Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι.το κινητο μονο με το αυθεντικο car κιτ "καταλαβαινει" και εμφανιζει αυτην την οθονη ή το κανει με ολα τα car kits?

 

http://www.mobilecenter.gr/images/detailed_images/0112653737274b6c121f726d4.jpg

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν θα ήθελε να πάει διακοπές :lol:

βάλε την v4. σήμερα βγήκε....πετάει...

το καινουργιο το radio "Radio_HD2_2.10.50.08_2.rar" το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

 

 

το δουλευω απο την μερα που κυκλοφορησε,με την topix 1.5.2;)

προσωπικα μου φαινεται οτι καλυτερο,οποτε μενω με αυτο μεχρι νεωτερας.

 

ειναι καλυτερα ομως,να το δοκιμασετε για να βγαλετε μονοι σας τα συμπρρασματα σας:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αντιμετωπίζω πρόβλημα συνδεσιμότητας με το pc. Έχω κάνει άπειρες φορές απεγκατάσταση-εγκατάσταση του wmdc και όταν συνδέω το leo προσπαθεί να εγκαταστήσει τους drivers και αυτό που κάνει τελικά, είναι να εγκαταστήσει επιτυχώς το windows mobile remote adapter #2 !

Έχω τα windows 7 εάν αυτό βοηθάει...

Ευχαριστώ

 

 

Το πρόβλημα λύθηκε κάνοντας ανενεργό το ESET...;)

Edited by xpatmobile
I am technophobic. Technology scares me.I try to avoid technology whenever possible, and I publish this very blog from a typewriter and telegraph. STOP
Link to comment
Share on other sites

Για φορτιστη αυτοκινητου στην Αγ.παρασκευη 30 ευρω νομιζω,αλλα δε σε συμφερει παιρνεις ενα καλωδιο (σαν αυτο που εχεις) κ πας σε ενα πλαισιο-eshop κλπ κ αγοραζεις εναν ανταπτορα (αναπτηρας αυτοκινητου σε usb) κ κανεις τη δουλεια σου.

καλωδιο απο htc 10 ευρω + ανταπτορας(εγω πηρα εναν Belkin) αλλα 10 ευρω.

Eγω εχω αγορασει ενα ΝΟΚΙΑ με 7 ευρω και ειναι ο μοναδικος απ οσους εχω δοκιμασει που καταφερενει και γεμιζει την μπαταρια εν ωρα πλογησης.

Ολοι οι αλλοι που ειχα δοκιμασει απο τον καιρο του HD, οταν εκανα πλογηση ισα που κρατουσαν την μπαταρια στο ποσοστο της η στην καλυτερη περιπτωση μετα απο καμια ωρα να ειχαν προσθεσει ενα 3%.

 

Αυτος φορτιζει πολυ γρηγορα και εχει τα σωστα αμπερ.

Δειτε κι αυτη την λυση. Βεβαια δεν ξερω ποσο θα εχει στην Ελλαδα ενας ΝΟΚΙΑ δεδομενου οτι τα αξεσουαρ στην ελλαδα πωλουνται ακριβοτερα απ οπουδηποτε αλλου.

 

μάλλον δεν θα ήθελε να πάει διακοπές :lol:

βάλε την v4. σήμερα βγήκε....πετάει...

το καινουργιο το radio "Radio_HD2_2.10.50.08_2.rar" το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Μην βαζετε τετοιες ρομ βρε παιδια.

Αυτα τα θεματα περιεχουν ενα σωρο προσθηκες στην registry και μπορει οποιαδηποτε στιγμη να κανουν προβληματα.

 

Με το νεο Co0kies tabs δεν χρειαζεται τιποτα αλλο. Ενα καλο wallpaper και αντε το sgriptaki που το κανει να φαινεται σε ολα τα tabs.

 

Εχω σταματησει να βαζω πραγματα οπως θεματα, εικονιδια στην task bar κλπ.

Εχω βρει την ησυχια μου.

Λιγες εμπορικες εφαρμογες, μονο δοκιμασμενα apps απο το XDA τα οποια παιζουν σιγουρα σε HD2 και εχουν περαει απο την φαση του beta testing.

