Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ebay ειναι γεμάτο από screen protectors.επίσης παρά πολύ καλά είναι και της exim.πάντως σκέφτομαι κι εγώ να το πάρω αν κι άλλο ένα υποψήφιο ειναι καί το ομνια2.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το ebay ειναι γεμάτο από screen protectors.επίσης παρά πολύ καλά είναι και της exim.πάντως σκέφτομαι κι εγώ να το πάρω αν κι άλλο ένα υποψήφιο ειναι καί το ομνια2.

Εξαρτάται τι ζητάς! Εγώ τα είχα και τα δύο, αν θέλεις στείλε ΠΜ! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο θηκες εχουμε κατι εκτος απο την original?

 

Μόνο στο ebay θα βρεις μερικές. Οι επιλογές ακόμα πάντως δεν είναι πολλές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... αν και παρακολουθώ χρόνια το forum, αποφάσισα να προσθέσω και εγώ τα σχόλια μου για το HTC HD2.. (Σημ: το έχω 3 ημέρες)

 

Για όσους ακόμη το σκέφτονται:

Το κινητό είναι εξαιρετικό. Μπορώ να πω ότι φοβόμουν λίγο τα windows 6.5, αλλά οι δυνατότητες που έχεις για να τα πειράξεις (με λίγο ψάξιμο σε forums κ.λ.π) είναι ατελείωτες. Ταχύτατο και γενικά το HTC Sense είναι πάρα πολύ καλό. Η φωτογραφική είναι μέτρια, αρα ξανασκεφτείτε το αν η φωτογραφική είναι πολύ βασικό στοιχείο για εσάς.

 

Για όσους το έχουν ήδη:

Δοκίμασε κανείς να το δουλέψει με iGo8; Δυό μέρες προσπαθώ να το βάλω και τίποτα. Το κάνω install, κάνει πως θα ξεκινήσει και μετά κλείνει.

 

Δοκίμασα να το κάνω update αλλά το Toolbox απο το naviextras δεν αναγνωρίζει το HTC HD2...

 

Έχει κανένας καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν διαβάσεις πιο πίσω θα βρεις κάποιες λύσεις που προτείνονται σχετικά με το iGO8. Ψάξε για τα post του φίλου Odytsak.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το ebay ειναι γεμάτο από screen protectors.επίσης παρά πολύ καλά είναι και της exim.πάντως σκέφτομαι κι εγώ να το πάρω αν κι άλλο ένα υποψήφιο ειναι καί το ομνια2.

 

αγαπητε περασες και απο εδω;

χρονια και ζαμανια...

το πηρες;

 

πως σου φαινεται;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εάν διαβάσεις πιο πίσω θα βρεις κάποιες λύσεις που προτείνονται σχετικά με το iGO8. Ψάξε για τα post του φίλου Odytsak.

 

thanks... και έκανα ένα πρόχειρο πέρασμα απο τις σελίδες, αλλα μάλλον πρέπει να πέσει πιο σοβαρή μελέτη :)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το έχουν ήδη:

Δοκίμασε κανείς να το δουλέψει με iGo8; Δυό μέρες προσπαθώ να το βάλω και τίποτα. Το κάνω install, κάνει πως θα ξεκινήσει και μετά κλείνει.

 

Είχε κυκλοφορήσει το καλοκαίρι, σπασμένη από έλληνα, μια έτοιμη "copy paste" version, που εκτός του ότι ήταν έτοιμη με ελληνικά κτλ, είχε μέσα 3 διαφορετικούς χάρτες + προγραμματάκι για την εναλλαγή τους. Αυτή δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

είναι όλα χύμα στο κύμα . αυτή την ώρα μάλλον κανείς δεν ξέρει τι παίζει.

Όσο για την WIND που ρωτάς στις απαντήσεις μου στα e-mail σχετικά που τους έστειλα μου γράφουν ότι δεν μπορούν να μου δώσουν απάντηση αλλά από την στιγμή που θα κυκλοφορεί αποκλειστικά από Vodafone μην περιμένεις τίποτα άσε που κάνει για κανα δυο χρόνια 700 ευρώ στην Ελλάδα όπως και όλα τα HTC εδώ. ¨Άρα άμα το γουστάρεις όπως και εμείς πάρτο από τώρα.

 

Πήγα στο κατάστημα της Wind στην γειτονιά μου και μίλησα με έναν πωλητή που με έχει βοηθήσει κ στο παρελθόν με διάφορες απορίες μου, και μου είπε, πως το κινητό το περιμένουν τέλη Δεκέμβρη με αρχές Ιανουαρίου και οτι η Vodafone το έχει το HTC HD2 σε αποκλειστικότηα ΜΟΝΟ για ΕΝΑ μήνα... ;)

 

Οπότε αναμένω...:happy:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο κατάστημα της Wind στην γειτονιά μου και μίλησα με έναν πωλητή που με έχει βοηθήσει κ στο παρελθόν με διάφορες απορίες μου, και μου είπε, πως το κινητό το περιμένουν τέλη Δεκέμβρη με αρχές Ιανουαρίου και οτι η Vodafone το έχει το HTC HD2 σε αποκλειστικότηα ΜΟΝΟ για ΕΝΑ μήνα... ;)

 

Οπότε αναμένω...:happy:

 

Ρε παιδιά δε διαβάζετε.... το έχουμε πει ένα κάρο φορές ....από 15 Ιανουαρίου και μετά η Wind και όλος ο κόσμος......

