Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει να μου στειλει καποιος με πμ που μπορω να ''αγορασω'' το igo 8 για το κινητο μας?εκδοση ετοιμη να λειτουργει?Η' πολλα ζηταω?
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την αμερικάνικη έκδοση παραδείγματα από την htc, μας κατευθύνουν και στις 2 περιπτώσεις.

α. Να υπάρχει κρυμμένη η μνήμη και στις συσκευές μας, όπως είχε κρυμμένο το gps στο 3600

β. Αναβαθμισμένη έκδοση, όπως το 3600i που είχε κυκλοφορίσει μόνο ασία με διπλάσια ram από το απλό.

 

Μακάρι να ισχυεί το α. Αν και χλωμό μου φαίνεται, αλλά κάτι ξέρει ο κινέζος

Edited by firiel
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατα την ταπεινη μου αποψη, επιεικως απαραδεκτο...

 

Σίγουρα αυτή η λογική αντιτίθεται στους κανόνες του marketing και θα αφήσει πολλούς παραπονεμένους. Ίδωμεν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια

απο τοτε που περασα το cab για τις 20 συντομευσεις μου βγαζει συνεχεια στο start menu συντομευσεις απο ολο το μανιλα. τις σβινω κανω ρεσετ και παλι ξαναεμφανιζονται help please

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βοηθεια

απο τοτε που περασα το cab για τις 20 συντομευσεις μου βγαζει συνεχεια στο start menu συντομευσεις απο ολο το μανιλα. τις σβινω κανω ρεσετ και παλι ξαναεμφανιζονται help please

 

Κάτω από το cab που κατέβασες υπάρχει μια σημείωση, την διάβασες;

 

Υπάρχει βέβαια και πιο εύκολη λήση, τρέχεις απλά το Touch X Permanently Delete Reappearing HTC Icons.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την αμερικάνικη έκδοση παραδείγματα από την htc, μας κατευθύνουν και στις 2 περιπτώσεις.

α. Να υπάρχει κρυμμένη η μνήμη και στις συσκευές μας, όπως είχε κρυμμένο το gps στο 3600

β. Αναβαθμισμένη έκδοση, όπως το 3600i που είχε κυκλοφορίσει μόνο ασία με διπλάσια ram από το απλό.

 

Μακάρι να ισχυεί το α. Αν και χλωμό μου φαίνεται, αλλά κάτι ξέρει ο κινέζος

 

Αν ισχυει το β, το πιο σωστο και πιο λογικο δεν θα 'ναι, να υπαρχει και διαφορα στην τιμη? εφοσον θα προκειται ουσιαστικα για αναβαθμισμενο μοντελο με καλυτερες δυνατοτητες?

Edited by antonis7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ισχυει το β, το πιο σωστο και πιο λογικο δεν θα 'ναι, να υπαρχει και διαφορα στην τιμη?

 

Διαφορά στην τιμή θα υπάρχει ούτως ή άλλως αφού αυτή η συσκευή θα διατίθεται αποκλειστικά στην αγορά της Αμερικής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναβαθμίσει το πρώτο post με cab που δουλεύει σωστά (υπάρχει και σχετική αναφορά κάτω από το cab). Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις άφοβα και αυτό με τα 20 shortcuts. Δουλεύει απροβλημάτιστα.

Σχετικά με αυτό που ρώτησα στο post #4996 για το PL Toggle έχεις καμμιά ιδέα; Συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά μήπως δεν το είδες.

Απλά να ξέρω αν κάνει σε όλους το ίδιο.

Ευχαριστώ πάντως γιά όλη τη βοήθεια με τίς απαντήσεις και τη δουλειά που κάνεις .

Link to comment
Share on other sites

Αυτά στο πρώτο post δουλεύουν κανονικά.

 

 

 

Τι παραφιλολογία ρε παιδιά; Αφού υπάρχει στο επίσημο site της HTC Aμερικής.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3059007#post3059007

και περα απο αυτο (mb)ισχυει οτι εχει micro usb καλωδιο και οχι miniusb που εχει το δικο μας?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές πληροφορίες για το αμερικάνικο:

Τ9193 HD2

http://rleahy.ca/Image%20Hosting/HTC%20HD2/DSC01812.JPG

 

829$

http://rleahy.ca/Image%20Hosting/HTC%20HD2/DSC01823.JPG

 

:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σχετικά με αυτό που ρώτησα στο post #4996 για το PL Toggle έχεις καμμιά ιδέα; Συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά μήπως δεν το είδες.

Απλά να ξέρω αν κάνει σε όλους το ίδιο.

Ευχαριστώ πάντως γιά όλη τη βοήθεια με τίς απαντήσεις και τη δουλειά που κάνεις .

 

To PLToggle έχει αναβαθμιστεί πρόσφατα, δοκίμασε το. Θα το βρεις εδώ.

