Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θες το Led Notification Enabler.cab

 

Λοιπόν φιλαράκια, πέρασα να σας πω γειά. Απο αύριο φανταράκι :).

Θα τα πούμε μόλις ορκιστώ στο Κ.Ε.ΜΧ μου, θεωρητικά σε 2 βδομάδες.

Να στε καλά

 

αντε να σαι καλα γρηγορα θα περασει ο καιρος dont worry!

 

δυστυχως το cab αυτο μονο το email notification δεν ενεργοποιει.ολα τα αλλα τα ενεργοποιει!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή..καλή θητεία φίλε μου και σύντομα κοντά μας!!

Άντε να ολοκληρώσεις και το rapid reed να έχουμε και εμείς το δικό μας tapatalk:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη βδομαδα!

εχω 2 ερςτησουλες :)

 

ποιο ειναι το καλητερο ΡΟΜ που θα μπορουσα να βαλω στο κινιτο μου? κ ποια θα ειναι τα πλεονεκτηματα εναντη του εργοστασιακου? απλα βλεπω οτι ενας προτιμαει το μεν αλλος το δε... κ απλα θα ηθελα αν θα μβορουσε καποιος να ανφερει τα συν!!

εχω αμερικανικη συσκευη ΤΜΟΒΙΛΕ!!

 

κ επισης: που μπορω να βρω εφαρομογες δωρεαν?? κ ενοω εαφαρμογες εξηπνεσ γκατζετακια τυπου Ι ΦΟΝΕ.. τα βασικα προγραμματα για τις λειτουργιες του κινιτου ταχω βρει ολα οκ!!

 

ευχαριστω!!!! :):):)

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποιο ειναι το καλητερο ΡΟΜ που θα μπορουσα να βαλω στο κινιτο μου?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τα βασικα προγραμματα για τις λειτουργιες του κινιτου ταχω βρει ολα οκ!!

 

ευχαριστω!!!! :):):)

 

Να υποθέσω οτι έφτιαξες την συσκευή που πέρασες λάθος radio;

Πως έγινε αυτό ,που είναι το επεισόδιο που έχασα;

 

Μετά απο την χρήση περίπου μιας εβδομάδας με energyRom (Energy.Leo.29007.Sense2.5.Cookie.2.0.Jan.26 ) το igo primo v8.5.11.161797 με TTS δουλεύει μια χαρα χωρίς κολλήματα.Η rom κάποιες φορές κάνει τα δικά της.Έχω αλλάξει και data το ανάλογο με ενσωματωμένο το skin gurjon 2.24 το οποίο και θεωρώ βασικό για την λειτουργία του igo.

 

Έχω την εντύπωση οτι όταν κλείνεις κάποια προγράμματα η ραμ πέφτει κάποιο ποσοστό δλδ ,όταν η ραμ είναι στο 42% και ανοίγεις το primo ανεβαίνει στο 45% και πέφτει μετά απο λίγο στο 43%.Αυτό γίνεται με όλες τις rom σωστά ;

 

 

Tα μεγαλύτερα προβλήματα πάντως για μένα δημιουργούνται όταν κάνεις κάποιες αλλαγές με το bsb tweeks .

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι έφτιαξες την συσκευή που πέρασες λάθος radio;

Πως έγινε αυτό ,που είναι το επεισόδιο που έχασα;

 

 

Tα μεγαλύτερα προβλήματα πάντως για μένα δημιουργούνται όταν κάνεις κάποιες αλλαγές με το bsb tweeks .

 

οχι δεν το εφτιαξα ειχα παραγηλει 2 κινιτα χαχα.. κ απλα μετα απο λιγεσ μερες ηρθε κ το δευτερο!!

 

αλλα εψαξα ολη την πολη κ βρικα ενα ατομο που μπορει κ τα φτιαχνει! ακομα δεν το πηρα το χαλασμενο αλλα αθτην την βδομαδα θα το παρω λογικα! ενταξη θα κοστισει 100 ευροπουλα αλλα ειναι λογικη τιμη γι αμια τετια δουλεια!!!

 

αρα αν καποιος θελει πληροφοριες να μου στιλει ΠΜ να του πω που κ ποιος η αν επιτρεπετε να το γραψω κ εδω περα! το συμπεραμσα.. υπαρχει σωτηρια κ στην ελλαδα για ΜΠΡΙΚΑΡΙΣΜΕΝΕΣ συσκευες!!! :) :) :)

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ το πρώτα να το φτιάξεις και μετά καλό θα ήταν να μας πεις για τις εξελίξεις.

 

Μα ναι ενοητε θα σας πω!!!

οπως ειπα το πηγα την περασμενη βδομαδα κ περιμενω να το παρω αυτην!

