Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΡΩΤΗΣΗ :Τι οθόνη έχει το HD2 ?

 

VGA, QVGA, WVGA ,WQVGA ή κατι άλλο ?

Προσπαθώ να βάλω προγράμματα...

Thanks

Link to comment
Share on other sites

πήρες το HD2 και δεν ξέρεις τι οθόνη έχει?

 

τέλος πάντων.. WVGA έχει

Link to comment
Share on other sites

με την ευκαιρια να πω και γω οτι:

Το HD 2 εχει WVGA :lol::p:lol::w00t:

επισης να ευχαριστησω :respect:τους φιλους που ασχοληθηκαν και μας εφτιαξαν το πληκτρολογιο να δουλευει οπως πρεπει.

προσωπικα με βολεψε του tsipistri,και επιτελους πεταξα το finger που δεν με πολυβολευε

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα webvirus!

δεν το εχεις παρει ακομα να λες...

 

οταν θα ψηθεις καλα θα δεις που θα παει το διαμαντακι....

:p

 

παντως δεν ειναι σχετικα τοοοοοοσο μεγαλο το κινητο...

μια χαρα ειναι.

και απο ποιοτητα κατασκευης σκιζει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

Το πήρα και εγώ από “ Handtec ” και δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος το κινητό είναι φοβερό:D:D.

 

Μήπως κάποιος γνωρίζει αν υπάρχει κάποιο άλλος τρόπος εκτός από το να κάνουμε hide to sms tab ώστε να κρύβουμε τα sms από τα αδιάκριτα βλέμματα .

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ερωτήματα:

1) Πως φαίνεται η οθόνη σε απόλυτη ηλιοφάνεια;

2) Ποιά περίπου η αυτονομία της μπαταρίας με ΕΛΑΧΙΣΤΗ χρήση; (10 λεπτά ομιλίας/ημέρα και μόνο)

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει η πηγή (να φύγει το Yahoo Financials) που παίρνει πληροφορίες για τις μετοχές και να βάλουμε ότι θέλουμε εμείς?
There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω μεγαλη επιδοτιση την οποια δεν την χρειαζομαι και θελω να την δωσω.. Αν καποιος σκεφτεται να παρει το htc hd2 ή καποια αλλη τοσο ακριβη συσκευη ας μου στειλει ενα πμ.

 

Ευχαριστω και ελπιζω να μην εκανα λαθος που το δημοσιοποιησα.. Αν εκανα πατατια, ας σβηστει το ποστ μου και σορρυ.. Απλα ψαχνω topic με αγγελιες και δεν βρισκω.. :O

Link to comment
Share on other sites

English - Greek keyboard (version 1.3) με red skin και facelift. Κάντε click εδώ

Κάτι ακόμα για όποιον δεν το έχει παρατηρήσει.. Στο menu των sms δουλεύει και το long press όπου αντιστοιχεί σε νούμερα σύμβολα. Απλά ακόμα δεν ξέρω αν γίνεται να φαίνεται κιόλας. Όμως δουλεύει..

 

Θέλω να παρακαλέσω αν χρησιμοποιούνται files μου (τα οποία χρειάζονται ώρες για να γίνουν) σε άλλα cab files να ενημερώνομαι πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ερωτήματα:

1) Πως φαίνεται η οθόνη σε απόλυτη ηλιοφάνεια;

2) Ποιά περίπου η αυτονομία της μπαταρίας με ΕΛΑΧΙΣΤΗ χρήση; (10 λεπτά ομιλίας/ημέρα και μόνο)

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1. δείχνει πολυ καλά και σε καμία περίπτωση δεν με προβλημάτισε ο ήλιος.

 

2. με την προϋπόθεσή ότι θα το κλείνεις όταν πας για ύπνο μπορεί και πάνω από 3

ημέρες, πχ τώρα είμαι στη δεύτερη ημέρα εχω μιλήσει πάνω από 30 λεπτά έχω κάνει 10 λεπτά χρήση wifi και άλλα τόσα gps + ολίγο ψάξιμο και η μπαταρία ειναι στο 58%.

