Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δειτε ενα ενδιαφερον poll! και αμα ψηφησετε θα δειτε και ενα απροσμενο αποτελεσμα

 

http://www.engadget.com/2011/10/12/poll-have-you-upgraded-to-ios-5/

 

"What's an iPhone? My Mango update went just fine, thanks".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"What's an iPhone? My Mango update went just fine, thanks".

 

χα χα χα ...Ωραία ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά άσχετο, αν και το έχουμε πει ξανά, εντύπωση μου ή το ios γενικά δεν μου κάνει καμία αίσθηση? το ίδιο και για symbian και για android δεν είναι κάπως παιδικό βαρετό ίδιο... :confused:

 

θέλω να είμαι διαφορετικός και το windows phone το πετυχαίνει αυτό...

Edit: αποκορύφωμα αυτή η μπάρα που κατεβαίνει προς τα κάτω και στα 3 os ios5, android, symbian belle, λέτε να μας το βάλουν και στο windows phone ?

Στο windows mobile υπήρχε αυτή η μπάρα?

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Αυτά λέγε, να αρχίσει πάλι πόλεμος εδώ μέσα. Σίγουρα όλοι εμείς που επιλέξαμε τα WP7 το κάναμε γιατί τα βρίσκουμε ξεχωριστά. Και δεν το λέω γιατί είμαστε μαμάτοι και ψαγμένοι, αλλά για να αγοράσει κάποιος ένα λειτουργικό που ακόμα προσπαθεί να αναπτυχθεί με όλα τα αρνητικά που επιφέρει αυτό, το κάνει επειδή βλέπει το κάτι διαφορετικό.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά λέγε, να αρχίσει πάλι πόλεμος εδώ μέσα. Σίγουρα όλοι εμείς που επιλέξαμε τα WP7 το κάναμε γιατί τα βρίσκουμε ξεχωριστά. Και δεν το λέω γιατί είμαστε μαμάτοι και ψαγμένοι, αλλά για να αγοράσει κάποιος ένα λειτουργικό που ακόμα προσπαθεί να αναπτυχθεί με όλα τα αρνητικά που επιφέρει αυτό, το κάνει επειδή βλέπει το κάτι διαφορετικό.

 

εγω χτες παντρευτηκα με το mozart μου!!! :D αντε να ζησουμε

Link to comment
Share on other sites

Αυτά λέγε, να αρχίσει πάλι πόλεμος εδώ μέσα. Σίγουρα όλοι εμείς που επιλέξαμε τα WP7 το κάναμε γιατί τα βρίσκουμε ξεχωριστά. Και δεν το λέω γιατί είμαστε μαμάτοι και ψαγμένοι, αλλά για να αγοράσει κάποιος ένα λειτουργικό που ακόμα προσπαθεί να αναπτυχθεί με όλα τα αρνητικά που επιφέρει αυτό, το κάνει επειδή βλέπει το κάτι διαφορετικό.

 

Έτσι.....ακόμα και σήμερα όταν βλέπουν το LG,με ρωτάνε τι λειτουργικό έχει......................:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι.....ακόμα και σήμερα όταν βλέπουν το LG,με ρωτάνε τι λειτουργικό έχει......................:shifty:

 

μαγικο πες τους! ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.gelaskins.com/images/skins/404-TheEnamoredOwl/145_AlbertoCerriteno_TheEnamoredOwl_500-white.jpg

 

εγώ που το έχω έτσι και δεν φαίνεται ούτε η μάρκα εκεί να δεις τι παθαίνουν !! μαρέσει όταν βλέπω τη φάτσα με το ερωτηματικό ζωγραφισμένο στο πρόσωπο τους, ειδικά αν είναι και καμιά κοπέλα που το κοιτάει χαζεύει εντελώς :P (λίγο σεξιστικό αλλά αληθινό)

 

Gelaskins

Link to comment
Share on other sites

Φαινετε τοσο μακρυα η εποχή που πολεμουσαμε τα θηρια για να πεισουμε τον κοσμο οτι δεν ειναι για πεταμα ...