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα της κάμερας: http://htcpedia.com/news/422.html?l_page=1&p_page=1
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ρυθμισεις βαλατε στο GPS? Port...bout rate κτλ κτλ...? Ποιοες ειναι οι προτιμοτερες?

 

Καλύτερα να μην τις πειράξεις τις ρυθμίσεις, άφησε το gps να πάρει τις αυτόματες ρυθμίσεις και εάν εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης και χρειαστεί να δώσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις θα δώσεις αυτές που έχει ήδη καταχωρημένες.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

το destinator7 το δοκιμασε κανεις δουλευει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

το destinator7 το δοκιμασε κανεις δουλευει?

 

Δουλεύει άψογα με το κατάλληλο skin που χρησιμοποιούσαμε και στο hd!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήση του wireless draft-n μεσω registry

 

HKLM/Comm/BCMSDDHD1/Parms

11nModeDisable = Change from 1 to 0

 

Πηγη: xda-developers.com

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το destinator7 το δοκιμασε κανεις δουλευει?

 

Άψογα με το skin που δίνει ο φίλος πιο πάνω. Περισσότερα για αυτό εδώ.

 

Ενεργοποιήση του wireless draft-n μεσω registry

 

HKLM/Comm/BCMSDDHD1/Parms

11nModeDisable = Change from 1 to 0

 

Πηγη: xda-developers.com

 

Προς ενημέρωση όλων, για αυτό αλλά και για πολλά άλλα tweaks υπάρχει το σχετικό link στο πρώτο post. Το περιεχόμενό του ανανεώνεται καθημερινώς, γιαυτό καλό είναι να του ρίχνουμε μια ματιά συχνά πυκνά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος την εντολή στη registry για auto disconnecting Data Connection γιατί έχω μπερδευτεί λίγο...

 

edit:ενώ έχω καταφέρει το auto disconnecting Data Connection αλλάζοντας στη registry

HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\ConnMgr\Planner\Settings\

SuspendResume = GPRS_bye_if_device_off

CacheTime = xxx (where xxx are seconds before auto disconnect, for me the best value is 60)

 

χάθηκε το push και γενικά δεν μπορώ ούτε να στείλω ούτε να λάβω mail...:(έχω θολώσει...

παιδεύομαι καμια ώρα τώρα και είμαι σίγουρος ότι και αυτό είναι πολύ απλό...

 

όταν μπαίνω στα mail και πατάω send/receive μου γραφει connecting αλλα δεν ενεργοποιείται το gprs...

καμια ιδέα?

 

 

και αν μπορεί κάποιος να μου πει την default τιμή στο HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS - CacheSize

γιατί μετά την αλλαγή της τιμης σε 4096 οπως λεει στο 37. εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4935494&postcount=2

το τηλέφωνο έχει αρχίσει και ζεσταίνεται υπερβολικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

''και αν μπορεί κάποιος να μου πει την default τιμή στο HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS - CacheSize

γιατί μετά την αλλαγή της τιμης σε 4096 οπως λεει στο 37. εδω http://forum.xda-developers.com/show...94&postcount=2

το τηλέφωνο έχει αρχίσει και ζεσταίνεται υπερβολικά''

 

Eμένα λέει 0.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της htc για το πρόβλημα με την κάμερα στην ερώτηση που τους έκανα:

Hello My HD2 has been delivered to me on November the 14th. There is a problem with the camera; when you try to take a photo, a pinky cycle appears in the middle of it. Take a look in the attachment 's photo. Please inform me aboout this issue and if i must ask from the seller (Expansys) the replacement of my device. Thank you ,regards

 

Thank you for contacting HTC.

Kindly note that it’s a software issue and we’re aware of it. That under some lighting conditions, images taken with the HD2 camera are pinkish in color or have a pink area. Although this appears to be limited to a small number of phones, we’re currently investigating this and we will work on developing a solution for those affected.

Thank you for your patience.

Please note that you can contact us via support line. For further details, please go to http://www.htc.com/europe/CA_Hotline.aspx , you'll find a toll free number that you can dial only from a landline.

Best Regards,

HTC Team

http://www.htc.com

Η απορία μου είναι ό,τι αφού δεν είναι πρόβλημα hardware, γιατί παρουσιάζεται σε ορισμένες συσκευές μόνο, όπως παραδέχονται στην απάντησή τους, Όλες οι rom το ίδιο λογισμικό δε χρησιμοποιούν για την επεξεργασία της φωτογραφίας, πώς γίνεται άλλες συσκευές να έχουν πρόβλημα και άλλες όχι? Το πρόβλημα θα λυθεί με το fix που ετοιμάζουν ή απλώς θα καλυφθεί η πιθανή ανεπάρκεια του hardware? Σε τελική ανάλυση η συσκευή πριν τεθεί σε κυκλοφορία δε δοκιμάστηκε ή είναι τόσο εξεζητημένη η φωτογράφηση σε λευκό φόντο? Σε πολλές περιπτώσεις η ροζ απόχρωση είναι εμφανής τη στιγμή που εστιάζεις και όχι πάντα μόνο στην οθόνη του υπολογιστή!

Και βέβαια ούτε λόγος για αντικατάσταση της συσκευής!!!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...