Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως είναι ψιλοαπαράδεκτη η κάμερα του. Τόσο δύσκολο είναι την σήμερον ημέρα?

Εγώ λέω καλό κάνουν στις τσέπες μας που δεν βάζουν καλή κάμερα. Επίσης συνήθως κάποιος που πέρνει τέτοιο κινητό δεν δίνει και τόσο μεγάλη σημασία στην κάμερα. Αφού επιτέλους έβαλαν 1GHz επεξεργαστή και έφυγαν από τους 528MHz ένα μεγάλο βήμα είναι :p. Επίσης έβαλαν και φλας και capacitive οθόνη και το έκαναν υπερσυσκευή. Και σκέψου ότι στην Ελλάδα θα βγει με τιμή κοντα στα 650-700Ε έτσι όπως είναι. Για σκέψου πόσο θα πήγεναι αν έβαζαν και καμιά κάμερα 12mp...

Με απλά λόγια για να βάλουν καλή κάμερα σε μία τέτοια συσκευή έπρεπε ή να μειώσουν κάτι άλλο (πχ επεξεργαστή), βλακεία κατά τη γνώμη μου, ή να ανεβάσουν την τιμή... επίσης βλακεία. Αυτό πιστεύω εγώ δηλαδή...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Για σκέψου πόσο θα πήγεναι αν έβαζαν και καμιά κάμερα 12mp...

Χιλια δικια εχεις...Εδω το καινουριο SE το Satio,που δεν εχει ουτε το 10% των δυνατοτητων μιας WM συσκευης,επειδη εχει 12 mp καμερα,κοστιζει πανω απο 500 ευρω...

Ακουσον ακουσον!!..Ενα απλο symbian τηλεφωνακι με καλη καμερα και μερικες "παιδικες" εφαρμογες...:blink:

Ελεος...:dizzy:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω καλό κάνουν στις τσέπες μας που δεν βάζουν καλή κάμερα. Επίσης συνήθως κάποιος που πέρνει τέτοιο κινητό δεν δίνει και τόσο μεγάλη σημασία στην κάμερα. Αφού επιτέλους έβαλαν 1GHz επεξεργαστή και έφυγαν από τους 528MHz ένα μεγάλο βήμα είναι :p. Επίσης έβαλαν και φλας και capacitive οθόνη και το έκαναν υπερσυσκευή. Και σκέψου ότι στην Ελλάδα θα βγει με τιμή κοντα στα 650-700Ε έτσι όπως είναι. Για σκέψου πόσο θα πήγεναι αν έβαζαν και καμιά κάμερα 12mp...

Με απλά λόγια για να βάλουν καλή κάμερα σε μία τέτοια συσκευή έπρεπε ή να μειώσουν κάτι άλλο (πχ επεξεργαστή), βλακεία κατά τη γνώμη μου, ή να ανεβάσουν την τιμή... επίσης βλακεία. Αυτό πιστεύω εγώ δηλαδή...

 

Βασικά δεν λέω να βάλουν 12άρα κάμερα, απλά αυτή η 5άρα που βάλανε να τραβάει καλά για 5άρα. Αφού την βάλανε που την βάλανε. με αυτή την έννοια το λέω γιατί με το δείγμα που είδα λίγο ανακατεύτικα, λίγο φοβήθηκα...:D:D

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν λέω να βάλουν 12άρα κάμερα, απλά αυτή η 5άρα που βάλανε να τραβάει καλά για 5άρα. Αφού την βάλανε που την βάλανε. με αυτή την έννοια το λέω γιατί με το δείγμα που είδα λίγο ανακατεύτικα, λίγο φοβήθηκα...:D:D

Θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ...

Εγω προσωπικα θεωρω την υπαρξη καμερας στα κινητα,εντελως αχρηστη...

Αλλα οπως λες "Αφου τη βαλανε που τη βαλανε",τουλαχιστον ας τραβαγε καλα..και οχι σαν 1.3ΜΡ..(Για να μη πω σαν 0.3ΜΡ)...:p

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι, δεν έχω δει κάπου δείγματα ή συγκρίσεις φωτογραφιών του κινητού με κάποιο άλλο όπως συμβαίνει συνήθως με τα περισσότερα κινητά λίγο πριν κυκλοφορήσουν. Σίγουρα δεν πρόκειται για κάποιο φωτογραφικό κινητό ούτε περιμένω να είναι αυτό το δυνατό του σημείο αλλά όσο να ναι βάλανε 5mp και διπλά λεντάκια, να μην ξέρουμε πως πάει? Μου κάνει εντύπωση ότι δεν βλέπω τίποτα, έστω "προ-δείγμα" ρε παιδί μου.

