Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν απευθύνομαι σε σένα προσωπικά αλλά τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις γεμίζουν το forum χωρίς ουσία και αυτό είναι κάτι που δεν θέλει κανένας μας. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε κι εμενα το e-mail απο FEDEX!!Παραδωθηκε σημερα πρωι-πρωι απο handtec!!Αυριο η το αργοτερο Παρασκευη θα ειναι στα χερια μου!!:dance:

Ε ρε τι εχει αν γινει το Σαββατοκυριακο..Λιωσιμο!!!:yahoo:

 

Eπειδή είμαι και εγώ στην ίδια ακριβώς φάση,πως είσαι σίγουρος ότι θα το παραλάβεις Παρασκευή?:)

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή είμαι και εγώ στην ίδια ακριβώς φάση,πως είσαι σίγουρος ότι θα το παραλάβεις Παρασκευή?:)

 

Σου λέει στο tracking "estimated delivery"

Αλλά πέρα από το tracking όσες φορές έχω χρησιμοποιήσει FedEx από UK, πάντα έκανε 2 ημέρες. (international priority πάντα)

DHL και UPS κάνουν 1 ημέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σας διαβάζω καιρό και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια...

 

Μέχρι τώρα δεν είχα smartphone αλλά pda (Mio P560). Μιας και το κινητό μου πλέον τα έχει "φτύσει", αποφάσισα να συνδυάσω τις δύο συσκευές σε μία και να αγοράσω μια WM 6.5 συσκευή που να κάνει όσο το δυνατό περισσότερα.

Κυρίως με νοιάζει να έχει μεγάλη οθόνη και να είναι finger-friendly (όπως το "μήλο") αλλά δεν λέω όχι και στα υπόλοιπα...

 

"Ζαχαρώνω" το Leo από την πρώτη μέρα της παρουσίασής του αλλά έχω και τον άντρα μου που επιμένει στο Omnia II, λόγω και των μικρότερων διαστάσεών του και τις πιο μεγάλης διάρκειας μπαταρίας του.

 

Εσείς από εδώ τι μου προτείνεται;;; Είναι όντως το Leo τόσο καλό όσο γράφουν όλοι; Σαν μέγεθος μήπως είναι πολύ μεγάλο και δύσχρηστο; Και πόσο finger-friendly είναι τελικά;

Επίσης, αν πάρω το Leo από εξωτερικό με αγγλικά windows, μπορώ να στέλνω sms με ελληνικά γράμματα;

 

-Κανενα προβλημα με τα sms. Βαζεις ενα προγραμματακι και γραφεις και ποντιακα αμα θες :p

 

-Εννοειται οτι θα το παρεις απο Αγγλια!! 100ε κατω τουλαχιστον σε σχεση με Ελλαντα! :D

 

-Απο τι καταλαβα εισαι και γυναικα...αρα κουβαλας και τσαντα...αρα το μεγεθος δεν νομιζω να σε απασχολει και πολυ...! ;) Που δεν εχει και παραπολυ διαφορα...

 

-Αν δεν ειναι fingerfriendly και αυτο με την 4,3 Capacitive Οθονη...του π**στη!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια? Ειπαμε να πέσετε με τα μουτρα αλλα γραψτε κανα δυο σειρες με εντυπώσεις.:D

 

Ο Ζαχαρακης θα ειχε κανει πλήρες review στην θεση σας:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια? Ειπαμε να πέσετε με τα μουτρα αλλα γραψτε κανα δυο σειρες με εντυπώσεις.:D

 

Ο Ζαχαρακης θα ειχε κανει πλήρες review στην θεση σας:)

 

και Εγω Κωστη απογοητεύτηκα από την εξαφάνιση των παιδιών που το πήραν πρώτοι....

 

Αυτή η συμπεριφορά εμένα μόνο κακά μαντάτα μου φέρνει στην σκέψη...

Το πιο πιθανό είναι να προσπαθούν να στήσουν το τηλ με τον συνήθη τροπο και να παει το hard reset συνεφο....

Δεν θα μπορούν να πιστέψουν γιατί( πιθανόν)δεν ταιριάζουν τα περισσότερα σε αυτό

το τηλεφωνο....:P

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η συμπεριφορά εμένα μόνο κακά μαντάτα μου φέρνει στην σκέψη...

Το πιο πιθανό είναι να προσπαθούν να στήσουν το τηλ με τον συνήθη τροπο και να παει το hard reset συνεφο....

