Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να κανω χαζη ερωτηση, αλλα αν δεν ρωτησω δεν θα μαθω...:O

 

Σχετικα με τις custom Rom στο HD2... Κι εγω φλασαρω συνεχως Rom στο Xperia... Aλλα το κανω γιατι μου αλλαζουν το τηλεφωνο... Δηλαδη, ενω στην επισημη υπαρχουν τα 6.1 με καποια panel, μπορω να του περασω το TouchFLO, το sense, τα 6.5, κτλ... Στο HD2 που εχει τα 6.5 και το sense, που νομιζω ειναι οτι καλυτερο απο αποψη λειτουργικου, οι custom rom τι μπορουν να προσθεσουν, ωστε να μπω στην διαδικασια να φλασαρω και το HD2??:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε κάθε thread για cooked rom στο xda-devs υπάρχουν αναφορές για το τι προσφέρει η κάθε μία ξεχωριστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω...:rolleyes: Απλα βλεπω οτι αναφερουν πραγματα (προγραμματα πιο πολυ), που μπορω να τα περασω και μονος μου... Και ηθελα να μαθω απο τα παιδια που χρησιμοποιουν αυτες τις rom αν ειδαν διαφορες στο τηλεφωνο σε σχεση με τις official κι αν τελικως αξιζει να μπω σε αυτη την διαδικασια... ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι ουσιαστικότερες διαφορές έχουν να κάνουν κυρίως με την ταχύτητα/απόδοση της συσκευής και όχι τόσο με το θέμα της εμφάνισης. Εάν διαβάσεις πιο πίσω θα δεις κάποια σχόλια από χρήστες. Σκοπός των μαγείρων γενικώς είναι να μένουν όσο το δυνατό κοντά στις stock roms, προσπαθώντας να τις έχουν περισσότερο up to date και όσο το δυνατόν πιο γρήγορες και σταθερές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω...:rolleyes: Απλα βλεπω οτι αναφερουν πραγματα (προγραμματα πιο πολυ), που μπορω να τα περασω και μονος μου... Και ηθελα να μαθω απο τα παιδια που χρησιμοποιουν αυτες τις rom αν ειδαν διαφορες στο τηλεφωνο σε σχεση με τις official κι αν τελικως αξιζει να μπω σε αυτη την διαδικασια... ;)

αν δεισ το προηγουμενο μου ποστ αναφερω την 1.1.7...παρε ενα backup απο την official και περασε την...αν δεν δεισ διαφορα γυρνα στην official...δεν χανεισ κατι...με απλο και ευκολο τροπο μπορεισ να δεισ αν αξιζει...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο αναβαθμησα το Radio της συσκευης στο 2.07.51.05_2

παρολο που ακομα ειναι νωρις και δεν εχω βγαλει σωστα συμπερασματα σαν να μου φαινετε οτι συνδεετε πολυ πιο γρηγορα σε wifi networks και χωρις να χανει ξαφνηκα το wifi Και να προσπαθει για επανασυνδεση.. θα δουμε πως θα παει και αυτο..

 

υποψην η Rom ειναι του Laurentious v.2.1 αν παιζει αυτο καποιο ρολο!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δει κανενας αυτο ?

http://www.engadget.com/2010/01/24/htc-hd2-gets-a-spec-boost-for-the-us/

 

φαινεται οτι αναβαθμισανε το κινητο μας στην αμερικη με πιο πολλη μνημη ! :)

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο αναβαθμησα το Radio της συσκευης στο 2.07.51.05_2

παρολο που ακομα ειναι νωρις και δεν εχω βγαλει σωστα συμπερασματα σαν να μου φαινετε οτι συνδεετε πολυ πιο γρηγορα σε wifi networks και χωρις να χανει ξαφνηκα το wifi Και να προσπαθει για επανασυνδεση.. θα δουμε πως θα παει και αυτο..

 

υποψην η Rom ειναι του Laurentious v.2.1 αν παιζει αυτο καποιο ρολο!