 

http://www.gsmarena.com/htc_hd2-review-415p3.php

 

http://www.mobile-review.com/pda/review/htc-hd2-part1.shtml

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι,ποιο πάνω η μάλλον στο προηγούμενο thread αναφέρθηκε μάλλον από γιαννη (athanaso77) ότι θα υπάρχει επιλογή να γυρνάμε σε ελληνικά απο αγγλικά η κάνω λαθος ?
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμενα το mail απο expansys το αστείο της υπόθεσης είναι οτι το πρώι είχα πάρει τηλέφωνο και η υπάλληλος μου είπε οτι στην αποθήκη θα παραλάβουν στις 16 Νοεμβρίου... :D

Επίσης πήρα και ενημέρωση απο UPS οτι ταξιδεύει απο Μαρσαλίες....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν θυμάμαι,ποιο πάνω η μάλλον στο προηγούμενο thread αναφέρθηκε μάλλον από γιαννη (athanaso77) ότι θα υπάρχει επιλογή να γυρνάμε σε ελληνικά απο αγγλικά η κάνω λαθος ?

 

Μόνο στις ελληνικές συσκευές (που θα έχουν ελληνικό μενού αποκλειστικά) η ACE Hellas βγάζει ένα patch που δίνει τη δυνατότητα και για αγγλικό μενού.

 

ΥΓ1. Βασίλη, περιμένω ένα e-mail ή pm από εσένα.

 

ΥΓ2. Χρόνια πολλά και με υγεία. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απο ωρα σε ωρα θα αρχισουν να παραλαμβανουν οι πρωτοι τυχεροι οποτε αναμενουμε και εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

Όσοι παραγγείλατε, το πήρατε από Expansys GR ή UK; Εγώ το παρήγγειλα σήμερα από UK, αλλά γράφει διαθεσιμότητα σε τρεις ημέρες. Εσάς τι διαθεσιμότητα σας έγραφε; Το δε GR γράφει σε 6 ημέρες! Πάντως από UK είναι ελάχιστα φθηνότερο (14-15 Ευρώ).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμενα το mail απο expansys το αστείο της υπόθεσης είναι οτι το πρώι είχα πάρει τηλέφωνο και η υπάλληλος μου είπε οτι στην αποθήκη θα παραλάβουν στις 16 Νοεμβρίου... :D

σωστα σου ειπαν. τα 400 κοματια φτανουν στις 16.

τα 50 'προωρα' εξυπηρετησαν καποια pre-orders

Link to comment
Share on other sites

Location Date Local Time Description

SPATA, GR 11/11/2009 9:40 A.M. ARRIVAL SCAN

 

Οι Αθηναίοι μάλλον θα παραλάβουν σήμερα αφού έχουν φτάσει οι συσκευές από τις 10 παρά στο Ελευθέριος Βενιζέλος.

Εμείς εδώ πάνω στη Σαλονίκη λογικά αύριο.:(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ που θέλω το HTC HD2 μου να έχει Αγγλικό Μενού (Αγγλικά Windows δλδ.) αλλα να μπορώ και να γράφω (σαν άνθρωπος) και ελληνικά.. τί θα πρέπει να κάνω ?... Και απο πού θα πρέπει να το αγοράσω ?...
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, εγώ που θέλω το HTC HD2 μου να έχει Αγγλικό Μενού (Αγγλικά Windows δλδ.) αλλα να μπορώ και να γράφω (σαν άνθρωπος) και ελληνικά.. τί θα πρέπει να κάνω ?... Και απο πού θα πρέπει να το αγοράσω ?...

 

Όποια συσκευή και να πάρεις θα βρεθεί τρόπος να γράφεις ελληνικά. Απλά χωρίς το default πληκτρολόγιο της HTC (μέχρι να βρεθεί τρόπος να κάνουμε και αυτό φαντάζομαι) για μη ελληνικές συσκευές.

 

Εάν πάρεις ελληνική συσκευή θα έχεις σίγουρα πάντως αυτό που ζητάς με τα πληκτρολόγια της HTC.

