Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην μπερδευουμε τον κοσμο,απλα να διευκρινησω πως η 2.1 δεν εχει το παραμικρο bug φευγοντας απο την google.H motorola ευθυνεται για τα Bugs του milestone.φυσικα δεν ειμαστε αναγκασμενοι να περιμενουμε την 2.2 για να διορθωθουν τα οποια λαθη παρα μονο να δουμε με Update ενα νεο build number στην ιδια version(2.1).

 

Να το ψάχνουμε και λίγο πριν ποστάρουμε, έτσι? Και το παρακάτω είναι ένα παράδειγμα.

 

http://www.google.co.uk/support/forum/p/android/thread?tid=6bd6dd870a4aa938&hl=en

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να το ψάχνουμε και λίγο πριν ποστάρουμε, έτσι? Και το παρακάτω είναι ένα παράδειγμα.

 

http://www.google.co.uk/support/forum/p/android/thread?tid=6bd6dd870a4aa938&hl=en

 

Ουτε το υφος σου καταλαβαινω,ουτε τι θελεις να μου αποδειξεις με το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Υπάρχει ssh client όπως το PuTTY για τα Android κινητά;

 

Για ριξε μια ματια εδω μπορει να σου κανει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, οταν γραφουμε ενα sms στο πανο κενο γραφουμε τον αριθμο και κατο το κειμενο , αυτο που προσεξα ειναι οτι δεν μπορει να σε παει στις επαφες για να το στειλεις σε οπια επαφη θελεις. δηλαδη πρπει να θειμασε τον αριθμο και να τον γραψεις εκεινη την ωρα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, οταν γραφουμε ενα sms στο πανο κενο γραφουμε τον αριθμο και κατο το κειμενο , αυτο που προσεξα ειναι οτι δεν μπορει να σε παει στις επαφες για να το στειλεις σε οπια επαφη θελεις. δηλαδη πρπει να θειμασε τον αριθμο και να τον γραψεις εκεινη την ωρα?

 

Στο πανω κενο που λεει to απλως αρχισεις να γραφεις το ονομα της επαφης που θελεις να το στειλεις και σου βγαζει αυτοματα παραθυρο με τις επαφες που ταιριαζουν σε αυτο που γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο πανω κενο που λεει to απλως αρχισεις να γραφεις το ονομα της επαφης που θελεις να το στειλεις και σου βγαζει αυτοματα παραθυρο με τις επαφες που ταιριαζουν σε αυτο που γραφεις.

Ακριβώς! Απλά ξεκίνα να γράφεις το όνομα της επαφής και θα σου βγάλει από κάτω τις διαθέσιμες επιλογές με βάση τα γράμματα που έχεις εισάγει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι δεν μπορω να κανω add στις επαφες μου, τον λογαριασμο του facebook? Το χει κανει κανεις?
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι δεν μπορω να κανω add στις επαφες μου, τον λογαριασμο του facebook? Το χει κανει κανεις?

 

Στην εφαρμογη του Facebook πατας το 2ο πληκτρο που δινει επιπροσθετες επιλογες για να πας στο home της εφαρμογης, και εκει (μονο) ξαναπατας το πληκτρο για επιλογες, πας settings, και κατω κατω λεει sync contacts. (Tip: Mπορεις να κανεις sync all, μετα να πας στις contacts σου, και να το ρυθμισεις να βγαζει μονο τις contacts που εχουν καποιο αριθμο επικοινωνιας)

 

@ ddr2 Η large bugatti λιγο κοντη και πλατια για το κινητο. Φαινεται να ειναι για iphone.. θα την κρατησω ομως μεχρι να βρω κατι καλυτερο

Edited by takkaros
Link to comment
Share on other sites

very very nice, που λενε κ στο χωριο μου!

Τωρα, υπαρχει τροπος να κανω merge τις επαφες, μιας και οι περισσοτερες ειναι στα αγγλικα απο to facebook, και στα ελληνικα στο κινητο μου?