εγω βλεπω αρκετη βελτιωση στην μπαταρια χρησιμοποιωντας το 2.05.50.11 εδω και 3 μερες (με topix 1.1.7 απο την πρωτη μερα που βγηκε)

Link to comment
Share on other sites

εγω βλεπω αρκετη βελτιωση στην μπαταρια χρησιμοποιωντας το 2.05.50.11 εδω και 3 μερες (με topix 1.1.7 απο την πρωτη μερα που βγηκε)

 

Ακριβως ιδια συνθεση, και ιδιο συμπερασμα. +1 για το συνδυασμο topix 1.1.7- 2.05.50.11. Καμια προταση για καρτα μνημης (16αρα)?

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ιδια συνθεση, και ιδιο συμπερασμα. +1 για το συνδυασμο topix 1.1.7- 2.05.50.11. Καμια προταση για καρτα μνημης (16αρα)?

εγω εχω μεινει ικανοποιημενος με την 8αρα που εχω (ακομη δεν εχω μεγαλυτερες αναγκες :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ιδια συνθεση, και ιδιο συμπερασμα. +1 για το συνδυασμο topix 1.1.7- 2.05.50.11. Καμια προταση για καρτα μνημης (16αρα)?

 

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=14099&cat=4

ριξε μια ματια εδω περα! :happy:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμια προταση για καρτα μνημης (16αρα)?

 

Καλύτερα να πάρεις μια 8άρα class 6 παρά 16άρα class 2.

 

πριν απο λιγο αναβαθμησα το Radio της συσκευης στο 2.07.51.05_2

παρολο που ακομα ειναι νωρις και δεν εχω βγαλει σωστα συμπερασματα σαν να μου φαινετε οτι συνδεετε πολυ πιο γρηγορα σε wifi networks και χωρις να χανει ξαφνηκα το wifi Και να προσπαθει για επανασυνδεση.. θα δουμε πως θα παει και αυτο

 

Να μας αναφέρεις αν θέλεις και την απόδοση της μπαταρίας εκτός των άλλων με το συγκεκριμένο radio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kwbr : Version 1.1.7 (Jan.20.2010)

την κατέβασα απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=610548

αλλά έχει password. ποιό είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Kwbr : Version 1.1.7 (Jan.20.2010)

την κατέβασα απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=610548

αλλά έχει password. ποιό είναι ?

 

αυτο ειναι το password(το τσεκαρα)

 

topix version 1.1.7

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

αν δεισ το προηγουμενο μου ποστ αναφερω την 1.1.7...παρε ενα backup απο την official και περασε την...αν δεν δεισ διαφορα γυρνα στην official...δεν χανεισ κατι...με απλο και ευκολο τροπο μπορεισ να δεισ αν αξιζει...

Κωστα, πως μπορεις να παρεις backup της official rom που φοραει το κινητο? Γινεται?

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Radios:

Leo_RADIO_15.29.50.07U_2.06.50.04

Leo_RADIO_15.28.50.07U_2.05.50.11

Leo_RADIO_15.31.50.07U_2.07.51.05

Leo_RADIO_15.30.50.07U_2.06.51.07

Leo_RADIO_15.28.50.07U_2.05.51.05_2

Leo_RADIO_15.26.50.07U_2.04.50_22_2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611787

 

Φορτώνεις όποιο θές ή υπάρχει κάποιος περιορισμός ?

 

Κωστα, πως μπορεις να παρεις backup της official rom που φοραει το κινητο? Γινεται?

 

Sprite backup

 

αυτο ειναι το password(το τσεκαρα)

 

topix version 1.1.7

 

Σωστό ..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ..

Μπορώ να έχω το ραδιόφωνο σε Bluetooth ακουστικά ? (θα έχω βάλει εννοείται τα ενσύρματα για κεραία )

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φορτώνεις όποιο θές ή υπάρχει κάποιος περιορισμός ?

