Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανε και τα WP7 !! Δεν τα ξαναδοκιμαζω.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα backup με τις επαφές σου;

 

edit: Λάθος στη παράθεση, στον Dimikord απευθύνομαι που έχει τις επαφές του διπλές.

τις εχω νικο αν εννοεις να κανω επαναφορα,απλα αυτες τις μερες εχω περασει στις επαφες και μερικα καινουρια τηλεφωνα που θα τα χασω γιατι καποια θα τα ξεχασω:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πανε και τα WP7 !! Δεν τα ξαναδοκιμαζω.

 

σώπα καλέ, αυτό το γάμ@το λειτουργικό δεν σου άρεσε?

(προσοχή στον τόνο πιο πάνω :) )

 

Πάντως παίδες το HD2 θα μείνει πλέον κορυφή στο Hall of fame. Δεν θα ξανα δούμε ποτέ συσκευή που σηκώνει τόσα λειτουργικά.

 

Ερώτηση.. έχει ασχοληθεί κανείς να κάνει overclock το HD2? Θέλω εμπειρίες

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση.. έχει ασχοληθεί κανείς να κάνει overclock το HD2? Θέλω εμπειρίες

 

Στα windows mobile δεν υπάρχει εργαλείο που να δούλεψε γιαυτό ποτέ πραγματικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξέρω για ένα πρόγραμμα που κυκλοφορεί, αλλά διαβάζω ότι πρέπει να είναι στο ρεύμα κτλ.

:( Στο D2, υπάρχει ένα πολύ ωραίο προγραμματάκι που παίζει άψογα.

 

@DTse, πες μου κάτι, απο ότι διαβάζω, πρέπει να κάνουμε ενεργοποίηση το live id. Αυτό το έκανες? Επίσης, θα μου χαλάσει την SD? Ξέρω ότι όταν τα WP7 φορμάρουν μια SD δεν μπορείς μετά να την ξαναδιαβάσεις.

Η επόμενη ερώτηση, είναι αν καταφέρω και το ενεργοποιήσω (που πρέπει να καλέσω), και μετά περάσω τα 6.5, θα μπορώ μετά κάποια στιγμή να ξανα βάλω τα WP7 και να είναι ενεργοποιημένο το Live id?

 

πολλές ερωτήσεις :)

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξέρω για ένα πρόγραμμα που κυκλοφορεί, αλλά διαβάζω ότι πρέπει να είναι στο ρεύμα κτλ.

 

Αυτό ξεκίνησε φιλόδοξα αλλά έμεινε εκεί, εν ολίγοις άχρηστο.

 

:( Στο D2, υπάρχει ένα πολύ ωραίο προγραμματάκι που παίζει άψογα.

 

Το συγκεκριμένο δεν υποστηρίζει snapdragon.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, μήπως πρέπει να ανοιχτεί κάποιο ειδικό θέμα για HD2 με WP7?Ως τώρα δε κοιτούσα το θέμα του HD2 και ενημερώθηκα με ένα email απο φίλο μου γι αυτό http://www.engadget.com/2011/01/13/htc-hd2-gets-its-very-own-windows-phone-7-rom/ .Πήρα μια χαρά και είπα σας το πω αλλά λέω κάτσε πρώτα να διαβάσω.Εδώ ήδη την έχουνε δοκιμάσει κάποιοι :wacko:..

 

Γι αυτό λέω μήπως να το κάνουμε ξεχωριστό ώστε να ξεκινήσουν και άλλοι να τη δοκιμάζουν?Μπορεί να υπάρχουν και άλλοι εδώ μέσα που έχουν σταματήσει η δε προλαβαίνουν να διαβάζουν το συγκεκριμένο..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη, μήπως πρέπει να ανοιχτεί κάποιο ειδικό θέμα για HD2 με WP7?Ως τώρα δε κοιτούσα το θέμα του HD2 και ενημερώθηκα με ένα email απο φίλο μου γι αυτό http://www.engadget.com/2011/01/13/htc-hd2-gets-its-very-own-windows-phone-7-rom/ .Πήρα μια χαρά και είπα σας το πω αλλά λέω κάτσε πρώτα να διαβάσω.Εδώ ήδη την έχουνε δοκιμάσει κάποιοι :wacko:..

 

Γι αυτό λέω μήπως να το κάνουμε ξεχωριστό ώστε να ξεκινήσουν και άλλοι να τη δοκιμάζουν?Μπορεί να υπάρχουν και άλλοι εδώ μέσα που έχουν σταματήσει η δε προλαβαίνουν να διαβάζουν το συγκεκριμένο..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292670

 

Πλέον ας συζητάμε εκεί περί του θέματος. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος γρηγορος τροπος να σβησω τις διπλες επαφες,μεσα απο το leo η απο το outlook?κατι εγινε,και μου βγαζει ολες διπλες!!!