Δεν θα μπορούν να πιστέψουν γιατί( πιθανόν)δεν ταιριάζουν τα περισσότερα σε αυτό

το τηλεφωνο....:P

 

μη λες τέτοια δημήτρη και είμαι ένα κλικ μακριά για να το παραγγείλω από expansys:p

περιμένω πως και πως κανένα άνθρωπο που το πήρε να μας πει εντυπώσεις...

καλά μας τα λένε οι ξένοι στο youtube...ας ακούσουμε όμως και καμια εγχώρια άποψη;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου λέει στο tracking "estimated delivery"

Αλλά πέρα από το tracking όσες φορές έχω χρησιμοποιήσει FedEx από UK, πάντα έκανε 2 ημέρες. (international priority πάντα)

DHL και UPS κάνουν 1 ημέρα

 

''Ship date: Nov 11, 2009

Estimated delivery:Nov 16, 2009 by 6:00 PM''

 

Αυτά μου λέει ,λες να έρθει νωρίτερα,2 μέρες, που λες??

Τώρα ταξιδεύει πάντως!!!(Arrived at FedEx location

PARIS FR)

Ας ελπίσουμε:):):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

μη λες τέτοια δημήτρη και είμαι ένα κλικ μακριά για να το παραγγείλω από expansys:p

περιμένω πως και πως κανένα άνθρωπο που το πήρε να μας πει εντυπώσεις...

καλά μας τα λένε οι ξένοι στο youtube...ας ακούσουμε όμως και καμια εγχώρια άποψη;)

 

Κωστή αυτή η ησυχία δεν είναι για καλό...

Μακαρι να κάνω λάθος. Αλλά χλωμο το κόβω...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πέσουμε για ύπνο χωρίς review σήμερα. Γαμ...το και ανανεώνω απο το μεσημέρι την σελίδα συνέχεια.

 

Μάλλον θα περιμένετε να παραλάβω Εγω....

Οπότε τα λέμε από βδομάδα με το καλό :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρακη τιποτα δεν συμβαινει, απλα τα παιδια ειναι αποροφιμενα.

Δεν υπαρχει λογος να μην ταιριαζουν οι εφαρμογες.

Ιδια αναλυση, ιδιο λειτουργικο.

Μονο τιποτα παλιες σαν αυτες που του βαζεις εσυ να φοβασαι:lol:

 

Που θα πας θα ανεχτεις το manila μεχρι να τα οικονομισουν αυτοι οι τυποι που βγαζουν το hard spl:p

 

Στο HD εκαναν 40 μερες να το βγαλουν. Αν θυμαμαι καλα το ανεβασαν 18 Δεκεμβρη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρακη τιποτα δεν συμβαινει, απλα τα παιδια ειναι αποροφιμενα.

Δεν υπαρχει λογος να μην ταιριαζουν οι εφαρμογες.

Ιδια αναλυση, ιδιο λειτουργικο.

Μονο τιποτα παλιες σαν αυτες που του βαζεις εσυ να φοβασαι:lol:

 

Που θα πας θα ανεχτεις το manila μεχρι να τα οικονομισουν αυτοι οι τυποι που βγαζουν το hard spl:p

 

Στο HD εκαναν 40 μερες να το βγαλουν. Αν θυμαμαι καλα το ανεβασαν 18 Δεκεμβρη.

 

Ελπιζω Κωστη να διαψευστω αμεσα απο τα παιδια !

Απλα οπως εχω ξαναπει εγω κραταω μικρο καλαθι μεχρι να το δω ο ιδιος στα χερια μου...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν έχω και ιδιαίτερο χρόνο ν' ασχοληθώ, να κάνω review και τέτοια.

Εκαστος στο είδος του.

Το ότι postάρω 7μιση ώρα το πρωί είναι γιατί τώρα τελείωσα από τη δουλειά μου και γύρισα σπίτι.

Η συσκευή είναι μαμάτη, γρήγορη, απροβλημάτιστη με αψεγάδιαστο ήχο στις τηλεφωνικές κλήσεις.

Η οθόνη αφής δεν έχει καμμία σχέση με αυτή του HD,

θα έλεγα ότι είναι χρόνια μπροστά.

Γενικώς αν δεν κρατήσει κάποιος το HD2 στα χέρια του δεν μπορεί να καταλάβει

τον ενθουσιασμό που διακατέχει τον έχοντα.:rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν έχω και ιδιαίτερο χρόνο ν' ασχοληθώ, να κάνω review και τέτοια.