 

Από τη στιγμή που όλα προορίζονται για το Leo δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός.

 

Κωστα, πως μπορεις να παρεις backup της official rom που φοραει το κινητο? Γινεται?

 

Δεν γίνεται να πάρεις backup τη ROM. Γίνεται με όμως να πάρεις backup το στήσιμο που έχεις κάνει στη ROM το οποίο μπορείς να κάνεις restore όταν θα ξαναπεράσεις στη συσκευή σου την official ROM. Ο σκοπός που γίνεται αυτό είναι για να μην ξαναστείνεις από την αρχή.

 

Μπορώ να έχω το ραδιόφωνο σε Bluetooth ακουστικά ? (θα έχω βάλει εννοείται τα ενσύρματα για κεραία )

 

Παλιότερα χρησιμοποιούσαμε αυτό. Δεν το έχω δοκιμάσει, όμως δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις εσύ και να μας πεις εάν δουλεύει σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να βρώ κάποιο κατάστημα απο όπου θα μπορέσω να αγοράσω το HTC HD2 όσο πιό φθηνά γίνεται ?... Απο το εξωτερικό θα το αγοράσω πιό φθηνά?.. (υπόψιν, πως μπορώ να κόψω τιμολόγιο, οπότε γλιτώνω το ΦΠΑ ... μόνο απο εσωτερικό όμως... )

 

Σας ευχαριστώ πολύ! ;)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που έχεις τη δυνατότητα να μην πληρώσεις ΦΠΑ... το expansys είναι μονόδρομος (Θα σου βγει 475 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Κάποιες σύντομες απορίες. 1. Γιατί το HD2 δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα της htc στην Ελλάδα? 2. Παρατηρώ πως όταν η σύνδεση του gprs είναι ενεργή, κάποιες κλήσεις δεν φτάνουν (φαίνεται ότι δεν έχω καλό σήμα σε αυτούς που με καλούν). Είναι φυσιολογικό αυτό το φαινόμενο? 3. Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές να εγκαταστήσω το bsb tweaks, το "πετάω" στην κάρτα μνήμης (όχι σε συγκεκριμένο φάκελο), το κάνω εγκατάσταση στην συσκευή και όταν προσπαθώ να το ανοίξω, δεν γίνεται. Τί μπορώ να κάνω γι' αυτό? 4. Αγόρασα έναν φορτιστή αυτοκινήτου της motorola και ο υπάλληλος μου είπε πως μπορεί να δώσει έως 1600mA, αλλά για να μην "κάψει" τις συσκευές, προσαρμόζει την τάση, ανάλογα με τις απαιτήσεις της εκάστοτε συσκευής. Ισχύει αυτό? 5. Η επανεκκίνηση της συσκευής με το πλήκτρο του soft reset, είναι το ίδιο με την απενεργοποίηση της συσκευής και την ενεργοποίηση της πάλι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να βρώ κάποιο κατάστημα απο όπου θα μπορέσω να αγοράσω το HTC HD2 όσο πιό φθηνά γίνεται ?... Απο το εξωτερικό θα το αγοράσω πιό φθηνά?.. (υπόψιν, πως μπορώ να κόψω τιμολόγιο, οπότε γλιτώνω το ΦΠΑ ... μόνο απο εσωτερικό όμως... )

 

Σας ευχαριστώ πολύ! ;)

 

Δες στο http://www.skroutz.gr

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις τη δυνατότητα να μην πληρώσεις ΦΠΑ... το expansys είναι μονόδρομος (Θα σου βγει 475 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά).

 

Το expansys θεωρειται μαγαζι εσωτερικου και μπορει να εκπεσει ο ΦΠΑ ??? Εχω επιφυλλαξεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Παλιότερα χρησιμοποιούσαμε αυτό. Δεν το έχω δοκιμάσει, όμως δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις εσύ και να μας πεις εάν δουλεύει σωστά.

 

Γιάννη, τίποτα... δείχνει να μην δουλεύει..

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...