Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' το να μπεις σ' όλη αυτή τη διαδικασία , που δεν την κόβω να είναι και σωστή , καλύτερα σύνδεσε το κινητό σου με το SEUS και ξαναπέρνα το firmware εκ νέου. Φυσικά θα χάσεις εφαρμογές , επαφές , μηνύματα μπλα μπλα μπλα αλλά είναι ο πιο σωστός τρόπος για να το κάνεις και προσοχή τι κάνεις uninstall από 'κει και πέρα!

 

να συνδεσω το τηλ. ετσι οπως ειναι η να κανω επαναφορα ργοστασιακων ρυθμισεων πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πηρα αυτο εδω..

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/mw600?cc=gr&lc=el

κ ενω λεει οτι ειναι συμβατο δεν το βρισκει εχετε ιδεα τι μπορει να φταιει???

Link to comment
Share on other sites

να συνδεσω το τηλ. ετσι οπως ειναι η να κανω επαναφορα ργοστασιακων ρυθμισεων πρωτα?

 

Είτε το ένα είτε το άλλο είναι το ίδιο πράμα! Ότι βολεύεσαι... :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα αυτο εδω..

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/mw600?cc=gr&lc=el

κ ενω λεει οτι ειναι συμβατο δεν το βρισκει εχετε ιδεα τι μπορει να φταιει???

η να εχει προβλημα το συγκεκριμενο η να μη το κανεις σωστα.το εχω και ειναι οτι καλυτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η να εχει προβλημα το συγκεκριμενο η να μη το κανεις σωστα.το εχω και ειναι οτι καλυτερο.

 

πως το κανουν?μηπως μπορεις να με βοηθησεις??:D

Link to comment
Share on other sites

πως το κανουν?μηπως μπορεις να με βοηθησεις??:D

δε το εχω τωρα μαζι μου και δε θυμαμαι καλα αλλα αν θυμαμαι καλα πατας το κουμπι το μεσαιο παρατεταμενα μεχρι να σου βγαλει πανω στην οθονουλα του ενα κινητο με βελακια αριστερα και δεξια.μετα κανεις αναζητηση στο κινητο σου.αν δε μπορεσεις πηγαινε το εκει που το αγορασες να στο αντικαταστησουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε το εχω τωρα μαζι μου και δε θυμαμαι καλα αλλα αν θυμαμαι καλα πατας το κουμπι το μεσαιο παρατεταμενα μεχρι να σου βγαλει πανω στην οθονουλα του ενα κινητο με βελακια αριστερα και δεξια.μετα κανεις αναζητηση στο κινητο σου.αν δε μπορεσεις πηγαινε το εκει που το αγορασες να στο αντικαταστησουν

 

οκκκκ ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έχω και είναι πολύ καλό. Κρατα παρατεταμενα το κουμπί που ανοίγει μέχρι να σου δείχνει κάτι βελακια που γυρνάνε. Όπως το σήμα του synchronize. Μετά ανοξε το Bluetooth στο κινητό και κανε αναζήτηση συσκευών. Πρέπει να το βρει, το επιλεγεις και το κάνει pair μόνο του. Εγώ το έχω κάνει pair με το κινητό και δυο υπολογιστές. Μια χαρά όλα. Και το ραδιακι άψογο. Να είχε και μνήμες καλά θα ήταν.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έχω και είναι πολύ καλό. Κρατα παρατεταμενα το κουμπί που ανοίγει μέχρι να σου δείχνει κάτι βελακια που γυρνάνε. Όπως το σήμα του synchronize. Μετά ανοξε το Bluetooth στο κινητό και κανε αναζήτηση συσκευών. Πρέπει να το βρει, το επιλεγεις και το κάνει pair μόνο του. Εγώ το έχω κάνει pair με το κινητό και δυο υπολογιστές. Μια χαρά όλα. Και το ραδιακι άψογο. Να είχε και μνήμες καλά θα ήταν.

 

θα το δοκιμασω!!αντε να δουμε!!:pσε ευχαριστω πολυ!!!!!

μα το Bluetooth δεν λειτουργει ωστε να στελνει φωτο τραγουδια κτλ??

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω!!αντε να δουμε!!:pσε ευχαριστω πολυ!!!!!

μα το Bluetooth δεν λειτουργει ωστε να στελνει φωτο τραγουδια κτλ??

