Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχως δεν μπορω να τα καταφερω..???

 

δοκιμασε να κατεβασεις απο το market το quick boot και κανε reboot σε recovery απο εκει.Για να δουλεψει πρεπει να εισαι rooted

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δοκιμασε να κατεβασεις απο το market το quick boot και κανε reboot σε recovery απο εκει.Για να δουλεψει πρεπει να εισαι rooted

 

οκ σε ευχαριστω πρεπει να ειμαι rooted γιατι στα προγραμματα μου εμφανιζει το το πρόγραμμα Superuser ???!?!?!!?:worry:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση: Εχω συγγενεις απο αμερικη και λεω να τους πω να μου παρουν το droid. Ξερεται ποσα δολαρια/ευρω κοστιζει περιπου?Χρειαζεται να τους πω κατι πριν το παρουν?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση: Εχω συγγενεις απο αμερικη και λεω να τους πω να μου παρουν το droid. Ξερεται ποσα δολαρια/ευρω κοστιζει περιπου?Χρειαζεται να τους πω κατι πριν το παρουν?

Ευχαριστω

 

Εγω μολις εκλεισα συμφωνια με ενα ζευγαρι απο αμερικη μου το δινει στα 220$ συνεπως 184 €. Πολυ φθηνα εε??!! :D

 

Το milestone να ζητησεις οχι το Droid. Οι τιμες δεν διαφερουν, αλλα μπορεις να το βρεις μεχρι και 150 ευρω κατω (ebay, offers..)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω το droid δε παιζει στις δικιες μας μπαντες (gsm) οποτε ουσιαστικα δε θα ειναι "τηλεφωνο"!

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.Αυτη http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=194688 σαν το seidio δεν ειναι σε ποιοτητα.Το expansys μπορει να τη φερει γρηγορα σε σχεση με την seidio.Tην ίδια εχει και το http://www.mobilefun.co.uk/bodyguardz-full-body-protector-for-motorola-milestone-p24104.htm και την εχει ποιο ακριβα απ την seidio... μηπως ειναι καλήτερη ποιοτηκα απο την seidio η συγκεκριμένη μια και είναι ποιο ακριβη.Nα προχωρησω λέτε σε παραγγελια απ το expansys για αυτη τη θήκη ή να βάλω κάποιο φίλο να μου παραγγειλει την seidio απο το mobilefun.com.Απλα στην πρωτη περιπτωση θα αποφυγω να αγκαρεψω το φιλο μου μια και μπορω να το παραγγειλω εγω απ το expansys.
TO KAΛΗΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ! ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.Αυτη http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=194688 σαν το seidio δεν ειναι σε ποιοτητα.Το expansys μπορει να τη φερει γρηγορα σε σχεση με την seidio.Tην ίδια εχει και το http://www.mobilefun.co.uk/bodyguardz-full-body-protector-for-motorola-milestone-p24104.htm και την εχει ποιο ακριβα απ την seidio... μηπως ειναι καλήτερη ποιοτηκα απο την seidio η συγκεκριμένη μια και είναι ποιο ακριβη.Nα προχωρησω λέτε σε παραγγελια απ το expansys για αυτη τη θήκη ή να βάλω κάποιο φίλο να μου παραγγειλει την seidio απο το mobilefun.com.Απλα στην πρωτη περιπτωση θα αποφυγω να αγκαρεψω το φιλο μου μια και μπορω να το παραγγειλω εγω απ το expansys.

 

Αυτη δεν ειναι θηκη, ειναι απλα προστατευτικο καλυμα. Αμα αυτο ειναι που ψαχνεις τοτε παρε αυτη. Πανω κατω την ιδια δουλεια θα κανει οσο αφορα προστασια απο γδαρδιματα.. Τωρα αμα εχεις το κινητο συνεχεια στην τζεπη καλυτερα να βρεις κατι καλυτερο.. Aν μου επιτρεπεις να προτεινω κατι σαν αυτη ΕΔΩ ή αυτη ΕΔΩ

και Αυτη την οποια τελικα μετανιωσα που δεν πηρα.. Εγω εχω αυτη ΕΔΩ αλλα το κινητο εξεχει μερικα mm απο πανω, με το οποιο συμβιβαστικα επειδη μπορω ευκολα να βλεπω αμα εχω καποια ειδοποιηση (μηνυμα, αναπαντητη, email κλπ)

Edited by takkaros
Link to comment
Share on other sites

Με την 2.2 εχουμε κανενα νέο για το Milestone?

Περιμένω "κίνηση" απο τον kalaga.... Θα κάνουμε κανένα update στις roms?.... :-)

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο το expansys πηρα την κοπελα και μου ειπε σε 15 μερες περιπου αυτη η θηκη http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=194688, και τροποσ πληρωμης ειπε --καταθεση στην εμπορικη τραπεζα και θα στοιχιση 40 ευρω συνολο.

