Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια λύση υπάρχει για να μπορώ να κάνω εισαγωγή μιας νέας (για την Ελλάδα ) τοποθεσίας στο υπάρχων πρόγραμμα καιρού στο HTC HD2;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω ποια λύση υπάρχει για να μπορώ να κάνω εισαγωγή μιας νέας (για την Ελλάδα ) τοποθεσίας στο υπάρχων πρόγραμμα καιρού στο HTC HD2;

 

Στο πρώτο post υπάρχει η απάντηση.

 

Ok. Δούλεψαν και τα δύο. Ευχαριστώ.

Εάν έβρισκα και κάποια λύση με την ανάλυση 480 X 800 WVGA του Destinator 9 για HD2?????????????

 

Αν και off topic...

 

http://www.megaupload.com/?d=IU1U4ZYC

Pass: joking

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο post υπάρχει η απάντηση.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

'Έχω κάνει εγκατάσταση το WeatherCitiesGR.cab αλλά δυστυχώς όταν πάω να κάνω επιλογή μιας πόλης προσπαθώντας να κατεβάσει δεδομένα μου βγάζει το μήνυμα :"Σφάλμα σύνδεσης" και δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να διορθωθεί.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι φταίει το weathercitiesgr.cab για αυτό. Φαίνεται για πρόβλημα στη σύνδεση σου.

Κάτι τέτοιο δεν μπορεί να συμβαίνει διότι όταν βάλω μια πόλη εκτός Ελλάδας τότε δουλεύει κανονικά.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χμ... παράξενο. Να υποθέσω ότι έχεις κάνει επανεκκίνηση, σωστά; To έχω δοκιμάσει τόσο σε official όσο και σε unofficial rom χωρίς πρόβλημα. Δοκίμασε αν θέλεις να προσθέσεις μια διαφορετική πόλη μήπως έχει πρόβλημα το αρχείο στη συγκεκριμένη που θέλεις εσύ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει φυσικά επανεκκίνηση.

Σε οποιαδήποτε πόλη ελληνική και αν έχω δοκιμάσει μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, παιδιά, όσους βοήθησαν.

Πολύ καλό το PIM Backup, λειτούργησε άψογα μετά το πρώτο μου Hard Reset.

'Έχω κάνει εγκατάσταση το WeatherCitiesGR.cab αλλά δυστυχώς όταν πάω να κάνω επιλογή μιας πόλης προσπαθώντας να κατεβάσει δεδομένα μου βγάζει το μήνυμα :"Σφάλμα σύνδεσης" και δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να διορθωθεί.

Είχα το ίδιο πρόβλημα και έφτιαξε μόνο του μετά hard reset.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, παιδιά, όσους βοήθησαν.

Πολύ καλό το PIM Backup, λειτούργησε άψογα μετά το πρώτο μου Hard Reset.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και έφτιαξε μόνο του μετά hard reset.

Ναι αλλά μετά από ένα hard reset πρέπει να κάνω επανεγκατάσταση προγραμμάτων κ.λ.π

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μετά από ένα hard reset πρέπει να κάνω επανεγκατάσταση προγραμμάτων κ.λ.π

 

Επειδή αυτό δε θα το αποφύγεις κάποια στιγμή, καλό είναι να κάνεις κουμάντο για την επόμενη φορά. Διάβασε τα παρακάτω μηνύματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3145590#post3145590

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να το αποφύγω γιατί το έχω μέχρι στιγμής καθαρό!!!!!!!

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο net θα βρεις διάφορα προγράμματα που κάνουν recovery αρχεία από κάρτες μνήμης. Κάνε μια αναζήτηση.

 

Έτρεξα το active file recovery βρήκα κάποια αρχεία αλλά οχι όλα. Δεν πειράζει.

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.

Τώρα θα πρεπει αν το στήσω από την αρχή.

 

Μια ακόμα ερώτηση...υπαρχει καποιο άλλο πρόγραμμα που να κανει την δουλειά του ClearTemp...???

Edited by dpetropoulos

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ακόμα ερώτηση...υπαρχει καποιο άλλο πρόγραμμα που να κανει την δουλειά του ClearTemp...???

 

To ClearTemp v1.3 κάνει μια χαρά τη δουλειά του πάντως. Γιατί ψάχνεις εναλλακτική λύση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To ClearTemp v1.3 κάνει μια χαρά τη δουλειά του πάντως. Γιατί ψάχνεις εναλλακτική λύση;

 

Γιαννη ειναι πολυπλοκο στην χρηση του και επικινδυνο για καποιον που δεν το γνωριζει καλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ειναι πολυπλοκο στην χρηση του και επικινδυνο για καποιον που δεν το γνωριζει καλα.

