Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:dash::dash::dash:παιδια καλησπερα.μια βοηθεια αν μπορει καποιος.Εχω κανει τις αλλαγες που λεει εδω 92. Receive Bluetooth Files Without Entering a Passkey

By default when a device which is not on your paired devices list is going to send you a file by BT OBEX Push, the BT manager requires a passkey. You can't disable this in the normal control panel but you can in the registry.

Go to HKLM\Software\WIDCOMM\BTConfig\Services\0002

Change Encryption from 1 to 0 (to not use a passkey)

Change Authorization from 1 to 0 (to receive all files without asking αλλα οταν προσπαθω να συνδεθω με αλλη συσκευη μου ζηταει παλι κωδικο.ευχαριστω.

Δεν ξερει κανεις:dash::dash::dash:

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Nαι το ξέρω... Ήθελα να την περάσω για να μείνω με αυτή για να δω αν μου κάνει το ίδιο. Γιατί από το πρωί που έχω περάσει την επίσημη γερμανική, έχει κανονικά σήμα... Αλλά με γερμανικά δεν μπορώ να το δουλέψω. :O

Θα ξαναπροσπαθήσω με sspl, κι αν δεν μπορέσω πάλι θα κάνω hspl να περάσω την ελληνική και βλέπουμε...:) Μακάρι να μην χρειαστεί service...:cry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σημαντικη: με ενα καμμενο pixel, που ομως ειναι σε σημειο που δε μας ενοχλει οπτικα, εαν το αφησουμε χωρις επισκευη, θα περιοριστει εκει το προβλημα? Η εξαπλωνεται βραδεως σε μεγαλυτερη εκταση στην οθονη?

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το GPS γενικότερα δεν έχει πρόβλημα σε αυτή τη συσκευή ανεξαρτήτως radio. Εντούτοις το τελευταίο 2.15.50.14 που φοράει και η official θεωρείται το καλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω εγκατασταση το gmail for mobile και μου κατεβαζει ενα jad αρχειο , το οποιο δεν εχει καποια εφαρμογη για να το εγκαταστησει. Πρεπει να βαλω java - ποια εκδοση και απο που;- θα 'βαρυνει' το κινητο?

Rom εχω την omega v23

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι το θέλεις το gmail for mobile; Η Omega έχει το e-mail tab όπου δηλώνεις τον λογαριασμό σου και τον χειρίζεσαι από εκεί. Δεν υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή για τα Windows Mobile (όπως στο Android και το iOS).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To κάνει και με την επίσημη. :( Ελπίζω να μη μου ζητήσουν τρελά λεφτά για το service, γιατί δεν είμαι διατεθημένος να ξοδέψω πολλά λεφτά πλέον σε κινητό... Δυστυχώς δεν έχω απόδειξη αγοράς και θα πρέπει να πληρώσω μόνος μου τη ζημειά. Από την άλλη όσα και να μου ζητήσουν, με τα ίδια λεφτά πάνω κάτω θα είναι δύσκολο να βρω καλύτερη συσκευη, καινούρια. :(

 

Θα δω... Άντε πάλι χωρίς leo.:cry::cry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τι το θέλεις το gmail for mobile; Η Omega έχει το e-mail tab όπου δηλώνεις τον λογαριασμό σου και τον χειρίζεσαι από εκεί. Δεν υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή για τα Windows Mobile (όπως στο Android και το iOS).

 

Απο οτι ειδα στο video απο τη google εχει καλυτερη διαχειρηση στα mail

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To κάνει και με την επίσημη. :( Ελπίζω να μη μου ζητήσουν τρελά λεφτά για το service, γιατί δεν είμαι διατεθημένος να ξοδέψω πολλά λεφτά πλέον σε κινητό... Δυστυχώς δεν έχω απόδειξη αγοράς και θα πρέπει να πληρώσω μόνος μου τη ζημειά. Από την άλλη όσα και να μου ζητήσουν, με τα ίδια λεφτά πάνω κάτω θα είναι δύσκολο να βρω καλύτερη συσκευη, καινούρια. :(

 

Θα δω... Άντε πάλι χωρίς leo.:cry::cry:

 

Κοίτα, έχουν υπάρξει περιπτώσεις που χωρίς απόδειξη τους έχει καλύψει η εγγύηση. Χειρίσου το με "τρόπο" και ίσως είσαι τυχερός. Οπωσδήποτε με official rom και stock spl.

 

Απο οτι ειδα στο video απο τη google εχει καλυτερη διαχειρηση στα mail

 

Στο video όμως είδες συσκευές με άλλο λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω εγκατασταση το gmail for mobile και μου κατεβαζει ενα jad αρχειο , το οποιο δεν εχει καποια εφαρμογη για να το εγκαταστησει. Πρεπει να βαλω java - ποια εκδοση και απο που;- θα 'βαρυνει' το κινητο?

Rom εχω την omega v23

Ευχαριστω

πηγες εδω http://www.google.com/mobile/mail/

 

που λεει για αρχειο jad?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους . Παιδια χρειαζομαι βοηθεια .....SOS

 

Εχω την Omega v22.23151 ELL και εβαλα στην sd για android την darkstone SuperRAM Sense v0.1, την οποια εβγαλα επειδη δεν μου εβλεπε την sd card.

Aπο τοτε ξεκινανε τα περιεργα......

