Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιεί συγγενικό μου πρόσωπο το Xperia X10 (δεν έχει κάνει ακόμα αναβάθμιση του λειτουργικού) και το τελευταίο διάστημα της παρουσιάζεται το παρακάτω πρόβλημα

Κατα τη διάρκεια της τηλεφωνικής συνομιλίας (των περισσοτέρων μάλιστα) κόβεται η γραμμή και γίνεται η οθόνη μπλε (λέτε να έχουν γραμμές κώδικα windows τα android?), και σαν να μην έφτανε αυτό η κλήση δεν εμφανίζεται στο μητρώο κλήσεων. Εχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

Με την αναβάθμιση του λειτουργικού υπάρχει πιθανότητα να διορθωθεί;

 

Δεν χάνει τίποτα με το να κάνει μια αναβάθμιση ή ακόμα και να περάσει την ίδια από

πάνω ("επισκευή") αν δεν έχει βγει για τη συγκεκριμένη συσκευή η 2.1 (αν και

υποψιάζομαι πως πρέπει να έχει ακόμα κάποια από τις πρώτες εκδόσεις).

Ένα αντίγραφο ασφαλείας βέβαια πριν γίνει αυτή η διαδικασία και λογικά

το πρόβλημα θα διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε αυτή η αναβαθμιση δεν θα έρθει σε εμας απο εδω????

1234-7536.

Ξέρει κανεις, το πότε?

Είμαι root έχει σχέση αυτό που δεν μου έχει έρθει ακόμη?

Link to comment
Share on other sites

Βρε αυτή η αναβαθμιση δεν θα έρθει σε εμας απο εδω????

1234-7536.

Ξέρει κανεις, το πότε?

Είμαι root έχει σχέση αυτό που δεν μου έχει έρθει ακόμη?

 

Αυτήν έχω εδώ και πολύ καιρό και όχι το root δεν έχει κανένα ρόλο στο

αν θα αναβαθμιστεί η συσκευή σου και πότε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω εδώ και πολύ καιρό και όχι το root δεν έχει κανένα ρόλο στο

αν θα αναβαθμιστεί η συσκευή σου και πότε...

Ευχαριστώωωωω!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σ εμενα ηρθε???

1234-4581

Ματαιος κοπος...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,απο τις πολλες αποτυχημενες προσπαθειες ξεκλειδωματος του πληκτρολογιου,κλειδωσε το χ10,ζηταει το username και τον κωδικο του google,τα βαζω αλλα δεν ξεκλειδωνει,τι να κανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,απο τις πολλες αποτυχημενες προσπαθειες ξεκλειδωματος του πληκτρολογιου,κλειδωσε το χ10,ζηταει το username και τον κωδικο του google,τα βαζω αλλα δεν ξεκλειδωνει,τι να κανω?

 

Λογικά αν μπεις στο website του Gmail θα μπορέσεις να δεις αν ο κωδικός που

πληκτρολογείς είναι σωστός. Αν όχι δοκιμάζεις να κάνεις μια επαναφορά του κωδικού

μέσω των ερωτήσεων ασφαλείας. Αν και αυτό δεν δουλέψει ίσως αν φτιάξεις νεο

username και password και να τα περάσεις στη συνέχεια στο κινητό να λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ok,ηταν λαθος το email,τωρα πατησα για αναβαθμιση λογισμικου,εκανε αναβαθμιση,αλλα εγω ηθελα να μπει η 2.1,βγαζει μηνυμα να το συνδεσω με τον υπολογιστη,χρειαζετε καποιο προγραμμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

1234-2558

στη λιστα απο 17/11

και ακομη τιποτα

τα φωτα σας????????????????????????

 

Αυτον τον κωδικο τον γραφει πισω απο την μπαταρια?

κ εισαι Vodafone...?

Ματαια περιμενεις....το ιδιο κ εγω!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον κωδικο τον γραφει πισω απο την μπαταρια?

κ εισαι Vodafone...?

Ματαια περιμενεις....το ιδιο κ εγω!!!

 

το ιδιο γραφει και εμενα και εδο και ενα μηνα περιπου εχω τιν νορντικ 2.1

ναναι καλα τα παιδια εδω μεσα και με ενα κλικ περιπου ειμαι 2.1

 

αλλαξα και δυκτιο και το αν μπραντ μου ειρθε κουτι

θα αλλαζα στο μελον το ελληνικο αλλα τυχων αναβαθμιση στο μελον η νορντικ

παλη μπροστα δεν θα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ok,ηταν λαθος το email,τωρα πατησα για αναβαθμιση λογισμικου,εκανε αναβαθμιση,αλλα εγω ηθελα να μπει η 2.1,βγαζει μηνυμα να το συνδεσω με τον υπολογιστη,χρειαζετε καποιο προγραμμα?

 

Όταν λες πως έκανες αναβάθμιση, εννοείς μέσω του SEUS;

 

το ιδιο γραφει και εμενα και εδο και ενα μηνα περιπου εχω τιν νορντικ 2.1

ναναι καλα τα παιδια εδω μεσα και με ενα κλικ περιπου ειμαι 2.1

 

αλλαξα και δυκτιο και το αν μπραντ μου ειρθε κουτι

θα αλλαζα στο μελον το ελληνικο αλλα τυχων αναβαθμιση στο μελον η νορντικ

παλη μπροστα δεν θα ειναι?

