Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Scrabble WVGA v1.5.9

Backgammon for Pocket PC v1.6.0

Monopoly Here And Now World Edition v1.0

Astraware Bookworm Deluxe v2.0

Eυχαριστώ πολύ!! :happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπότε τώρα, παίζει χωρίς αυτό το αρχείο... Λές να το ξαναβάλω και να δοκιμάσω όπως μου λές ?

 

Όταν σβήνεις το sys.txt, την επόμενη φορά που θα ξανανοίξεις την εφαρμογή δημιουργείται αυτόματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

Έχω 2 απορίες για τα ακόλουθα προγράμματα πλοήγησης....

Έκανα εγκατάσταση το Ndrive και θα ήθελα να έχω και το Garmin (από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος) που το είχα σε προηγούμενο smartphone σε άλλη micro sd....έκανα copy paste τα αρχεία του Garmin στην καινούργια καρτούλα όπου έχω και το Ndrive μέσα....

1)Από που και πως κάνω αναβάθμιση των χαρτών για Ndrive?

2) Τρέχοντας το autorun.exe(από τον φάκελο 2577) του Garmin για να το εγκαταστήσω,παίρνω ένα μήνυμα σφάλματος όπου μου ζητάει να δω αν εκτελούνται άλλα προγράμματα η αν υπάρχει αρκετός χώρος στην κάρτα στην οποία από 1880.34 mb έχω ελεύθερα τα 1256.26 mb

Τι κάνω λάθος...μπορώ να έχω και τα 2 προγρ. πλοήγησης με τους αντίστοιχους χάρτες?

Ευχαριστώ

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

Όταν σβήνεις το sys.txt, την επόμενη φορά που θα ξανανοίξεις την εφαρμογή δημιουργείται αυτόματα.

 

Aαα! Αυτό δεν το ήξερα! Ευχαριστώ!

 

Επίσης να ρωτήσω και κάτι τελευταίο ? Είχα προβλήματα με τα Ελληνικά του igo8 μόλις πήγαινα να ψάξω για μία διεύθυνση. Το έλυσα βάζοντας στη Διαχείριση Ενέργειας να παίρνει τις ρυθμίσεις της συσκευής (αυτό το "κόλπο" δεν το επινόησα εγώ, το είδα απο ένα site).:happy:

 

Το θέμα είναι, πως μάλλον αυτή η επιλογή είναι υπεύθυνη για ένα πρόβλημα που βλέπω να υπάρχει. Σύμφωνα με αυτό, όταν βάζω μία διαδρομή, μετά απο κάποια λεπτά, η οθόνη σβήνει... Για αυτό τί μπορώ να κάνω ?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστούσα να μην μπλέξεις με τέτοια προγράμματα. Λόγω HTC Sense, περισσότερα προβλήματα δημιουργούν παρά λύνουν.

Λες φιλε?? το εχεις τεσταρει ??? αν ειναι να μην τα ακουμπησω καθολου...

Link to comment
Share on other sites

Οι αποριες που εχω μπορει να ειναι για προγραμματα πλοηγησης αλλα εχουν να κανουν για το HTC HD 2

Την εγκατασταση θελω να την κανω στο smartphone...ομως βλεπω και αλλους να ρωτουν για προγραμματα πλοηγησης που εχουν να κανουν με την χρηση τους και την εγκατασταση τους στο HTC HD 2...

Αν εχω λαθος και δεν εχω καταλαβει κατι καλα τοτε sorry :)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το Cookies home Tab 1.7.1 αλλα δεν μπορω να βρω το εικονιδιο του editor στην εναρξη για να αλλαξω τα tabs :mad:.... Αυτο συμβαινει και με μερικα αλλα προγραμματα MobiTV πχ ... καμια λυση ???:worry::worry: Edited by Godzilla13

ROM: Omega v22.5 ELL

Radio: 2.15.50.14

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το Cookies home Tab 1.7.1 αλλα δεν μπορω να βρω το εικονιδιο του editor στην εναρξη για να αλλαξω τα tabs :mad:.... Αυτο συμβαινει και με μερικα αλλα προγραμματα MobiTV πχ ... καμια λυση ???:worry::worry:

 

Έκανες εγκατάσταση τον editor?