 

Εχω ποσες μερες τωρα την miri v12 και ειναι γρηγορη οσο και την πρωτη στιγμη που την φλασαρισα, χωρις κανενα κολλημα.

 

Παρεπιπτοντως θα προτεινα σε οσους φλασαρουν συχνα, να περνανε που και που την official επαναφεροντας το τηλεφωνο σε εργοστασιακη κατασταση χωρις HSPL και μετα να φλασαρουν αυτην που θελουν κανοντας απο την αρχη την διαδικασια.

 

Δεν ξερω κατα ποσο εχει βαση αυτο, αλλα σε μενα ελυσε καποια ανεξηγητα προβληματα που μου ειχαν παρουσιαστει αλλα και καποιος αλλος εδω στο φορουμ ανεφερε κατι παρομοιο.

Δεν χανουμε τιποτα και ειναι μια δοκιμη της διαδικασιας που θα ακολουθησουμε αν μας παρουσιαστει καποιο προβλημα και χρειαζομαστε σερβις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το δουλευω απο την μερα που κυκλοφορησε,με την topix 1.5.2;)

προσωπικα μου φαινεται οτι καλυτερο,οποτε μενω με αυτο μεχρι νεωτερας.

 

ειναι καλυτερα ομως,να το δοκιμασετε για να βγαλετε μονοι σας τα συμπρρασματα σας:)

 

εχει καλύτερη ποιότητα ήχου σε σχέση με τις άλλες 2;(2.08.50.08,2.07.50.27)

Link to comment
Share on other sites

TX_Total_Landscape.cab

 

 

 

Απευθύνσου στο Windows Mobile Navigation.

 

 

 

Βάζοντας στο sys.txt αυτό που έδωσα παραπάνω και στη Διαχείριση Ενέργειας στο iGO επιλέξεις ο φωτισμός να είναι μονίμως ενεργοποιημένος δεν θα έχεις κανένα από τα δύο προβλήματα που αναφέρεις.

Eμμ..τι εδωσες παραπανω?Σε παρακαλω διευκρινησε ΤΙ βαζω και ΠΟΥ (ξερω ακουεται αστειο),γιατι εχω το ιδιο προβλημα με το παιδι..

Link to comment
Share on other sites

το δουλευω απο την μερα που κυκλοφορησε,με την topix 1.5.2;)

προσωπικα μου φαινεται οτι καλυτερο,οποτε μενω με αυτο μεχρι νεωτερας.

 

ειναι καλυτερα ομως,να το δοκιμασετε για να βγαλετε μονοι σας τα συμπρρασματα σας:)

 

Και σε εμένα δουλεύει πολύ καλά.

Για της 2.10 ROM υπάρχει fix για το ραδιο που διορθώνει τον ήχο.

Το fix αυτό ειναι και για το 2.10.50.08_2 ραδιο

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δουλεύει πολύ καλά.

Για της 2.10 ROM υπάρχει fix για το ραδιο που διορθώνει τον ήχο.

Το fix αυτό ειναι και για το 2.10.50.08_2 ραδιο

 

 

 

Γιαννη,ειναι δοκιμασμενο αυτο το φιξακι απο σενα?

εγω δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με την ποιοτητα του ηχου κ δεν το δοκιμασα καν!

και δεν προκειται αν δεν εξακριβωθει στανταρ τι κανει αλλα κ ποσο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη,ειναι δοκιμασμενο αυτο το φιξακι απο σενα?

εγω δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με την ποιοτητα του ηχου κ δεν το δοκιμασα καν!

και δεν προκειται αν δεν εξακριβωθει στανταρ τι κανει αλλα κ ποσο ;)

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα, δεν θα δεις καμία διαφορά είτε το βάλεις είτε όχι.

 

Eμμ..τι εδωσες παραπανω?Σε παρακαλω διευκρινησε ΤΙ βαζω και ΠΟΥ (ξερω ακουεται αστειο),γιατι εχω το ιδιο προβλημα με το παιδι..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3153085#post3153085

 

Το fix αυτό ειναι και για το 2.10.50.08_2 ραδιο

 

Το 2.10 radio προέρχεται από την 1.74 rom και δεν φαίνεται να χρειάζεται το εν λόγω fix.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη,ειναι δοκιμασμενο αυτο το φιξακι απο σενα?