 

Όσοι παραγγείλατε, το πήρατε από Expansys GR ή UK; Εγώ το παρήγγειλα σήμερα από UK, αλλά γράφει διαθεσιμότητα σε τρεις ημέρες. Εσάς τι διαθεσιμότητα σας έγραφε; Το δε GR γράφει σε 6 ημέρες! Πάντως από UK είναι ελάχιστα φθηνότερο (14-15 Ευρώ).

 

Πλέον το αγγλικό expansys σε κάνει redirect στο ελληνικό και αγοράζεις με τις ελληνικές τιμές υποχρεωτικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν το πάρω απο Ελλάδα, δεν θα έχει Ελληνικό Μενού? ή δεν παίζει αυτό που λέω?.. Υπάρχουν ΚΑΙ ελληνικές συσκευές αλλά ΚΑΙ Αγγλικές στην Ελληνική Αγορά ?...

 

Ευχαριστώ.

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλα αν το πάρω απο Ελλάδα, δεν θα έχει Ελληνικό Μενού? ή δεν παίζει αυτό που λέω?.. Υπάρχουν ΚΑΙ ελληνικές συσκευές αλλά ΚΑΙ Αγγλικές στην Ελληνική Αγορά ?...

 

Εάν το πάρεις από Ελλάδα θα έχεις ελληνικό μενού. Όμως, η ACE Hellas με δική της πρωτοβουλία βγάζει ένα patch με το οποίο έχεις τη δυνατότητα και για αγγλικό μενού στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν το πάρεις από Ελλάδα θα έχεις ελληνικό μενού. Όμως, η ACE Hellas με δική της πρωτοβουλία βγάζει ένα patch με το οποίο έχεις τη δυνατότητα και για αγγλικό μενού στη συσκευή σου.

 

Ευχαριστώ πολύ, ήσουν κατατοπιστικότατος..!;)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα χερια μου!!!!!!!! :D:D

Ειμαι στη δουλεια τωρα αλλα λιγο που το δουλεψα παει σφαιρα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Location Date Local Time Description

SPATA, GR 11/11/2009 9:40 A.M. ARRIVAL SCAN

 

Οι Αθηναίοι μάλλον θα παραλάβουν σήμερα αφού έχουν φτάσει οι συσκευές από τις 10 παρά στο Ελευθέριος Βενιζέλος.

Εμείς εδώ πάνω στη Σαλονίκη λογικά αύριο.:(

 

Ειναι στα χερια μου!!!!!!!! :D:D

Ειμαι στη δουλεια τωρα αλλα λιγο που το δουλεψα παει σφαιρα!!

 

Oπως το είπα, μια ζωή αδικημένοι είμαστε εδώ πάνω.:lol::p:lol:

Το ''πάει σφαίρα'' με καθυσήχασε πάντως...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Oπως το είπα, μια ζωή αδικημένοι είμαστε εδώ πάνω.:lol::p:lol:

Το ''πάει σφαίρα'' με καθυσήχασε πάντως...

 

μεχρι να το δω με τα ματια μου Οδυσσεα,θα ειμαι γεματος αμφιβολιες....

 

οσο για το "αδικημενοι" ,ασε φιλε,

μακαρι να εισαστε μονο σε αυτα..γιατι η Σαλονικα ειναι 10 χρονια μπροστα απο την αθηνα σε ολα τα υπολοιπα ;)

 

Ειναι στα χερια μου!!!!!!!! :D:D

Ειμαι στη δουλεια τωρα αλλα λιγο που το δουλεψα παει σφαιρα!!

 

αντε Βαγγεληηηηηηηηηη :lol:

μαζεψου σπιτι γρηγορα!!!:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα χερια μου!!!!!!!! :D:D

Ειμαι στη δουλεια τωρα αλλα λιγο που το δουλεψα παει σφαιρα!!

 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΒΑΓΓΕΛΗ!!:):D

Κοιτα να φυγεις γρηγορα απ τη δουλεια γιατι εχεις αλλη δουλεια σπιτι!!!

Και 1 λαο να περιμενει τις πρωτες εντυπωσεις οποοοτεεε....!!!:):lol::p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εάν το πάρεις από Ελλάδα θα έχεις ελληνικό μενού. Όμως, η ACE Hellas με δική της πρωτοβουλία βγάζει ένα patch με το οποίο έχεις τη δυνατότητα και για αγγλικό μενού στη συσκευή σου.

 

Οι συσκευές της ACE Hellas από που (θα κ πότε?) είναι διαθέσιμες, ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...