Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω, δεν ξερω τι να πω αρχιζω και αγανακτω με αυτους της Microsoft καναμε υπομονη ποσους μηνες...(δεν εχω καμια ορεξη πλεον να καθομαι να τα σκαλιζω συνεχεια για να εχω κατι!!!) :mad:

 

μην σκαλισεις τιποτα!!! πιστευω πως οταν ειναι να βγει ελληνικο μενου θα βγει! το κινητο θα σου λειτουργει αψογα και θα εισαι υπερευχαριστημενος! απλα περιμενουμε να οργανοθουνε λιγο γιατι απο οτι εχω καταλαβει η κυκλοφορια γενικα σε ολους μαζι ειναι λιγο μπαχαλο χαχα

 

edit

 

"Και αν θελεις και Ελληνικά παντου κανε και το τρικ που εχω στην πρωτη σελιδα

 

Εδώ θα πρέπει να κάνουμε μια διόρθωση στη registry για να μπορούμε να έχουμε στο Mango και Ελληνικά. Με το πρόγραμμα Registry Editor που εγκαταστήσαμε πριν ανοίγουμε την Registry και πάμε στο \HKLM\MUI\Available και εκεί έχει τις 5 βασικές γλώσσες. Προσθέτουμε ένα νέο πεδίο με όνομα «0408» και τιμή «Greek» σαν string.. Βγείτε από τον registry editor και μπείτε πάλι να βεβαιωθείτε ότι εχει καταχωρηθεί η τιμή για τα Ελληνικά."

 

εχει γραφτει ηδη αυτο και πριν βγει το mango απο τον colossus! την διαδικασια την κανεις με registry editor πριν βαλεις το mango

Edited by ViEL
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά όποιος ξέρει τον τρόπο να βάλουμε ελληνικό μενού με την νέα mango έκδοση ας τον πει και ας τον κάνει όποιος θέλει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όποιος ξέρει τον τρόπο να βάλουμε ελληνικό μενού με την νέα mango έκδοση ας τον πει και ας τον κάνει όποιος θέλει.

 

μολις το απαντησα ακριβως απο πανο σου

 

edit

αναλυτηκος οδηγος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310256

Edited by ViEL
Link to comment
Share on other sites

4h φορα και τπτ! κλειδωμένο!πφφ μαλλον θα πρέπει να ζησω με αυτό! Πάλι τα ίδια ! Τρέχω το CS και τζιφος δεν τρέχουν οι εφαρμογές... Εν το μεταξύ οι εφαρμογές τώρα απλά δεν ανοίγουν δεν μου τισ βγαζει revoked! καμία βοήθεια?? Πιστευω οτι αμα ανοιξω κάποιο αλλο προγραμμα θα κλειδώσει φουλ και οταν θα τις ανοιξω θα τις διεγραψει...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα στο htc trophy 7 το μόνο που έκανα είναι να περάσω το νέο mango τίποτα άλλο.

Οπότε μπορείς σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ να μου πεις ένα πλήρη οδηγό για το πως θα το κάνω να έχει ελληνικό μενού από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα στο htc trophy 7 το μόνο που έκανα είναι να περάσω το νέο mango τίποτα άλλο.

Οπότε μπορείς σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ να μου πεις ένα πλήρη οδηγό για το πως θα το κάνω να έχει ελληνικό μενού από την αρχή?

 

αναλυτηκος οδηγος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310256

 

διαβασε το κοματι για τα ελληνικα

 

Εδώ θα πρέπει να κάνουμε μια διόρθωση στη registry για να μπορούμε να έχουμε στο Mango και Ελληνικά. Με το πρόγραμμα Registry Editor που εγκαταστήσαμε πριν ανοίγουμε την Registry και πάμε στο \HKLM\MUI\Available και εκεί έχει τις 5 βασικές γλώσσες. Προσθέτουμε ένα νέο πεδίο με όνομα «0408» και τιμή «Greek» σαν string.. Βγείτε από τον registry editor και μπείτε πάλι να βεβαιωθείτε ότι εχει καταχωρηθεί η τιμή για τα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα φαινονται να δουλευουν... θα το ψαξω κι αλλο... γρηγορη ερωτησε, με τους ηχους κλησης τι γινεται; μπορουμε να βαλουμε δικους μας, γιατι δεν βλεπω τιποτα καινουριο, περα απο μερικους προεγκατεστημενους που μπηκαν με το update.