εγω δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με την ποιοτητα του ηχου κ δεν το δοκιμασα καν!

και δεν προκειται αν δεν εξακριβωθει στανταρ τι κανει αλλα κ ποσο ;)

 

μήπως τελικά ο ήχος αυτός έχει σχέση με το ποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας έχουμε?

εγώ έχω δοκιμάσει το fixaki και είδα διαφορά(cosmote),τώρα θα δοκιμάσω και την 2.10.50.08_2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει καλύτερη ποιότητα ήχου σε σχέση με τις άλλες 2;(2.08.50.08,2.07.50.27)

 

Δείχνει βελτιωμένο παντού. Δεν φαίνονται να υπάρχουν τα προβλήματα ήχου του παρελθόντος, δεν παρουσιάζει battery drain και βελτιώνει κατά πολύ το GPS σήμα.

 

Εντούτοις θα έχει ενδιαφέρον να το δοκιμάσεις μιας και είδες διαφορά με το προαναφερθέν fix.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω απο χθες βραδυ το νεο radio.

Το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει καποιο προβλημα. Δεν ξερω ακομα αν ειναι καλυτερο. Μεχρι στιγμης δειχνει να χανει δυσκολότερα το σηπα στα δυσκολα σημεια του σπιτιού μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Ποια ειναι η τελευταια σωστη rom του miri: Στους xda βρισκω ατη [ROM][WWE][14.04.2010] Elegancia Rom - Miri colored by Steve0007 HD2 WM6.5.X :: V 3.0 . Ειναι η σωστη ;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

athanaso77

Τελικά σχετικά με το sys.txt στο iGO8 για HTC HD2 στην παράγραφο device το σωστό είναι :

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

 

ή :

[device]

type="HTC Touch HD T8282"

SDCARD_dsk_num=7

Edited by pfg

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Athanasso

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη,ειναι δοκιμασμενο αυτο το φιξακι απο σενα?

εγω δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με την ποιοτητα του ηχου κ δεν το δοκιμασα καν!

και δεν προκειται αν δεν εξακριβωθει στανταρ τι κανει αλλα κ ποσο ;)

 

Δημήτρη το δοκίμασα και είδα μεγάλη διαφορά με το ράδιο 2.08.50.08_2.

Στο νέο ράδιο 2.10.50.08_2 το έβαλα χωρίς πρώτα να δοκιμάσω τον ήχο.

Ο Γιάννης πιο πάνω λέει ότι δεν χρειάζεται.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το HTC HD2, θα ήθελα να ρωτήσω εάν θέλω να δημιουργήσω ένα Shortcut π.χ για Soft Reset σε ποιο αρχείο πρέπει να ανατρέξω;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα, δεν θα δεις καμία διαφορά είτε το βάλεις είτε όχι.

Το 2.10 radio προέρχεται από την 1.74 rom και δεν φαίνεται να χρειάζεται το εν λόγω fix.

αυτης της γνωμης ειμαι και εγω Γιαννη,την στιγμη που δεν εχω προβλημα,γιατι να το περασω? thanks:)

 

μήπως τελικά ο ήχος αυτός έχει σχέση με το ποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας έχουμε?

εγώ έχω δοκιμάσει το fixaki και είδα διαφορά(cosmote),τώρα θα δοκιμάσω και την 2.10.50.08_2

 

στην 1.5.2 topix που δουλευω δεν ειχα κανενα προβλημα ηχου ουτε με το 2.08 αλλα ουτε και με το 2.10.

Δείχνει βελτιωμένο παντού. Δεν φαίνονται να υπάρχουν τα προβλήματα ήχου του παρελθόντος, δεν παρουσιάζει battery drain και βελτιώνει κατά πολύ το GPS σήμα.

 

Εντούτοις θα έχει ενδιαφέρον να το δοκιμάσεις μιας και είδες διαφορά με το προαναφερθέν fix.

 

δοκιμαζω απο χθες βραδυ το νεο radio.

Το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει καποιο προβλημα. Δεν ξερω ακομα αν ειναι καλυτερο. Μεχρι στιγμης δειχνει να χανει δυσκολότερα το σηπα στα δυσκολα σημεια του σπιτιού μου.

