Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το Video Live Wallpaper με τη Yuri να σου καθαρίζει την οθόνη. Πολύ πιασιάρικο. Κουφαίνονται όσοι το βλέπουν. Χαχαχαχα....

 

 

Έχουμε μήπως κάτι ανάλογο, αλλά αντί για την Yuri (:nagger:) να καθαρίζει η Ali Landry?!

:drool:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουμε μήπως κάτι ανάλογο, αλλά αντί για την Yuri (:nagger:) να καθαρίζει η Ali Landry?!

:drool:

 

H Ali δεν καθαρίζει τζάμια μου είπε :p

:lol::lol::lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χτες ήμουν έτοιμος να απαρνηθώ το X10 για το Dell Streak ως την στιγμή που το είδα live (Streak) στα MediaMarkt. Μιλάμε για "τέρας" (μεγέθους).

Οπότε ξαναγάπησα το X10i. Να έβγαινε και καμιά rom 2.2. Δεν βλέπω δραστηριότητα :-(

 

Το είδα κι εγώ το Dell Streak στο Public Βόλου. Μιλάμε, τι γκασγκάνα είναι αυτή !!!!

 

Απορώ πόσο θα πουλήσει αυτό το πράγμα..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα έγινε ενα κουφό ,μετα απο επανεκκίνηση δεν έχω πλέων wifi :wacko: μου γράφει οτι "δεν είναι δυνατή η ανίχνευση για δίκτυα" ενω πριν έμπαινα κανονικά , καμια ιδέα του τι μπορεί να έγινε :confused:

 

Να ρωτήσω: το παραπάνω πρόβλημα εφτιαξε;;; αν ναι πώς;;; ξέρεις τι έφταιγε;;;

 

Γιατί μου το έκανε κι εμένα σε ένα χ8 αλλά όχι μετά την αναβάθμιση σε 2.1 αλλά στο άσχετο...

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: το παραπάνω πρόβλημα εφτιαξε;;; αν ναι πώς;;; ξέρεις τι έφταιγε;;;

 

Γιατί μου το έκανε κι εμένα σε ένα χ8 αλλά όχι μετά την αναβάθμιση σε 2.1 αλλά στο άσχετο...

 

 

Δε ξέρω τι έφταιξε αλλα έκανα πάλι εγκατάσταση απο την αρχή και διορθώθηκε:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εδώ έριξε το βάρος της η Sony Ericsson οσον αφορά στο Android 2.3 που αναμενεται το Μάρτιο του 2011...

 

Playstation Phone 'Zeus Z1'

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Χμ , πιθανώς ... Ποτέ δεν περίμενα ότι θα το έλεγα αυτό για ένα Sony Ericsson Device ... αλλά κατ' εμέ ... ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟΟΟΟ!!! :mad:
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Χμ , πιθανώς ... Ποτέ δεν περίμενα ότι θα το έλεγα αυτό για ένα Sony Ericsson Device ... αλλά κατ' εμέ ... ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟΟΟΟ!!! :mad:

 

+ 10000000000000

Δε ξέρω τι σκέφτηκαν για να δημιουργήσουν κάτι τέτοιο ,αλλα δεν έχει νόημα εδώ που φτάσαμε πλέον διότι συνηθίσαμε να παίζουμε σε οθόνη, τα πλήκτρα θα μπορούσαν να τα αντιστοιχίσουν σ ένα πληκτρολόγιο με touch pad , το βρίσκω πολλή αντιαισθητικό και χάσιμο χρόνου ,δε περνάνε καμιά 2,3 στο Χ10 λέω γω παρά να κάθονται να παίζουν :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το εξής θέμα:

Όταν η μπαταρία πέσει μεταξύ 10-15% το κινητό σβήνει! Αν το ξανανοίξω θα κρατήσει για λίγο και μετά θα ξανασβήσει οταν θα πάει στο 5%.

Ξέρετε τι παίζει;

Επίσης υπάρχει τρόπος να σβήνει το πράσσινο led όταν φορτιστεί πλήρως;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

+ 10000000000000

Δε ξέρω τι σκέφτηκαν για να δημιουργήσουν κάτι τέτοιο

 

Αυτό είδαν και κινήθηκαν προς αυτή την κατεύθυνση. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χμ , πιθανώς ... Ποτέ δεν περίμενα ότι θα το έλεγα αυτό για ένα Sony Ericsson Device ... αλλά κατ' εμέ ... ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟΟΟΟ!!! :mad:

 

Άσχημο δεν θα το λεγα.

Ένα τροποποιημένο Χ10 είναι στην ουσία.

Το gamepad της "παιχνιδομηχανής" φαντάζει φθηνό

αν το συγκρίνεις με τα υπόλοιπα τμήματά του κινητού

καθώς και δεν είμαι σίγουρος αν το slider και κατ'επέκταση

η οθόνη θα αντέξει τους όποιους παλαβούς πιτσιρικάδες

θα το αποκτήσουν και θα το κακομεταχειριστούν.

Link to comment
Share on other sites

Μάκαρι να έστριψε στη γωνία όπως λεει και το άρθρο.

 

Θερμή παράκληση από την την πλευρά μου να μην επεκταθούμε στο θέμα του Playstation Phone για να μην ξεφύγουμε από το Χ10. Όταν έρθει ο καιρός θα υπάρξει σχετικό θέμα για το συγκεκριμένο κινητό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.

πανευτυχης κατοχος το Χ10 απο προχθες!!