 

λιγικα θα γινει γιατι μου ειπαν οτι πριν 2 βδομαδες υπηρχε μια παρομια περιπτοση κ φτιαχτηκε αρα λογικα κ το δικο μου θα γινει!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος ενός νέου HD2 και εμφανίστηκε το πρώτο περίεργο πρόβλημα: Στις εργασίες, είτε αυτές έχουν περαστεί με συγχρονισμό από το Outlook, είτε δημιουργώ απευθείας μέσα από το μαραφέτι, τα στοιχεία της εργασίας φαίνονται/διαβάζονται μια χαρά, στο δεύτερο tab με τις πληροφορίες, όπου γράφεις αναλυτικό κείμενο, εκεί αντί για γράμματα, εμφανίζονται κουτάκια.:blink:

 

Τι κάνουμε σ'αυτή την περίπτωση;

 

Σας στέλνω και το αντίστοιχο screenshot...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υποψιάζομαι ότι είναι ενα άλυτο για μενα πρόβλημα που είχα στα tasks επι εποχής diamond & wm 6.1 που βέβαια συγχρόνιζα με Outlook ,και ισως είναι παρόμοιο με ενα που έχω τωρα με τα descriptions των appointments του calendar . Το χαρακτηριστικό είναι πως ενω τα διαβάζεις αρχικά στην μια μεριά (leo) και όχι στην άλλη (pc) μετά από μερικούς συγχρονισμούς δεν διαβάζεις πουθενά .Λύση δεν έχω βρει μόνο ένα pimbackup ΠΡΙΝ συγχρονίσω με outlook κρατά τις γραμματοσειρές σωστές κατα ενα μυστήριο τροπο . Φτιαξε ενα task πηρε pim συγχρονισε με Outlook και δες ...

 

Sent using RapidRead!

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Sorry που χαλάω πάλι τη ροή, το πρόβλημα με το nDrive παραμένει και στη δική μου περίπτωση η τεχνική υποστήριξη (Ελληνική) δεν ήταν ιδιαίτερα πρόθυμη, καθώς με παρέπεμψαν στους Πορτογάλους, καθώς "δεν μπορούν να κάνουν κάτι εκείνοι".

 

Δεν μου αρέσει αυτό που θα γράψω, αλλά θα το γράψω και ας το φάει η λογοκρισία...

 

Προσπαθώ μέρες τώρα να ΑΠΟΦΥΓΩ να βάλω σπασμένο λογισμικό στο κινητό μου. Με οδηγούν σ' αυτό με τις ανοησίες τους ή δεν με οδηγούν; Θα είχα αυτά που ήθελα εδώ και 20 μέρες εάν είχα επιλέξει αυτή τη λύση απ' την αρχή!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπαθώ μέρες τώρα να ΑΠΟΦΥΓΩ να βάλω σπασμένο λογισμικό στο κινητό μου. Με οδηγούν σ' αυτό με τις ανοησίες τους ή δεν με οδηγούν; Θα είχα αυτά που ήθελα εδώ και 20 μέρες εάν είχα επιλέξει αυτή τη λύση απ' την αρχή!

 

Δυστυχώς... έχεις δίκιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν πηγαίνω στο ταβ του facebook γιατί δεν βλέπω τίποτα παρα μόνο ένα Νο updates and events ;

Μόνο το facebook app φαίνεται να λειτουργεί.Δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάτι και στο tab;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ρε παιδια εχει ενας φιλος μου το HD και εγω το HD2 και εχει ενα θεμα ειναι taskbar ειναι δεν ξερω αλλα πανω δεξια στην οθονη του εχει ενα σαν βελακι θα το πω που οταν το πατας σου λεει τι ειναι ενεργο και τι τρεχει απο ''πισω'' δηλαδη με το Χ το εχει ελαχιστοποιησει και αυτο τρεχει ακομα,αν το πατησει το Χ συνεχομενα το κλινει.μπορει κανεις να μου πει τι ειναι αυτο και πως θα το βρω?ειναι το βελακι που θα δειτε πιο κατω που εχω βαλει στην εικονα

http://img222.imageshack.us/i/screen01et8bh7.png/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη να μην το ψαχνω?δεν θα το βρω ε?

 

Μόλις στο έδωσα... :confused:

 

Πάτησε στο link, αν δεν έχεις κάνει registration εκεί... κάνε. Θα το χρειαστείς ούτως ή άλλως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις στο έδωσα... :confused:

 

Πάτησε στο link, αν δεν έχεις κάνει registration εκεί... κάνε. Θα το χρειαστείς ούτως ή άλλως.

 

μαλλον δεν προλάβες την τροποποιηση που εκανα γιατι ειδα οτι το εδωσες.αλλα το εβαλα το εκανα στο κινητο αλλα δεν αλλαξε τιποτα.γιατι?τι μπορει να εχω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Χμ... δεν ξέρω, μήπως θέλει ενεργοποίηση; Πήγαινε στο Programs / Task Manager να δεις αν είναι ενεργοποιημένο. Πατώντας πάνω δεξιά δεν κάνει τίποτα;

 

EDIT: Ίσως σου έδωσα λάθος αρχείο. Βάλε αυτό.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμ... δεν ξέρω, μήπως θέλει ενεργοποίηση; Πήγαινε στο Programs / Task Manager να δεις αν είναι ενεργοποιημένο. Πατώντας πάνω δεξιά δεν κάνει τίποτα;

 

EDIT: Ίσως σου έδωσα λάθος αρχείο. Βάλε αυτό.

 

στο programs δεν εχω τιποτα.επειδη πρεπει να φυγω για δουλεια θα το δοκιμασω το βραδυ το 2ο που μου εδωσες και θα σου πω τι εγινε

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα το εκανα στο κινητο αλλα δεν αλλαξε τιποτα.γιατι?τι μπορει να εχω λαθος?

 

 

soft reset έκανες ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
soft reset έκανες ?

 

Αν δεν απατώμαι σε ρωτάει για επανεκκίνηση μετά την εγκατάσταση. Καλά κάνεις όμως και το επισημαίνεις. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

Η καρτα SIM που εχω ειναι εδω και πολλα χρονια ίδια..σιγουρα 5,υπαρχει λογος να την αλλάξω?

Θα κερδισω κατι στο LEO με καινούργια SIM?

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...