Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν σηκώνεται... Την εγκατάσταση την έκανα στο τηλέφωνο, κανονικά... Και στις επιλογές δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση να το βάλω να ξεκινάει μόνο του. Αλλά κι εγώ να το ανοίξω μετά απο soft reset, δεν τα μετράει αν το κλείσω, πατώντας done κι όχι από το X. :confused: Τask manager έχω τον arkswitch της οmega.

 

Edit: Και τώρα που σου είπα ότι το μέτρησε, μόλις το ανοιξα και όλα 0 τα δείχνει. :( Στα tasks του arkswitch φαινεται ότι τρέχει κανονικά.

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

Ξέρει κανένας να μου πει αν γίνεται μετα από hard reset να ρυθμίσουμε την κάμερα να σώζει τις φωτογραφίες όχι από το ΙΜΑG0001 αλλά από όποιο νούμερο θέλουμε εμείς (πχ IMAG0125);

 

Σβήσε το αρχειο HTCIndexInfo.ini απο τον φάκελο DCIM.

(κρατησέ το για καλό και για κακό backup πριν το σβήσεις)

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σβήσε το αρχειο HTCIndexInfo.ini απο τον φάκελο DCIM.

(κρατησέ το για καλό και για κακό backup πριν το σβήσεις)

 

Να το σβήσει ή καλύτερα να το κάνει edit;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αρχειο μορφής κειμένου δυστυχως, πρέπει να το σβήσει. Edited by bbsnick
Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Να το σβήσει ή καλύτερα να το κάνει edit;

 

και σε περιπτωση που σβηστει αυτο, σε επομενο hard reset δε μηδενιζει ο μετρητης? Γιατι ενδιαφερει κι εμενα. Γιαννη οταν λες edit? Αν βγουμε off topic στειλε μου σε πμ οποτε μπορεσεις τι εννοεις και πως να το κανω

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Στην Official 3.14 που χρησιμοποιω τωρα, δεν συνεβηκε αυτο, δηλαδη οι φωτογραφιες δεν έχασαν τον μετρητή οταν περασα απο την 1.66 στην 3.14. Πιθανολογω οτι ο nickx έχει την 1.66 και ίσως εκει να συμβαίνει μετα απο hard reset. Το αρχειάκι HTCIndexInfo.ini θα ξαναδημιουργηθεί μετα τη διαγραφή του, έχοντας όμως διορθώσει τον μετρητη.
Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

το tweak για να μας δειχνει πιο πολλες επιλογες λεπτων για την αναβολη των υπενθυμισεων ΧΑΛΑΕΙ το οταν ερχονται τα sms να ανοιγει η οθονη και να ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ το μηνυμα!μπορει καποιος να το φτιαξει-βρει λυση?

 

ξερει κανεις ΠΡΙΝ απεγκαταστησουμε το bsb πως επιστρεφουμε τα registry settings στις προηγουμενες τιμες?μονο εαν εχω παρει backup το κινητο πριν?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για το θεμα της αρίθμησης των φωτογραφιων:

Σβηνετε το αρχειο HTCIndexInfo.ini και βαζεται στον υποφακελο 100MEDIA του φακελου DCIM την τελευταια φωτογραφια που ειχατε βγαλει με την ονομασια IMAG(X).

Την επόμενη φορά που θα βγάλετε κάποια φωτογραφια αυτή θα πάρει την ονομασία IMAG(X+1) και θα συνεχιστεί η αρίθμηση IMAG(X+2)....

Εγώ επειδή βάζω τις φωτογραφίες σε άλλο φάκελο ξεκινούσε την αρίθμηση ξανά από το 1.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Στην Official 3.14 που χρησιμοποιω τωρα, δεν συνεβηκε αυτο, δηλαδη οι φωτογραφιες δεν έχασαν τον μετρητή οταν περασα απο την 1.66 στην 3.14. Πιθανολογω οτι ο nickx έχει την 1.66 και ίσως εκει να συμβαίνει μετα απο hard reset. Το αρχειάκι HTCIndexInfo.ini θα ξαναδημιουργηθεί μετα τη διαγραφή του, έχοντας όμως διορθώσει τον μετρητη.

Αυτο στην αρχη προβληματισε κι εμενα, γιατι μετα απο καθε flash rom η hard reset δεν εχανε ο μετρητης και μου χε κανει μεγαλη θετικη εντυπωση! Προ 2 μηνων, κατι βλακεια εκανα με το clear temp, εχασα οτι ειχε η memory μεσα, και εκτοτε σε καθε hard reset, μηδενιζε ο μετρητης.