:)

 

Update:

Πηγαινετε μεσα στην επαφη>μενου>επεξεργασια επαφης>μενου>συνδεση και επιλεγετε την επαφη σας για να τις κανετε μια

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

very very nice, που λενε κ στο χωριο μου!

Τωρα, υπαρχει τροπος να κανω merge τις επαφες, μιας και οι περισσοτερες ειναι στα αγγλικα απο to facebook, και στα ελληνικα στο κινητο μου?

:)

 

Δεν νομιζω.. αυτο μαλλον θα πρεπει να γινει "παραδοσιακα" .. :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σε σχέση με το desire που βρίσκεται αυτό το κινητό? Εννοω ποιότητα οθόνης, κατασκευής κλπ. Υπάρχει κάποιος να μου δώσει ένα λινκ έγκυρο να δω αν μπορώ να καταλήξω σε κάποιο από τα δύο?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σε σχέση με το desire που βρίσκεται αυτό το κινητό? Εννοω ποιότητα οθόνης, κατασκευής κλπ. Υπάρχει κάποιος να μου δώσει ένα λινκ έγκυρο να δω αν μπορώ να καταλήξω σε κάποιο από τα δύο?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

καλυτερα ψαξε στο youtube για κανα συγκριτικο βιντεακι.

Οσο για την ποιοτητα κατασκευης, το μοτορολα ειναι υπεραριστο.

Η οθονη του δεν ειναι τοσο εντονη, οσο του desire, αλλα κατω απο τον ηλιο τα παει πολυ καλυτερα.

Τελος, εχει συρομενο πληκτρολογιο, χαρακτηριστικο που ειναι μοναδικο μεχρι στιγμης στα ανδροειδη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κολπακι που μολις βρηκα..: οταν σας παιρνουν ανεπιθυμητα τηλεφωνα, τα οποια δε θελετε να τους το κλεισετε στα μουτρα.. βαλτε την κληση στο αθορυβο (πατωντας το volume button) και μετα πατησε επανηλειμμενα το home button.. επιλεξτε μια οποιαδηποτε εφαρμογη και μετα ξανα το home button.. και αστον να βαραει.. :oops:
Link to comment
Share on other sites

κολπακι που μολις βρηκα..: οταν σας παιρνουν ανεπιθυμητα τηλεφωνα, τα οποια δε θελετε να τους το κλεισετε στα μουτρα.. βαλτε την κληση στο αθορυβο (πατωντας το volume button) και μετα πατησε επανηλειμμενα το home button.. επιλεξτε μια οποιαδηποτε εφαρμογη και μετα ξανα το home button.. και αστον να βαραει.. :oops:

 

Δηλαδή, το να πατήσεις το volume button μόνο, δεν αρκεί?:worry:

Το έχω κάνει και σταματάει ο ήχος κλήσης, αν δεν κάνω λάθος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, το να πατήσεις το volume button μόνο, δεν αρκεί?

 

Και πολυ του ειναι :lol:.Μπαινει στο αθορυβο και τελος.Το παραπανω που παρεθεσε ο φιλος ειναι με δοση περιττων ενεργειων.

 

Ασχετο.Ειχα σημερα την χαρα να ασχοληθω κανα 3' με το nexus one και την 2.2!

Μου κανανε εντυπωση τα εξης 3 πραματα (1 ανα λεπτο :lol:):

1)Αντι για το κλασσικο γκρι τετραγωνο που πατας και αναδυονται ολες οι εγκατεστημενες εφαρμογες,υπαρχουν 3 softkeys,αριστερα-phone στη μεση-ολες οι εφαρμογες και δεξια- μου διαφευγει:rolleyes: οπου πατωντας παρατεταμενα το μεσαιο αναδυεται ενα μικρο μενου με ολα τα panels!Απλουστευτηκε δηλαδη η ολη διαδικασια του επανειλημμενου γλυστριματος μεχρι το επιθυμητο panel.

