Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, το ΦΠΑ δεν το πληρώνεις. Αυτός που έχει εταιρικό ΑΦΜ γνωρίζει τις διαδικασίες σχετικά με το τι γίνεται με τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

 

Δηλαδή υπάρχει κάποια διαδικασία μετά.....

Δεν είναι έβαλες το επαγγελματικό σου ΑΦΜ και τέλος. Ξεμπέρδεψες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει κάποια διαδικασία μετά.....

Δεν είναι έβαλες το επαγγελματικό σου ΑΦΜ και τέλος. Ξεμπέρδεψες.

 

Ε ναι...γιατί αν ήταν έτσι θα έβαζες ένα valid ΑΦΜ από για παράδειγμα την απόδειξη του σούπερ μάρκετ σου και όλα θα ήταν οκ ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι...γιατί αν ήταν έτσι θα έβαζες ένα valid ΑΦΜ από για παράδειγμα την απόδειξη του σούπερ μάρκετ σου και όλα θα ήταν οκ ;)

 

Οκ! Ευχαριστώ πολύ!! Μου αρέσει πολύ!!

Το μόνο που με φοβίζει είναι η μπαταρία του και η φωτεινότητα της οθόνης....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος σχετικά με τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στη SIM του κινητού και αυτές που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου μετά από συγχρονισμό με το outlook; Τι διαφορά υπάρχει;;;

 

Επίσης, το ημερολόγιο της HTC και αυτό του Outlook είναι το ίδιο; Συγχρονίζονται και τα δύο με τον Υπολογιστή;

 

Η φωτεινότητα μέχρι τώρα μου φαίνεται αρκετά καλή. Βέβαια, δεν την έχω δοκιμάσει σε απευθείας ήλιο. Ανάλογα τι απαιτήσεις έχει και ο καθένας βεβαίως, βεβαίως...

 

Όσο για την μπαταρία, μέχρι τώρα αξιοπρεπέστατη! Αν και ήμουν προκατειλημμένη για το άκρως αντίθετο...

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα μέχρι τώρα μου φαίνεται αρκετά καλή. Βέβαια, δεν την έχω δοκιμάσει σε απευθείας ήλιο. Ανάλογα τι απαιτήσεις έχει και ο καθένας βεβαίως, βεβαίως...

 

Όσο για την μπαταρία, μέχρι τώρα αξιοπρεπέστατη! Αν και ήμουν προκατειλημμένη για το άκρως αντίθετο...

 

Μάλιστα! Ωραία μου ακούγονται!

Έχω το Mio P560 ίδιες διαστάσεις έχει με το HD2!! Έίναι λίγο μεγαλούτσικο...:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Η' απλά εγκαθιστώντας το... LED Notification Enabler.CAB

 

(Υπάρχει στο ίδιο thread, πρώτο post)

 

Αυτό ακριβώς λέει και στο #24

If you want your LED to flash when you have a new message, new email, missed call or voicemail.. well you can't as it is greyed out. However the following registry entries can be modified to enable them or use the cab at end of post. Reset after changes.

 

To cab file περιέχει ακριβώς αυτό.. Τα 4 registry keys μαζί με ένα άχρηστο txt αρχείο.

Manually μπορείς να ρυθμίσεις ποιά notifications θέλεις και ποιά όχι.

 

Τέλοσπάνων, μικρή σημασία έχει.

Κάτι σημαντικό:

Για 20 quicklinks (5*4) στο manila με full working pictures για contacts και σωστά website favorite links κάντε click εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη :) άσχετα το τι λέω στο κείμενο. τα περισσότερα απο αυτά που γράφω + τα cabs που υπάρχουν στο λινκ, βοηθάνε και αυτούς με το LEO ή το HD1.

 

οπότε δεν τους μπερδεύω :happy:

 

OK τότε. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Α.........

Κάτι σημαντικό:

Για 20 quicklinks (5*4) στο manila με full working pictures για contacts και σωστά website favorite links κάντε click εδώ.

 

To animated weather παίζει σωστά? Χάνουμε κάτι από αυτά που έχουμε?

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένα δουλεύει. Κάτι κάνεις λάθος. Προσπάθησε το ξανά και ότι θέλεις εδώ είμαστε.

 

λοιπόν...μάλλον απ'ότι κατάλαβα ναι μεν μου λέει overwrite ο resco explorer αλλα στην ουσία δεν το αντικαθιστά το αρχείο:O

γιατί όταν ανοίγω τον φάκελο win έχει μέσα το αρχείο 5fa4d4b7_manila που είχε στην αρχή(αυτό που είχε στην αρχή είναι 21kb και αυτό που δίνει ο φίλος στο xda είναι 20k)

 

η διαδικασία που κάνω είναι η εξής

απενεργοποιώ το htc sense από το today ανοίγω resco explorer κάνω αντιγραφή από την κάρτα το αρχείου 5fa4d4b7_manila και επικόλληση στο φάκελο windows(οχι της κάρτας).ενεργοποιώ htc sense και.....και το ρολογάκι εξακολουθεί να πάει μια ώρα πίσω και κάνα 2 λεπτά και να επανέρχεται...:sorry:κάνω κάτι λάθος??:sorry:

 

με ποιον άλλο τρόπο μπορώ να αντιγράψω το αρχείο εκτος resco explorer??? μέσο pc και activesync δεν μου το επιτρέπει το δοκίμασα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις ενεργοποιήσει να βλέπεις στο resco explorer τα hidded και system files;

 

Με το resco πάντως δοκιμασμένα δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εδώ λέει και για ένα bug στο week view του calendar....