Εκαστος στο είδος του.

Το ότι postάρω 7μιση ώρα το πρωί είναι γιατί τώρα τελείωσα από τη δουλειά μου και γύρισα σπίτι.

Η συσκευή είναι μαμάτη, γρήγορη, απροβλημάτιστη με αψεγάδιαστο ήχο στις τηλεφωνικές κλήσεις.

Η οθόνη αφής δεν έχει καμμία σχέση με αυτή του HD,

θα έλεγα ότι είναι χρόνια μπροστά.

Γενικώς αν δεν κρατήσει κάποιος το HD2 στα χέρια του δεν μπορεί να καταλάβει

τον ενθουσιασμό που διακατέχει τον έχοντα.:rolleyes:

 

Καλορίζικο φίλε μου. Άραγε η οθόνη πως φαίνεται στο φως της ημέρας; Ρωτάω γιατί ως γνωστόν τα htc έχουν πρόβλημα στο συγκεκριμένο τομέα. Στο cruise που είχα δεν έβλεπα τίποτα την ημέρα. Ελπίζω να ΄χει βελτιωθεί η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

 

Γενικώς αν δεν κρατήσει κάποιος το HD2 στα χέρια του δεν μπορεί να καταλάβει

τον ενθουσιασμό που διακατέχει τον έχοντα.:rolleyes:

 

Καλοριζικο Οδυσσεα.

Αντε καιρος να πουλησεις τα PNA, :lol:

καλα κρατα ενα γι ωρα αναγκης;)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

''Ship date: Nov 11, 2009

Estimated delivery:Nov 16, 2009 by 6:00 PM''

 

Αυτά μου λέει ,λες να έρθει νωρίτερα,2 μέρες, που λες??

Τώρα ταξιδεύει πάντως!!!(Arrived at FedEx location

PARIS FR)

Ας ελπίσουμε:):):):):):):):)

 

Αν είσαι Αθήνα, τότε λογικά θα παραλάβεις αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, screen protector έχει το πακέτο;

 

Το συγκεκριμένο τηλ δεν νομίζω να έχει ανάγκη από μεμβράνη γιατί είναι ιδιαίτερα ανθεκτική η οθόνη του αλλά για ψυχολογικούς λόγους μπορείς να τοποθετήσεις για extra προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αμα ηξερα οτι θα σας λειπαμε τοσο πολυ θα εκανα κανα ποστ!

Δυστυχως χθες τελικα ειχαμε εφημερια στο Φαρμακειο και δε προλαβα ουτε να το ακοθμπησω:(

 

Πρωτες εντυπωσεις λοιπον.

Ξεκιναω απο εξω προς τα μεσα. Η συσκευη ειναι τοσο ποιοτικη που οποιος την κρατησει στα χερια του θα μεινει απολυτα ικανοποημενος. Ruberized πλαστικο εξαιρετικης ποιοτητας, μεταλλικο καπακι και γυαλι συνθετουν το συνολο της. Στο χερι βολευει ελαχιστα λιγοτερο απο το HD και γενικα για μενα που εχω μικρο σχετικα χερι βολευει να τη χρησιμοποιω με τα δυο χερια. Με το ενα χερι θα πρεπει να αλλαζω θεση στο χερι μου ωστε να φτανω στο πανω μερος τησ οθονης.

Το πακετο περιεχει δερματινη θηκη ( δερματίνη και οχι αληθινο δερμα μαλλον ), ακουστικα με κουμπια για να χειρισμο του media player του μανιλα, καρτα 2 γιγα, φορτιστη και το καλωδιο microUSB.

 

Το πρωτο πραγμα που παρατηρησα ανοιγοντας το κινητο ειναι ποσο γρηγορα μπουταρει. Η αποκκριση της οθονης ειναι εξαιρετικη και αρκει ενα αγγιγμα της για να δεχτει οποιαδηποτε εντολη. Για αυτους που ρωτανε για την μνημη, διαθεσιμα για χρηση ειναι 336,97 mb και ελευθερα στην αρχη ειναι γυρω στα 190 mb. Το μανιλα δουλευει γρηγορα και απροβληματιστα, το start menu ανοιγει ακαριαια και οπως ειπε και ο ktsak εχει πολυ πλακα να ανοιγει το iGo σε 4 δευτερα. Γενικα ολα τα προγραμματα ανοιγουν ταχυτητα.