επισης, το multi tasking πως λειτουργει;

Link to comment
Share on other sites

αναλυτηκος οδηγος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310256

 

διαβασε το κοματι για τα ελληνικα

 

Εδώ θα πρέπει να κάνουμε μια διόρθωση στη registry για να μπορούμε να έχουμε στο Mango και Ελληνικά. Με το πρόγραμμα Registry Editor που εγκαταστήσαμε πριν ανοίγουμε την Registry και πάμε στο \HKLM\MUI\Available και εκεί έχει τις 5 βασικές γλώσσες. Προσθέτουμε ένα νέο πεδίο με όνομα «0408» και τιμή «Greek» σαν string.. Βγείτε από τον registry editor και μπείτε πάλι να βεβαιωθείτε ότι εχει καταχωρηθεί η τιμή για τα Ελληνικά.

Το αρχειο RCToRTM που το βρίσκω ρε φίλε και πως το βάζω στο κινητό αφού όταν το συνδέω με το pc δεν μου δείχνει τίποτα σαν συσκευή δίσκου....

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή έχω απηυδήσει απο το πρωί με το να προσπαθώ με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο να ξεκλειδώσω την συσκευή πριν πάω σε NoDo και αυτό να μην ξεκλειδώνει.Αποφάσισα να κάνω όλα τα update(απο 7004 μεχρι 7720) χωρίς να ξεκλειδώσω και χωρίς γενικα τπτ.Υπάρχει κάτι που δεν θα μπορώ να κάνω μετά στο mango?Eλληνικό πληκτρολόγιο ούτως ή αλλως θα υπάρχει(ελληνικό μενού δεν με ενδιαφέρει.Μόνο στην αρχικη που λεει ωρα/ημερομηνία γιατί το συνήθισα...) Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα φαινονται να δουλευουν... θα το ψαξω κι αλλο... γρηγορη ερωτησε, με τους ηχους κλησης τι γινεται; μπορουμε να βαλουμε δικους μας, γιατι δεν βλεπω τιποτα καινουριο, περα απο μερικους προεγκατεστημενους που μπηκαν με το update.

επισης, το multi tasking πως λειτουργει;

 

θελει το ringtone να ειναι μεχρι 30 sec και mp3 η wma και μεχρι 294 kb ποιοτιτα, να δωσεις στις ιδιοτητες στο genre ringtone και να το περασεις με το zune στο κιν

Link to comment
Share on other sites

θελει το ringtone να ειναι μεχρι 30 sec και mp3 η wma και μεχρι 294 kb ποιοτιτα, να δωσεις στις ιδιοτητες στο genre ringtone και να το περασεις με το zune στο κιν

 

θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις πως να το κανω, γιατι στο μενου δεν εχει τιποτα γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις πως να το κανω, γιατι στο μενου δεν εχει τιποτα γι αυτο.

 

 

αν εχεις ενα usic editor το κανει εσυ! αλιως δες εδω

http://www.chevronwp7.com/post/2054291102/chevronwp7-custom-ringtone-manager

http://windowsphonereview.com/wp7/custom-ringtones/

Link to comment
Share on other sites

με τους ηχους κλησης, παιζει το εξης περιεργο. πρεπει το αρχειο που θα χρησιμοποιησεις να ειναι μικροτερος απο 1μβ, και λιγοτερο απο 35 δευτερα. μετα πας στο ζουν, αλλαζεις το genre σε ringtone, και το περνας στο τηλεφωνο, οποτε θα μπει στο custom ringtones. Εκανα ολα αυτα τα βηματα, το αρχειο οντως μου βγηκε στο συγκεκριμενο μερος στο τηλεφωνο, αλλα παρολο που τοβαζω default ringtone, παιζει κατι δικο του... κανενας με αυτο το προβλημα; Edited by gkapitso
Link to comment
Share on other sites

Eχω ξεκινησει απο την αρχη..Προσπαθω να βρω πως θα περασω το ελληνικο μενου με την registy αλλα δεν βρισκω την διαδρομη..μπορει να βοηθησει κανεις;;;;ειμαι με την 7004 και περιμενω να τελειωσω για να βαλω mango

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
Άραγε το Dell Venue Pro πότε θα μπει στο παιχνίδι της αναβάθμισης; Έχω βόνταφον αλλά το αγόρασα από Γαλλία, εχει καμιά σχέση αυτό;

 

Woohooooo! έκανα το force update apo to zune και τώρα εγκαθιστώ τη Μανγκο!!!

 

Μόλις ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση. Μάνγκο κι επίσημα. ΟΜΩΣ! έχω το το Dell Venue Pro και το φυσικό πληκτρολόγιο ΔΕΝ μου πληκτρολογεί στα ελληνικά! (θα περιμένω ίσως κάποιο update από dell??) Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει!