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

@nickx, dεν ανέφερες οτι μεταφερεις και τις φωτογραφίες σε άλλο φάκελο να σε βοηθουσα κατευθειαν, γιατι ακομα και αν εσβηνες το αρχειακι και είχες μεταφέρει τις φωτογραφιες αλλου, αυτο πάλι θα ξεκινουσε απο την αρχη. Αφου βρηκες τη λύση, ολα οκ, ελπιζω οτι βοηθησα.

Χαιρετισμους στο Κιλκις, τη λατρευω αυτην την πολη!

 

Αυτο στην αρχη προβληματισε κι εμενα, γιατι μετα απο καθε flash rom η hard reset δεν εχανε ο μετρητης και μου χε κανει μεγαλη θετικη εντυπωση! Προ 2 μηνων, κατι βλακεια εκανα με το clear temp, εχασα οτι ειχε η memory μεσα, και εκτοτε σε καθε hard reset, μηδενιζε ο μετρητης.

 

Επομενως, δεν παιζει κανενα ρολο η ROM, αλλα το αν διατηρουμε τις φωτογραφίες μας στον ιδιο φακελο (ή έστω την τελευταία από αυτές) με τον φάκελο που είχαμε πριν απο το hard reset. Την πληροφορία για τον μετρητη την περνει απο το αρχειο HTCIndexInfo.ini το οποιο το τροποποιεί ή δημιουργει καθε φορά με τον αριθμο της τελευταιας φωτογραφιας+1.

Edited by bbsnick
Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Επομενως, δεν παιζει κανενα ρολο η ROM, αλλα το αν διατηρουμε τις φωτογραφίες μας στον ιδιο φακελο (ή έστω την τελευταία από αυτές) με τον φάκελο που είχαμε πριν απο το hard reset. Την πληροφορία για τον μετρητη την περνει απο το αρχειο HTCIndexInfo.ini το οποιο το τροποποιεί ή δημιουργει καθε φορά με τον αριθμο της τελευταιας φωτογραφιας+1.

ναι εχεις δικιο, κι εμενα μηδενισε τοτε γιατι εχασα ο,τι ειχε η memory, οποτε αρχισε να μετρα απο την αρχη αφου χαθηκε και η τελευταια τραβηγμενη φωτο! Ευχαριστω φιλε μου! Τωρα συνειδητοποιησα επιτελους γιατι εγινε αυτο

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να βάλω το igo 8 που μου είπαν κάποιοι άλλοι χρήστες.το θέμα τώρα είναι ποιό να βάλω?το 1.2 ?1.3? για δώστε καμιά βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

όπως έγραψα σκέφτομαι να βάλω το i go Primo,και μάλλον στην σκέψη θα μείνω γιατί δεν το βρήσκω να το κατεβάσω από κάπου.που τα βρήσκετε ρε τσακάλια εσείς και τα κατεβάζετε.βοηθήστε και εμάς τους ανίδεους!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

όπως έγραψα σκέφτομαι να βάλω το i go Primo,και μάλλον στην σκέψη θα μείνω γιατί δεν το βρήσκω να το κατεβάσω από κάπου.που τα βρήσκετε ρε τσακάλια εσείς και τα κατεβάζετε.βοηθήστε και εμάς τους ανίδεους!!!!!!!!!!!!!

 

Καταρχην πριν στο υποδειξει και κανενας mod, χρησιμοποιησε αλλη φορα την τροποποιηση εαν θες να προσθεσεις κατι η να αλλαξεις, καθως το πολλαπλο posting δεν επιτρεπεται. :p κατα δευτερον, κοιτα τα πμ σου ;)

 

 

 

 

EDIT: @vkb (γιατι για καποιο λογο δε.στελνεται το pm) ειμαι στην Αθηνα τωρα Αχιλλεα, κι οντως στο κεντρο μονο δειχνει 3D στην μικρη γειτονια μου στην κυψελη ουτε καν. Μεχρι τη Δευτερα θα το δοκιμασω κι αλλου να σου πω. Θα μεινω μερες στην Αθηνα ;)

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εγινα πριν λιγες μερες κατοχος ενος hd2,το καβατζωσα του αδερφου μου :D

Ειναι η πρωτη μου επαφη με htc και με win mobile.

Επειδη εχω χασει τον φορτιστη θελω να ρωτησω αν μπορω να το φορτισω χωρις να του κανω ζημια απο usb του pc με τετοιο καλωδιο.

http://store.smartphoneexperts.com/nokia-usb-data-cable-original-oem-dke-2/5A18A3133.htm

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εγινα πριν λιγες μερες κατοχος ενος hd2,το καβατζωσα του αδερφου μου :D

Ειναι η πρωτη μου επαφη με htc και με win mobile.