Εξαιρετικο βρισκω το music player του μανιλα οπου η ποιοτητα αναπαραγωγης ειναι σε κορυφαια επιπεδα και εκπληξη μου προκαλεσε η ποιτητα των ακουστικων που δινει μεσα στο πακετο.

Η αναπαραγωγη βιντεο με τον HTC player αλλα και με τον core player ειναι σε αλλα επιπεδα σε σχεση με το HD. Ολη η παραφηλολογια με τους οδηγους και τα benchmarks με ειχε ανησυχησει αλλα τελικα στο θεμα αυτο δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα.

Η φωτογραφικη μηχανη του ειναι 5 κλικ καλυτερη απο του HD, μη φανταστειτε επαγγελματικη ποιοτητα αλλα επιτελουσ κινειτε σε αξιοπρεπη επιπεδα. Επισης σε απολυτο σκοταδι το φλας δουλευει πολυ καλα. (θα ανεβασω δυο δειγματα που εβγαλα χτες προχειρα)

Η ποιοτητα κλησεων ειναι στα ιδια ανα οχι σε καλυτερα επιπεδα απο του HD.

Οσον αφορα την πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι απολαυστικη (δεν μπορω να συγκρινω με iphone γιατι δεν ειχα ποτε) λογω κυριως της μεγαλης οθονης, της ταχητυτας που φορτωνει τις σελιδες αλλα και το rendering που λογω επεξεργαστη απλα δεν το καταλαβαινεις οτι γινεται. Ξεχαστε το ασπρομαυρο φοντο που εμφανιζοταν στο HD μεχρι να γινει το rendering. Ο οπερα αναφερω οτι δοκιμαστηκε μεσω Wi Fi συνδεσης και οχι μεσω 3G.

Καλα νεα εχω και για τον Ζαχαρακη καθως η HTC αποφασισε να μην συμπεριλαβει τον Task Manager στο λειτουργικο, οποτε Δημητρη πετας οποιον γουσταρεις εσυ!!

Απο τα λιγα πραγματα που δεν μου αρεσουν ειναι η αναγνωσιμοτητα της οθονη κατω απο τον ηλιο που, πρωτον δεν φαινεται τοσο καλα (καλυτερα απο του HD τουλαχιστον), και δευτερον εμφανιζεται το matrix της οθονης οταν το κοιτας υπο γωνια οταν η οθονη ειναι κλειστη.

Δοκιμασα το demo Electropia της southend που χρησιμοποιει opengls 2.0 και απλα τρεχει υπεροχα, οπως και απιτητικα παιχνιδαι οπως το Xtrakt, ή το NFS underground.

Η λειτουργια pinch to zoom δουλευει φανταστικα στον οπερα οπου προσαρμοζει και το κειμενο να ειναι μεσα στα πλαισια της οθονης, στις φβτογραφιες δουλευει και εκει εξαιρετικα οπως και στα παλια μενου των Windows mobile ωστε να δευκολεινει την επιλογη μικρων αντικειμενων.

Επισης για τους χρηστες του office και εκει δεν θα ντιμετωπισουν κανενα μα κναενα προβλημα καθως λειτουργει το ζοομ πρωτον και δευτερον ακουμπντας την scrol bar μεγαλωνει και μπορεις να σκρολαρεις ανετα.

Η οθονη κατα τη γνωμη μου θα προβληματισει μονο σε παλια προγραμματα που εχουν μικρα check boxes. ΠΧ εγκατεστησα το fingerkeyboard και στο μενου που επρεπε να επιλεξω τις γλωσσες τις επιθυμιας μου ζοριστηκα λιγο (αλλα γιαυτο μας εχει δωσει ο θεος και το μικρο το δαχτυλακι ε?)

 

Δειγματα σε 3MP αναλυση:

 

http://img697.imageshack.us/img697/7199/imag0003i.th.jpg

 

http://img689.imageshack.us/img689/6639/imag0005l.th.jpg

 

Αυτα τα λιγα απο μενα.

 

Μαζευτε οσοι θελετε ερωτησουλες για να ειναι για μας που το εχουμε πιο ευκολο να δοκιμασουμε πραγματα συγκεκριμενα και να βοηθησουμε αυτους που εχεουν αμφιβολιες!

 

Συγνωμη για παραλειψεις αλλα και την κακη δομη του κειμενου αλλα το εγραψα βιαστικα στη δουλεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαγγελη αν θελεις πες μας αν η συσκευη ζεσταινεται σε εντονη χρηση στα επιπεδα του hd για παραδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...