Επίσης το μενού δεν έχει ελληνικά αλλά αυτό δε με νοιάζει

 

Ξέρεις κανείς τίποτα γι'αυτό; Από ένα ξένο site ένας μου είπε ότι αυτό το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο το είχε στις μπέτα εκδόσεις και ότι τώρα δουλεύει κανονικά. Επειδή υποψιάζομαι ότι το forced update έκανε τη βρωμοδουλειά του σκέφτομαι να κάνω restore, πριν είχα τη NoDo κανονικά ξεκλείδωτη, επίσημη. Εκεί θα γυρίσω με το restore? Αξίζει να το κάνω και να περιμένω την επίσημη ειδοποίηση για update? Κάποιος τα φωτα του!

 

Επίσης, ΥΠΑΡΧΕΙ κανείς ΑΛΛΟΣ στην Ελλάδα με Dell Venue PRO??? :p:p

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου χει βγαλει ακομα τπτ για αναβαθμιση ,ολοι εσεις ειστε με την επισημη αναβαθμιση;
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα πηγα στην 7008 και δεν μου βγαζει αλλη..Ειμαι ξεκλειδωτος και ξεκινησα απο την αρχη

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα , ουτε εγω βρισκω το MUI ανοιγω την διαδρομη HKLM = HKEY_LOCAL_MACHINE και με το registry editor και με το advanced explorer, μου δινει 5 επιλογες / διαδρομες τις εχω ανοιξει ολες το mui δεν το βρισκω.

Περασα μονο το πρωτο update που εκανε περιπου 15 λεπτα το mango ακομα δε το περασα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ εκεί που βλέπουμε τις online επαφές μας του msn (στα μηνύματα) να εμφανίζονται και οι επαφές ενός δεύτερου msn live λογαριασμού (εκτός από του κυρίως);
Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
Πως μπορώ εκεί που βλέπουμε τις online επαφές μας του msn (στα μηνύματα) να εμφανίζονται και οι επαφές ενός δεύτερου msn live λογαριασμού (εκτός από του κυρίως);

 

Έχω την εντύπωση πως δε γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως δε γίνεται

 

Γαμώτο. Και το κυρίως msn μου (που έχω όλες τις επαφές) είναι ελληνικό και έχω μισό το marketplace.

Έχει κανείς το tune in radio v2 ? όχι το 1.3. Το xap θέλω, δεν το βρίσκω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
Γαμώτο. Και το κυρίως msn μου (που έχω όλες τις επαφές) είναι ελληνικό και έχω μισό το marketplace.

Έχει κανείς το tune in radio v2 ? όχι το 1.3. Το xap θέλω, δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Να φανταστώ ότι το χεις ξεκλείδωτο και εγκατθιστάς έτσι εφαρμογές έ?

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι το χεις ξεκλείδωτο και εγκατθιστάς έτσι εφαρμογές έ?

 

Κανονικά και με το νόμο.

Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο. Και το κυρίως msn μου (που έχω όλες τις επαφές) είναι ελληνικό και έχω μισό το marketplace.

Έχει κανείς το tune in radio v2 ? όχι το 1.3. Το xap θέλω, δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Γιατι δεν το κατεβαζεις απο το μαρκετ ???? Ειναι δωρεαν ...οποτε παρε και το xap

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το κατεβαζεις απο το μαρκετ ???? Ειναι δωρεαν ...οποτε παρε και το xap

 

Όπως είπα και σε προηγούμενα πόστ, με ελληνικό live id έχεις περιορισμένο εύρος εφαρμογών (ακόμη και δωρεάν) από το marketplace, για αυτό ψάχνομαι με τα live ids.

Ευχαριστώ. Που το βρήκες; ΝΑ ξέρω και εγώ που να ψάχνω για (νόμιμα) xaps.

Για αυτό και ρωτάω για τις online επαφές και τα live ids. To κανονικό μου live id είναι ελληνικό, αν το χρησιμοποιώ όμως δεν έχω πρόσβαση σε μεγάλο ποσοστό στο marketplace. Αν βάλω ως primary ένα άλλο live id πουχω φτιάξει (αγγλικό) μόνο και μόνο για το κινητό, έχω μεν πρόσβαση σε όλο το marketplace, αλλά δε μπορώ να μιλήσω online με τις επαφές δευτερεύοντος live id (εξ ου και η απορία μου 2-3 ποστς πιο πάνω).

Προς επιβεβαίωση των λεγόμενων μου, κάποιος με ελληνικό live id ας ψάξει για το tune in στο μαρκετπλέις. Δε θα το βρει.

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...