 

English - Greek keyboard (version 1.3) με red skin και facelift. Κάντε click εδώ

Κάτι ακόμα για όποιον δεν το έχει παρατηρήσει.. Στο menu των sms δουλεύει και το long press όπου αντιστοιχεί σε νούμερα σύμβολα. Απλά ακόμα δεν ξέρω αν γίνεται να φαίνεται κιόλας. Όμως δουλεύει..

 

Θέλω να παρακαλέσω αν χρησιμοποιούνται files μου (τα οποία χρειάζονται ώρες για να γίνουν) σε άλλα cab files να ενημερώνομαι πρώτα.

 

Μπράβο kplr όπως και στα άλλα παιδιά εδώ μέσα για τη δουλειά που κάνετε στη βελτίωση της συσκευής:bow:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή έχω μπερδευτεί απίστευτα, μπορεί κάποιος (odytsak?) να γράψει βήμα προς βήμα, τί πρέπει να κάνω για να παίξει το iGO σωστά στο HD2? Κοίταξα ΠΑΝΤΟΥ, τέτοιος οδηγός-μπούσουλας δεν υπάρχει (όχι μόνο για HD2, έτσι)....

 

Καλό είναι να είναι σε στύλ:

1. Κατεβάζεις αρχείο Nav.N.Go.iGO.8.v8.3.4.102680

2. Αντικαθιστάς data.zip αρχείο με.....

3. Για gurjon skin κάνεις αυτό......

4. Για ελληνικές φωνές κατεβάζεις το αρχείο .... και το βάζεις εκεί.....κοκ

 

Ας πείτε τα βήματα με τον τρόπο που θα στήνατε ιδανικά (δηλ. με ότι θα περνάγατε μέσα εσείς) ένα HD2....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον ασχοληθεί

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή έχω μπερδευτεί απίστευτα, μπορεί κάποιος (odytsak?) να γράψει βήμα προς βήμα, τί πρέπει να κάνω για να παίξει το iGO σωστά στο HD2? Κοίταξα ΠΑΝΤΟΥ, τέτοιος οδηγός-μπούσουλας δεν υπάρχει (όχι μόνο για HD2, έτσι)....

 

Εγω ακολουθησα οτι λεει το παρακατω λινκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=586150

 

Χρησιμοποιησα την 8.3.4.102680 εκδοση και δουλευει τελεια. Οσο για χαρτες κλπ κανε ενα ψαξιματακι και θα βρεις οτι χρειαζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χθές που έκανα την παραγγελία υπήρχαν 5 κομμάτια ακόμα στο expansys

σήμερα -----00000------ .... τη πάτησα.

Σε 7 μέρες λέει θα έχει τηλέφωνα και κανα 4-5 μέρες να έρθει εδώ ..... άντε καλά Χρίστούγεννα παιδιά. αυτά παθαίνει κανείς όταν αργεί να πάρει την απόφαση.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλα ψαχνω topic με αγγελιες και δεν βρισκω.. :O

 

Πρέπει να έχεις τουλάχιστον 75 post για να έχεις πρόσβαση στο Buy & Sell.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χθές που έκανα την παραγγελία υπήρχαν 5 κομμάτια ακόμα στο expansys

σήμερα -----00000------ .... τη πάτησα.

Σε 7 μέρες λέει θα έχει τηλέφωνα και κανα 4-5 μέρες να έρθει εδώ ..... άντε καλά Χρίστούγεννα παιδιά. αυτά παθαίνει κανείς όταν αργεί να πάρει την απόφαση.

 

χαρακτηριστικο ειναι οτι στο handtec εχει διαθεσιμα ακομα σε τιμη 590E με τα μεταφορικα αν το παρεις τωρα αλλιως αν παρεις με την αλλη φουρνια αρχες Δεκεβριου εισαι στα 540Ε...

 

οπως και να εχει οι τιμες δεν ειναι οσο απαγορευτικες θα ειναι στην Ελλαδα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεω θέλω να αλλάξω τώρα τίποτα , μπορώ να περιμένω άλλε; 10-12 μέρες.