Στο mobilefun που μου ειπατε εχει paypall κτλ:

http://img266.imageshack.us/img266/6843/bbbmh.jpg

καταθεση εχει παιδια για να μην τρέχω να βγάζω προπληρωμενη καρτα στην τράπεζα κυπρου.

και αυτοι στο mobile fun οπως βλεπετε γραφουν οτι την έχουν στο αποθεμα, δλδ ειναι ετοιμοπαραδoτη και δε θα περιμενω 15μερες για την ιδια θηκη που μου ειπαν sto expansys.com.gr.Ρωταω γιατι τα στο αποθεμα που λενε αυτοι στο mobilefun δε ξερω τι λενε.Μπορει να λενε στο αποθεμα και να εννωουν και αυτοι 15 μερες αναμονη, οποτε με συμφερει απο expansys.com.gr.

ολη αυτη η προσπαθεια για μια θηκη, ελεος

TO KAΛΗΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι πολυ απλα τα πραγματα, γιατι τα κανεις πολυπλοκα? Δωσε 30-35 ΕΥΡ σε ενα φιλαρακι σου που να μπορει να κανει (και εχει ξανακανει) αγορα στο internet, ταξε του και ενα καφεδακι.. και πες του να σου την παραγγειλει. Σε 4-5 μερες θα εισαι με το ΚΑΛΥΜΑ στο χερι, με το κεφαλι σου ησυχο.. και θα εχεις χρονο να ασχοληθεις με πιο ενδιαφεροντα πραγματα που αφορουν το κινητο! Εγω πηρα μια θηκη, δε μου εκανε. Την πουλησα την ιδια ωρα και παραγγειλα αλλη απευθειας! Edited by takkaros
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι πολυ απλα τα πραγματα, γιατι τα κανεις πολυπλοκα? Δωσε 30-35 ΕΥΡ σε ενα φιλαρακι σου που να μπορει να κανει (και εχει ξανακανει) αγορα στο internet, ταξε του και ενα καφεδακι.. και πες του να σου την παραγγειλει. Σε 4-5 μερες θα εισαι με το ΚΑΛΥΜΑ στο χερι, με το κεφαλι σου ησυχο.. και θα εχεις χρονο να ασχοληθεις με πιο ενδιαφεροντα πραγματα που αφορουν το κινητο! Εγω πηρα μια θηκη, δε μου εκανε. Την πουλησα την ιδια ωρα και παραγγειλα αλλη απευθειας!

αυτο και θα κάνω, απλα δε μπορω να δω άν στο mobilefun που εχω εκθέση την εικόνα ποιο πάνω ειναι ετοιμοπαραδοτη ή θα περιμενω για την συγκεκριμενη 15 μερες οπως λένε και τα αλλα site.

TO KAΛΗΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ! ;)
Link to comment
Share on other sites

@ giannis4000J In stock λεει. θα σου αποσταλει μαλλον την ιδια μερα με το που θα την παραγγειλεις. θυμησου να επιλεξεις "EU - First Class International Post: £3.40" οσο αφορα μεθοδο αποστολης (Delivery method).. Καλο θα ηταν ,αφου δε θα πληρωσεις παραπανω εξοδα αποστολης, να παραγγειλεις και οτιδηποτε αλλο απο το ιδιο καταστημα (αν χρειαζεσαι κατι) Edited by takkaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα με το flight mode του milestone:

 

Αν μπω σε flight mode και μετά από 10-15 sec το απενεργοποιήσω, το κινητό επανέρχεται κανονικά, πιάνει δίκτυο και μου ζητάει pin. Αν όμως το καθυστερήσω λίγο παραπάνω, το κινητό δεν βρίσκει δίκτυο και πρέπει να κάνω reboot για να συνδεθεί.

 

Έχει βρει κανείς λύση στο συγκεκριμένο θέμα;

 

Όσον αφορά την θήκη, κι εγώ προτείνω αυτή της Seidio (την οποία πήρα από mobile-fun. Ετοιμοπαράδοτη ήτραν κι εμένα, ήρθε ακριβώς μετά απο μια εβδομάδα).