αριστες οι πρωτες εντυπωσεις περα βεβαια απο καποια γνωστα θεματακια.

ερωτηση:υπαρχει τροπος κλειδωματος της οθονης "χειροκινητα" περα απο

την αναμονηπου εχω ορισει για να κλειδωνει μονη της?

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι, εδώ και λιγες μερες κυκλοφορεί το νέο Market με αρκετές βελτιώσεις :):):)

 

Μετά την εγκατάσταση του νέου market έρχεται και η αναβάθμιση του google map 5 που είναι 3D , απλά τέλειο.

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Το market το έχουμε ήδη. Έγινε αυτόματα αναβάθμιση προχτες το βράδυ. Χτες διορθωθηκαν και κάποια προβληματακια που είχε. Όλα αυτόματα.

 

Sent from my dual boot X10i.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το market το έχουμε ήδη. Έγινε αυτόματα αναβάθμιση προχτες το βράδυ. Χτες διορθωθηκαν και κάποια προβληματακια που είχε. Όλα αυτόματα.

 

Sent from my dual boot X10i.

 

Εγώ αναβάθμιση του market αυτόματα δεν πήρα, έβαλα το δαχτυλάκι μου :lol:

 

Επίσης είμαστε εν αναμονή του νέου firmware 2.0.2.A.0.24 ,για φέτο δύσκολο το κόβω , μακάρι να διαψευσθώ :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναβάθμιση του market αυτόματα δεν πήρα, έβαλα το δαχτυλάκι μου :lol:

 

Ουτε εμένα μου πέρασε από μόνο του το νέο market. Να μπω στη διαδικασια να το περασω αφού το βρήκα ή δεν είναι και τοσο απαραίτητο?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμένα μου πέρασε από μόνο του το νέο market. Να μπω στη διαδικασια να το περασω αφού το βρήκα ή δεν είναι και τοσο απαραίτητο?

 

 

Απαραίτητο δεν είναι, είναι όμως όμορφο.

Δοκίμασε το κι αν δε σου αρέσει το κάνεις απεγκατάσταση :)

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια ρε παιδιά.

Εκεί που μιλούσα στο κινητό και μόλις το έκλεισα,εξαφανίστηκαν όλες μου οι επαφές.

 

Κοίταξα στις κλήσεις και εμφανιζόντουσαν μόνο οι αριθμοί και όχι τα ονόματα των επαφών.

 

Κλέινω το κινητό με shutdown και το ξανανοίγω όμως τα ίδια αριθμοί στις κλήσεις και επαφές γιοκ.

 

Βγάζω την μπαταρία την αφήνω 10 δεύτερα και όταν ανοίγει ενώ στις κλήσεις βλέπω κανονικά τα ονόματα στις επαφές δεν εμφανίζονται.

Κάνω εισαγωγή απο την κάρτα μνήμης της vcard που είχα σα backup ενώ δείχνει κανονικά οτι τις περνάει μόλις τελειώνει,επαφές μηδέν.

 

Δημιουργώ σαν τέστ μία επαφή ενώ λέει οτι αποθηκεύτηκε πάλι δεν εμφανίζεται.

Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια ρε παιδιά.

Εκεί που μιλούσα στο κινητό και μόλις το έκλεισα,εξαφανίστηκαν όλες μου οι επαφές.

 

Κοίταξα στις κλήσεις και εμφανιζόντουσαν μόνο οι αριθμοί και όχι τα ονόματα των επαφών.

 

Κλέινω το κινητό με shutdown και το ξανανοίγω όμως τα ίδια αριθμοί στις κλήσεις και επαφές γιοκ.

 

Βγάζω την μπαταρία την αφήνω 10 δεύτερα και όταν ανοίγει ενώ στις κλήσεις βλέπω κανονικά τα ονόματα στις επαφές δεν εμφανίζονται.

Κάνω εισαγωγή απο την κάρτα μνήμης της vcard που είχα σα backup ενώ δείχνει κανονικά οτι τις περνάει μόλις τελειώνει,επαφές μηδέν.

 

Δημιουργώ σαν τέστ μία επαφή ενώ λέει οτι αποθηκεύτηκε πάλι δεν εμφανίζεται.

Τι μπορώ να κάνω?

 

Δεν νομίζω ότι χάθηκαν, απλά δεν τις βλέπεις.

 

Στις "Επαφές" πάνω αριστερά όταν πατήσεις το εικονίδιο με τα 3 πρόσωπα έχεις μήπως επιλέξει κάποιο από τα φιλτραρίσματα??

Εάν ναι κάνε αποεπιλογή κ δες εάν επανήλθαν.

 

Πιο κάτω στο "Εμφάνιση επαφών" στο "Επαφή τηλεφώνου" είναι επιλεγμένο το "Όλες οι επαφές"?

 

Δες τα λίγο αυτά πιθανότατα είναι από εκεί. :)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από το ευρετήριο πάτησε το τέρμα πάνω αριστερά πλήκτρο με τα 3 ανθρωπάκια και δες λίγο μήπως άλλαξε κάτι κατά λάθος στις ρυθμίσεις του τι εμφανίζεται από αριθμούς και επαφές στο ευρετήριο σου. Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις μήπως το επαναφέρεις.

Αν δεν τα καταφέρεις τότε μάλλον κάποιο bug έχει παιχτεί. Δοκίμασε ένα reflash με το SEUS και πες μας αποτελέσματα...

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μικρύνω τη γραμματοσειρά στη λίστα των επαφών; το έχω ψάξει αλλά δε βρίακω τρόπο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...