 

Βασικά σε μένα το clear temp μου έκανε ότι χειρότερο μπορούσε να κάνει: μία μέρα για άγνωστο λόγο, κόλλησε και μετά από κάνα 20 λέπτο (μιλούσα στο τηλέφωνο) με ρωτάει αν θέλω να σβήσω κάτι shortcuts επειδή δεν λειτουργούν πλέον.πατάω όχι και ξαφνικά διαπιστώνω ότι στην οθόνη έναρξη των windows έχουν απομείνει μόνο το shortcut των ρυθμίσεων και του today!Μου έσβησε ΤΑ ΠΑΝΤΑ από την κάρτα μνήμης και στην μνήμη του τηλεφώνου άφησε μόνο τα αρχεία για να λειτουργεί το sense και επίσης δεν πείραξε μηνύματα, επαφές και κλήσεις.Αλλά κατά τα άλλα έσβησε τα ΠΑΝΤΑ μέχρι και τον file explorer των windows!πως έγινε αυτό δεν έχω ιδέα, αλλά το κορυφαίο είναι που δεν μου έβγαζε καν την οθόνη που βγάζει όταν πατάς παρατεταμένο το κουμπί απενεργοποίησης.Του βγάζω την μπαταρία και μετά που το ξανανοίγω μου γράφει unable to boot!!!!!hard reset χωρίς πολλά, πολλά :(

Προσοχή λοιπόν...εγώ μία φορά την πάτησα, δεν παίζει να το ξανακάνω install...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μεμονωμένο περιστατικό. Το έχω τεστάρει σε πολλές συσκευές και rom χωρίς πρόβλημα. Μιλάμε για την ίδια έκδοση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεμονωμένο περιστατικό. Το έχω τεστάρει σε πολλές συσκευές και rom χωρίς πρόβλημα. Μιλάμε για την ίδια έκδοση;

 

Ναι και εγώ αυτό πιστεύω.ναι η 1.3.απλά μου είχε κάνει εντύπωση που τίκαρα κάποιες επιλογές και μόλις πάτησα την επιλογή clean, κόλλησε....οπότε δεν το ξαναδοκιμάζω :P ίσως έκανε conflict με κάτι άλλο, είχα περάσει άπειρα προγράμματα και games (τα πιο πολλά άχρηστα αλλά τι να κάνουμε, η καταραμένη η περιέργεια) και τελικά κατάλαβα ότι στο hd 2 όσο πιό λίγα έχεις εγκαταστήσει τόσο πιο "υγιής" είναι η συσκευή σου, τώρα που του έχω περάσει μόνο τα απολύτως απαραίτητα το κινητό πάει σφαίρα και κρατάει με πολύ συχνή χρήση μία μέρα η μπαταρία του. Πριν, μέχρι το μεσημέρι είχε φτάσει κάπου στο 30% και απαιτούσε φόρτιση για να βγάλει την ημέρα, άσε που ήταν γενικά πιο αργό απ' ότι στην αρχή + κάτι μου σιγοέτρωγε κάθε μέρα την αποθηκευτική μνήμη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ αυτό πιστεύω.ναι η 1.3.απλά μου είχε κάνει εντύπωση που τίκαρα κάποιες επιλογές και μόλις πάτησα την επιλογή clean, κόλλησε....οπότε δεν το ξαναδοκιμάζω :P ίσως έκανε conflict με κάτι άλλο, είχα περάσει άπειρα προγράμματα και games (τα πιο πολλά άχρηστα αλλά τι να κάνουμε, η καταραμένη η περιέργεια) και τελικά κατάλαβα ότι στο hd 2 όσο πιό λίγα έχεις εγκαταστήσει τόσο πιο "υγιής" είναι η συσκευή σου, τώρα που του έχω περάσει μόνο τα απολύτως απαραίτητα το κινητό πάει σφαίρα και κρατάει με πολύ συχνή χρήση μία μέρα η μπαταρία του. Πριν, μέχρι το μεσημέρι είχε φτάσει κάπου στο 30% και απαιτούσε φόρτιση για να βγάλει την ημέρα, άσε που ήταν γενικά πιο αργό απ' ότι στην αρχή + κάτι μου σιγοέτρωγε κάθε μέρα την αποθηκευτική μνήμη του κινητού.