 

Eμένα μου το κάνει, και όχι μόνο αυτό...αν π.χ. είμαι στη βδομάδα που τρέχει και πατήσω την επόμενη (ή και τη προηγούμενη) με πετάει σε άσχετη βδομάδα...π.χ. για σήμερα με πετάει σε βδομάδα του Οκτωβρίου αν πατήσω την επόμενη.... είναι καθαρό bug..... βέβαια δεν ξέρω αν παίζει τίποτα ρόλο με τη γλώσσα γιατί τώρα το έχω στα ελληνικά....κάποιος που δεν έχει πειράξει τη γλώσσα (409-->408) μπορεί να πει αν του το κάνει?

 

Εδώ έχει περισσότερες πληροφορίες....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Μερικά ενδιαφέροντα benchmarks σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό...

 

http://pocketnow.com/review/htc-hd2?p=4

 

Φοβερό το Acer!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν...μάλλον απ'ότι κατάλαβα ναι μεν μου λέει overwrite ο resco explorer αλλα στην ουσία δεν το αντικαθιστά το αρχείο:O

γιατί όταν ανοίγω τον φάκελο win έχει μέσα το αρχείο 5fa4d4b7_manila που είχε στην αρχή(αυτό που είχε στην αρχή είναι 21kb και αυτό που δίνει ο φίλος στο xda είναι 20k)

 

η διαδικασία που κάνω είναι η εξής

απενεργοποιώ το htc sense από το today ανοίγω resco explorer κάνω αντιγραφή από την κάρτα το αρχείου 5fa4d4b7_manila και επικόλληση στο φάκελο windows(οχι της κάρτας).ενεργοποιώ htc sense και.....και το ρολογάκι εξακολουθεί να πάει μια ώρα πίσω και κάνα 2 λεπτά και να επανέρχεται...:sorry:κάνω κάτι λάθος??:sorry:

 

με ποιον άλλο τρόπο μπορώ να αντιγράψω το αρχείο εκτος resco explorer??? μέσο pc και activesync δεν μου το επιτρέπει το δοκίμασα

 

Δοκίμασε κάτι άλλο.... μετονόμασε το αρχείο που βλέπεις στο folder των windows, πέτα μέσα το νέο και μετά κάνε και sοφt reset ...και πες μας....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει να βλέπεις στο resco explorer τα hidded και system files;

 

Με το resco πάντως δοκιμασμένα δουλεύει.

 

:whistle::whistle:οχι:whistle::whistle:

 

:up:εεεεευχαριστώώώώώώ:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν...μάλλον απ'ότι κατάλαβα ναι μεν μου λέει overwrite ο resco explorer αλλα στην ουσία δεν το αντικαθιστά το αρχείο:O

γιατί όταν ανοίγω τον φάκελο win έχει μέσα το αρχείο 5fa4d4b7_manila που είχε στην αρχή(αυτό που είχε στην αρχή είναι 21kb και αυτό που δίνει ο φίλος στο xda είναι 20k)

 

η διαδικασία που κάνω είναι η εξής

απενεργοποιώ το htc sense από το today ανοίγω resco explorer κάνω αντιγραφή από την κάρτα το αρχείου 5fa4d4b7_manila και επικόλληση στο φάκελο windows(οχι της κάρτας).ενεργοποιώ htc sense και.....και το ρολογάκι εξακολουθεί να πάει μια ώρα πίσω και κάνα 2 λεπτά και να επανέρχεται...:sorry:κάνω κάτι λάθος??:sorry:

 

με ποιον άλλο τρόπο μπορώ να αντιγράψω το αρχείο εκτος resco explorer??? μέσο pc και activesync δεν μου το επιτρέπει το δοκίμασα

 

Για να κάνεις overwrite ένα αρχείο που είναι in use (system file) υπάρχουν 2 τρόποι

1) Μετονομάζεις το αρχείο που θέλεις να αντικαταστήσεις, κάνεις copy το άλλο αρχείο, κάνεις soft reset και μετά διαγράφεις το πρώτο αρχείο

2) Δημιουργείς ένα cab file (μετά σε υποχρεώνει να κάνεις soft reset)

 

Σημείωση: Αν το αρχείο βρίσκεται στη rom μπορείς να το αντικαταστήσεις μόνο με cab file. Τα αρχεία αυτά μόνο φαινομενικά γίνονται overwritten. Παραμένουν στη θέση τους και αν κάνεις uninstall το cab file επανέρχονται. Πολλά αρχεία στα ppc βρίσκονται στη storage γιατί γίνονται copy από τη rom μετά από κάθε hard reset. Έτσι μπορούν να αντικατασταθούν.