Αν όχι κατέβασε τον από εδώ και κανε τον εγκατάσταση

 

Αν το έχεις κάνει εγκατάσταση θα το βρεις στο Home page του manila στo menu-> Editor home coOkie.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν γυρναμε στο πλαι το HD2 δεν θα επρεπε να προσαρμοζετε και η οθονη (landscape)

Π.χ. Στο προγραμμα πλοηγησης δεν γινετε να το βλεπουμε σε landscape?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν γυρναμε στο πλαι το HD2 δεν θα επρεπε να προσαρμοζετε και η οθονη (landscape)

Π.χ. Στο προγραμμα πλοηγησης δεν γινετε να το βλεπουμε σε landscape?

 

Όλα τα προγράμματα πλοήγησης δεν υποστηρίζουν αυτή τη δυνατότητα!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Γνωριζει κανεις που μπορω να βρω για το destinator 9 ελληνικη γλωσσα???Ευχαριστω..... (εψαξα αλλα δεν βρηκα καταλληλο thread για dest 9....:confused:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω Ndrive και Garmin ( το Garmin στο προηγούμενο smartphone δούλευε κανονικά σε landscape)

Γενικώς το HD2 μπορεί να λειτουργήσει σε landscape?....όπου και να βρίσκετε είτε στο today είτε σε κάποιο πρόγραμμα...οπουδήποτε

Και αν ξέρει κανείς πως θα αντιγράψω το Garmin στην micro sd που εχω και το Ndrive ούτως ώστε να έχω επιλογή πιο από τα 2 να τρέξω...λίγα ποστ πιο πάνω κάνω την ερώτηση λίγο πιο αναλυτικά στο post 10279 :)

Ευχαριστώ

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικώς το HD2 μπορεί να λειτουργήσει σε landscape?....όπου και να βρίσκετε είτε στο today είτε σε κάποιο πρόγραμμα...οπουδήποτε

 

TX_Total_Landscape.cab

 

Καλησπερα! Γνωριζει κανεις που μπορω να βρω για το destinator 9 ελληνικη γλωσσα???Ευχαριστω..... (εψαξα αλλα δεν βρηκα καταλληλο thread για dest 9....:confused:)

 

Απευθύνσου στο Windows Mobile Navigation.

 

Επίσης να ρωτήσω και κάτι τελευταίο ? Είχα προβλήματα με τα Ελληνικά του igo8 μόλις πήγαινα να ψάξω για μία διεύθυνση. Το έλυσα βάζοντας στη Διαχείριση Ενέργειας να παίρνει τις ρυθμίσεις της συσκευής (αυτό το "κόλπο" δεν το επινόησα εγώ, το είδα απο ένα site).:happy:

 

Το θέμα είναι, πως μάλλον αυτή η επιλογή είναι υπεύθυνη για ένα πρόβλημα που βλέπω να υπάρχει. Σύμφωνα με αυτό, όταν βάζω μία διαδρομή, μετά απο κάποια λεπτά, η οθόνη σβήνει... Για αυτό τί μπορώ να κάνω ?