Επειδη εχω χασει τον φορτιστη θελω να ρωτησω αν μπορω να το φορτισω χωρις να του κανω ζημια απο usb του pc με τετοιο καλωδιο.

http://store.smartphoneexperts.com/nokia-usb-data-cable-original-oem-dke-2/5A18A3133.htm

 

Ευχαριστω.

δεν παθαινει ζημια,αλλα δεν εχει πολυ ρευμα το usb για να αντικαταστησεις τον φορτιστη με αυτο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εγινα πριν λιγες μερες κατοχος ενος hd2,το καβατζωσα του αδερφου μου :D

Ειναι η πρωτη μου επαφη με htc και με win mobile.

Επειδη εχω χασει τον φορτιστη θελω να ρωτησω αν μπορω να το φορτισω χωρις να του κανω ζημια απο usb του pc με τετοιο καλωδιο.

http://store.smartphoneexperts.com/nokia-usb-data-cable-original-oem-dke-2/5A18A3133.htm

 

Ευχαριστω.

Λιγο ακριβο δεν ειναι ; γνησιο στην ace με 10 ευρω , σε πολυκαταστημα το βρηκα 15 ευρω.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Λιγο ακριβο δεν ειναι ; γνησιο στην ace με 10 ευρω , σε πολυκαταστημα το βρηκα 15 ευρω.
το θεμα ειναι οτι δεν γινεται χωρις φορτιστη!και να τον βρεις λιγο πιο φθηνα στο ebay θα πληρωσεις ταχυδρομειο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το θεμα ειναι οτι δεν γινεται χωρις φορτιστη!και να τον βρεις λιγο πιο φθηνα στο ebay θα πληρωσεις ταχυδρομειο

 

http://cgi.ebay.co.uk/USB-Travel-EU-power-AC-Adapter-Wall-Charger-HTC-HD2-/270684712598?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item3f0610ee96

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο αυτο που δειχνω στο λινκ το εχω ηδη απο παλιοτερο κινητο νοκια.

Η απορια μου ειναι εαν θα φορτισει κανονικα το κινητο,εαν θα δωσει δηλαδη το ρευμα που πρεπει απο την θυρα usb?

 

Παρεπιπτοντως αρκετα καλη μου φαινεται η τιμη του φορτιστη απο ebay του τελευταιου λινκ.

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις:)

Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο αυτο που δειχνω στο λινκ το εχω ηδη απο παλιοτερο κινητο νοκια.

Η απορια μου ειναι εαν θα φορτισει κανονικα το κινητο,εαν θα δωσει δηλαδη το ρευμα που πρεπει απο την θυρα usb?

 

Παρεπιπτοντως αρκετα καλη μου φαινεται η τιμη του φορτιστη απο ebay του τελευταιου λινκ.

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις:)

 

Θα φορτίσει κανονικά, μη φοβάσε.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Η απορια μου ειναι εαν θα φορτισει κανονικα το κινητο,εαν θα δωσει δηλαδη το ρευμα που πρεπει απο την θυρα usb?

Η θύρα USB μπορεί να δώσει μέγιστο 500 mA. Θα φορτίσει μια χαρά, απλά θα φορτίσει αρκετά αργότερα απ' ό,τι ο κανονικός φορτιστής που είναι 1 Α (διπλάσιο ρεύμα).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η απορια μου ειναι εαν θα φορτισει κανονικα το κινητο,εαν θα δωσει δηλαδη το ρευμα που πρεπει απο την θυρα usb?

 

Ενδείκνυται μάλιστα η συσκευή να φορτίζει με λιγότερο ρεύμα για την μακροχρόνια διατήρηση της απόδοσης της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει πάρει κανείς σας απο obostore? η αθλιότητα του κερατά.

29/12 έκανα την παραγγελία. 10/1 το στείλανε... ακόμα δεν μου έχει έρθει τίποτα.

έχω παραγγείλει την 1600αρα τη μπαταρία. έχω στείλει και 2-3 email, με γράφουν κανονικά

 

πρόσφατα πήρα και απο εδώ αυτή τη θήκη

http://www.daydeal.com/product.php?productid=44226

 

άντε να δούμε πόσο μούφα είναι τα ταχυδρομία αυτές τις μέρες. η πλάκα είναι ότι κάτι κάρτες που αγοράζω απο το hong kong μέσω ebay, έρχονται σε 3 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ φίλε Θοδωρή για όλα τα αξεσουάρ απευθύνομαι στο ebay. Οι καλύτερες λύσεις στις καλύτερες τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...