Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβερό Βαγγέλη! Ευχαριστούμε!!!

 

Το πρόγραμμα με τα gestures τρέχει χωρίς προβλήματα;

 

Καλημερα παιδια!

Δε μου εχει εμφανισει κανενα προβλημα!

 

Athanaso βλεπω εικοσαρισες! :P Θελουμε γλυκα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

Ηθελα να ρωτισω κατι οσον αφορα το νεο cookies home tab 1.7_

Ειδα σε κατι foto πως αλλαζει το κλασικο ρολοι του sense αλλα δεν μπορω να το βρω πως απο το cheditor..

Νομιζω παλια μποροθσαμε μονο με maxmanila απλα επειδη δεν ηθελα να παω προς τα εκει εβαλα μολισ 1.7 mηπως μπορεσω να το κανω μ'αυτο...

Σας ευχαριστω πολυ!

 

Πατάς μενου (αρχική οθόνη) -> επεξεργασία διαταξης Home

και μετά πατάς παρατεταμένα πάνω σε αυτό που θες να αλλάξεις και σου βγάζει ένα μικρό μενου..απο εκεί με τα βελάκια διαλέγεις..

 

Αλλά να ξέρεις ότι ετοιμάζεται λογικά και η 1.7.1 γιατί υπάρχουν αρκετά προβληματάκια με την 1.7

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές αυτό δεν αποτελεί και την καλύτερη μέθοδο. Το επισημάνει και ο developer.

Eννοω οτι πρωτα εκανα απεγκατασταση κ μετα εγκατασταση στο καινουριο.. Δεν νομιζω οτι ειναι λαθος ετσι...

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

πιθανόν να το έχουν ξανά ρωτήσει αλλά άμα το πάρω ελληνικό θα μπορώ να αλλάξω την γλώσσα και να βάλω αγγλικά?
Link to comment
Share on other sites

.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=639068

Instructions for HQ upgraders

Make a SPB backup of you phone before you flash

Choose your rom, download and flash

Restore your SPB backup - reboot

Run the "Remake CAB" - reboot

Link to comment
Share on other sites

πιθανόν να το έχουν ξανά ρωτήσει αλλά άμα το πάρω ελληνικό θα μπορώ να αλλάξω την γλώσσα και να βάλω αγγλικά?

 

Μπορείς :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=639068

Instructions for HQ upgraders

Make a SPB backup of you phone before you flash

Choose your rom, download and flash

Restore your SPB backup - reboot

Run the "Remake CAB" - reboot

 

Τάκη σ' ευχαριστώ πολύ!

(Αλλού περίμενα απάντηση, αλλού ήρθε :):):lol:)

Το έχεις δοκιμάσει? Ακούγεται ενδιαφέρον!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τι σημαίνει το COM2 ή COM5 κτλ

 

πχ.

WM6.5 ROM Version V19C2 for HTC HD2 (Leo):

- Based on OS from ROM Leo: 2.07.531.6 WWE TMOUS (NEW)

- OEM from ROM 2.07.531.6 WWE TMOUS

- Manila 2.5.20113626

- Build: 21892.5.0.89 group COM2

 

WM6.5 ROM for HTC HD2 (Leo):

- Based on the OS from the SHIP ROM: 2.10.531.1 WWE TMOUS post.

- Using whole TMOUS OEM 2.10.531.1 WWE ROM from over.

- Manila 2.5_20121412_1

- Build: 23557.5.5.0 new COM5.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι στην διαδικασια να το παραγγειλω....εχω καποιες αποριες με το HD2

Εκανα μερικες ερωτησεις σε ενα ποστ πιο πανω αλλα δεν πηρα απαντηση απο κανεναν

Στο κεφαλι μου γινετε ενας χαμος απο εχθες γιατι ξεκινησα και διαβαζα αναγκαστικα απο την αρχη ολα τα ποστ οπου ο καθενας γραφει οτι του κατεβει αλλα για αυτα που μας απασχολουν για το HD2 λιγα διαβασα μεχρη στιγμης....μπορει καποις να μου απαντησει?

