Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλα ειναι αυτα που πραγματικα θα λειψουν και δεν ξερω ακομα αν υπάρχουν οπως το push mail οπου λαμβανω τα Mail μου πριν πάρει το χερι του απο το πληκτρολογιο ο αποστολέας, το shearch iphone οπου με πληκτρολογιση 3-4 χαρακτηρων μπορεις να βρεις οτιδηποτε εχεις στην συσκευη σου απο contacts, εφαρμογες, mail, sms, tragoydia, video κλπ

 

Push email υπάρχει και στα windows mobile (εδώ και χρόνια).

Το spotlight στο iphone υπάρχει γιατί τα πάντα γίνονται μέσω itunes. Η database φτιάχνεται στο pc σου και την περνάει έτοιμη. Είναι ο μόνος τρόπος για να κάνεις index τα αρχεία σου σε μια συσκευή με τόσο περιορισμένες δυνατότητες όπως ένα κινητό. Τι προτιμάς όμως;

Spotlight ή τη δυνατότητα να περνάς στο κινητό σου ό,τι αρχείο/πρόγραμμα θέλεις και όπως το θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλιστα.. Φαντάζομαι ότι αν ρωτήσω για HD video θα ζητάω πολλά..

 

Αναλυση? Και οχι δεν ζητας πολλα.

 

Αυτό ακριβώς ζητάει... HD ανάλυση. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε με τη Fedex οεο?:confused:

12 ωρες στο Παρισι παρατειμενο στις αποθηκες?:blink:

Τουλαχιστον ευχομαι απο Παρισι να ερθει κατευθειαν Αθηνα και οχι μεσω Φρανκφουρτης και Ρωμης...:cry:

Ετσι οπως παμε μας βλεπω για Δευτερα...:worry:

Ταχυμεταφορες σου λεει μετα...:p

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε με τη Fedex οεο?:confused:

12 ωρες στο Παρισι παρατειμενο στις αποθηκες?:blink:

Τουλαχιστον ευχομαι απο Παρισι να ερθει κατευθειαν Αθηνα και οχι μεσω Φρανκφουρτης και Ρωμης...:cry:

Ετσι οπως παμε μας βλεπω για Δευτερα...:worry:

Ταχυμεταφορες σου λεει μετα...:p

 

Άσε, δυστυχώς η Fedex έχει μείνει πίσω σε σχέση με Ups και DHL που παραδίδουν σε λιγότερες από 24h.

Από εκεί που έχει μείνει (το δικό σου και το δικό μου) η επόμενη στάση που θα δεις θα είναι Αθήνα (αύριο το πρωί).

Link to comment
Share on other sites

Αναλυση? Και οχι δεν ζητας πολλα.

Θα θελα να ξέρω αν παίζει 720p και 1080p mkv ή mov files :)

 

Αυτό ακριβώς ζητάει... HD ανάλυση. :rolleyes:

 

Γιάννη, το "ζητάω πολλά" ήταν για τον κόπο του Βαγγέλη να το ψάξει και όχι για το αν θα καταφέρει να παίζει. Γιατί όμως να είναι "πολύ" το να παίζει HD video files.. Δε μπορώ να καταλάβω.. Από το πρώτο HD πλασαρίζεται ώς Multimedia Device...

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να ξέρω αν παίζει 720p και 1080p mkv ή mov files :)

 

 

 

Γιάννη, το "ζητάω πολλά" ήταν για τον κόπο του Βαγγέλη να το ψάξει και όχι για το αν θα καταφέρει να παίζει. Γιατί όμως να είναι "πολύ" το να παίζει HD video files.. Δε μπορώ να καταλάβω.. Από το πρώτο HD πλασαρίζεται ώς Multimedia Device...