Οτι ειναι μια ακομη πολυ καλη επιλογή ...Και καλο ειναι να μην την διαγραφουμε αμεσως ...

 

Και ομως ειναι μολις 6 μηνες πριν ..Οποιος μπορει να θυμηθει τι καναμε και πως ειμαστε τον Απριλιο θα καταλαβει...

Τοτε σε πεισμα ολων αρχισα να γραφω τους τους οδηγους και τα howto και ολοι μου ελεγαν: "Γιατι ρε Μιχαλη χανεις το χρονο σου...Ξαναγυρνα στο Android .... Τα WP7 ειναι χαμενος χρόνος ..."

 

Και δες που φτασαμε 6 μηνες μετά.

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και είσαι εδώ φίλε Μιχάλη... εκτός από το να αλλάζουμε χρώμα στα tiles, μπορούμε να αλλάξουμε χρώμα στο backround ή ακόμα καλύτερα να βάλουμε φώτο;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και είσαι εδώ φίλε Μιχάλη... εκτός από το να αλλάζουμε χρώμα στα tiles, μπορούμε να αλλάξουμε χρώμα στο backround ή ακόμα καλύτερα να βάλουμε φώτο;

 

To background ναι γινεται ....Ειναι βεβαια μεγαλη βαβουρα να γινει και γιαυτο δεν το κοιταξα καθολου ...

Παντως απο το regedit αμεσα μπορεις να αλλαξεις ενα απο τα 2 (ασπρο-μαυρο) σε αλλο χρωμα

Καποιες custom το εχουν μεσα σαν εξτρα χρωμα (3ο) ..Ριξε μια ματια στο xda θα δεις καποιες προσπάθειες

 

Για φωτο οχι ακόμη ...Ελπιζω να ειναι στην επομενη εκδοση custom ...Το εχω δει να δουλευει ...

Link to comment
Share on other sites

 

Και δες που φτασαμε 6 μηνες μετά.

 

και να δεις και που θα ειμαστε 6 μηνες μετα!!!! ;)

 

live tile της MS για togle 3g

 

http://www.wpcentral.com/tip-use-microsoft-s-live-tile-app-see-if-3g-data-enabled

Edited by ViEL
Link to comment
Share on other sites

και να δεις και που θα ειμαστε 6 μηνες μετα!!!! ;)

 

live tile της MS για togle 3g

 

http://www.wpcentral.com/tip-use-microsoft-s-live-tile-app-see-if-3g-data-enabled

 

αλλο ενα app που δεν ειναι διαθεσιμο στο ελληνικο Marketplace

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα app που δεν ειναι διαθεσιμο στο ελληνικο Marketplace

 

ναι ρε γμτ δεν το καταλαβαινω! και ειναι και απο την MS! μα οταν ανεβαζεις μια εφαρμογη απλα επιλεγεις ολες τις χωρες που θες να ειναι διαθεδιμη! επιτιδες διαλεγουν μονο 5 χωρες???

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το λειτουργικο αλλα γιατι εφοσον βαλανε την γλωσσα δεν ενεργοποιησαν και το reg;;

Και πρεπει να φτιαξουν το θεμα με το update.να θα ερθει σημερα η σε ενα μηνα.να κανω το κολπο;;;γιατι βγαζει προβλημα...καραγκιοζιλικια ειναι αυτα..πρεπει να τους τα χωσουμε.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δεν πρέπει να φταίει η MS. Γιατί όπως το λες και συ, ποιος ο λόγος να καθήσουν να περάσουν την γλώσσα στο λειτουργικό και να μην την ενεργοποιήσουν. Λογικά το καραγκιοζιλίκη είναι ευθύνη της Βόδα.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφερει και το ξερω..εφοσον καθησε και γεμισε το λειτουργικο με γλωσσες επρεπε να ειναι ενεργοποιημενες,αλλιως τζαμπα χωρο πιανουνε.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφερει και το ξερω..εφοσον καθησε και γεμισε το λειτουργικο με γλωσσες επρεπε να ειναι ενεργοποιημενες,αλλιως τζαμπα χωρο πιανουνε.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Εδω κανεις ενα μικρό λάθος ...