 

με το sktools το εκανα εγω οταν χρειαστηκε

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με το sktools το εκανα εγω οταν χρειαστηκε

 

Το SKTools θα σβήσει τις διπλές επαφές αλλά φοβάμαι ότι θα επενάλθουν αν ξαναγίνει συγχρονισμός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το SKTools θα σβήσει τις διπλές επαφές αλλά φοβάμαι ότι θα επενάλθουν αν ξαναγίνει συγχρονισμός.

 

Υπάρχει μια ρύθμιση για να μην (ή να) γίνεται αυτό με το activesync.

Μέσα απο τις επιλογές,δεν θυμάμαι ακριβώς πως.Πάντως έχω ρυθμίσει το μόνο πράγμα που θα γίνεται συγχρονισμός με την σϋνδεση του τηλεφώνου στο pc να είναι οι επαφές, χωρίς να έχω το πρόβλημα των διπλοεγραφών.Θα το κοιτάξω αργότερα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την ξέρω αυτή τη ρύθμιση. Απλά αν έχεις κάνει συγχρονισμό φοβάμαι ότι θα έχεις διπλές επαφές και στη συσκευή αλλά και εκεί όπου τις συγχρόνισες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια την ξέρεις την ρύθμιση καλύτερα απο μένα :lol:

Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς ,έχω τις επαφές στο outlook και στο τηλέφωνο αλλά δεν είναι πουθενά διπλές.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αμέτρητες πτώσεις της λατρεμένης μου συσκευής και παρότι "φορούσε¨την κατά τα άλλα εξαιρετική θήκη Resin Soft Jelly Case For HTC HD2 T8585, σήμερα και αφού το κινητό έπεσε με δύναμη χάλασε η οθόνη του :(:( Συγκεκριμένα ότι κανονικά φαινόταν άσπρο απέκτησε μία κίτρινη χροιά και σε κάποια σημεία της οθόνης εμφανίζονται ποικίλου πάχους οριζόντιες μπλε γραμμές οι οποίες δεν είναι σταθερές αλλά μεταβάλλονται ανάλογα με το θέμα της οθόνης. Το περίεργο είναι ότι έκανα capture κάποιες στιγμές της οθόνης ούτως ώστε να τις ανεβάσω εδώ ΑΛΛΑ οι εικόνες αυτές φαίνονται τέλεια σαν να μην έχει γίνει τίποτα και παρότι όταν έκανα το capture η οθόνη φαινόταν σε μένα χαλασμένη.

Γνωρίζει κάποιος τι βλάβη έχει συμβεί περίπου;;; Αν χρειαστεί αλλαγή η οθόνη θα κοστίσει πολύ;;; Πόσο καιρό θα πάρει ώστε να μου το φτιάξουν στην ACE HELLAS;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Όταν σβηστούν οι διπλές επαφές στη συσκευή τότε πριν κάνουμε συγχρονισμό πρέπει να σβηστούν όλες οι επαφές που υπάρχουν στο outlook και από τις επιλογές συγχρονισμού να ρυθμιστεί "σε περίπτωση διαφονείας να αντικάθίστονται τα αρχεία στον υπολογιστή".

Έτσι θα περαστούν οι επαφές από το κινητό στον υπολογιστή.

 

Για καλό και για κακό πριν να γίνει όλη η διαδικασία παίρνουμε και ένα backup με το pimbackup.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά από αμέτρητες πτώσεις της λατρεμένης μου συσκευής και παρότι "φορούσε¨την κατά τα άλλα εξαιρετική θήκη Resin Soft Jelly Case For HTC HD2 T8585, σήμερα και αφού το κινητό έπεσε με δύναμη χάλασε η οθόνη του :(:( Συγκεκριμένα ότι κανονικά φαινόταν άσπρο απέκτησε μία κίτρινη χροιά και σε κάποια σημεία της οθόνης εμφανίζονται ποικίλου πάχους οριζόντιες μπλε γραμμές οι οποίες δεν είναι σταθερές αλλά μεταβάλλονται ανάλογα με το θέμα της οθόνης. Το περίεργο είναι ότι έκανα capture κάποιες στιγμές της οθόνης ούτως ώστε να τις ανεβάσω εδώ ΑΛΛΑ οι εικόνες αυτές φαίνονται τέλεια σαν να μην έχει γίνει τίποτα και παρότι όταν έκανα το capture η οθόνη φαινόταν σε μένα χαλασμένη.

