Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οποιον ενδιαφερεται να πω κι'εγω την γνωμη μου για το πως εχω ρυθμισει το ameba μηπως και αρεσει σε καποιον να το κανει ετσι. μιλαω φυσικα για οσους εχουν βαλει ρομ 6.5.x.

 

1) εχω ρυθμισει με παρατεταμενο πατημα του Start να μου ανοιγει τον resco task manager τον οποιο προτιμω απο τον arkswitch γιατι εμφανιζει τις ανοιχτες εφαρμογες στη μεση της οθονης και βολευει πιο ευκολα να παει το δαχτυλο εκει οταν δουλευεις τη συσκευη με το ενα χερι.

2) εχω ρυθμισει το Χ με απλο πατημα να κλεινει την εφαρμογη και με παρατεταμενο πατημα του Χ μου τρεχει το alt tab το οποιο μου εμφανιζει τις ανοιχτες εφαρμογες και κανω εναλλαγη πολυ γρηγορα.

 

Η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι το start να το ρυθμισω με απλο πατημα να ανοιγει τον task manager και με παρατεταμενο να μπαινει στο μενου εναρξη, μιας και στο μενου εναρξη μπαινω ελαχιστα τωρα με το cookie 1.8.0.

 

οποιος εχει ρυθμισει το ameba καπως διαφορετικα ας μας πει εδω αν παρουμε γνωμες :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

αφου το εκανες, ολα καλα φιλε. το νοημα του φορουμ εδω ειναι να βοηθαμε ο ενας τον αλλο. και μαλιστα το πιο σημαντικο ειναι να βοηθαμε σε δυσκολες στιγμες οπως π.χ η δικη σου τωρα.

να μην αγχωνεσαι για τιποτα οσο υπαρχει η παρεα εδω :).

 

Παιδιά και πάλι ευχαριστώ ΠΟΛΥ, μετά από 2 περάσματα της oficial ROM και στήσιμο από την αρχή, ΟΛΑ ΚΑΛΑ, δείχνει να δουλεύει μια χαρα.

Επειδή τα μάτια μου έχουν γίνει τετράγωνα και μικρά, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ και ες αύριον τα σπουδαία, κατα το βραδάκι μιας και ταξιδεύω χαράματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα να κανω...

Οταν στεινουμε ρε παιδια τη συσκευη και βαζουμε προγραμματα.....που ειναι καλυτερα να τα αποθηκευουμε.....στην συσκευη μου ή στην καρτα αποθηκευσης και γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα να κανω...

Οταν στεινουμε ρε παιδια τη συσκευη και βαζουμε προγραμματα.....που ειναι καλυτερα να τα αποθηκευουμε.....στην συσκευη μου ή στην καρτα αποθηκευσης και γιατι?

γενικα εγκαταστεις στην καρτα τα παντα ΕΚΤΟΣ οτιδηποτε εχει να κανει αμεσα με το τηλεφωνο και το λειτουργικο οπως για παραδειγμα το cookie home tab, το net framework, καποιο πληκτρολογιο, καποιο Plugin, καποιο theme κ.τ.λ.

αυτος ειναι ο γενικος κανονας. κατα τα αλλα, συνηθως για καθε προγραμμα αναφερεται αν χρειαζεται να μπει οπωσδηποτε στο τηλεφωνο. αν δεν αναφερεται τοτε το βαζεις στην καρτουλα αφοβα.

σε καλυψα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

γενικα εγκαταστεις στην καρτα τα παντα ΕΚΤΟΣ οτιδηποτε εχει να κανει αμεσα με το τηλεφωνο και το λειτουργικο οπως για παραδειγμα το cookie home tab, το net framework, καποιο πληκτρολογιο, καποιο Plugin, καποιο theme κ.τ.λ.

αυτος ειναι ο γενικος κανονας. κατα τα αλλα, συνηθως για καθε προγραμμα αναφερεται αν χρειαζεται να μπει οπωσδηποτε στο τηλεφωνο. αν δεν αναφερεται τοτε το βαζεις στην καρτουλα αφοβα.

σε καλυψα ?

