις όλα τα update μέχρι mango.Για gps δεν ξέρω.Δεν έχω ασχοληθεί...

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ να ξεκλειδώσω απο την 7008??

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηραμε το μανγκο κανοντας το κολπο με το ζουζουν θα εχουμε καποια διαφορα ή θα χασουμε κατι σε σχεση με αυτους που

θα το παρουν οταν βγει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάνεις ότι το τηλέφωνο πατώντας το πληκτρο με το σήμα των windows πλεον σε πηγαίνει στη lock screen?

Επιτέλους γιατί με το ένα χέρι δε βόλευε να πατάς το power button κάθε φορά που ήθελες να ξεκλειδωσεις το τηλέφωνο....

Μιλάω για το LG......

 

Όντως. Πολύ καλό!

 

Εμένα μου ήρθε η ειδοποίηση μετά από reset χωρίς το τρικ και ήμουν σε NoDo.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το κολπάκι με το ιντερνετ και μου έβγαλε το update mango. Έκανα το πρώτο update και τώρα είμαι στο δεύτερο αλλά αργεί πολύ. Είμαι ήδη στα 30 λεπτά (+15 στο πρώτο).

Ξέρει κανείς πόση ώρα κάνει αυτό το update;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο την 7008 γίνεται να κάνω unlock???Ξέρει κανείς??

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!Ήθελε format για να μπορεί το chevron να το ξεκλειδώσει!!!!

 

Άντε πάμε σιγά σιγά να κάνουμε όλα όσα είναι να γίνουν και να πάμε επιτέλους σε mango!!!

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

viel ξέρεις αν γίνεται να κανω unlock απο την 7008 ???

unlock μονο απο αυτη η την 7004 μπορεις να κανεις! απο nodo κ μετα δεν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

unlock μονο απο αυτη η την 7004 μπορεις να κανεις! απο nodo κ μετα δεν μπορεις

 

Έκανα στην 7008...Μόλις!!

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

unlock μονο απο αυτη η την 7004 μπορεις να κανεις! απο nodo κ μετα δεν μπορεις

εαν εχεις τη καλοσυνη ριξε μια ματια στο προβλημα μου

 

[url=http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3797156#post3797156][/url]http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3797156#post3797156

Link to comment
Share on other sites

Tώρα είμαι στην 7008 ξεκλείδωτη γιατί πέρασα μια χαρά αρκετές εφαρμογές απο .xap αρχεία.Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω τα update και το zune δεν μου εμφανίζει τα υπόλοιπα update σε 7392 και κτλ.Πως μπορώ να τα εμφανίσω?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το κολπάκι με το ιντερνετ και μου έβγαλε το update mango. Έκανα το πρώτο update και τώρα είμαι στο δεύτερο αλλά αργεί πολύ. Είμαι ήδη στα 30 λεπτά (+15 στο πρώτο).

Ξέρει κανείς πόση ώρα κάνει αυτό το update;

Μπορείς να μας πεις πόση ώρα σου πήραν τα 2 updates; Το δεύτερο δεν έπρεπε να αργήσει τόσο πολύ. Το πρώτο είναι το mango 7720 και το άλλο είναι το firmware.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 7.0.7392.0 το κινητο εχει κλειδωσει ημουν ξεκλειδωτος . 2 φορες ακολουθησα τον οδηγο και δεν μπορω να καταλαβω τι παει στραβα. καμια βοηθεια κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις πόση ώρα σου πήραν τα 2 updates; Το δεύτερο δεν έπρεπε να αργήσει τόσο πολύ. Το πρώτο είναι το mango 7720 και το άλλο είναι το firmware.

 

Το πρώτο έκανε 15 λεπτά.

Το δεύτερο σίγουρα κόλλησε. Βαρέθηκα να περιμένω και μετά από μία ώρα το έβγαλα άκυρο. Τώρα μόλις ξαναξεκίνησα και βλέπω ότι πάει γρήγορα. Μόλις τελειώσει θα ενημερώσω για το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Tώρα είμαι στην 7008 ξεκλείδωτη γιατί πέρασα μια χαρά αρκετές εφαρμογές απο .xap αρχεία.Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω τα update και το zune δεν μου εμφανίζει τα υπόλοιπα update σε 7392 και κτλ.Πως μπορώ να τα εμφανίσω?

 

Με το κολπο της διακοπης του ιντερνετ οταν βαζουμε το zune να ψαξει για update (εχει αναφερθει πολλες φορες στο θεμα)

 

ειμαι στην 7.0.7392.0 το κινητο εχει κλειδωσει ημουν ξεκλειδωτος . 2 φορες ακολουθησα τον οδηγο και δεν μπορω να καταλαβω τι παει στραβα. καμια βοηθεια κανεις ?

 

Οταν μπαινουμε την πρωτη φορα σε 7392 η σε Mango πρεπει να μην ειναι συνδεδεμενο το τηλ στο USb και ΠΡΙΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ να τρεξουμε το HTC connection setup..

Και να το αφησουμε να τελειωσει και να πει ΟΚ.

Το κανουμε αυτο ???

 

εαν εχεις τη καλοσυνη ριξε μια ματια στο προβλημα μου

[url=http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3797156#post3797156][/url]http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3797156#post3797156

 

Τα ιδια ισχυουν και για σενα ... Κατι κανεις λάθος στην διαδικασία

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Το 2o update έκανε 45 λεπτά. Δυστυχώς ξανακλείδωσε μάλλον επειδή μπήκα στο mango ενώ ήμουν συνδεμένος με usb και δεν έτρεξα το connection set up. Κρίμα, τώρα όλα πάλι απ'την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με το κολπο πηγα σε no do ξεκλειδωτος,για mango δεν το καταφερα,αυριο θα δοκιμασω

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εμενα το zune δεν βγαζει ακομα το update γτ?

Ποτε δεν πειραξα η ξεκλειδωσα το κινητο και το εκανα και δυο φορες reset!

os version 7.0.7392

 

Αν μπορει καποιος ας με βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη ειπωθεί ότι δεν το παίρνουν όλοι ταυτόχρονα. Αν θες μπορείς να δοκιμάσεις το force update που αναφέρθηκε.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...