 

Βάζοντας στο sys.txt αυτό που έδωσα παραπάνω και στη Διαχείριση Ενέργειας στο iGO επιλέξεις ο φωτισμός να είναι μονίμως ενεργοποιημένος δεν θα έχεις κανένα από τα δύο προβλήματα που αναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω Ndrive και Garmin ( το Garmin στο προηγούμενο smartphone δούλευε κανονικά σε landscape)

Γενικώς το HD2 μπορεί να λειτουργήσει σε landscape?....όπου και να βρίσκετε είτε στο today είτε σε κάποιο πρόγραμμα...οπουδήποτε

Και αν ξέρει κανείς πως θα αντιγράψω το Garmin στην micro sd που εχω και το Ndrive ούτως ώστε να έχω επιλογή πιο από τα 2 να τρέξω...λίγα ποστ πιο πάνω κάνω την ερώτηση λίγο πιο αναλυτικά στο post 10279 :)

Ευχαριστώ

 

Έχω και εγώ εγκατεστημένο στο HTC HD2 το Garmin και για να το λειτουργώ σε landscape εγκατέστησα το PLToggle και λύθηκε το πρόβλημα.

 

Athanaso77 Εάν εγκαταστήσω το TX_Total_Landscape.cab θα έχω όταν θέλω για οποιαδήποτε πρόγραμμα αλλαγή της οθόνης σε Landscape και Portrait ;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι για οποιοδήποτε πρόγραμμα, αλλά για κάθε πρόγραμμα που υποστηρίζει αυτή τη δυνατότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλήθεια παιδιά, βάση για το HTC HD2 (εννοώ αυτοκινήτου) απο πού μπορούμε να προμηθευτούμε?.. Υπάρχουν καταστήματα στην Ελλάδα? Απο το εξωτερικό έρχεται ακριβά?

 

Επίσης φορτιστές αυτοκινήτου για το HD2 ? Πουλάνε εδώ στην Ελλάδα?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άλήθεια παιδιά, βάση για το HTC HD2 (εννοώ αυτοκινήτου) απο πού μπορούμε να προμηθευτούμε?.. Υπάρχουν καταστήματα στην Ελλάδα? Απο το εξωτερικό έρχεται ακριβά?

 

Επίσης φορτιστές αυτοκινήτου για το HD2 ? Πουλάνε εδώ στην Ελλάδα?

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=htc%20hd2%20car%20kit&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλήθεια παιδιά, βάση για το HTC HD2 (εννοώ αυτοκινήτου) απο πού μπορούμε να προμηθευτούμε?.. Υπάρχουν καταστήματα στην Ελλάδα? Απο το εξωτερικό έρχεται ακριβά?

 

Επίσης φορτιστές αυτοκινήτου για το HD2 ? Πουλάνε εδώ στην Ελλάδα?

 

Για φορτιστη αυτοκινητου στην Αγ.παρασκευη 30 ευρω νομιζω,αλλα δε σε συμφερει παιρνεις ενα καλωδιο (σαν αυτο που εχεις) κ πας σε ενα πλαισιο-eshop κλπ κ αγοραζεις εναν ανταπτορα (αναπτηρας αυτοκινητου σε usb) κ κανεις τη δουλεια σου.

καλωδιο απο htc 10 ευρω + ανταπτορας(εγω πηρα εναν Belkin) αλλα 10 ευρω.

Everything is touchable...
Link to comment
Share on other sites

Athanaso77 σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου :) αν και σε εμένα δεν είναι λειτουργικό...στο today μου έδειχνε μόνο την ώρα και αυτήν κομμένη

Μήπως έχεις απάντηση και για το πως μπορώ να αντιγράψω σε μια micro sd(όπου είδη έχω το Ndrive) και το Garmin?Έκανα copy paste όλα τα αρχεία(του Garmin) από την μια micro sd στην άλλη,αλλά μου βγάζει σφάλμα ποια είναι η σωστή διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω?

Ευχαριστώ

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Garmin θέλει ξανά ενεργοποίηση μιας και διαβάζει το card id. Απευθύνσου στην εταιρία για περισσότερες πληροφορίες μιας και εδώ είναι off topic αυτή η συζήτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγα για τριήμερο Κρήτη και πραγματικά η Elegancia v2.5 λες και έπαθε σοκ! Άρχισε ξαφνικά να μου βγάζει ένα σωρό bugs...