 

Ε ναι γιατι να μην με καλυπτες αλλωστε..........εδω οχι μονο με καλυψες αλλα με επεισες κιολας....... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το cab που περνάς για να μπορείς

να αλλάξεις wallpaper στην κεντική οθόνη ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και εγώ της συσκευής εδώ και μια εβδομάδα.Την Αγόρασα Από VODAFONE Hellas και μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ενθουσιασμένος με τις δυνατότητες που έχει . Πριν είχα πάλι HTC το Touch cruiser .

Η συσκευή έχει λογισμικό .

Έκδοση λειτουργικού: 5.2.21869

Έκδοση Manila : 2.5.19211619.0

Έκδοση ROM : 1.66.482.1(76641) ELL

Έκδοση ράδιο : 2.07.51.22_2

Έχω διάβαση αρκετά αλλά είναι πάρα πολλά για μα τα θυμάμαι και έχω κάποιες ερωτήσεις . Συγνώμη αν θα υπάρχει επανάληψη. Για αρχή θέλω να κρατήσω την ίδια rom και το manila τις μαμάς του για να δω τι κάνει , μετά βλέπουμε.

 

1)Στο δικό μου ξέρετε αν μπορώ να βάλω το BSB tweaks 1.6 ή θα έχω προβλήματα;

 

2) Ενώ είμαι συνδεδεμένος με το PC μέσω USB και κάνω συγχρονισμό δεν μπορώ να συγχρονίσω τον καιρό και το Google και ούτε μπορώ να τρέξω internet. To manual λέει ότι αυτό γίνεται μόνο μέσω WIFI .Υπάρχει τρόπος να γίνεται και μέσω USB;

 

3) Ενώ έχω το ελληνικό πληκτρολόγιο της μαμάς αξίζει να το αλλάξω με το finger keyboard 2.1;

 

4) Το igo8 και το destinator7 δεν περιστρέφονται από μόνα τους αν βάλω το BSB tweaks 1.6 θα μου δώσει την δυνατότητα περιστροφής για αυτά τα προγράμματα;

 

5) Κρατώντας την ίδια rom και το manila τις μαμάς του τι θα μπορούσε να δώσει το κάτι παραπάνω στην συσκευή;

 

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την άμεση ανταπόκριση σας

Κίμων Μοσχάτο

Η Ζωή είναι Ωραία :)

Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το cab που περνάς για να μπορείς

να αλλάξεις wallpaper στην κεντική οθόνη ?

 

Για ριξε μια ματια εδω!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=503511

Link to comment
Share on other sites

1)Στο δικό μου ξέρετε αν μπορώ να βάλω το BSB tweaks 1.6 ή θα έχω προβλήματα;

 

2) Ενώ είμαι συνδεδεμένος με το PC μέσω USB και κάνω συγχρονισμό δεν μπορώ να συγχρονίσω τον καιρό και το Google και ούτε μπορώ να τρέξω internet. To manual λέει ότι αυτό γίνεται μόνο μέσω WIFI .Υπάρχει τρόπος να γίνεται και μέσω USB;

 

3) Ενώ έχω το ελληνικό πληκτρολόγιο της μαμάς αξίζει να το αλλάξω με το finger keyboard 2.1;

 

4) Το igo8 και το destinator7 δεν περιστρέφονται από μόνα τους αν βάλω το BSB tweaks 1.6 θα μου δώσει την δυνατότητα περιστροφής για αυτά τα προγράμματα;

 

5) Κρατώντας την ίδια rom και το manila τις μαμάς του τι θα μπορούσε να δώσει το κάτι παραπάνω στην συσκευή;

 

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την άμεση ανταπόκριση σας

1)Δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα

 

2)Κα τα την συνδεση σου επελεξες να απετρεπετε η συνδεση οταν εισσαι συνδεδεμενος μεσω activesync?

 

3)Πιστευω ειναι οτι βολευει στον καθενα

 

4)Απ'οσο γνωριζω το BSB δεν μποερι να κανει αυτη τη δουλεια...

 

5)Οι official δεν μπορουν να σου προσφερουν πολλα πραγματα

σε συγκριση με τις cooked.

To δικο μου χαρηκε την official μια μερα...