Γνωρίζει κάποιος τι βλάβη έχει συμβεί περίπου;;; Αν χρειαστεί αλλαγή η οθόνη θα κοστίσει πολύ;;; Πόσο καιρό θα πάρει ώστε να μου το φτιάξουν στην ACE HELLAS;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Επίσημα στην ACE Hellas με το ανάλογο κόστος. Ανεπίσημα από το ebay τα ανταλλακτικά και κάποιος που "πιάνει το χέρι του" θα κάνει την "εγχείρηση" με ότι ρίσκο αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια την ξέρεις την ρύθμιση καλύτερα απο μένα :lol:

Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς ,έχω τις επαφές στο outlook και στο τηλέφωνο αλλά δεν είναι πουθενά διπλές.

 

υπάρχει ένα πρόγραμμα που σβήνει τις

διπλές επαφές από το τηλέφωνο και

όταν συγχρονίσεις με το outlook κράτάει

τις καινούριες . είναι πολύ

καλό.αν θέλετε μπορώ να σας δώσω λινκ

αλλά δεν ξέρω κάτα πόσο είναι νόμιμο ;)

το πρόγραμμα λέγεται Outlook Cleaner v0.991

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα πρόγραμμα που σβήνει τις

διπλές επαφές από το τηλέφωνο και

όταν συγχρονίσεις με το outlook κράτάει

τις καινούριες . είναι πολύ

καλό.αν θέλετε μπορώ να σας δώσω λινκ

αλλά δεν ξέρω κάτα πόσο είναι νόμιμο ;)

το πρόγραμμα λέγεται Outlook Cleaner v0.991

από ότι είδα είναι free οπότε θα σας δώσω ένα λινκ

 

 

http://rapidshare.com/#!download|766l32|396274367|OutlookCleaner-0.991.zip|6183

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Το SKTools θα σβήσει τις διπλές επαφές αλλά φοβάμαι ότι θα επενάλθουν αν ξαναγίνει συγχρονισμός.

αληθεια; δεν το αντιμετωπισα αυτο..:wacko: μην τον παρω και στο λαιμο μου...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αληθεια; δεν το αντιμετωπισα αυτο..:wacko: μην τον παρω και στο λαιμο μου...

 

Δεν σημαίνει ότι συμβαίνει πάντα, καλό είναι όμως να αναφέρουμε όλα τα ενδεχόμενα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Ξέρει μήπως κανείς που μπορώ να βρώ HD2 T-MOBILE αυτο με την 1GB ROM?

 

Βρισκω απο Αμερική αλλα φοβάμαι τα τελωνεία μας.

 

Μηπως κατι καπου απο Ευρώπη? με 1gb ROM???

 

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Ξέρει μήπως κανείς που μπορώ να βρώ HD2 T-MOBILE αυτο με την 1GB ROM?

 

Βρισκω απο Αμερική αλλα φοβάμαι τα τελωνεία μας.

 

Μηπως κατι καπου απο Ευρώπη? με 1gb ROM???

 

Ευχαριστώ πολυ.

απεφυγε να το παρεις απο αμερικη,γιατι μονο τον φπα και καποιες στανταρ χρεωσεις για τον εκτελωνισμο,θα ανεβει πολυ το κοστος!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Σταμάτησε η συσκευή μου να βλέπει την κάρτα μνήμης :mad::X:X.

Δεν τη βλέπει ούτε το pc όταν συνδέω το καλώδιο για να κάνω συγχρονισμό. :devil:

 

Βασικά μάλλον φταίει η κάρτα γιατί δοκίμασα με την παλιά και την βλέπει κανονικά.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα το δικό μου από ebay 276€ χωρίς να περάσει τελωνείο. Το μόνο που πλήρωσα extra ήταν για να το ξεκλειδώσω

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αγόρασα πρόσφατα το δικό μου από ebay 276€ χωρίς να περάσει τελωνείο. Το μόνο που πλήρωσα extra ήταν για να το ξεκλειδώσω

 

Τυχερός ήσουν!

 

Ξέρει μήπως κανείς που μπορώ να βρώ HD2 T-MOBILE αυτο με την 1GB ROM?

 

Βρισκω απο Αμερική αλλα φοβάμαι τα τελωνεία μας.

 

Μηπως κατι καπου απο Ευρώπη? με 1gb ROM???

 

Αυτές οι συσκευές κυκλοφόρησαν μόνο στην Αμερική. Συνεπώς εκεί θα το βρεις εκτός και είσαι τυχερός και το πουλάει κάποιος που το έχει φέρει ήδη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...