αν αργήσουν και άλλο τότε τι να πώ δεν ξέρω.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα με περίπου 45 λεπτά gps, 3-4 μηνύματα, 20 λεπτά ομιλίας και 10 λεπτά wifi:

 

μπαταρία=56%

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η γνωστη εταιρεια εβγαλε για το λεο μας ζελατινα.Δεν 3ερω βεβαια αν 8α εφαρμοζει τοσο καλα οπως στο μηλοφονο που ειχα λογο οτι ειναι τελειως διαφορετικο το υλικο κατασκευης.Παντως το screen protector θα το προτιμησω σιγουρα.

http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-hd2-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το invincible shied αλλά έχει ένα μειονέκτημα: κολάνε τα δάχτυλα!!!

Δεν θα χάσουμε την αίσθηση της capacitive;;;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι

Τελικά με βάλατε στον πειρασμό και μπήκα και εγώ στο club HD2

Όχι ότι δεν με ενθουσιάζει η ιδέα κάθε άλλο. Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός για κάποιους που βαριούνται να απαντούν ξανά και ξανά στα ίδια ερωτήματα ασχέτων όπως εγώ, και εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο εξής.

Θα σας δώσω την πλήρη εικόνα της άγνοιας μου και όποιος έχει το κουράγιο και την θέληση μου απαντά.

Είμαστε λοιπόν στην στιγμή όπου τελικά (σε κανα 1-2 εβδομάδες) έχω το HD2 στα χέρια μου.

Όλα καλά και χρυσά με την χρήση του ως συσκευή όπως και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με οποιαδήποτε συσκευή και να έχει πέσει στα χέρια μου στο θέμα που αφορά την χρήση της και τις λειτουργίες της και άσχετα αν οι οδηγίες ήταν στα Ελληνικά ή Αγγλικά δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.

Υπενθυμίζω λοιπόν ότι για μένα είναι η πρώτη μου επαφή με μια συσκευή που διαθέτει Windows Mobile και εκεί ξεκινάνε οι φόβοι μου και οι απορίες μου.

Επίσης για να σας διευκολύνω καταλαβαίνω σε πολύ καλό ποσοστό την τεχνολογική ορολογία δεν είμαι τόσο άσχετος ως εκεί.

Σας διαβάζω λοιπόν τόσες μέρες και δυσκολεύομαι να καταλάβω τα αυτονόητα για τους περισσότερους ίσος.

Παραδείγματα .

 

1 Τι είναι το manila ? τι κάνει το manila ? το έχει η συσκευή πρέπει να το εγκαταστήσω? Πώς γίνετε η εγκατάσταση κάποιου προγράμματος σε συσκευή με windows mobile ? (με ποιόν τρόπο εννοώ ) και για να καταλαβαινόμαστε και καλύτερα έχω κάνει πάρα πολλές εγκαταστάσεις προγραμμάτων στο desktop PC μου αλλά στα Windows Mobile δεν μπορώ ούτε να φανταστώ τι πρέπει να κάνω και πως.

 

2. Πρέπει αγοράζοντας την συσκευή για να τρέξει όλα αυτά που γράφετε στο forum να εγκαταστήσω κάποια προγράμματα extra που δεν διαθέτει η συσκευή ή όχι.

 

3 Ένα άλλο που δεν έχω πιάσει είναι η εντολές τύπου «HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang» αυτό πως το γράφουμε ?

Σε κάποια οθόνη της συσκευής ? / στα Windows του Η/Υ μας αφού το συνδέσουμε με καλώδιο ?

Σε κάποια εντολή των windows της συσκευής ? ( πιστεύω ότι μόνο και μόνο με αυτή μου την ερώτηση σας δίνω να κατανοήσετε την άγνοιά μου για κάποια πράγματα.) Δηλαδή μπορώ να καταλάβω με ποιο τρόπο επιδρά στην συσκευή η μεταβολή στην registry μιας και το έχω κάνει στο Desktop PC μου αλλά δεν έχω την εικόνα της χρήσης των windows Mobile στα μάτια μου και έτσι αδυνατώ να κατανοήσω τον τρόπο που πρέπει να κάνω ότι γράφετε και έχω αγχωθεί)

 

Και κάτι άλλο που μου ήρθε τώρα στο Νου. Μιας και η συσκευή θα είναι Αγγλική βάζοντας το καρτάκι sim από το κινητό μου τα ονόματα των επαφών θα τα αναγνωρίσει στα Ελληνικά ? ή όχι και το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνω είναι αυτό στο πρώτο ποστ με την αλλαγή γλώσσας της συσκευής ?