 

 

Καλησπερα παιδια.Ειμαι και εγω κατοχος του Xperia.Ειχα πριν το μινι ,στραβωθηκα και ειπα να δωσω κατι παραπανω :p και να παρω το μεγαλο.

Να ρωτησω το ραδιο παιζει απο το ηχειο η μονο απο τα ακουστικα???(του bluetooth)

Επισης το κινητο το πηρα προχτες και ενημερωτικα (εκτος και αν μου ειπε ψεματα)μου ειπε οτι την αλλη εβδομαδα θα κυκλοφορηση το νεο λειτουργικο επιτελους για το Xperia.Εχετε καποια ενημερωση?

 

ndrive the best navigator programm Συμφωνείτε?;)

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι και εγω κατοχος του Xperia.Ειχα πριν το μινι ,στραβωθηκα και ειπα να δωσω κατι παραπανω :p και να παρω το μεγαλο.

Να ρωτησω το ραδιο παιζει απο το ηχειο η μονο απο τα ακουστικα???(του bluetooth)

Επισης το κινητο το πηρα προχτες και ενημερωτικα (εκτος και αν μου ειπε ψεματα)μου ειπε οτι την αλλη εβδομαδα θα κυκλοφορηση το νεο λειτουργικο επιτελους για το Xperia.Εχετε καποια ενημερωση?

 

ndrive the best navigator programm Συμφωνείτε?;)

 

Το ράδιο είναι στο Bluetooth. Η συσκευή από μονη της δεν έχει. Οπότε μόνο από τα ακουστικά. Για το update μην το δέσεις. Η επίσημη ενημέρωση από τη SE είναι ότι θα βγει την εβδομάδα 19-26 Σεπτεμβριου.

Για το ndrive δεν ξέρω. Δεν το έχω δοκιμάσει. Copilot και navigon είναι αρκετά καλά στο x10.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το ράδιο είναι στο Bluetooth. Η συσκευή από μονη της δεν έχει. Οπότε μόνο από τα ακουστικά. Για το update μην το δέσεις. Η επίσημη ενημέρωση από τη SE είναι ότι θα βγει την εβδομάδα 19-26 Σεπτεμβριου.

Για το ndrive δεν ξέρω. Δεν το έχω δοκιμάσει. Copilot και navigon είναι αρκετά καλά στο x10.

 

Το ndrive από τη δική μου εμπειρία στο Χ10, το καλύτερο "by far" ....:lol::lol:;);)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεθει και με iphone...με το bump...

και με win mobile.

Αλλα απο καποιο σημειο και μετα...δεν συνδεεται με τίποτα.

Εχω περασει το απο SEUS το τελευταιο και εχω κανει και restart το τηλεφωνο αλλα τίποτα....

 

Σε εσενα δηλαδή δουλευει?

 

Ναι κανονικοτατα.. κανω pair και στελνει! Δοκιμασε το bluetooth file transfer απο το market

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα την ανάλυση μιας φωτογραφίας σε 480*854 αλλά οταν παω να την βαλω ταπετσαρια μου βγάζει το παραθυρακι να την "κοψω" και δεν μπορω να την διαλεξω ολοκληρη! Τι να κάνω; χρησιμοποιω το adw launcher και εχω βαλει σταθερη ταπετσαρια(να μην κινειται περα δωθε!
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα την ανάλυση μιας φωτογραφίας σε 480*854 αλλά οταν παω να την βαλω ταπετσαρια μου βγάζει το παραθυρακι να την "κοψω" και δεν μπορω να την διαλεξω ολοκληρη! Τι να κάνω; χρησιμοποιω το adw launcher και εχω βαλει σταθερη ταπετσαρια(να μην κινειται περα δωθε!

 

Το παραθυράκι αυτό μπορείς να το πιάσεις από τις άκρες και να το μεγαλώσεις ώστε να καλύπτει όλη την εικόνα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικοτατα.. κανω pair και στελνει! Δοκιμασε το bluetooth file transfer απο το market

 

Δοκιμασα, αλλα τίποτα.....

Δεν θελει, να συνδεσθει με τίποτα....

Τι γινεται?

Μια φορα και μετα παπαλά....

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα, αλλα τίποτα.....

Δεν θελει, να συνδεσθει με τίποτα....

Τι γινεται?

Μια φορα και μετα παπαλά....