 

1. Τα shortcuts των applications στην home screen ξαφνικά χάνονταν από την οθόνη, όπως και τα πλαίσια των θέσεων στα οποία δεν είχα ορίσει να ανοίγει κάποιο πρόγραμμα. Δηλαδή από το cookie's home tab και κάτω υπήρχε ένα... κενό!

2. Παρουσίασε ανεξήγητα κολλήματα στον dialer. Τη μία δεν απαντούσε την εισερχόμενη (είτε με το hardware key, είτε με τον on-screen slider) και την άλλη απαντούσε μετά από κανά 5λεπτο και ενώ το είχα ήδη βάλει στη θήκη (!!!)

3. Ενώ δεν είχε παρουσιαστεί ξανά, ξαφνικά άρχισε να μου παρουσιάζει το θέμα με τη μείωση της έντασης του ακουστικού δίχως να "τρέχω" το iGo !

4. Μου προέκυψε και το Death screen on standby 2 φορές !

5. Παρατήρησα δραστική μείωση της αυτονομίας και σε 2G και σε 3G mode.

6. Ενώ είχα την οθόνη locked και το τηλέφωνο στη θήκη, όταν το άνοιγα (κάποιες φορές) είχε ανοίξει από τις ρυθμίσεις του Gprs (!), μέχρι και τις ρυθμίσεις του... arkswitch.

 

Πραγματικά μιλάμε για ανεξήγητα φαινόμενα που με προβλημάτισαν ιδιαίτερα, αφού ήμουν σε διακοπές και τα οποία πριν φύγω όχι μόνο δεν τα εμφάνισε, αλλά γενικά δούλευε απροβλημάτιστα...

 

Με βλέπω να γυρίζω σε 1.72/1.74 based rom...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Πήγα για τριήμερο Κρήτη και πραγματικά η Elegancia v2.5 λες και έπαθε σοκ! Άρχισε ξαφνικά να μου βγάζει ένα σωρό bugs...

 

1. Τα shortcuts των applications στην home screen ξαφνικά χάνονταν από την οθόνη, όπως και τα πλαίσια των θέσεων στα οποία δεν είχα ορίσει να ανοίγει κάποιο πρόγραμμα. Δηλαδή από το cookie's home tab και κάτω υπήρχε ένα... κενό!

2. Παρουσίασε ανεξήγητα κολλήματα στον dialer. Τη μία δεν απαντούσε την εισερχόμενη (είτε με το hardware key, είτε με τον on-screen slider) και την άλλη απαντούσε μετά από κανά 5λεπτο και ενώ το είχα ήδη βάλει στη θήκη (!!!)

3. Ενώ δεν είχε παρουσιαστεί ξανά, ξαφνικά άρχισε να μου παρουσιάζει το θέμα με τη μείωση της έντασης του ακουστικού δίχως να "τρέχω" το iGo !

4. Μου προέκυψε και το Death screen on standby 2 φορές !

5. Παρατήρησα δραστική μείωση της αυτονομίας και σε 2G και σε 3G mode.

6. Ενώ είχα την οθόνη locked και το τηλέφωνο στη θήκη, όταν το άνοιγα (κάποιες φορές) είχε ανοίξει από τις ρυθμίσεις του Gprs (!), μέχρι και τις ρυθμίσεις του... arkswitch.

 

Πραγματικά μιλάμε για ανεξήγητα φαινόμενα που με προβλημάτισαν ιδιαίτερα, αφού ήμουν σε διακοπές και τα οποία πριν φύγω όχι μόνο δεν τα εμφάνισε, αλλά γενικά δούλευε απροβλημάτιστα...

 

Με βλέπω να γυρίζω σε 1.72/1.74 based rom...

 

μάλλον δεν θα ήθελε να πάει διακοπές :lol:

βάλε την v4. σήμερα βγήκε....πετάει...

το καινουργιο το radio "Radio_HD2_2.10.50.08_2.rar" το έχει δοκιμάσει κανείς?

Edited by Dynamitis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...