 

...το τηλεφωνο ειναι μονιμα σε flight mode που δεν βγαινει με τιποτα με την δικια μου SIM

...βαζοντας αλλη SIM μπαινει κανονικα σε phone mode

...η δικια μου SIM σε αλλο τηλ (HTC) δουλευει κανονικα

...χωρις SIM δειχνει οτι δεν εχει την καρτα, αλλα μολις βαλω την δικια μου μονο,

ανοιγει σε flight mode( δηλ ειτε μετα απο soft η hard reset ανοιγει απευθειας σε

flight mode χωρις να ζηταει PIN

εχω κανει τα παντα (εβγαλα μπαταρια, hard reset, ξαναπερασα τη μαμα 1.66 ) αλλα αυτο αρνειται πεισματικα να ξεμπλοκαρει...

Αν εχει κανεις καμμια ιδεα τη στο διαολο μπορει να συμβαινει ας βοηθησει γιατι μου

εχουν σπασει τα νευρα.....ειμαι στο τσακ να το σπασω......

Link to comment
Share on other sites

πηγες εδω http://www.google.com/mobile/mail/

 

που λεει για αρχειο jad?

 

μπαινοντας με το κινητο στην εγκατασταση μου κατεβαζει ενα αρχειο mail.jad

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σημαντικη: με ενα καμμενο pixel, που ομως ειναι σε σημειο που δε μας ενοχλει οπτικα, εαν το αφησουμε χωρις επισκευη, θα περιοριστει εκει το προβλημα? Η εξαπλωνεται βραδεως σε μεγαλυτερη εκταση στην οθονη?

 

μπορει να μεινη ετσι για μια ζωη μπορει και να επεκταθει ομως!!! δεν ξερω αν επεκταθει στο δικο σου εγω παντως το δικο μου το πηγα στο ηρακλειο και μου την αλαξανε στην εγγηυση!!! θα προτεινα να κανεις το ιδιο καλου κακου!!

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σημαντικη: με ενα καμμενο pixel, που ομως ειναι σε σημειο που δε μας ενοχλει οπτικα, εαν το αφησουμε χωρις επισκευη, θα περιοριστει εκει το προβλημα? Η εξαπλωνεται βραδεως σε μεγαλυτερη εκταση στην οθονη?

 

μπορει να μεινη ετσι για μια ζωη μπορει και να επεκταθει ομως!!! δεν ξερω αν επεκταθει στο δικο σου εγω παντως το δικο μου το πηγα στο ηρακλειο και μου την αλαξανε στην εγγηυση!!! θα προτεινα να κανεις το ιδιο καλου κακου!!

 

οχι ευτυχως το δικο μου ζει και βασιλευει! Ενος φιλου μου το επαθε και ψαχναμε στο internet μπας και βρουμε απαντηση, δε βρηκαμε, γι αυτο ρωτησα εδω. Σ ευχαριστω Μανωλη

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως αποθηκευω ραδιοφωνικους σταθμους στις 6 θεσεις που εχει?δεν μπορω να καταλαβω!

EDIT ΤΟ ΒΡΗΚΑ

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μια βοηθεια αν μπορει καποιος.Εχω κανει τις αλλαγες που λεει εδω 92. Receive Bluetooth Files Without Entering a Passkey

By default when a device which is not on your paired devices list is going to send you a file by BT OBEX Push, the BT manager requires a passkey. You can't disable this in the normal control panel but you can in the registry.

Go to HKLM\Software\WIDCOMM\BTConfig\Services\0002

Change Encryption from 1 to 0 (to not use a passkey)

Change Authorization from 1 to 0 (to receive all files without asking αλλα οταν προσπαθω να συνδεθω με αλλη συσκευη μου ζηταει παλι κωδικο.ευχαριστω.

 

:dash::dash::dash:

Δεν ξερει κανεις

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε ενεργοποιησει το WAKEUP FOR NEW SMS για δοκιμαστε κατι και πειτε μου με μαμα ρομ 3.14

γραψτε ΠΩΣ ΠΑΣ και στειλτε το στον εαυτο σας.σε εμενα το Π του ΠΑΣ δεν φαινεται στο pop up μηνυμα!το μηνυμα ερχεται ΠΩΣ ΑΣ.στο μηνυμα οταν μπω μεσα φαινεται κανονικα το Π!

Δοκιμαστε και πειτε μου πλιζ!

 

και γενικα τα Π εκτος απο το πρωτο δεν φαινονται στο pop up μηνημα!(οχι στο καθε αυτο μηνυμα οταν το δουμε απο την εφαρμογη των μηνυματων)

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου στειλει καποιος με πμ το High Quality ΤΤS Greek voices for iGO primo γιατι εχει πεσει....ευχαριστω! Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Χρησιμοποιώ την taskbar του DJCLeo και θέλω να αλλάξω τα εικονίδια του OK/Close.

Οι προσπάθειές μου για να τα καταφέρω είναι ανεπιτυχής.

Δοκίμασα τη συνήθης διαδικασία (UnSigner>ResHacker>Signer) αλλά τίποτα.

Υπάρχει κανείς να μου υποδείξει τον ακριβής τρόπο χρησιμοποιώντας τα σωστά προγράμματα (υποψιάζομαι ότι δε χρησιμοποιώ το σωστό signer).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ηθελα να μου στειλει καποιος με πμ το High Quality ΤΤS Greek voices for iGO primo γιατι εχει πεσει....ευχαριστω!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3512875#post3512875

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ελαβα σημερα mail απο την Htc που απαντα στην ερωτηση μου για τη χωρα προελευσης της συσκευης μου. Μου ειπαν οτι ειναι γερμανικο, αλλα ειναι branded στην T-mobile. Αυτο δεν το καταλαβα. Αυτη η εταιρεια αμερικανικη δεν ειναι? Δεν ειναι αυτη που εχει τα διαφορετικα απο τα ευρωπαικα, HTC?

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...