 

Ολα αυτα παντα σε προσωπικο επιπεδο ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχω ένα προβληματάκι. Χθές το κινητό μου κόλλησε. Δεν πατιώταν τίποτα.. οπότε τί να κάνω, έβγαλα τη μπαταρία. Μετά άνοιξε κανονικά.

 

Απο χθές όμως, όταν παίρνει κάποιος στο κινητό μου τηλέφωνο.. δεν ακούει τον ήχο (το "τουτ τουτ" το κλασσικό...)

 

Το άνοιξα το έκλεισα.. τίποτα.. Να είναι κάτι απο τη Wind ? ή είναι του κινητού?... Και τί μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιει καποιος το CHT 1.8 χωρίς προβλημα στην αλλαγη wallpaper?:confused: Εμενα μου βγαζει συνεχεια λευκη οθονη...:(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιει καποιος το CHT 1.8 χωρίς προβλημα στην αλλαγη wallpaper?:confused: Εμενα μου βγαζει συνεχεια λευκη οθονη...:(

 

εδώ και μια εβδομάδα δείχνει οκ και απροβλημάτιστο, εξαιρετική δουλειά κάναν !:)

Link to comment
Share on other sites

Σου αλλαζει κανονικα δηλαδη εσενα ε? Εμενα οχι ...:( Κριμα γιατι οντως η δουλεια που εκαναν ειναι πολυ καλη... Ελπιζω με την 1.8.1 να διορθωθει το προβλημα που εχω...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα

 

2)Κα τα την συνδεση σου επελεξες να απετρεπετε η συνδεση οταν εισσαι συνδεδεμενος μεσω activesync?

 

3)Πιστευω ειναι οτι βολευει στον καθενα

 

4)Απ'οσο γνωριζω το BSB δεν μποερι να κανει αυτη τη δουλεια...

 

5)Οι official δεν μπορουν να σου προσφερουν πολλα πραγματα

σε συγκριση με τις cooked.

To δικο μου χαρηκε την official μια μερα...

 

Ολα αυτα παντα σε προσωπικο επιπεδο ;)

 

Το bsb tweaks δίνει τη δυνατότητα για rotation σε όποια εφαρμογή θες.

Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...οι cooked roms δινουν άλλη αίσθηση του κινητού καθώς και της φωτογραφικής....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σου αλλαζει κανονικα δηλαδη εσενα ε? Εμενα οχι ...:( Κριμα γιατι οντως η δουλεια που εκαναν ειναι πολυ καλη... Ελπιζω με την 1.8.1 να διορθωθει το προβλημα που εχω...:worry:
μονο με την artemis εχει αυτο το προβλημα στην αλλαγη wallpapers να βγαζει λευκο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο με την artemis εχει αυτο το προβλημα στην αλλαγη wallpapers να βγαζει λευκο

 

H λυση υπαρχει μερικες σελιδες πιο πισω.

Ειτε βαζετε τα wallpapers σας σε φακελο με αγγλικους χαρακτηρες η τρεχετε το cab της πρωτης σελιδας που μετονομαζει την καρτα μνημης σε "Storage Card" και διαλεγετε τα wallpapers απο το root της καρτας.

 

Eρωτηση τωρα:

 

Με ποιον τροπο θα μπορουσα να δω τα περιεχομενα των κοινοχρηστων φακελων του οικιακου μου δικτυου μεσα απο το HD2?

 

Στην ουσια θελω μπαινοντας στο wifi του σπιτιου μεσω του κινητου να ανοιγω αρχεια απο τους κοινοχρηστους (εχω ενα linksys πανω στο modem μου που εξυπηρετει τον σταθερο μου και το laptop μεσω wifi). Τα μηχανακια τρεχουν Windows 7 και εχει σεταριστει το δικτυο ωστε να εχουν προσβαση στους κοινοχρηστος φακελους.

Δυστυχως ομως οταν συνδεω το HD2 δεν φαινεται στις συσκευες δικτυου ωστε να το βαλω στην οικιακη ομαδα, αλλα ουτε μπορω μεσα απο τη συσκευη απο τον resco explorer να δω του φακελους του δικτυου.

Κανεις που να το εχει κανει και να βοηθησει;;;

Link to comment
Share on other sites

H λυση υπαρχει μερικες σελιδες πιο πισω.