 

Όχι απαραίτητα, αλλά ούτως η άλλως με τον κωδικό της Cosmote αναβαθμίστηκα

πολύ πιο σύντομα από ότι βλέπω εδώ μέσα με κωδικό Vodafone.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πως έκανες αναβάθμιση, εννοείς μέσω του SEUS;

εκανα μια αναβαθμιση μεσω wifi,αλλα δεν αλλαξε η 1.6,οταν ξαναπατησα μου εβγαλε οτι υπαρχει η 2.1,αλλα πρεπει να συνδεθω σε pc.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αναβαθμιση μεσω wifi,αλλα δεν αλλαξε η 1.6,οταν ξαναπατησα μου εβγαλε οτι υπαρχει η 2.1,αλλα πρεπει να συνδεθω σε pc.

 

Ακριβώς. Σύνδεσε το κινητό σου και κάνε αναβάθμιση μέσω του PC Companion.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχει προσπαθησει κανεις να ακουσει live stream radio?

εχω προσπαθησει και δεν αναγνωριζει καν το pls αρχειο...

Επισης δεν μπορει να παιξει ουτε απο shoutcast.

Εχω βρει καποιες εφαρμογες αλλα δεν παιζει καμια.

 

Ξερεις κανεις τπτ? Καμια ιδεα?

Μηπως η google δεν το ειχε προβλέψει? (περιεργο να μην το εχει κανει...)

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχει προσπαθησει κανεις να ακουσει live stream radio?

εχω προσπαθησει και δεν αναγνωριζει καν το pls αρχειο...

Επισης δεν μπορει να παιξει ουτε απο shoutcast.

Εχω βρει καποιες εφαρμογες αλλα δεν παιζει καμια.

 

Ξερεις κανεις τπτ? Καμια ιδεα?

Μηπως η google δεν το ειχε προβλέψει? (περιεργο να μην το εχει κανει...)

 

Tunein η λύση στο πρόβλημά σου.

Εχει ακόμα και επιλογή recording.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Τωρα τελευταια μου συμβαινει το εξης...

Καθε φορα που παω να αλλαξω wallpaper (μαλλον τις περισσοτερες φορες, οχι ολες) μου κανει reboot το τηλ απο μονο του.

Εχω τον LauncherPro Plus, παω με αριστερο κουμπι ταπετσαρια και την ωρα που παει να το κανει apply κλεινει και ανοιγει απο μονο του.

Καμια ιδεα κανεις για το τι συμβαινει?

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

κέρδισε ο ΑΡΗΣ 2-3 την Ατλέτικο και τα έπαιξε ΚΑΙ το κινητό σου...

:dance: :dance: :dance:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια δυο ερωτήεις.

έχω βρει σε καλή τιμή να αγοράσω από ebay καινούργιο X10

1)ο τύπος λέει οτι δινει μαζί απόδειξη που είναι εγγύηση του κατασκευαστή για 1 χρόνο.

Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο?ή οτιδηποτε είναι απο εξωτερικό είναι άνευ εγγύησης και

2)ποια είναι τα συνηθέστερα προβλήματα-κυρίως hardware-που βγάζει το X10?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανέναν ήχο ΔΥΝΑΤΟ υπάρχει περίπτωση να βρούμε γιατί σε εξωτερικούς χώρους δεν το ακούω.

 

Δε θα θελα mp3 απλά ringtone αν εχει κανενας.

 

Επίσης μπορούμε νακανουμε κατι να δυναμώσουμε το ηχειάκι του η όχι?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει αφωνος.........!!!!!!!!!

Περναω την αναβαθμιση...Ειχα καθυστερηση μολις, ενα μηνα

Δεν μπορει...

Καποιος απο εσας, εδω στο φορουμ, μου κανει πλακα....

Δεν μπορει το δικο μου τηλεφωνο να αναβαθμιστει, θα παρω στην sony ericsson να παραπονεθω!!!!

Αν ειναι δυνατον!!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

κέρδισε ο ΑΡΗΣ 2-3 την Ατλέτικο και τα έπαιξε ΚΑΙ το κινητό σου...

:dance: :dance: :dance:

 

Αφου και το κινητο μου ειναι κιτρινομαυρο... και παει καπως ετσι... :w00t: οπως κι εσυ φανταζομαι σημερα...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια δυο ερωτήεις.

έχω βρει σε καλή τιμή να αγοράσω από ebay καινούργιο X10

1)ο τύπος λέει οτι δινει μαζί απόδειξη που είναι εγγύηση του κατασκευαστή για 1 χρόνο.

Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο?ή οτιδηποτε είναι απο εξωτερικό είναι άνευ εγγύησης και

2)ποια είναι τα συνηθέστερα προβλήματα-κυρίως hardware-που βγάζει το X10?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

1) Δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να καλύπτεται μέσω εγγύησης εξωτερικού. Ειδικά αυτοί που έρχονται να ζητήσουν βοήθεια έχουν (οι περισσότεροι) το ίδιο πρόβλημα του στυλ:

"Παιδιά βοηθείστε να βρούμε μια λύση γιατί το έχω πάρει από εξωτερικό και είμαι εκτός εγγύησης."