 

Επίσης για να μην σας ζαλίζω υπάρχει κάποιο κομμάτι για νέους χρήστες ώστε να καταλάβω περισσότερα πράγματα για την χρήση των windows mobile ? η κάποια ιστοσελίδα να μου προτείνετε ?

 

Υπήρξα καλώς μαθητής της τεχνολογίας και είμαι σίγουρος ότι με την βοήθειά σας θα τα καταφέρω και αυτή την φορά ,

Θέλω τελειώνοντας να σας πω ότι μόνο ρωτώντας μαθαίνεις και ότι πάντα βοηθούσα σε άλλα forum όποιον /όποια δεν γνώριζε χωρίς να υποτιμώ ποτέ κανένα

 

Σπύρος

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι

Τελικά με βάλατε στον πειρασμό και μπήκα και εγώ στο club HD2

Όχι ότι δεν με ενθουσιάζει η ιδέα κάθε άλλο. Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός για κάποιους που βαριούνται να απαντούν ξανά και ξανά στα ίδια ερωτήματα ασχέτων όπως εγώ, και εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο εξής.

Θα σας δώσω την πλήρη εικόνα της άγνοιας μου και όποιος έχει το κουράγιο και την θέληση μου απαντά.

Είμαστε λοιπόν στην στιγμή όπου τελικά (σε κανα 1-2 εβδομάδες) έχω το HD2 στα χέρια μου.

Όλα καλά και χρυσά με την χρήση του ως συσκευή όπως και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με οποιαδήποτε συσκευή και να έχει πέσει στα χέρια μου στο θέμα που αφορά την χρήση της και τις λειτουργίες της και άσχετα αν οι οδηγίες ήταν στα Ελληνικά ή Αγγλικά δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.

Υπενθυμίζω λοιπόν ότι για μένα είναι η πρώτη μου επαφή με μια συσκευή που διαθέτει Windows Mobile και εκεί ξεκινάνε οι φόβοι μου και οι απορίες μου.

Επίσης για να σας διευκολύνω καταλαβαίνω σε πολύ καλό ποσοστό την τεχνολογική ορολογία δεν είμαι τόσο άσχετος ως εκεί.

Σας διαβάζω λοιπόν τόσες μέρες και δυσκολεύομαι να καταλάβω τα αυτονόητα για τους περισσότερους ίσος.

Παραδείγματα .

 

1 Τι είναι το manila ? τι κάνει το manila ? το έχει η συσκευή πρέπει να το εγκαταστήσω? Πώς γίνετε η εγκατάσταση κάποιου προγράμματος σε συσκευή με windows mobile ? (με ποιόν τρόπο εννοώ ) και για να καταλαβαινόμαστε και καλύτερα έχω κάνει πάρα πολλές εγκαταστάσεις προγραμμάτων στο desktop PC μου αλλά στα Windows Mobile δεν μπορώ ούτε να φανταστώ τι πρέπει να κάνω και πως.

Είναι ένα κέλυφος της HTC, το οποίο καλύπτει τα windows και προσφέρει απίστευτη λειτουργικότητα στη συσκευή! Είναι αυτό που βλέπεις σε όλες τις φωτογραφίες με το μεγάλο ρολόι κλπ

Για εγκατάσταση προγραμμάτων, δες εδώ: http://www.pocketpccentral.net/help/tutorials/install_cab_file.htm

 

2. Πρέπει αγοράζοντας την συσκευή για να τρέξει όλα αυτά που γράφετε στο forum να εγκαταστήσω κάποια προγράμματα extra που δεν διαθέτει η συσκευή ή όχι.

 

Ναι, κάποια προγράμματα όπως το nodata είναι απαραίτητα

 

3 Ένα άλλο που δεν έχω πιάσει είναι η εντολές τύπου «HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang» αυτό πως το γράφουμε ?

Σε κάποια οθόνη της συσκευής ? / στα Windows του Η/Υ μας αφού το συνδέσουμε με καλώδιο ?