Καλησπερα σε ολους....

Ειναι το 1ο ποστ που γραφω με αφορμη καποιες αποριες και ενδιασμους που εχω για την αγορα του HTC HD2...μεχρη σημερα εχω ενα Omnia I

Επειδη σιγουρα θα εχουν απαντηθει πολλες απο τις αποριες που εχω...σας ζητω την κατανοηση σας

1) Υπαρχουνε ρομ ή ραδιο που να αυξανουν την ζωη της μπαταριας αλλα και ενδεχομενως να το βελτιωνουν ? Δεν ξερω και αν υπαρχουνε στο φορουμ οδηγιες-ρυθμισεις ετσι ωστε να μεγαλοσουνε ακομη περισσοτερο την διαρκια ζωης της μπαταριας->Γιατι και με το ομνια ειχα τετοιο θεμα αφου μου κραταγε ενα 24ωρο,μετα ομως απο μια αναβαθμιση της ρομ τωρα πραγματικα ξεχναω ποτε το φωρτισα τελευταια φορα

2)Η διαδικασια αναβαθμισης ειναι ασφαλης και ευκολη?

3)Εχετε δει κατι που να μην σας αρεσε ή να σας προβληματισε με το HD2?

4)Και σε γενικες γραμμες επειδη μου αρεσει πολυ αλλα δεν ειναι και λιγα τα λεφτα....αξιζει να κανω την αγορα?

Ελπιζω να μην σας κουρασα....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καθένας απαντάει σε ό,τι γνωρίζει.

Λοιπόν:

 

Εγώ μπορώ να πώ ότι με προβλημάτισε η ποιότητα του ήχου. Έχει κάτι σαν noise gate, ένα θρόισμα στην αρχή και το τέλος κάθε ήχου που ακούγεται στο ακουστικό κατά τη διάρκεια μια συνομιλίας.

Από ό,τι κατάλαβα, κόβει τους ήχους από ένα κατώφλι έντασης και κάτω αλλά αυτό έχει επιπτώσεις γενικά στη ποιότητα ήχου της συνομιλίας.

 

Διάβασα ότι διορθώνεται με αλλαγή radio αλλά μιας και είμαι νεόπας στα win ακόμα, ελπίζω σε πιο αυτοματοποιημένες διαδικασίες όπως μια επίσημη αναβάθμιση ας πούμε που θα λύνει το πρόβλημα. Εκτός αν μέχρι τότε μάθω πώς γίνεται η αλλαγή radio.

 

Από αυτονομία πάντως δε σκίζει σίγουρα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι στην διαδικασια να το παραγγειλω....εχω καποιες αποριες με το HD2

 

Ειναι το 1ο ποστ που γραφω με αφορμη καποιες αποριες και ενδιασμους που εχω για την αγορα του HTC HD2...μεχρη σημερα εχω ενα Omnia I

Επειδη σιγουρα θα εχουν απαντηθει πολλες απο τις αποριες που εχω...σας ζητω την κατανοηση σας

1) Υπαρχουνε ρομ ή ραδιο που να αυξανουν την ζωη της μπαταριας αλλα και ενδεχομενως να το βελτιωνουν ? Δεν ξερω και αν υπαρχουνε στο φορουμ οδηγιες-ρυθμισεις ετσι ωστε να μεγαλοσουνε ακομη περισσοτερο την διαρκια ζωης της μπαταριας->Γιατι και με το ομνια ειχα τετοιο θεμα αφου μου κραταγε ενα 24ωρο,μετα ομως απο μια αναβαθμιση της ρομ τωρα πραγματικα ξεχναω ποτε το φωρτισα τελευταια φορα

2)Η διαδικασια αναβαθμισης ειναι ασφαλης και ευκολη?

3)Εχετε δει κατι που να μην σας αρεσε ή να σας προβληματισε με το HD2?

4)Και σε γενικες γραμμες επειδη μου αρεσει πολυ αλλα δεν ειναι και λιγα τα λεφτα....αξιζει να κανω την αγορα?

Ελπιζω να μην σας κουρασα....