 

το κοβω αρκετα χλωμο αλλα θα το δοκιμασω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη, το "ζητάω πολλά" ήταν για τον κόπο του Βαγγέλη να το ψάξει και όχι για το αν θα καταφέρει να παίζει. Γιατί όμως να είναι "πολύ" το να παίζει HD video files.. Δε μπορώ να καταλάβω.. Από το πρώτο HD πλασαρίζεται ώς Multimedia Device...

 

Δε διαφωνώ μαζί σου, απεναντίας κρίνω εύστοχο το ερώτημά σου και με ενδιαφέρει και εμένα το αποτέλεσμα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

amateur φαν... :p

 

εμενα με ενδιαφερει αν ταυτοχρονα κανει αυτα που ειπε ο Δημητρης...

ποσο αντεχει να εχει ανοικτο πχ msn/music/browser/mails/pdf kai ταυτοχρονα να στελνουμε κανα ΣΜΣ και να πας παιρνουν και τηλ!

 

αυτα ειναι σημαντικα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να ξέρω αν παίζει 720p και 1080p mkv ή mov files :)

 

Γιάννη, το "ζητάω πολλά" ήταν για τον κόπο του Βαγγέλη να το ψάξει και όχι για το αν θα καταφέρει να παίζει. Γιατί όμως να είναι "πολύ" το να παίζει HD video files.. Δε μπορώ να καταλάβω.. Από το πρώτο HD πλασαρίζεται ώς Multimedia Device...

 

Συγνώμη ρε παίδες, ΤΙ να τα κάνετε τα 1080p στο κινητό μου λέτε???? Ειλικρινά δηλ. ορισμένοι έχετε ξεφύγει....εκτός αν το λες για να δεις αν το σηκώνει..... αν και πάλι πραγματική, ουσιαστική σημασία δεν θα είχε......

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΤΙ να τα κάνετε τα 1080p στο κινητό μου λέτε????

 

Τα 1080p ίσως είναι υπερβολή, αλλά τα 720p οφείλει να τα σηκώνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

πολλα ειναι Δημητρη σημαντικα πλεον και αναλογα με καθε χρηστη αλλαζουν και οι απαιτησεις.

το καλο ειναι απο τα λεγομενα των παιδιων που το πηραν ηδη (Οδυσσεας,Βαγγελης) οτι θα πουλησει καλα και ακομη και σε αδαεις του χωρου :)

πλεον ειναι πολλοι οι χρηστες νεων συσκευων που δεν ξερουν γιατι παιρνουν αυτες τις συσκευες αλλα και δεν ξερουν πως να τις εκμεταλευτουν πληρως..:O

 

αλλα το λεο βλεπω πολυ κοσμο να το αγοραζει εστω και για τις βελτιωμενες multimedia δυνατοτητες του πλεον....

 

Δημήτρη μην το λες αυτό.

Εχω ζωντανο παραδειγμα τον ανηψιο μου που κατοπιν δικης μου προτροπης πήρε το 3Gs αντι για κάποιο NOKIA της σειρας Ε που ηθελε για να παρακολουθει καλυτερα τους γιατρους του (ειναι ιατρικός επισκέπτης).

Σε πληροφορώ ότι με λιγα πραγματακια που του εδειξα και του εφτιαξα, προσαρμοστηκε πολυ πιο ευκολα απο οποιαδηποτε αλλη συσκευη οπως παραδεχεται ο ίδιος.

Καταφερε σ ελαχιστο διαστημα να εκμεταλευτει τις δυνατοτητες της συσκευης που αφορουν την δουλεια του και πολλα ακομα.

Αυτη ειναι η επιτυχια του μήλου και αυτο επιδιωκει και η HTC.

Αν τωρα υστερει λιγο στην ποιοτητα του play video λιγους ενδιαφερει αφου ο κυριος σκοπος της συσκευης αυτης είναι να προσφερει στον χρηστη κάποιες on the go δυνατοτητες.

 

Εμενα αλλα με ανησυχουν οπως για παραδειγμα οι αναφορες καποιων οτι δυσκολευτηκαν στο tab των ρυθμισεων να επιλεξουν τις ρυθμισεις που ηθελαν με το δάχτυλο.

