Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις τελευταιες 10 μερες εχω παρατηρησει οτι ενω μπορω και κατεβαζω απο το μαρκετπλεϊς κανονικα, δεν εχω δει ουτε ενα update στα προγραμματα που ηδη εχω... ενω πριν συχνα πυκνα ολο και κατι ερχοτανε. Εχει αλλος το ιδιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά καλησπέρα και πάλι....έκανα κανονικά το update και όλα οκ απλά χρησιμοποίησα το marketplace και δεν είχα κάνει update to connection setup...τι μπορώ να κάνω τώρα??και αν δε κάνω τπτ τι πρόβλημα θα έχω??
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και πάλι....έκανα κανονικά το update και όλα οκ απλά χρησιμοποίησα το marketplace και δεν είχα κάνει update to connection setup...τι μπορώ να κάνω τώρα??και αν δε κάνω τπτ τι πρόβλημα θα έχω??

 

δεν καταλαβα τι ενοεις! δεν βρησκεις στο marketplace to connection setup?

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι ενοεις! δεν βρησκεις στο marketplace to connection setup?

 

το connection setup το βρίσκω και μου λεει ότι πρέπει να το κάνω update αλλα δε μπορώ να το κάνω...μου βγάζει error....

Link to comment
Share on other sites

Από NoDo κλειδωμένο ποιο zune χρειάζομαι για αναβάθμιση;

Βάλε το τελευταίο, και αν είναι να τη δει την αναβάθμιση θα τη δει. Αλλιώς προσπάθησε και με το τρικ αποσύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

εμενα πριν λιγο μου βγαλε αναβαθμιση για το Zune,εχει πλεον ελληνικα αλλα προσπαθω να μπω απο το Zune στον λογαριασμο μου και ενω εχω hotmail.gr μου λεει δεν αντιστοιχει στην χωρα που ειναι ο υπολογιστης....που και αυτος Ελλαδα ειναι...καμια βοηθεια;;Εννοειται πως μανγκο δεν μου χει βγαλει τπτ!!! :cry::cry:
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

εμενα πριν λιγο μου βγαλε αναβαθμιση για το Zune,εχει πλεον ελληνικα αλλα προσπαθω να μπω απο το Zune στον λογαριασμο μου και ενω εχω hotmail.gr μου λεει δεν αντιστοιχει στην χωρα που ειναι ο υπολογιστης....που και αυτος Ελλαδα ειναι...καμια βοηθεια;;Εννοειται πως μανγκο δεν μου χει βγαλει τπτ!!! :cry::cry:

 

Για μπες στο hotmail λογαριασμό σου, και δεξιά πάνω πήγαινε στις ρυθμίσεις. Πρέπει να βρεις αν έχεις Ελλάδα ως χώρα.

Επίσης μπες και στον xbox live λογαριασμό εδώ και ρύθμισε και εκεί χώρα Ελλάδα.

Μετά απο λίγο ξαναμπες στο marketplace του κινητού σου και δες. Ή δες το στο Zune. Εγώ με .com email και έχω ελληνικό Marketplace.

Link to comment
Share on other sites

Για μπες στο hotmail λογαριασμό σου, και δεξιά πάνω πήγαινε στις ρυθμίσεις. Πρέπει να βρεις αν έχεις Ελλάδα ως χώρα.

Επίσης μπες και στον xbox live λογαριασμό εδώ και ρύθμισε και εκεί χώρα Ελλάδα.

Μετά απο λίγο ξαναμπες στο marketplace του κινητού σου και δες. Ή δες το στο Zune. Εγώ με .com email και έχω ελληνικό Marketplace.

 

Σε ευχαριστω, στο hotmail ειχα HΠΑ :wacko: αλλα και παλι μου λεει η ρυθμιση του id δεν συμφωνει με την ρυθμισεις του υπολογιστη Εχω και εκει Ελλαδα ομως:blink:

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

.....

Επίσης μπες και στον xbox live λογαριασμό εδώ και ρύθμισε και εκεί χώρα Ελλάδα..

 

Το έκανες και αυτό που προτείνει ο flik; Εμένα έτσι δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

το connection setup το βρίσκω και μου λεει ότι πρέπει να το κάνω update αλλα δε μπορώ να το κάνω...μου βγάζει error....

ψαξε πρωτα στο market να το βρεις! μολις δεις πως το βρηκες κανε απεγκατασταση το υπαρχον επανεκινηση το κινητο και μετα εγκατασταση απο το μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Eλλαδα εχει και εκει,αλλα δεν βρηκα απο που αλλαζει στο χbox μου ο λογαριασμος μου γραφει Ελλαδα,Εχει και καπου αλλου ρυθμισεις;
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Eλλαδα εχει και εκει,αλλα δεν βρηκα απο που αλλαζει στο χbox μου ο λογαριασμος μου γραφει Ελλαδα,Εχει και καπου αλλου ρυθμισεις;

 

Κάνεις μετεγκατάσταση του λογαριασμού σου στην Ελλάδα;

Ο Λογαριασμός μου -> Διαχείρηση περιοχής λογαριασμού.

Θα σου δείχνει την σελίδα ελληνικά μετά.

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταία (μάλν) ερώτηση .....δεν κατάλαβα τη διαδικάσια με τα ringtone....πως μπορώ να έχω ringtone...??
Link to comment
Share on other sites

μια τελευταία (μάλν) ερώτηση .....δεν κατάλαβα τη διαδικάσια με τα ringtone....πως μπορώ να έχω ringtone...??