Δεν ειναι ολες οι γλωσσες στο πακετο που εχουμε στα τηλεφωνα μας ..Δεν θα χωρουσαν ετσι και αλλιώς ..

Οταν κανεις το update σε mango αν το τηλεφωνο ειναι δηλωμενο απο τον πωλητη οτι ειναι στην Ελλαδα η στην Φιλανδια (κλπ) τοτε κατεβαινουν απο τους server της MS και οι αντιστοιχες γλώσσες.. Αλλοιως μένεις με τις 5 βασικές..

 

Σιγουρα δεν ενδιαφερει τον χρηστη αλλα να ξέρουμε σε ποιον θα φωναζουμε ..Διοτι αν οι στοκοι της voda εβαζαν στην ΡΟΜ (οπως εβαλαν το κοκκινο χρωμα τους) και τις 2 λεξουλες που χρειαζονται στην registry δεν θα υπήρχε αυτο το προβλημα...

 

Δυστυχως δεν ειμαστε και τοσο σοβαρη αγορα για να μετρανε αυτα αλλα ευτυχως παντα βρισκουμε τις λυσεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gelaskins.com/images/skins/404-TheEnamoredOwl/145_AlbertoCerriteno_TheEnamoredOwl_500-white.jpg

 

εγώ που το έχω έτσι και δεν φαίνεται ούτε η μάρκα εκεί να δεις τι παθαίνουν !! μαρέσει όταν βλέπω τη φάτσα με το ερωτηματικό ζωγραφισμένο στο πρόσωπο τους, ειδικά αν είναι και καμιά κοπέλα που το κοιτάει χαζεύει εντελώς :P (λίγο σεξιστικό αλλά αληθινό)

 

Gelaskins

 

 

εγώ είχα παλιά στο 3gs μου αυτό. http://www.gelaskins.com/images/skins/537-SheWhoDares/25_AudreyKawasaki_SheWhoDares_500-white.jpg

 

κρίμα που δεν υπάρχει και για το optimus 7

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

tzhmakos πλέον μπορείς να φτιάξεις όποιο θέλεις, αν πχ τους ζητήσεις τη φωτογραφία, μέσω του προγράμματος που έχουν στο site
Link to comment
Share on other sites

tzhmakos πλέον μπορείς να φτιάξεις όποιο θέλεις, αν πχ τους ζητήσεις τη φωτογραφία, μέσω του προγράμματος που έχουν στο site

 

το είχα δει να κάνει load αλλα βιαζόμουν και το έκλεισα!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το htc 7 mozart.Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να βαλουμε ελληνικη γλωσσα χωρης να το ξεκλειδωσουμε η να παμε σε προηγουμενει εκδοση

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το htc 7 mozart.Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να βαλουμε ελληνικη γλωσσα χωρης να το ξεκλειδωσουμε η να παμε σε προηγουμενει εκδοση

 

Ευχαριστω

 

Σε αυτη τη φαση δεν υπάρχει κατι που να δουλευει...

Υπάρχει στο xda μια πρωτη προσπαθεια να γινει κατι ... Αν υπάρξει κατι καλο θα το ανεβασω αμεσως σαν οδηγό

Link to comment
Share on other sites

Zune & Σφάλμα 0x80070032

Καλησπέρα. Αρχικά δηλώνω αδαής, συνεπώς συγχωρείστε εκ των προτέρων οποιαδήποτε αφέλεια. Προσπαθώ να αναβαθμίσω το zune σε 4.8 προκειμένου να εγκαταστήσω mango και βγάζει το σφάλμα που προανέφερα στον τίτλο. Διευκρινίζω πώς έχω Vista SP2. Τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ θερμά. (Να συμπληρώσω ότι έχω το Mozart)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...