 

και περα απο αυτο (mb)ισχυει οτι εχει micro usb καλωδιο και οχι miniusb που εχει το δικο μας?

 

MicroUSB έχει και το αμερικάνικο και το ευρωπαϊκό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το αμερικανικο HD2..

Καπου μου θυμιζει την ιστορια με το απλο τατς με τα 64RAM και μετα απο λιγο καιρο βγηκε αυτο με τη ΔΙΠΛΗ RAM χωρις πραγματικα καμια ενημερωση ουτε καν στο σαιτ της Ace hellas που οσοι ηθελαν να το αγορασουν ψαχνανε να βρουωε τις διαφορες μιας και για λιγο καιρο κυκλοφορουσαν και τα 2 στα καταστηματα με σχεδον τα ιδια κουτια!!!

Ασε λετε να εχουμε τα ιδια!!:wacko::mad:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,τη θυμάμαι αυτή την περίπτωση γιατί ήμουν παθών,όχι μόνο δεν υπήρξε ενημέρωση αλλά το πουλούσαν και στην ίδια τιμή!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πόσα ''κορόιδα'' είχαν πέσει στην παγίδα τους,να ξεφορτωθούν αυτά με τη λιγότερη Ram!!

 

Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά πάντως.:(:(

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν την παλευω να ψαχνω τα παλια ποστ...θυμαμαι ο Δημητρης ειχε πει οτι ενα Backup δουλευε μια χαρα με το HD2...

 

Ξερει κανεις ποιο Back-Up προγραμμα δουλευει τελικα αψογα με το HD2?

 

Επισης ποιο Ξυπνητηρι ειναι καλο για το HD2 και αμα υπαρχει και Ξυπνητηρι που να συνεργαζετε και με το S2U2?

 

Thx!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατα την ταπεινη μου αποψη, επιεικως απαραδεκτο...

 

Μην σας φαινεται περιεργο. Παντα ετσι δουλευει το συστημα για την Αμερικη των 200 εκατ. σουπερ-καταναλωτων. Και καλυτερα specifications και φθηνοτερες τιμες.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος τεχνικος ανοιξει την συσκευη για δει εαν εχει μεγαλυτερη ραμ η οποια μεχρι τωρα ειναι αχρησιμοποιητη
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν την παλευω να ψαχνω τα παλια ποστ...θυμαμαι ο Δημητρης ειχε πει οτι ενα Backup δουλευε μια χαρα με το HD2...

 

Ξερει κανεις ποιο Back-Up προγραμμα δουλευει τελικα αψογα με το HD2?

 

Επισης ποιο Ξυπνητηρι ειναι καλο για το HD2 και αμα υπαρχει και Ξυπνητηρι που να συνεργαζετε και με το S2U2?

 

Thx!!!!!!!!!!!!!!!!

 

spb backup 2.1.0 build 3536 (αυτη η εκδοση δουλευει ΑΨΟΓΑ )

 

posket clock pro 1.03 (για ξυπνητηρι)το εχω για ξυπνητηρι και δυλευει αψογα!και δεν το εχω δοκιμασει με τα S2xx ...

 

Εχει καποιος τεχνικος ανοιξει την συσκευη για δει εαν εχει μεγαλυτερη ραμ η οποια μεχρι τωρα ειναι αχρησιμοποιητη

 

κανενας εξυπνος και λογικος ανθρωπος ΔΕΝ θα το εκανε αυτο!!

 

ανοιγοντας την συσκευη σου,καταργεις την ΟΠΟΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ!!! ;);)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναβαθμίσει το πρώτο post με cab που δουλεύει σωστά (υπάρχει και σχετική αναφορά κάτω από το cab). Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις άφοβα και αυτό με τα 20 shortcuts. Δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

Γιαννη καλημερα. Το δοκιμασα αλλα παλι δεν σβηνει η τελευταια (4η) σειρα και εξακολουθει να δημιουργει τα διπλα λινκς στο start. Ενταξει τα διπλα λινκς δεν ειναι προβλημα, αλλα η 4η σειρα ειναι.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλημερα. Το δοκιμασα αλλα παλι δεν σβηνει η τελευταια (4η) σειρα και εξακολουθει να δημιουργει τα διπλα λινκς στο start. Ενταξει τα διπλα λινκς δεν ειναι προβλημα, αλλα η 4η σειρα ειναι.

 

Αρη καλημερα :)

 

αν ενοεις την εμφανιση των μενου σε 4 σειρες,λογω μικρου μεγεθους των εικονιδιων ,μεσα στα add ons μου,υπαρχει ενας φακελος που ονομαζεται start menu 4 all..

 

εχει 3 cabs.