Θα ηθελα να ξερω κατα πόσο αποκρινεται με ακριβεια σε "δυσκολους στόχους" όπως η επιλογή σελίδας ενος thread του φορουμ χωρις να χρειαζεται να κανεις ζουμ για να πας 2 σελιδες παρακατω.

 

Επισης πολυ συμαντικό η εναπομενουσα μνημη μετα απο καποιες ωρες χρησης αλλα και η συμπεριφορά της συσκευης οταν πέφτει πολυ η μνημη.

Μιλαμε πάντα για ρεαλιστικες καταστασεις, δηλαδη πραγματα που γινονται κατα την χρηση, οχι εφαρμογες που δεν υπάρχει περιπτωση να τρεξουν παραλληλα.

Ρωτάω γιατι και στο iphone πέφτει η μνημη αλλα η συσκευη συμπεριφερεται το ίδιο ακομα και με 50ΜΒ διαθεσημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια ορθα κοφτα ,ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ !!!! ειναι μακραν το καλυτερο htc που εχω παρειιι ...( ερχεται και του γιαννη σε λιγες ημερουλες προς το παρον ζηλια :lol:!!)
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πάντως ότι οι πρώτες σελίδες εδώ είναι σχεδόν ίδιες με τις αντίστοιχες στο HD από τη στιγμή που άρχισαν κάποιοι να παραλαμβάνουν..

 

Το ίσως μου άρεσε..... :)

 

Υπερβολή ξε-υπερβολή το iphone παίζει και τα δύο σε Mov format απροβλημάτιστα.. Δε θέλω να το κάνω VS αλλά επειδή παίζει πολύ ο όρος Iphone-Killer.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν έχω και ιδιαίτερο χρόνο ν' ασχοληθώ, να κάνω review και τέτοια.

Εκαστος στο είδος του.

Το ότι postάρω 7μιση ώρα το πρωί είναι γιατί τώρα τελείωσα από τη δουλειά μου και γύρισα σπίτι.

Η συσκευή είναι μαμάτη, γρήγορη, απροβλημάτιστη με αψεγάδιαστο ήχο στις τηλεφωνικές κλήσεις.

Η οθόνη αφής δεν έχει καμμία σχέση με αυτή του HD,

θα έλεγα ότι είναι χρόνια μπροστά.

Γενικώς αν δεν κρατήσει κάποιος το HD2 στα χέρια του δεν μπορεί να καταλάβει

τον ενθουσιασμό που διακατέχει τον έχοντα.:rolleyes:

αυτα ακριβως εχω να πω και εγω ,μιας και δεν εχω χρονο να σας το περιγραψω...

Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφέρατε πάλι και μαζέψατε σαβούρα από posts.:lol:

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι να κάνω την πλαινή μπάρα των επαφών να έχει Ελληνικά...

 

Το RandomAccess στα Ελληνικά για WVGA, VGA και QVGA του XavierGr

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809

εννοείται πως δεν δουλεύει αφού μιλάμε για Manila.

 

http://img44.imageshack.us/img44/2870/screen011n.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να γυρνάμε στο θέμα μας σιγά σιγά. :lol:

 

Εγώ πάντως περιμένω τα reports του Δημήτρη, ειδικά μετά καναδυό ημέρες που εξατμίζεται ο ενθουσιασμός του "καινούριου", αν και ο Ζαχαράκης δεν φαίνεται να τα μασάει ακόμα και στην αρχή. :)

 

Ειδικά περιμένω να ακούσω τι παίζει στο core κάτω από τις περιττές (για εμένα) ομορφιές του Μανίλα.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφέρατε πάλι και μαζέψατε σαβούρα από posts.:lol:

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι να κάνω την πλαινή μπάρα των επαφών να έχει Ελληνικά...