Link to comment
Share on other sites

ώρες ώρες νομίζω ότι είμαι ανίκητος στη μ@l...:O

χτες έκανα απεγκατάσταση τον παλιό explorer για να βάλω τον 7.05 και δεν έκανα ενεργοποιηση τα hidded system files:dash:

kplr,EagerToPhone ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας:) αλλα ένα μεγάλο ευχαριστώ για ακόμα μια φορα στον athanaso77 που με ξεστράβωσε:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος οι γραμμές που έχει για τα ραντεβού στη Today screen από μία να γίνουν δύο? Δηλ. αντί να δείχνει μόνο το επόμενο ραντεβού, να δείχνει τα 2 επόμενα?
There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το αρχείο βρίσκεται στη rom μπορείς να το αντικαταστήσεις μόνο με cab file.

 

Εάν ενεργοποιήσεις να βλέπεις τα ROM files με το Resco Explorer, μπορείς κανονικά να τα αντικαταστήσεις με απλό copy/paste.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος οι γραμμές που έχει για τα ραντεβού στη Today screen από μία να γίνουν δύο? Δηλ. αντί να δείχνει μόνο το επόμενο ραντεβού, να δείχνει τα 2 επόμενα?

 

ναι υπάρχει.

 

στο λινκ μου, με τα tweaks rom, το τελευταίο βήμα...

 

βάζεις max manilla theme maker 4.1

και μετά Max Manilla Ultimate 2.5

 

(κράτα κανένα backup πριν το κάνεις, γιατί το manilla μπορεί να σου αργεί ελάχιστα μετά, αν και στο LEO δεν μασάτε με αυτά)

Link to comment
Share on other sites

Εάν ενεργοποιήσεις να βλέπεις τα ROM files με το Resco Explorer, μπορείς κανονικά να τα αντικαταστήσεις με απλό copy/paste.

 

Δε δουλεύει σε όλες τις συσκευές, αλλά το δοκίμασα και όντως στο Leo δουλεύει..

 

Greek keyboard με 160 sms σύντομα....

Ο Frontier (ο παλιός moderator και wm developer) έκανε αυτό το post. Το δοκίμασα και δουλεύει. (συνδυασμός ελληνικών και λατινικών χαρακτήρων) Οπότε ετοιμαστείτε σύντομα για 160 sms keyboard.

(προς αποφυγή παρεξήγησης το nickname μου στο xda είναι Step2p)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά από ποιο site μπορούμε να το αγοράσουμε

Αν και με φόβισε το γεγονός ότι όποιος αγόρασε το HD2 από

Το εξωτερικό δεν μπορεί να δώσει σαν στοιχεία χρήστη της συσκευής

Τα δικά του /δεν επιτρέπεται η αλλαγή στοιχείων που είναι σημαντικό

Ίσως και για την λειτουργία κάποιων εφαρμογών.

 

Στο expansys τελικά άμα δεν γλυτώσεις το ΦΠΑ με τα

Μεταφορικά πάει στα ίδια λεφτά 620 περίπου

Και είναι και αγγλικό

 

Επίσης από το Pixmania μαζί με κάποια δώρα και εγγύηση 2 ετών

Γλυτώνεις κανα 50ευρω αλλά και πάλι Αγγλική έκδοση

 

Μήπως τελικά πρέπει να περιμένουμε την Ελληνική του έκδοση ?

 

Έχω μπερδευτεί λιγάκι

μπορεί όποιος το έχει αποκτήσει να μας πεί τα + και τα - της αγοράς που έκανε και άν τελικά αξιζει τον κόπο

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

........

Αν και με φόβισε το γεγονός ότι όποιος αγόρασε το HD2 από

Το εξωτερικό δεν μπορεί να δώσει σαν στοιχεία χρήστη της συσκευής

Τα δικά του /δεν επιτρέπεται η αλλαγή στοιχείων που είναι σημαντικό

Ίσως και για την λειτουργία κάποιων εφαρμογών.

...........

 

Δεν ισχύει αυτό...μια χαρά στοιχεία βάζεις...έχει ειπωθεί πολλές φορές...δεν το διάβασες καλά το τοπικ.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά από ποιο site μπορούμε να το αγοράσουμε

Στο expansys τελικά άμα δεν γλυτώσεις το ΦΠΑ με τα Μεταφορικά πάει στα ίδια λεφτά 620 περίπου Και είναι και αγγλικό

 

Διαφωνω, στο Expansys βγαινει με ΦΠΑ και μεταφορικα 585. ΕΥΡΩ (εχει γινει αφαιρεση 25 ΕΥΡΩ με κουπονι). Νομιζω οτι ειναι αρκετη η διαφορα με την τιμη των 699 που θεωρητικα θα ερθει το Ελληνικο :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...