Ειτε βαζετε τα wallpapers σας σε φακελο με αγγλικους χαρακτηρες η τρεχετε το cab της πρωτης σελιδας που μετονομαζει την καρτα μνημης σε "Storage Card" και διαλεγετε τα wallpapers απο το root της καρτας.

 

;;;

οντως μετονομαζοντας στα αγγλικα το φακελλο οι ταπετσαριες μου,δεν βγαζει λευκη οθονη,αλλα συνεχιζει να κολλαει σε μια σελιδα το cookies home tab,και να μην σ αφηνει να πας πχ στα quick links.

παντως σ ευχαριστω πολυ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οντως μετονομαζοντας στα αγγλικα το φακελλο οι ταπετσαριες μου,δεν βγαζει λευκη οθονη,αλλα συνεχιζει να κολλαει σε μια σελιδα το cookies home tab,και να μην σ αφηνει να πας πχ στα quick links.

παντως σ ευχαριστω πολυ:)

 

Κανε μεσω του CHTEditor Import Settings απο καποιο παλιο backup του προηγουμενου Cookie (αρχειο με καταληξη .cht) και θα φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

H λυση υπαρχει μερικες σελιδες πιο πισω.

Ειτε βαζετε τα wallpapers σας σε φακελο με αγγλικους χαρακτηρες η τρεχετε το cab της πρωτης σελιδας που μετονομαζει την καρτα μνημης σε "Storage Card" και διαλεγετε τα wallpapers απο το root της καρτας.

Θα το δοκιμασω.... Ελπιζω να μην χρειαστει να κανω hard reset παλι, γιατι σημερα απο το πρωι ολο φαλασρω και κανω hard reset...:p

Thanks...;)

 

Εdit: Το εκανα και δουλεψε... Τελεια... Αλλα τωρα εκανα hard reset γιατι δεν δουλευαν ολα τα links που ηταν για προγραμματα στην καρτα...

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα σήμερα την καινούργια Miri v9 GTX themed Rom.

Το Leo πραγματικά έγινε πανέμορφο και... πετάει! Ελπίζω να μη βγάλει κάποιο θέμα/bug καθώς με έχει ενθουσιάσει.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Νεος στην παρεα,ενθουσιασμενος με το hd2 αλλα πραγματικα θελει διαβασμα..

Καμμια σχεση με το iphone 3gs που ειχα ως τωρα..

Θα ηθελα να κανω κανα δυο ερωτησεις αν μπορει να βοηθησει καποιος να κανω ενα ξεκινημα..

1.Γιατι αλλαζετε rom?τι κερδιζουμε?ram ας πουμε? εμενα φοραει 1.66.Αν τη φλασαρω..τι προτεινετε?

2.Χρησιμοποιω bluetooth itech clip radio..Γιατι αφου με παρει καποιος τηλεφωνο και κλεισω το τηλεφωνο ξεκλειδωνει και πατιεται οτι να ναι και παιρνει τηλεφωνα?

3.Χρησιμοποιουσα το teamviewer στο iphone για να βλεπω το pc μου..Υπαρχει κατι ευχρηστο για remote access?

αυτα...ελπιζω να μην σας κουρασα.. Thanks για οποια βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ξερετε αν υπαρχει διαθεσιμη στην ελλαδα πουθενα η extended battery της htc των 2300mA με το kickstand?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ομως οταν συνδεω το HD2 δεν φαινεται στις συσκευες δικτυου ωστε να το βαλω στην οικιακη ομαδα, αλλα ουτε μπορω μεσα απο τη συσκευη απο τον resco explorer να δω του φακελους του δικτυου.

Κανεις που να το εχει κανει και να βοηθησει;;;

Στον resco explorer έκανες πρώτα map τον δίσκο που θέλεις να δεις;Πας menu--->file--->network--->map drive

Link to comment
Share on other sites

Στον resco explorer έκανες πρώτα map τον δίσκο που θέλεις να δεις;Πας menu--->file--->network--->map drive

 

Οχι γιατι παρολο που βλεπει το Pc που εχει τους shared φακελους, μου ζηταει να δωσω username και pass τα οποια εγω δεν εχω θεσει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...