Ευχαριστω

 

1) Η κατανάλωση της μπαταρίας με cooked rom είναι σε 2 ώρες βαριάς χρήσης περίπου 30 με 35 %. Στο HD2 από όσο ξέρω η μαμά ROM έχει την καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

2)Πολύ εύκολη, γρήγορη και ασφαλής :):)

3)Εγω τίποτα :lol:

4)Αξίζει, για μένα η συσκευή είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θάθελα να ρωτήσω πως μπορώ να απενεργοποιήσω το ActiveSync έτσι ώστε να μην τρέχει μόνο του αλλά να το τρέχω όταν εγώ θέλω;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...

Ρωτησα για την μπαταρια παιδια γιατι δεν την παλευω καθε 24ωρο να το εχω στην μπριζα

Ελπιζω πως μια αναβαθμιση του ραδιο ή της ρομ να μου λυσει αυτο το προβλημα...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς :)

Τάκη σ' ευχαριστώ πολύ!

(Αλλού περίμενα απάντηση, αλλού ήρθε :):):lol:)

Το έχεις δοκιμάσει? Ακούγεται ενδιαφέρον!

Δουλεύει μόνον στην cleanex, την οποία δοκίμασα κάποια στιγμή (manilaless version)και την θεωρώ απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά θάθελα να ρωτήσω πως μπορώ να απενεργοποιήσω το ActiveSync έτσι ώστε να μην τρέχει μόνο του αλλά να το τρέχω όταν εγώ θέλω;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

 

Ξέρει κανένας τι σημαίνει το COM2 ή COM5

 

COM2 είναι οι 6.5 roms

COM5 είναι οι 6.5.Χ roms.

 

πιθανόν να το έχουν ξανά ρωτήσει αλλά άμα το πάρω ελληνικό θα μπορώ να αλλάξω την γλώσσα και να βάλω αγγλικά?

 

Μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε rom σε οποιαδήποτε γλώσσα διαβάζοντας τους οδηγούς που υπάρχουν στο πρώτο post. Διάβασε όμως εκεί αναλυτικά για να δεις και τι περιορισμούς έχεις (σε θέματα εγγύησης κτλ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θάθελα να ρωτήσω πως μπορώ να απενεργοποιήσω το ActiveSync έτσι ώστε να μην τρέχει μόνο του αλλά να το τρέχω όταν εγώ θέλω;

 

Comm Manager/ Microsoft Direct Push/ Μενού/ Παράμετροι διακομιστή: Συμπληρώνεις όλα τα πεδία των ρυθμίσεων με αληθινά ή ψευδή στοιχεία. Το Activesync δεν θα εμφανιστεί ξανά από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Και η τρελλα συνεχιζεται.....μετα απο καμποσα format των καρτων που ειχα fat32- fat και τουμπαλιν απογοητευτηκα γιατι update rom-radio απο την καρτα γιοκ!

Εκει λοιπον που το συνδεσα με το wmdc κ λεω να δω τι θα κανω σκεφτομαι να αλλαξω ξανα το hspl, με το που παταω next :X εμφανιζεται η λευκη οθονη με τις οδηγιες για update ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΛΕΩ τι εγινε? Ειχα ομως χυμα ενα LEOIMG.nbh απο την Topix 1.5.10 που ηθελα να δοκιμασω..........

Συνεχιζω λοιπον κ αποσυνδεω απο το καλωδιο παταω το start button κ η ρομ φορτωνεται κανονικοτατα, hardreset σβηνω το LEOIMG.nbh απο την Topix 1.5.10 κ αντιγραφω ενα απο ραδιο, κλεινω τη συσκευη reboot οπως πρεπει κ παλι τα ιδια!

Ξανασυνδεω με wmdc παω hspl2 exe - run κ τσουπ παλι η λευκη οθονη σαν να το εκανα οπως επρεπε......πολυ τρελλα επεσε!

Αρα καποιο προβλημα εχει ή ο bootloαder ή το hspl-spl της συσκευής σωστα? αυτο μου ερχεται εσεις τι λετε?