Σε κάποια εντολή των windows της συσκευής ? ( πιστεύω ότι μόνο και μόνο με αυτή μου την ερώτηση σας δίνω να κατανοήσετε την άγνοιά μου για κάποια πράγματα.)

 

Δεν το γράφεις αλλά κάνεις browse στο συγκεκριμένο σημείο της registry και αλλάζεις κάποια τιμή!

 

Δηλαδή μπορώ να καταλάβω με ποιο τρόπο επιδρά στην συσκευή η μεταβολή στην registry μιας και το έχω κάνει στο Desktop PC μου αλλά δεν έχω την εικόνα της χρήσης των windows Mobile στα μάτια μου και έτσι αδυνατώ να κατανοήσω τον τρόπο που πρέπει να κάνω ότι γράφετε και έχω αγχωθεί)

 

Με κάποιο πρόγραμμα όπως το resco explorer μπορείς να πειράξεις τις καταχωρήσεις στην registry!

http://www.resco.net/pocketpc/explorer/images/screenshot_register.png

 

Επίσης για να μην σας ζαλίζω υπάρχει κάποιο κομμάτι για νέους χρήστες ώστε να καταλάβω περισσότερα πράγματα για την χρήση των windows mobile ? η κάποια ιστοσελίδα να μου προτείνετε ?

 

Υπήρξα καλώς μαθητής της τεχνολογίας και είμαι σίγουρος ότι με την βοήθειά σας θα τα καταφέρω και αυτή την φορά ,

Θέλω τελειώνοντας να σας πω ότι μόνο ρωτώντας μαθαίνεις και ότι πάντα βοηθούσα σε άλλα forum όποιον /όποια δεν γνώριζε χωρίς να υποτιμώ ποτέ κανένα

 

Σπύρος

Καιρός να βοηθηθείς κι εσύ λοιπόν!!! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις το πήρα απ' το expansys στα 585Ε μαζί με τα μεταφορικά και το κουπόνι.:D

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα κέλυφος της HTC, το οποίο καλύπτει τα windows και προσφέρει απίστευτη λειτουργικότητα στη συσκευή! Είναι αυτό που βλέπεις σε όλες τις φωτογραφίες με το μεγάλο ρολόι κλπ

Για εγκατάσταση προγραμμάτων, δες εδώ: http://www.pocketpccentral.net/help/tutorials/install_cab_file.htm

 

Σε ευχαριστώ με βοήθησες να μπω στο νόημα !!!!

 

 

Ναι, κάποια προγράμματα όπως το nodata είναι απαραίτητα

 

αυτό το έψαξα λίγο και δεν το βρήκα και ούτε τελικά κατάλαβα τι κάνει , που το βρίσκω να το κάνω νταουνλοαντ και τι προσφέρει που μου το βάζεις σαν απαραίτητο !!!!!!

 

 

Δεν το γράφεις αλλά κάνεις browse στο συγκεκριμένο σημείο της registry και αλλάζεις κάποια τιμή!

 

(και αυτό τέλος το κατάλαβα τώρα)

 

Με κάποιο πρόγραμμα όπως το resco explorer μπορείς να πειράξεις τις καταχωρήσεις στην registry!

http://www.resco.net/pocketpc/explorer/images/screenshot_register.png

(αυτό μάλον δεν θέλω να το δοκιμάσω το προγραμματάκι !!!!)

Καιρός να βοηθηθείς κι εσύ λοιπόν!!! :lol:

 

(οτι θες ρώτα και θα σου απαντήσω !!!

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

(οτι θες ρώτα και θα σου απαντήσω !!!

Το απαραίτητο nodata κόβει τις ανεπιθύμητες συνδέσεις δεδομένων που συχνά πυκνά γίνονται από διάφορα προγράμματα! Καταλαβαίνεις ότι αν δεν έχεις πρόγραμμα με δωρεάν data θα σου έρθει υπέρογκος λογαριασμός!!!

 

Θα το βρεις δωρεάν εδώ

 

Ένα άλλο απαραίτητο πρόγραμμα για πολλούς, αλλά όχι free είναι το resco explorer με το registry editor που σου είπα και πιο πάνω! Αν πάρεις την συσκευή θα καταλάβεις την χρησιμότητά του σε σχέση με τον κλασικό explorer της συσκευής! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...