ενα για καθε μεγεθος στα εικονιδια του start menu ;)

εγω χρησιμοποιω το μεσαιο,αν εσυ θελεις μεγαλυτερο μεγεθος βαλε το 3ο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αρη καλημερα :)

 

αν ενοεις την εμφανιση των μενου σε 4 σειρες,λογω μικρου μεγεθους των εικονιδιων ,μεσα στα add ons μου,υπαρχει ενας φακελος που ονομαζεται start menu 4 all..

 

εχει 3 cabs.

ενα για καθε μεγεθος στα εικονιδια του start menu ;)

εγω χρησιμοποιω το μεσαιο,αν εσυ θελεις μεγαλυτερο μεγεθος βαλε το 3ο ;)

 

Καλημερα Δημητρη,

Οχι δεν εννοω για το start menu, αλλα τα 4x4 shortcuts για το today. Σ' ευχαριστω παντως.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι ?... Ποιά η διαφορά αγγλικής rom με την ελληνική ΠΕΡΑΝ της γλώσσας... ?

 

Με αυτό θέλω να πώ, υπάρχει ζήτημα με την εγγύηση μήπως?... με την υποστήριξη ή τίποτα άλλο ? ...

 

Μπορώ να αλλάξω απο Αγγλικά σε Ελληνικά αν το επιθυμώ ?...

 

(Σίγουρα έχει απαντηθεί αυτό, αλλά σας παρακαλώ, επειδή έχει γίνει ΤΕΡΑΣΤΙΟ το Thread αυτό δεν έχω το χρόνο να το διαβάσω όλο..)

 

Πολύ επιγραμματικά θέλω να μου απαντήσετε αν μπορείτε!

 

Σας είμαι υπόχρεος...!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το αμερικανικο HD2..

Καπου μου θυμιζει την ιστορια με το απλο τατς με τα 64RAM και μετα απο λιγο καιρο βγηκε αυτο με τη ΔΙΠΛΗ RAM χωρις πραγματικα καμια ενημερωση ουτε καν στο σαιτ της Ace hellas που οσοι ηθελαν να το αγορασουν ψαχνανε να βρουωε τις διαφορες μιας και για λιγο καιρο κυκλοφορουσαν και τα 2 στα καταστηματα με σχεδον τα ιδια κουτια!!!

Ασε λετε να εχουμε τα ιδια!!:wacko::mad:

 

Δεν έχει καμία σχέση..

Το αμερικάνικο hd2 είναι τελειώς διαφορετική συσκευή, που δε θα ήθελε κανείς να αγοράσει στην Ευρώπη παρά τη μεγαλύτερη μνήμη (ram/rom).

Ακόμα και ξεκλείδωτη δε θα λειτουργεί σε 3G όχι μόνο στην Ευρώπη αλλά και στα υπόλοιπα αμερικάνικα δίκτυα πλην της t-mobile.

 

WCDMA/HSPA: 1700 MHz (AWS) / 2100 MHz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι ?... Ποιά η διαφορά αγγλικής rom με την ελληνική ΠΕΡΑΝ της γλώσσας... ?

 

Με αυτό θέλω να πώ, υπάρχει ζήτημα με την εγγύηση μήπως?... με την υποστήριξη ή τίποτα άλλο ? ...

 

Μπορώ να αλλάξω απο Αγγλικά σε Ελληνικά αν το επιθυμώ ?...

 

(Σίγουρα έχει απαντηθεί αυτό, αλλά σας παρακαλώ, επειδή έχει γίνει ΤΕΡΑΣΤΙΟ το Thread αυτό δεν έχω το χρόνο να το διαβάσω όλο..)

 

Πολύ επιγραμματικά θέλω να μου απαντήσετε αν μπορείτε!

 

Σας είμαι υπόχρεος...!

 

Οταν είχα το Samsung ΟΜΝΙΑ στα Ελληνικά μου παρουσίαζε ασυμβατότητες στην

εγκατάσταση πολλών προγραμμάτων. Εβαλα Αγγλική rom και λύθηκε το πρόβλημα.

Από τότε και μετά χρησιμοποιώ πάντα Αγγλικά.

Δεν ξέρω αν ισχύει και στο HD2 γιατί από την αρχή έχω την Αγγλική εκδοση.

Παντως γενικότερα πιστεύω ότι είσαι πιο κοντα σε updates κτλ με τα Αγγλικά.

 

Βάλε Hspl και αλλαξέ το. Χάνεις την εγγύηση αλλά μπορείς να το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=609477

Edited by dimotika
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω το 3G και το H ?? Στις ρυθμισεις Personal/Phone δεν υπαρχει η καρτελα Band...:worry:

 

Επίσης, οι cookers των Rom στο Xperia, εγραφαν οτι αν απενεργοποιησουμε το tab της μουσικης και footprints μειωνουμε την καταναλωση μπαταριας... Ισχυει το ιδιο και στο HD2, ή αυτα εχουν να κανουν με μαγειρεματα των Rom...

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...