 

Για οσους δεν φλασαρουν το καλυτερο ειναι αυτο.

Οσο γινεται λιγοτερες beta apps και manual καθαρισμος του κασε του αλμπουμ, του ιστορικου κλπ, ειναι αρκετος για να κρατηθει μια τετοια συσκευη.

Για να πω την αληθεια οι μονες εφαρμογες που χρησιμοποιω απ αυτες που εχω ειναι οι εξης:

resco viewer, Pocket Informant, Google translator, core player, Wunder radio, spb wireless, iGo8 και 2-3 παιχνιδια.

Ολα τα αλλα σπανια θα τα ανοιξω.

Ηδη στο τελευταιο στησιμο που εκανα, περα απ αυτες εχω βαλει μονο το Μy Notes (ενας πινακας με stickers), το εορτολογιο του Παπαδημητριου, το spb traveler που εχει ενα σωρο πληροφοριες και το youtube downloader. Τιποτα αλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Στον resco explorer πως οριζουμε να φαινοντε και τα κρυφα αρχεια ? Ευχαριστω.

 

Ευχαριστώ, παιδιά, όσους βοήθησαν.

Πολύ καλό το PIM Backup, λειτούργησε άψογα μετά το πρώτο μου Hard Reset.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και έφτιαξε μόνο του μετά hard reset.

 

Εγω πριν το τελευταιο hard reset πηρα τις μονο επαφες με το sprite backup και τις επανεφερα αψογα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

OUOTE : pfg

Ευχαριστώ για την απάντηση.

'Έχω κάνει εγκατάσταση το WeatherCitiesGR.cab αλλά δυστυχώς όταν πάω να κάνω επιλογή μιας πόλης προσπαθώντας να κατεβάσει δεδομένα μου βγάζει το μήνυμα :"Σφάλμα σύνδεσης" και δεν μπορώ να καταλάβω

 

 

το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ μετά

από αλλαγή ρομ που έκανα . εγκατέστησα

τα προγράμματα και τις ελληνικές πόλεις

και δεν έκανε ενημέρωση. έκανα τότε

hard reset ξαναπέρασα τις ελληνικές πόλεις

και το πρόβλημα λύθηκε. μάλλον πας

για hard reset ;)

Edited by gkionis

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Στον resco explorer πως οριζουμε να φαινοντε και τα κρυφα αρχεια ? Ευχαριστω.

 

Καλήμερα σε όλους

 

Γιάννη πας:

Menu -> Options -> General -> Καρτέλα Browser

Βγάζεις το ν από την επιλογή Hide hidden files

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μεμονωμένο περιστατικό. Το έχω τεστάρει σε πολλές συσκευές και rom χωρίς πρόβλημα. Μιλάμε για την ίδια έκδοση;

 

Φίλε athanaso77 το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ όπως και ο φίλος μας Ancient_Flame.

Έχασα αρχεία και η συσκευή μόνο με Hard Reset βρήκε το σωστό το δρόμο...!!!!!

Άρα δεν είναι και τόσο μεμονομενο περιστατικό????

:!::!:

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Eχω ενα προβληματακι, πηγα για 1η φορα να φλασσαρω απο καρτα κ διαδικασια οκ - bootloader screen αλλα δεν μενει στην ασπρη σελιδα για να παω παρακατω ( απλως μου την αναβοσβηνει..........) κ ξανα bootloader screen

Καμια ιδεα γιατι το κανει?

υ.γ καταληξεις (nbh) ok - χυμα το αρχειο στην καρτα κλπ!

Kαλημερα κανενας καμια ιδεα? η καρτα ειναι fat32 μηπως πρεπει να την ξανακανω format απο τον υπολ.......

Και αν ναι πως γινεται απο το pc?

Αλλαξα κ hspl2 απο 2.08 σε 1.66 και παλι τιποτις! Ενω ειμουνα απο task29+radio στην topix 1.5.2

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο αρχείο cab του προγράμματος SKTools πρέπει να κάνω εγκατάσταση στο HTC HD2

το :SKTools.(W)QVGA.CAB

ή το:SKTools.(W)VGA.CAB

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο αρχείο cab του προγράμματος SKTools πρέπει να κάνω εγκατάσταση στο HTC HD2

το :SKTools.(W)QVGA.CAB

ή το:SKTools.(W)VGA.CAB

Τo 1o φιλε μου:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...