Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την συμβουλη...

Για εμενα πραγματικα ειναι προβλημα η διαρκεια της μπαταριας...αλλα χαλαλη του :)

Απλος δεν μου ειναι ξεκαθαρο ακομη αν το αναβαθμισουμε με καποιο ραδιο ή ρομ...δεν θα καταφερουμαι να μεγαλωσουμε την διαρκεια της μπαταριας?

Ευχαριστω

 

Μην περιμένεις θεαματικά αποτελέσματα με ότι αναβάθμιση rom ή radio και εάν βάλεις,

άλλωστε μιλάμε για οθόνη 4,3 και οι δυνατότητες της μπαταρίας είναι περιορισμένες σε σχέση πάντα και με τον επεξεργαστή που διαθέτει η συσκευή ;)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. πας ρυθμίσεις/προσαρμογή(είναι το πρώτο πάνω πάνω)/καρτέλες αρχικής οθόνης και επιλέγεις ποιες θέλεις να φαίνονται και με ποια σειρά

 

Σ' ευχαριστώ πολύ...

 

Επίσης κάτι άλλο που δεν έχει απαντηθεί....

Στον opera 10 τι μπορούμε να κάνουμε για να φαίνονται καθαρές οι εικόνες στις ιστοσελίδες όπως στον mini;;;;;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις αλλες ρομ αλλα μεγαλη διαφορα για μπαταρια απο ρομ σε ρομ δεν θα δεις.. Μεσος ορος ειναι στις 24 ωρες το καθε φορτισμα, αναλογα κ τη χρηση βεβαια.. Μπορεις ομως πχ να απενεργοποιησεις το 3g οταν δεν εισαι στο ιντερνετ η να χαμηλωσεις λιγο το φωτισμο της οθονης κ ετσι γλιτωνεις λιγο απο την καταναλωση μπαταριας!!

Για αναβαθμιση ειναι πολυ ευκολο, απλα ακολουθεις τους οδηγους στο 1ο ποστ κ λιγο youtube κ ολα ειναι ευκολα, ακομα κ για cooked roms

To μονο που οχι δεν μου αρεσει αλλα με ξυνιζει λιγο ειναι η μπαταρια αλλα βασικα κανενα προβλημα..

Κατα τη γνωμη μου αξιζει τα λεφτα του μεχρι κ το τελευταιο cent, αναλογα βεβαια κ ποσο θα τ παρεις..

Παντως αν το αγορασεις μετα οποιοκινητο κ να πιασεις θα σου φαινεται σαν ασπρομαυρη τν μπροστα στο hd2 μας!!!!

- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

Kαλημερα κατ αρχην και συγνωμη αν παραβιασα καποιον κανονισμο του φορουμ, απλα απο το παραπανο ποστ μου δεν βλεπω που εχω κανει το λαθος.. Ενοειτε επειδη οταν θελω να γραψω ΄και΄ και συνεχεια γραφω ΄κ΄ .?

Επισης μια φορα εγραψα ΄τ΄ αντι για ΄το΄

Κατι αλλο δεν βλεπω να ειναι λαθος,δεν θελω να το παιζω εξυπνακιας απλα για να μην ξανακανω το ιδιο λαθος γραφω..

Ευχαριστω και παλι συγνωμη :O

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ...

 

Επίσης κάτι άλλο που δεν έχει απαντηθεί....

Στον opera 10 τι μπορούμε να κάνουμε για να φαίνονται καθαρές οι εικόνες στις ιστοσελίδες όπως στον mini;;;;;

Ρεβεκκα ανοιξε τον opera 10 και εκει που γραφεις την διευθυνση, γραψε opera:config.