ή

"Το έχω πάρει από εξωτερικό , είμαι εκτός εγγύησης πόσα λέτε να μου πάρουν για επισκευή του τάδε?"

 

Από την άλλη , αυτό το εγγύηση κατασκευαστή (δηλαδή εγγύηση Sony Ericsson) με προβληματίζει λίγο. Αν είναι όντως εγγύηση κατασκευαστή λογικά -πάντα- θα πρέπει σε οποιοδήποτε συμβεβλημένο Sony Ericsson κατάστημα να σε εξυπηρετούν. Βέβαια αν όντως ισχύει το πιθανότερο είναι το εξής. Να πας την χαλασμένη (δεν στο εύχομαι) συσκευή για επισκευή σε ελληνικό Sony Ericsson και αυτοί να την στείλουν στο αντίστοιχο ξένο λόγω του ότι η εγγύηση σου είναι εξωτερικού οπότε θα την έχεις πίσω μετά σε κάνα 1-1.5 μήνα ... αλλά αυτό είναι απλά μια υπόθεση. Γενικώς είναι μια μπλεγμένη κατάσταση. Για να μην απογοητεύεσαι θα σου έλεγα να θεωρήσεις εξ αρχής ότι απλά δεν έχεις εγγύηση και αν τα πράματα έρθουν διαφορετικά τότε καλύτερα για εσένα. Α! Και μια και ανέφερες αγορά μέσω e-bay να σου πω να προσέξεις το μοντέλο να είναι σίγουρα x10i και όχι x10a!!!

 

2) Προβλήματα στο hardware δεν παρουσιάζει. Υπάρχουν οι γνωστές ελλείψεις που ξέραμε εξ αρχής απλά ότι θα έχει. Αν δεν έχεις διαβάσει για αυτές τότε ενημερώσου για να μην παραπονεθείς αργότερα. Ενδεικτικά μερικές από αυτές είναι η έλλειψη δέκτη radio , η έλλειψη multitouch , Led flash και όχι Xenon Flash , χαμηλή ένταση ακουστικού (αν και βελτιώθηκε κάπως με την τελευταία αναβάθμιση) και οθόνη 65.000 χρωμάτων έναντι 16εκ. χρωμάτων που προσφέρει το Android αλλά αυτό αναμένεται να διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση.

 

Εχω μεινει αφωνος.........!!!!!!!!!

Περναω την αναβαθμιση...Ειχα καθυστερηση μολις, ενα μηνα

Δεν μπορει...

Καποιος απο εσας, εδω στο φορουμ, μου κανει πλακα....

Δεν μπορει το δικο μου τηλεφωνο να αναβαθμιστει, θα παρω στην sony ericsson να παραπονεθω!!!!

Αν ειναι δυνατον!!!!

 

miketra έχω μείνει κι εγώ έκπληκτος! Να την χαρείς φίλε μου και όπως σου είπα και κατ' ιδίαν είμαι σίγουρος ότι αφού την φέρεις στα μέτρα σου δεν θα θέλεις να το πουλήσεις το κινητάκι. Μετράει τρελά πλέον! Άντε και θα μπορείς να περάσεις και το theme μου πλέον! :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Τωρα τελευταια μου συμβαινει το εξης...

Καθε φορα που παω να αλλαξω wallpaper (μαλλον τις περισσοτερες φορες, οχι ολες) μου κανει reboot το τηλ απο μονο του.

Εχω τον LauncherPro Plus, παω με αριστερο κουμπι ταπετσαρια και την ωρα που παει να το κανει apply κλεινει και ανοιγει απο μονο του.

Καμια ιδεα κανεις για το τι συμβαινει?

 

Απενεργοποίησε το Ayto-rotation, αν δε γίνει τίποτε πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών , launcherpro , Εκκαθάριση μνήμης , Εκκαθάριση προεπιλογών , Κατάργηση εγκατάστασης και ύστερα εγκατέστησε τον πάλι , θα στρώσει .

 

κέρδισε ο ΑΡΗΣ 2-3 την Ατλέτικο και τα έπαιξε ΚΑΙ το κινητό σου...

:dance: :dance: :dance:

 

ΓΓΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ :lol::lol:

 

παιδιά να κάνω μια δυο ερωτήεις.

έχω βρει σε καλή τιμή να αγοράσω από ebay καινούργιο X10

1)ο τύπος λέει οτι δινει μαζί απόδειξη που είναι εγγύηση του κατασκευαστή για 1 χρόνο.

Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο?ή οτιδηποτε είναι απο εξωτερικό είναι άνευ εγγύησης και

2)ποια είναι τα συνηθέστερα προβλήματα-κυρίως hardware-που βγάζει το X10?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Δε γνωρίζω κάτι τέτοιο , αυτο που θα πρέπει να προσέξεις είναι οτι το τηλεφωνο πρέπει ναι είναι το X10i και όχι το X10a ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...