 

Αυτη δεν ειναι θηκη, ειναι απλα προστατευτικο καλυμα. Αμα αυτο ειναι που ψαχνεις τοτε παρε αυτη. Πανω κατω την ιδια δουλεια θα κανει οσο αφορα προστασια απο γδαρδιματα.. Τωρα αμα εχεις το κινητο συνεχεια στην τζεπη καλυτερα να βρεις κατι καλυτερο.. Aν μου επιτρεπεις να προτεινω κατι σαν αυτη ΕΔΩ ή αυτη ΕΔΩ

και Αυτη την οποια τελικα μετανιωσα που δεν πηρα.. Εγω εχω αυτη ΕΔΩ αλλα το κινητο εξεχει μερικα mm απο πανω, με το οποιο συμβιβαστικα επειδη μπορω ευκολα να βλεπω αμα εχω καποια ειδοποιηση (μηνυμα, αναπαντητη, email κλπ)

 

Κατά την γνώμη μου, οι συγκεκριμένες θήκες προσφέρουν καλύτερη προστασία, αλλά δεν είναι καθόλου βολικές. Ειδικά αυτή που ανοίγει προς τα αριστερά. Είχα μια παρόμοια για N95, και πολύ απλά δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω το κινητό.. (ειδικά σε touch που χρησιμοποιεί και τα δύο χέρια..). Η άλλη που ανοίγει προς τα επάνω, θα είναι πολύ eye-catching. Σκέψου να "φοράς" αυτήν και να είσαι στον ηλεκτρικό ή στο λεοφωρείο με 50 άτομα γύρω σου. ..

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

ωραιο και σωστο σκεπτικο, απλα εγω εχω ψυχολογικα (μου ελειψε ενα μηνα οταν το εστειλα για επιδιορθωση/αντικατασταση) επισης θα ηταν καλο να μην εχει μαγνητη η θηκη αλλιως μπορει να μπαινει σε docking station mode.. ΤΕΣΠΑ ..εχω κι εγω ενα προβλημα με το market. βλεπω εφαρμογες κανονικα, μπορω να τις επιλεξω για να κατεβουν.. μονο που δεν κατεβαινουν ποτε... βαριεμαι να το ξανακανω flash.αμα ξερει καποιος κανενα αλλο τροπο ας βοηθησει. .αλλιως θα περιμενω μεχρι να βαλω την 2.2..
Link to comment
Share on other sites

Με την 2.2 εχουμε κανενα νέο για το Milestone?

Περιμένω "κίνηση" απο τον kalaga.... Θα κάνουμε κανένα update στις roms?.... :-)

Και γω την 2.2 περιμένω να δούμε και αν γινεται rooted....Μετά θα προσαρμόσω τις rom μου (που στην ουσία δεν είναι rom απλά έχω αλλάξει σχεδόν όλα τα png) στην 2.2

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο θα παρει επισημα την froyo?

επισης υπαρχει καποιο προγραμμα για να ακους μεσω streaming καποιον σταθμο?

ευχαριστω.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Mετά το πρόβλημα που είχα με την υπερθέρμανση του κινητού, τώρα παρατηρώ κάτι άλλο: η οθόνη τρεμοπαίζει... Κάποιες φορές σε μεγαλύτερο και άλλες σε μικρότερο βαθμό.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο. Αν ηταν μονο η θερμοκρασια θα ελεγα οκ αλλα κ με την οθονη να τρεμοπαιζει κατι μου λεει οτι κατι παει στραβα.

 

Αν εκανες ενα hard reset να δεις τι μπορει να φταιει?

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Mετά το πρόβλημα που είχα με την υπερθέρμανση του κινητού, τώρα παρατηρώ κάτι άλλο: η οθόνη τρεμοπαίζει... Κάποιες φορές σε μεγαλύτερο και άλλες σε μικρότερο βαθμό.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Τελικα στο ειχαν αλλαξει τοτε το κινητο με το προβλημα υπερθερμανσης?Αν οχι φιλε καλυτερα στειλτο πισω γιατι κατι δεν παει καλα.Ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραματίζομαι ξανά.. Είπα να κάνω τα στραβά... αυτιά με την όλη ιστορία που πέρασα με το service του e-shop και την υπερθέρμανση στο ακουστικό, αλλά όχι και με την οθόνη τώρα.. Πάω Motorola κατευθείαν.

 

Να ρωτήσω: έχουμε κανένα σχετικό τηλέφωνο της Motorola (για Αθήνα);

 

@ivyhae: Όχι, είναι η ίδια συσκευή..

 

EDIT: Άκυρο, το βρήκα το τηλ. Θα τους το στείλω σε λίγο με courier στην Αργυρούπολη. Άντε, ς περάσει απο τα χέρια μερικών ακόμα τεχνικών. Κινητό 30 ημερών και 400 ευρώ εχει περάσει απο τόσα χέρια και τόσα ταξίδια... Τι ξενέρα.

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο Uk, το Google Navigation υποστηριζεται ΚΑΙ επισημα στις παρακατω χωρες Austria, Belgium, Canada, Denmark, France, Germany, Italy, the Netherlands, Portugal, Spain, and Switzerland. Αντε να δουμε ποτε θα το παρουμε κ Ελλαδα, να ακουμε κ καμια οδηγια στα Ελληνικα επιτελους
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...