Τωρα αν φταιει αυτο σπαω το κεφαλι μου με πια διαδικασια να το επαναφερω:

Nα αντιγραψω στη καρτα το LEOIMG.nbh απο την 1.48 που φοραγε οταν το αγορασα ή το LEOIMG.nbh απο την 1.66 ωστε να γυρισει σε spl1.42 ή spl1.66

κ απο την αρχη hspl2-rom κλπ? Τι λετε?

 

υ.γ η Topix 1.5.10 μετα την ολοκληρωση του στησιματος δουλευει μια χαρα κ με το cookies 7 απογειωνεται!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Και η τρελλα συνεχιζεται.....μετα απο καμποσα format των καρτων που ειχα fat32- fat και τουμπαλιν απογοητευτηκα γιατι update rom-radio απο την καρτα γιοκ!

Εκει λοιπον που το συνδεσα με το wmdc κ λεω να δω τι θα κανω σκεφτομαι να αλλαξω ξανα το hspl, με το που παταω next :X εμφανιζεται η λευκη οθονη με τις οδηγιες για update ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΛΕΩ τι εγινε? Ειχα ομως χυμα ενα LEOIMG.nbh απο την Topix 1.5.10 που ηθελα να δοκιμασω..........

Συνεχιζω λοιπον κ αποσυνδεω απο το καλωδιο παταω το start button κ η ρομ φορτωνεται κανονικοτατα, hardreset σβηνω το LEOIMG.nbh απο την Topix 1.5.10 κ αντιγραφω ενα απο ραδιο, κλεινω τη συσκευη reboot οπως πρεπει κ παλι τα ιδια!

Ξανασυνδεω με wmdc παω hspl2 exe - run κ τσουπ παλι η λευκη οθονη σαν να το εκανα οπως επρεπε......πολυ τρελλα επεσε!

Αρα καποιο προβλημα εχει ή ο bootloαder ή το hspl-spl της συσκευής σωστα? αυτο μου ερχεται εσεις τι λετε?

Τωρα αν φταιει αυτο σπαω το κεφαλι μου με πια διαδικασια να το επαναφερω:

Nα αντιγραψω στη καρτα το LEOIMG.nbh απο την 1.48 που φοραγε οταν το αγορασα ή το LEOIMG.nbh απο την 1.66 ωστε να γυρισει σε spl1.42 ή spl1.66

κ απο την αρχη hspl2-rom κλπ? Τι λετε?

 

υ.γ η Topix 1.5.10 μετα την ολοκληρωση του στησιματος δουλευει μια χαρα κ με το cookies 7 απογειωνεται!

 

Οποια και να επανεφέρεις από τις δύο δε θα έχεις πρόβλημα γιατί είναι και οι δύο επίσημες, σκοπεύεις να το στείλεις για service?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι στην διαδικασια να το παραγγειλω....εχω καποιες αποριες με το HD2

Εκανα μερικες ερωτησεις σε ενα ποστ πιο πανω αλλα δεν πηρα απαντηση απο κανεναν

Στο κεφαλι μου γινετε ενας χαμος απο εχθες γιατι ξεκινησα και διαβαζα αναγκαστικα απο την αρχη ολα τα ποστ οπου ο καθενας γραφει οτι του κατεβει αλλα για αυτα που μας απασχολουν για το HD2 λιγα διαβασα μεχρη στιγμης....μπορει καποις να μου απαντησει?

Καλησπερα σε ολους....

Ειναι το 1ο ποστ που γραφω με αφορμη καποιες αποριες και ενδιασμους που εχω για την αγορα του HTC HD2...μεχρη σημερα εχω ενα Omnia I

Επειδη σιγουρα θα εχουν απαντηθει πολλες απο τις αποριες που εχω...σας ζητω την κατανοηση σας

1) Υπαρχουνε ρομ ή ραδιο που να αυξανουν την ζωη της μπαταριας αλλα και ενδεχομενως να το βελτιωνουν ? Δεν ξερω και αν υπαρχουνε στο φορουμ οδηγιες-ρυθμισεις ετσι ωστε να μεγαλοσουνε ακομη περισσοτερο την διαρκια ζωης της μπαταριας->Γιατι και με το ομνια ειχα τετοιο θεμα αφου μου κραταγε ενα 24ωρο,μετα ομως απο μια αναβαθμιση της ρομ τωρα πραγματικα ξεχναω ποτε το φωρτισα τελευταια φορα

2)Η διαδικασια αναβαθμισης ειναι ασφαλης και ευκολη?