 

Πετα το και παρε ενα iphone που δεν στελνει σιγουρα με bluetooth! :p

Μηπως να πας σε ενα SE service center γιατι μαλλον εχει προβλημα η συσκευη σου..?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μου μπηκα στην διαδικασια να κανω root το κινητο μου αλλα δεν μου ανοιγει το προγραμμα androidsdk εκανα ολη την διαδικασια που αναφερατε αλλα οταν ενοιγω το προγραμμα μου βγαζει σφαλμα στο path, μπορειτε να μου πειτε τι γραφουμε ακριβως εκει στο path? αν μπορειτε να το γραψετε να το κανω αντιγραφει επικολληση μηπως και δεν βαζω κατι σωστα, θελω ολο το path (τιμη μεταβλητης) απο την αρχη το τι γραφουμε, ευχαριστω εκ των προτερων..................
Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μου μπηκα στην διαδικασια να κανω root το κινητο μου αλλα δεν μου ανοιγει το προγραμμα androidsdk εκανα ολη την διαδικασια που αναφερατε αλλα οταν ενοιγω το προγραμμα μου βγαζει σφαλμα στο path, μπορειτε να μου πειτε τι γραφουμε ακριβως εκει στο path? αν μπορειτε να το γραψετε να το κανω αντιγραφει επικολληση μηπως και δεν βαζω κατι σωστα, θελω ολο το path (τιμη μεταβλητης) απο την αρχη το τι γραφουμε, ευχαριστω εκ των προτερων..................

 

To universal androot το δοκιμασες??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To universal androot το δοκιμασες??

 

ποιο ειναι αυτο φιλε μου? δε το γνωριζω και δεν ξερω την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το χ10root apk. κανω install και βγαινει ενα εικονιδιο "δικαιωματα superuser" το παταω και βγαινει μια μαυρη εικονα και μετα τι????????πως μπορω να διαγραψω μερικα πραγματα οπως π.χ. το moxier??
Link to comment
Share on other sites

Moxier , στο τσακ να το διαγραψω , μεχρι που βρηκα τον τροπο συνδεομαι στον exchange server του Outlook της εταιριας μου και με εχει σωσει (περισσοτερο καταστρεψει).Τωρα , ειναι στα τοπ apps μου.
Link to comment
Share on other sites

Το παραθυράκι αυτό μπορείς να το πιάσεις από τις άκρες και να το μεγαλώσεις ώστε να καλύπτει όλη την εικόνα ;)

 

Αυτο ακριβως εννοώ.. Βγαίνει το παραθυρακι αλλά δεν μπορώ να διαλέξω όλη την εικόνα! Διαλέγω όσο πάει και μετα το κομμάτι αυτό είναι σαν να το ζουμάρει! Προσπαθώ να το "τραβήξω" κι άλλο αλλά τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ραδιόφωνο από το market!, αλλά θέλει να είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ με wifi, αλλιώς δεν δουλεύει,........είναι το TuneIn Radio και έχει επιλογή που σου βρίσκει τους σταθμούς της τοποθεσίας που βρίσκεσαι. Δεν θέλει ακουστικά (κατ'ανάγκη) και παιζει και απο το μεγάφωνο του τηλεφώνου........Κατάλληλο για άτομα που δουλεύουν σε περιβάλλον wifi και οι υπολογιστές τους δεν έχουν ηχεία!!!!!αχαχαχαχ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως εννοώ.. Βγαίνει το παραθυρακι αλλά δεν μπορώ να διαλέξω όλη την εικόνα! Διαλέγω όσο πάει και μετα το κομμάτι αυτό είναι σαν να το ζουμάρει! Προσπαθώ να το "τραβήξω" κι άλλο αλλά τίποτα..

Με είχε προβληματίσει ΤΟΣΟ πολύ το συγκεκριμένο θέμα... Τελικά μετά από άπειρα πειράματα κατέληξα πως για να πάρεις όλη τη φωτό ως φόντο θα πρέπει να έχει ανάλυση 960x854, κι αυτό γιατί το wallpaper εκτείνεται και στις 2 βοηθητικές οθόνες δεξιά και αριστερά, κατά το ήμισυ σε κάθε μία. Άρα 1/2+1+1/2 -> το πλάτος της οθόνης επί δύο... ;)

 

Αν θέλεις (και οποιοσδήποτε άλλος φυσικά) μπορείς να κατεβάσεις αυτά τα 15 wallpapers που είχα φτιάξει για το δικό μου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...