πηγαινε πιο κατω και ανοιξε την κατηγορια user prefs. πιο κατω εχει την επιλογη rendering mode. εγω εχω βαλει την τιμη 0 εκει αντι για 1 που εχει by default. την ιδια τιμη εχει και ο opera 9. βαλε την τιμη 0, πηγαινε πιο κατω και πατα save, κλεισε τον opera 10 και ανοιξε τον ξανα και δοκιμασε να ανοιξεις ενα site με φωτογραφιες να μου πεις αν τις φορτωνει πιο καθαρες.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω την εφαρμογή που χρησιμοποιεί ο Kbrw στις Topix;Λέγεται Capture screen

 

Νίκο μάλλον αυτό εννοείς:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=488990

καλά κατάλαβα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις θεαματικά αποτελέσματα με ότι αναβάθμιση rom ή radio και εάν βάλεις,

άλλωστε μιλάμε για οθόνη 4,3 και οι δυνατότητες της μπαταρίας είναι περιορισμένες σε σχέση πάντα και με τον επεξεργαστή που διαθέτει η συσκευή ;)

Χρησιμοποιωντας το τηλ. στην Βαρκελωνη καταληγω στο συμπερασμα οτι η μπαταρια του ειναι μια χαρα αλλα τα δικτυα της κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα χαλια.Μιλουσα σχεδον το ιδιο χρονο με αυτον που μιλαω στην Ελλαδα και επιπλεον σερφαρα σχεδον 2-3 ωρες καθε μερα στο νετ (πραγμα που δεν κανω στην Ελλαδα).Η μπαταρια κρατουσε διπλασιο χρονο απο οτι εδω και μου φαινεται λογικο αφου σχεδον παντου ειχα τελειο σημα.Το ιδιο ειχα παρατηρησει και με αλλο htc οταν ημουν Αυστρια.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιωντας το τηλ. στην Βαρκελωνη καταληγω στο συμπερασμα οτι η μπαταρια του ειναι μια χαρα αλλα τα δικτυα της κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα χαλια.Μιλουσα σχεδον το ιδιο χρονο με αυτον που μιλαω στην Ελλαδα και επιπλεον σερφαρα σχεδον 2-3 ωρες καθε μερα στο νετ (πραγμα που δεν κανω στην Ελλαδα).Η μπαταρια κρατουσε διπλασιο χρονο απο οτι εδω και μου φαινεται λογικο αφου σχεδον παντου ειχα τελειο σημα.Το ιδιο ειχα παρατηρησει και με αλλο htc οταν ημουν Αυστρια.

 

Εγώ στην Γερμανία που μουν πρόσφατα δεν είδα καμιά διαφορά!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ρεβεκκα ανοιξε τον opera 10 και εκει που γραφεις την διευθυνση, γραψε opera:config.

πηγαινε πιο κατω και ανοιξε την κατηγορια user prefs. πιο κατω εχει την επιλογη rendering mode. εγω εχω βαλει την τιμη 0 εκει αντι για 1 που εχει by default. την ιδια τιμη εχει και ο opera 9. βαλε την τιμη 0, πηγαινε πιο κατω και πατα save, κλεισε τον opera 10 και ανοιξε τον ξανα και δοκιμασε να ανοιξεις ενα site με φωτογραφιες να μου πεις αν τις φορτωνει πιο καθαρες.

 

Μπήκα εκεί που είπες αλλά από μόνο του ήταν στο 0 οπότε το άλλαξα στο 1 μήπως και γίνει τίποτα αλλά....τζίφος....:(

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γεια στη παρεα, βγηκε σημερα η νεα ρομ απο τον Kwbr δυστυχως σαν βαση η 1,72!

Version history

Topix 1.5.11 (Apr.16.2010)

- CE OS 5.2.21899 (21899.5.0.91)

- SRS WOW HD

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1692

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιδευομαι μια ωρα τωρα.Τραβαω φωτο , τραβαω βιντεο και δεν τα βρισκω στη συσκευη.Λογικα δεν πρεπει να ειναι στο My documents /τα βιντεο μου κλπ ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο οπερα 10 pinch and zoom δε κανει εε?

 

Δυστυχώς δεν κάνει :!:

 

 

Παιδια παιδευομαι μια ωρα τωρα.Τραβαω φωτο , τραβαω βιντεο και δεν τα βρισκω στη συσκευη.Λογικα δεν πρεπει να ειναι στο My documents /τα βιντεο μου κλπ ?