 

πρεπει το αρχειο να ειναι mp3 η wma μικροτερο απο 35-40 δευτερα και κατο απο 1mb αν θυμαμαι καλα! οταν μπεις στο zune και το βρεις στο collection πατας ιδιοτητες και εκει που δινεις το genre (ειδος μουσικησ) βαζεις την τιμη ringtone και το περνας στο κιν< μετα στο αναγνωριζει αυτοματα πανω πανω στις ρυθμισεις σαν custom tone

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις μετεγκατάσταση του λογαριασμού σου στην Ελλάδα;

Ο Λογαριασμός μου -> Διαχείρηση περιοχής λογαριασμού.

Θα σου δείχνει την σελίδα ελληνικά μετά.

 

Ακριβως στα Ελληνικα μου εμφανιζει..Μηπως πρεπει να αλλξω κατι στο τηλεφωνο;:shifty:

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στα Ελληνικα μου εμφανιζει..Μηπως πρεπει να αλλξω κατι στο τηλεφωνο;:shifty:

Ξαναμπές σε hotmail-xbox live να τσεκάρεις οτι αποθηκεύτηκαν οι αλλαγές. Μετά πήγαινε στο κινητό και δες, έχει ελληνικό marketplace; Πχ στο ελληνικό δεν έχει κατηγορία μουσική. Θα το καταλάβεις έτσι.

Αλλιώς περίμενε μια μέρα μήπως γίνει, σε εμένα έγινε σε λίγα λεπτά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR

ΣΟΣ παιδιά, μόλις έκανα την αναβάθμιση σε Μango στο Dell Venue Pro που το αγόρασα πριν κανένα μήνα από expansys, ξεκλείδωτο. Ενώ το on screen keyboard έχει ελληνικά, to natural keyboard δεν τα πληκτρολογεί! το γυρίζει σε Αγγλικα!

Να σημειώσω ότι έκανα Forced Update από το Ζυνε με τη μέθοδο που έσκασε μύτη online/offline κλπ.

Να περιμένω από τη Dell κάποια επομενη customized αναβάθμιση πάνω στο ήδη εγκατεστημένο ΜΑΝΓΚΟ?? Ξέρει κανείς τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε μήπως...Αν και σε βλέπω για φλασσαρισμα

 

Sent from my Transformer TF101

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
Περίμενε μήπως...Αν και σε βλέπω για φλασσαρισμα

 

Sent from my Transformer TF101

 

Με το φλασάρισμα τι κερδίζω και τί χάνω; Γενικά δεν έχω ασχοληθεί με το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές που είναι free και υπάρχουν στο Market, αλλά τις περνάμε με deployment, τις βλέπει το market για να τις αναβαθμίσει;

 

Επίσης πληροφοριακά βγήκε η έκδοση 2.0alpha για το wp7 desktop marketplace στο xda (έχει αλλάξει λίγο όνομα). Επίσης γράφει και τι αλλαγές πρέπει να κάνουμε για να βλέπει και τις mango εφαρμογές.

Απευθύνεται μόνο για δωρεάν εφαρμογές. Θα το δοκιμάσω γιατί με το προηγούμενο τελευταία δεν μπορούσε να μου τις κάνει deploy και κατέφυγα σε άλλη λύση. Ίσως είχε να κάνει με το signature, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Συνεχίζει να μη μου δουλεύει το phone7market, σε touch-it custom mango rom.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Ξαναμπές σε hotmail-xbox live να τσεκάρεις οτι αποθηκεύτηκαν οι αλλαγές. Μετά πήγαινε στο κινητό και δες, έχει ελληνικό marketplace; Πχ στο ελληνικό δεν έχει κατηγορία μουσική. Θα το καταλάβεις έτσι.

Αλλιώς περίμενε μια μέρα μήπως γίνει, σε εμένα έγινε σε λίγα λεπτά μέσα.

 

Τα εχω κανει ολα..Μα μπαινω στην σελιδα του zune Region/Language και δεν εχει Ελληνικα θα τρελαθουμε τελειως:confused:

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει ολα..Μα μπαινω στην σελιδα του zune Region/Language και δεν εχει Ελληνικα θα τρελαθουμε τελειως:confused:

Εκείνο είναι άλλο. Δεν έχει να κάνει με το mail ή το marketplace. Ο xbox live ήταν απο την αρχή ελληνικός λογαριασμός ή τον άλλαξες αυτές τις μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα λογαριασμο στο xbox,αλλα δες εδω τι μου βγαζει ενω εχω βαλει Ελλαδα στο hotmail και μεσα στον λογαριαμο του zune με βγαζει ΗΠΑ και δεν μπορω να το αλλαξω γιατι δεν εχει την Ελλαδα!

Ουτε εικονα δεν μπορω να ανεβασω screenshot!!

Edited by trophy
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα λογαριασμο στο xbox,αλλα δες εδω τι μου βγαζει ενω εχω βαλει Ελλαδα στο hotmail και μεσα στον λογαριαμο του zune με βγαζει ΗΠΑ και δεν μπορω να το αλλαξω γιατι δεν εχει την Ελλαδα!

Ουτε εικονα δεν μπορω να ανεβασω screenshot!!

- Το ίδιο αντιμετώπησα και εγώ ,όταν προσπάθησα να αλλάξω το region, αλλά η απάντηση είναι σαφώς ... απογοητευτική !!! :(

Unfortunately, you cannot change the country you specified when you set up your zune account initially. I know the zune team is aware of this issue, and are thinking about how to handle it- many EU zune users set their accounts up as in the USA to gain marketplace access, and now cannot correct it to their home country even though zune marketplace has now been extended beyond the USA.

 

How can i change the country location setting on my zune account.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...