 

Το RandomAccess στα Ελληνικά για WVGA, VGA και QVGA του XavierGr

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809

εννοείται πως δεν δουλεύει αφού μιλάμε για Manila.

 

 

γιατι να το κανεις ελληνικο Οδυσεα?:confused:

δεν χρησιμοποιεις το smart dialing των wm ?:confused:

 

τι ποιο απλο και ευχρηστο απο αυτο? :)

 

ps

 

δοκιμασες να απενεργοποιησεις το phone skin απο τον htc dialer?

δουλευει η εχει λευκο στα πεδια των επαφων?

αυτο με καιει εμενα μιας και το εχω παντα disable :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι να κάνω την πλαινή μπάρα των επαφών να έχει Ελληνικά...

 

Γιατί, το είχες καταφέρει στο HD;

 

Όπως σωστά είπες, το RandomAccess μετατρέπει ελληνική μόνο την μπάρα των Windows.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφέρατε πάλι και μαζέψατε σαβούρα από posts.:lol:

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι να κάνω την πλαινή μπάρα των επαφών να έχει Ελληνικά...

 

Το RandomAccess στα Ελληνικά για WVGA, VGA και QVGA του XavierGr

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809

εννοείται πως δεν δουλεύει αφού μιλάμε για Manila.

 

Αν βάλεις το fingerKeyb και ψάχνεις με αυτό λογικά δεν θα δουλεύει? Στο δικό μου που είναι αγγλικό, ψάχνει κανονικά.......

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, το είχες καταφέρει στο HD;

 

Όπως σωστά είπες, το RandomAccess μετατρέπει ελληνική μόνο την μπάρα των Windows.

ναι Γιαννη στο hd δουλευε κανονικοτατα!

ασχετα αν στην εγκατασταση σου εβγαζε μηνυμα για μη συμβατη συσκευη :)

 

δεστε εδω την καθημερινη προσευχη ενος HD2 cooker...:lol:

 

Our HD2 in heaven,

hallowed be your name,

your custom roms come,

your hard-spl be done,

in europe as in america.

give us today our daily flash.

forgive us our iphone-hate

as we forgive those who buy android phones.

save us from the time till release

and deliver us from iphones.

for the wm6.5, the 1ghz Snapdragon, and the capacitive touchscreen are yours

now and for ever. HD2O.

:lol::lol:

 

καλως τονα :lol::lol:

που χαθηκες Πανο ?? απαιχτο πραγματικα!!!:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφέρατε πάλι και μαζέψατε σαβούρα από posts.:lol:

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι να κάνω την πλαινή μπάρα των επαφών να έχει Ελληνικά...

 

Το RandomAccess στα Ελληνικά για WVGA, VGA και QVGA του XavierGr

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809

εννοείται πως δεν δουλεύει αφού μιλάμε για Manila.

 

http://img44.imageshack.us/img44/2870/screen011n.jpg

 

 

Στο δικό μου HD ,με διάφορες cooked rom με WM 6.5 που δοκίμασα απο το καλοκαίρι μέχρι τώρα,έχω αυτή την μπάρα στο manila στα ελληνικά κανονικότατα,όπως και όλο τα manila,απλά κάνοντας την γνωστή αλλαγή στη registry απο 409 σε 408

(HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang

Αλλάζουμε την τιμή από 409 σε 408 (Hex).

 

http://img5.imageshack.us/img5/941/screen001tj.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου HD ,με διάφορες cooked rom με WM 6.5 που δοκίμασα απο το καλοκαίρι μέχρι τώρα,έχω αυτή την μπάρα στο manila στα ελληνικά κανονικότατα,όπως και όλο τα manila,απλά κάνοντας την γνωστή αλλαγή στη registry απο 409 σε 408

(HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang

Αλλάζουμε την τιμή από 409 σε 408 (Hex).

 

πολυ σωστη παρατηρηση :) απλα δεν δουλευει σε ολες τις εκδοσεις του manila :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...