 

Γιαννη θα τα βρεις

ή στην μνήμη της συσκευής στο My documents στο φάκελο 100MEDIA

ή στην κατρα μνημης στον φακελο DCIM -> 100MEDIA

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν κάνει :!:

 

 

 

 

Γιαννη θα τα βρεις

ή στην μνήμη της συσκευής στο My documents στο φάκελο 100MEDIA

ή στην κατρα μνημης στον φακελο DCIM -> 100MEDIA

 

Ευχαριστω.Εδω ηταν τελικα DCIM -> 100MEDIA

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα....

Εχει λιγη ωρα που πηρα το HD2 και το επεξεργαζομαι....

Αυτο το G στην πανω μπαρα διπλα απο το ενδειξη του σηματος τι ειναι?

Οπως καταλαβατε ειμαι νεοπας

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα....

Εχει λιγη ωρα που πηρα το HD2 και το επεξεργαζομαι....

Αυτο το G στην πανω μπαρα διπλα απο το ενδειξη του σηματος τι ειναι?

Οπως καταλαβατε ειμαι νεοπας

Ευχαριστω

 

Καλησπέρα,

Το G δείχνει ότι υπάρχει διαθέσιμο GPRS. Δηλαδή ότι έχεις δυνατότητα να συνδεθείς με GPRS και όχι ότι είσαι ήδη συνδεδεμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα σε όλους.Μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω την εφαρμογή που χρησιμοποιεί ο Kbrw στις Topix;Λέγεται Capture screen

 

http://www.iliumsoft.com/site/fp/screen_capture.php

 

Ενοειτε επειδη οταν θελω να γραψω ΄και΄ και συνεχεια γραφω ΄κ΄ .?

Επισης μια φορα εγραψα ΄τ΄ αντι για ΄το΄

 

Αυτό ακριβώς. Ο συγκεκριμένος τύπος γραφής ονομάζεται τύπος sms και δεν επιτρέπεται στο forum. Οφείλουμε να γράφουμε ολόκληρες τις λέξεις ως έχουν.

 

Υπαρχει κανεις που η μπαταρια του να κραταει κανα 5ημερο?

 

Κανείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω την εφαρμογή που χρησιμοποιεί ο Kbrw στις Topix;Λέγεται Capture screen

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά έψαχνα την εφαρμογή που έδωσε ο Γιάννης (ioathe).

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....

Αυτους τους ηχους οταν πληκτρολογουμε εναν αριθμο γινετε να τους κανουμε να μην ακουγονται?

Και κατι αλλο...επειδη η καρτουλα micro sd μου φαινετε μικρουλα αν παρω μια 16αρα θα την διαβασει?

και πως περναω το ndrive στην μεγαλυτερη....με copy paste?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....

Αυτους τους ηχους οταν πληκτρολογουμε εναν αριθμο γινετε να τους κανουμε να μην ακουγονται?

Και κατι αλλο...επειδη η καρτουλα micro sd μου φαινετε μικρουλα αν παρω μια 16αρα θα την διαβασει?

και πως περναω το ndrive στην μεγαλυτερη....με copy paste?

Ευχαριστω :)

Οτι εχει μεσα θα το κανεις copy paste στην νεα σου καρτα αφου πρωτα της κανεις ενα φορματ στο pc σου.

 

Δειτε κι ενα προχειρο βιντακι που εκανα σχετικα με τις δυνατοτητες του νεου Co0kies Tab και των windows 6.5.3

 

http://www.youtube.com/watch?v=dys7LCK9iZE

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....

Αυτους τους ηχους οταν πληκτρολογουμε εναν αριθμο γινετε να τους κανουμε να μην ακουγονται?

[...]

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Εδώ η απάντηση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3148864#post3148864

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Νέα miri v13

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1786

 

Changelog V 13.0

- Updated WM build to 23559

- Updated Internet Explorer from build 23113

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να στειλω και να παρω αρχεια μεσω blutooth και πως γινεται? γιατι οταν επιλεγω αποστολη μου βγαζει μονο e-mail
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...