3)Εχετε δει κατι που να μην σας αρεσε ή να σας προβληματισε με το HD2?

4)Και σε γενικες γραμμες επειδη μου αρεσει πολυ αλλα δεν ειναι και λιγα τα λεφτα....αξιζει να κανω την αγορα?

Ελπιζω να μην σας κουρασα....

Ευχαριστω

 

Μπορεις να βαλεις αλλες ρομ αλλα μεγαλη διαφορα για μπαταρια απο ρομ σε ρομ δεν θα δεις.. Μεσος ορος ειναι στις 24 ωρες το καθε φορτισμα, αναλογα κ τη χρηση βεβαια.. Μπορεις ομως πχ να απενεργοποιησεις το 3g οταν δεν εισαι στο ιντερνετ η να χαμηλωσεις λιγο το φωτισμο της οθονης κ ετσι γλιτωνεις λιγο απο την καταναλωση μπαταριας!!

Για αναβαθμιση ειναι πολυ ευκολο, απλα ακολουθεις τους οδηγους στο 1ο ποστ κ λιγο youtube κ ολα ειναι ευκολα, ακομα κ για cooked roms:cool:

To μονο που οχι δεν μου αρεσει αλλα με ξυνιζει λιγο ειναι η μπαταρια αλλα βασικα κανενα προβλημα..

Κατα τη γνωμη μου αξιζει τα λεφτα του μεχρι κ το τελευταιο cent, αναλογα βεβαια κ ποσο θα τ παρεις..

Παντως αν το αγορασεις μετα οποιοκινητο κ να πιασεις θα σου φαινεται σαν ασπρομαυρη τν μπροστα στο hd2 μας!!!!

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεις να βαλεις αλλες ρομ αλλα μεγαλη διαφορα για μπαταρια απο ρομ σε ρομ δεν θα δεις.. Μεσος ορος ειναι στις 24 ωρες το καθε φορτισμα, αναλογα κ τη χρηση βεβαια.. Μπορεις ομως πχ να απενεργοποιησεις το 3g οταν δεν εισαι στο ιντερνετ η να χαμηλωσεις λιγο το φωτισμο της οθονης κ ετσι γλιτωνεις λιγο απο την καταναλωση μπαταριας!!

Για αναβαθμιση ειναι πολυ ευκολο, απλα ακολουθεις τους οδηγους στο 1ο ποστ κ λιγο youtube κ ολα ειναι ευκολα, ακομα κ για cooked roms:cool:

To μονο που οχι δεν μου αρεσει αλλα με ξυνιζει λιγο ειναι η μπαταρια αλλα βασικα κανενα προβλημα..

Κατα τη γνωμη μου αξιζει τα λεφτα του μεχρι κ το τελευταιο cent, αναλογα βεβαια κ ποσο θα τ παρεις..

Παντως αν το αγορασεις μετα οποιοκινητο κ να πιασεις θα σου φαινεται σαν ασπρομαυρη τν μπροστα στο hd2 μας!!!!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μετα απο πολυ σκεψη :lol: φλασαρα την νεα 1.66ELL με το 2.07.51.22_2

http://shipped-roms.com/shipped/Leo/ απο την καρτα με τον περιεργο-τυχερο τροπο που περιγραφω πως βρηκα τυχαια στο προηγουμενο post με την ελπιδα οτι θα επανελθουν ολα κανονικα spl oc hardware etc και ετσι και εγινε!

Το update ολοκληρωθηκε κανονικα την εστησα πηρα και ενα backup και ξανα hspl2 !!