 

Δημήτρη το δοκίμασα και είδα μεγάλη διαφορά με το ράδιο 2.08.50.08_2.

Στο νέο ράδιο 2.10.50.08_2 το έβαλα χωρίς πρώτα να δοκιμάσω τον ήχο.

Ο Γιάννης πιο πάνω λέει ότι δεν χρειάζεται.

 

ευχαριστω παιδια και εγω ειμαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης,μιας και δεν εχω καμια επιπλοκη.

ολα δουλευουν μια χαρα οπως και με το 2.08 ,το μονο που δεν εχω τσεκαρει,ειναι η αυτονομια αλλα και η ταχυτητα στο 3g.σε ολα τα υπολοιπα παει μια χαρα:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για φορτιστη αυτοκινητου στην Αγ.παρασκευη 30 ευρω νομιζω,αλλα δε σε συμφερει παιρνεις ενα καλωδιο (σαν αυτο που εχεις) κ πας σε ενα πλαισιο-eshop κλπ κ αγοραζεις εναν ανταπτορα (αναπτηρας αυτοκινητου σε usb) κ κανεις τη δουλεια σου.

καλωδιο απο htc 10 ευρω + ανταπτορας(εγω πηρα εναν Belkin) αλλα 10 ευρω.

 

Απλο καλωδιο micro usb 1.5 euro και ανταπτορας turbox 6.5 euro απο Πλαισιο.

Συνολο 8 euro και ... γεια σας!

Γεμιζει την μπαταρια εν ωρα πλοηγησης.

Δοκιμασμενο χωρις κανενα προβλημα.

Μην δινετε τζαπα λεφτα παιδια... Ολα απο Κινα ερχονται και κανουν ΑΚΡΙΒΩΣ τη ιδια δουλεια.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τους μυημενους.Γιατι οταν ανοιγω το φακελο windows, κανει παρα πολυ ωρα να ανοιξει και εχει εκατονταδες αρχεια με αποτελεσμα να θελω να βρω κατι ,π.χ. το start menu και να ψαχνω ωρα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω κατι τους μυημενους.Γιατι οταν ανοιγω το φακελο windows, κανει παρα πολυ ωρα να ανοιξει και εχει εκατονταδες αρχεια με αποτελεσμα να θελω να βρω κατι ,π.χ. το start menu και να ψαχνω ωρα

 

Μήπως έχεις κάνει τίποτα tweaks με κάποιο από τα γνωστά tools;

 

Απλο καλωδιο micro usb 1.5 euro και ανταπτορας turbox 6.5 euro απο Πλαισιο.

Συνολο 8 euro και ... γεια σας!

Γεμιζει την μπαταρια εν ωρα πλοηγησης.

Δοκιμασμενο χωρις κανενα προβλημα.

Μην δινετε τζαπα λεφτα παιδια... Ολα απο Κινα ερχονται και κανουν ΑΚΡΙΒΩΣ τη ιδια δουλεια.

 

Μόνο που από κίνα με 8 ευρώ παίρνεις περισσότερα πράγματα. :rolleyes:

 

athanaso77

Τελικά σχετικά με το sys.txt στο iGO8 για HTC HD2 στην παράγραφο device το σωστό είναι :

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

 

ή :

[device]

type="HTC Touch HD T8282"

SDCARD_dsk_num=7

 

Όποιο και να βάλεις το ίδιο πράγμα είναι στην ουσία. Βάλε το δεύτερο.

 

Σχετικά με το HTC HD2, θα ήθελα να ρωτήσω εάν θέλω να δημιουργήσω ένα Shortcut π.χ για Soft Reset σε ποιο αρχείο πρέπει να ανατρέξω;

 

Πας στο αρχείο που υπάρχει το exe για το οποίο θέλεις να φτιάξεις shortcut και με παρατεταμένο πάτημα πάνω του επιλέγεις στο pop-up menu Copy. Μετά πας στον φάκελο /Windows/Start menu/ Programs και με παρατεταμένο πάτημα στο κενό επιλέγεις Paste Shortcut.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μόνο που από κίνα με 8 ευρώ παίρνεις περισσότερα πράγματα. :rolleyes:

.

 

εως πολυ περισσοτερα :lol::lol:

 

καλο Γιαννη :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...