E ναι λοιπον τωρα φλασσαρει κανονικα απο την καρτα :happy:

Συμερασμα: μετα απο αρκετα-πολλα flash-rom-radios και ενω απο hspl ειχα παει σε hspl2 απευθειας και ποτε δεν ειχα γυρισει σε μια official καπου εκει μεσα ειχε δημιουργηθει το προβλημα .....Γι αυτο λοιπον προσωπικη μου αποψη βεβαια καπου καπου οταν βλεπετε κανενα περιεργο στο τηλ. σας γυριστε πρωτα σε μια official με φλασαρισμα απο ην καρτα και οχι μεσω hspl2 και μετα φλασαρετε οποια ρομ θελετε!!!

Ελπιζω να φανει χρησιμο σε καποιους αλλους το παθημα μου.........:O

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, μια ερώτηση σχετικά με το cookie 7, που έχει τη ρύθμιση για να αλλάξω τη σειρά στα εικονίδια του slider;

Π.χ δεν θέλω το stock θέλω να το απενεργοποιήσω να μη φαίνεται και να αλλάξω τη σειρά σε κάποια...

Όπου και να έψαξα αυτή τη ρύθμιση δεν τη βρήκα, υπάρχει;;;;

:(

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Μαλιας4 για τις πληροφοριες....

Κατι τελευταιο γιατι θα παω να το παρω οπως και να εχει :)

Υπαρχει κανεις που η μπαταρια του να κραταει κανα 5ημερο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Μαλιας4 για τις πληροφοριες....

Κατι τελευταιο γιατι θα παω να το παρω οπως και να εχει :)

Υπαρχει κανεις που η μπαταρια του να κραταει κανα 5ημερο?

Ευχαριστω

 

5ημερο ψιλοαπιθανο το κοβω, εκτος αν δεν το πειραξεις καθολου απο τη θηκη τοτς ισως :lol:

Εμενα το περισσοτερο που μου εχει βγαλει ειναι δυο μερες, με 3g κλειστο και χωρις αυτοματες ενημερωσεις. Αλλα με καμποση χρηση για sms τηλεφωνα και κανα δυο ωρες ιντερνετ.

Η μπαταρια του ειναι το μελανο σημειο οπως συμβαινει με ολα τα smartphone, αν δεν εχεις δυνατοτητα να εισαι κοντα σε μπριζα τουλαχιστον το βραδυ και κανεις βαρια χρηση παρε καιι μια extra μπαταρια για να εισαι σιγουρος.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, μια ερώτηση σχετικά με το cookie 7, που έχει τη ρύθμιση για να αλλάξω τη σειρά στα εικονίδια του slider;

Π.χ δεν θέλω το stock θέλω να το απενεργοποιήσω να μη φαίνεται και να αλλάξω τη σειρά σε κάποια...

Όπου και να έψαξα αυτή τη ρύθμιση δεν τη βρήκα, υπάρχει;;;;

:(

καλημερα. πας ρυθμίσεις/προσαρμογή(είναι το πρώτο πάνω πάνω)/καρτέλες αρχικής οθόνης και επιλέγεις ποιες θέλεις να φαίνονται και με ποια σειρά

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμβουλή...

Για εμένα πραγματικά είναι πρόβλημα η διάρκεια της μπαταρίας...αλλά χαλάλι του :)

Απλώς δεν μου είναι ξεκάθαρο ακόμη αν το αναβαθμίσουμε με κάποιο ράδιο ή ρομ...δεν θα καταφερουμαι να μεγαλώσουμε την διάρκεια της μπαταρίας?

Χωρίς παρεξήγηση αλλά δεν νομίζω πως ισχύει αυτό για όλα τα smartphoneς,για την μπαταριά θέλω να πω ...πχ έχω ένα ομνια 1 που μετά από αναβάθμιση ρομ μου κρατάει σχεδόν 7 ημέρες με χαλαρή χρίση...αν ασχοληθώ παραπάνω από ότι συνηθίζω μου πάει ένα 3ημερο σίγουρα

Πάντως το πήρα απόφαση...θα το πάρω και ας παιδευτώ....μου φαίνεται πολύ ελκυστικό

Ευχαριστω

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...