2)Menu-settings-applications-manage applications προστεθηκε tab "on sdcard"!!!Επιτελους εγκατασταση προγραμματων και στην καρτα μνημης

3)Menu-settings-wireless & networks προστεθηκε επιτελους(και αυτο) το menu "teathering & port control"(ή καπως ετσι) τελος λοιπον το pdanet και οι λοιπες αλχημιες...

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ του ειναι :lol:.Μπαινει στο αθορυβο και τελος.Το παραπανω που παρεθεσε ο φιλος ειναι με δοση περιττων ενεργειων.

 

Ασχετο.Ειχα σημερα την χαρα να ασχοληθω κανα 3' με το nexus one και την 2.2!

Μου κανανε εντυπωση τα εξης 3 πραματα (1 ανα λεπτο :lol:):

1)Αντι για το κλασσικο γκρι τετραγωνο που πατας και αναδυονται ολες οι εγκατεστημενες εφαρμογες,υπαρχουν 3 softkeys,αριστερα-phone στη μεση-ολες οι εφαρμογες και δεξια- μου διαφευγει:rolleyes: οπου πατωντας παρατεταμενα το μεσαιο αναδυεται ενα μικρο μενου με ολα τα panels!Απλουστευτηκε δηλαδη η ολη διαδικασια του επανειλημμενου γλυστριματος μεχρι το επιθυμητο panel.

2)Menu-settings-applications-manage applications προστεθηκε tab "on sdcard"!!!Επιτελους εγκατασταση προγραμματων και στην καρτα μνημης

3)Menu-settings-wireless & networks προστεθηκε επιτελους(και αυτο) το menu "teathering & port control"(ή καπως ετσι) τελος λοιπον το pdanet και οι λοιπες αλχημιες...

Αυτα...

Για το πρώτο, δοκίμασε τον ADW Launcher. Είναι παρόμοιος...

Για τα άλλα 2 , γι αυτό ψοφάμε για τη 2.2:D

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, το να πατήσεις το volume button μόνο, δεν αρκεί?:worry:

Το έχω κάνει και σταματάει ο ήχος κλήσης, αν δεν κάνω λάθος.

ναι αλλα πατωντας το home button μπορεις να συνεχισεις να κανεις αυτο που εκανες και πριν (μου τυχαινει να κτυπαει το τηλεφωνο και 1-2 λεπτα, πολλες φορες, την ωρα που ασχολουμαι με κατι και μου σπαει τα νευρα..! )

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναζητούν ένα καλό ακουστικό bt για χρήση με το milestone, προτείνω το Motorola s605. Είναι stereo bt με πολύ καλή ποιότητα και ένταση ήχου, δουλεύει απροβλημάτιστα με το milestone, έχει ενσωματωμένο ραδιόφωνο (!). Μοναδικό μείον η μικρή αυτονομία. Αλλά στα 30 ευρώ είναι ασυναγώνιστο!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναζητούν ένα καλό ακουστικό bt για χρήση με το milestone, προτείνω το Motorola s605. Είναι stereo bt με πολύ καλή ποιότητα και ένταση ήχου, δουλεύει απροβλημάτιστα με το milestone, έχει ενσωματωμένο ραδιόφωνο (!). Μοναδικό μείον η μικρή αυτονομία. Αλλά στα 30 ευρώ είναι ασυναγώνιστο!

 

Επειδή χρησιμοποιώ 2 μήνες το συγκεκριμένο ακουστικό με το milestone έχω να πω πως δεν είναι κάτι ιδιαίτερο όσο αφορά την ποιότητα κλήσεων και τη λειτουργία. Μέτρια ποιότητα μικροφώνου (αφού τα ακουστικά τα έχω ήδη αλλάξει - είναι αποσπώμενα) , και ορισμένες φορές παρουσιάζονται κολλήματα όπως αδυναμία επανασύνδεσης με το τηλέφωνο έπειτα από ώρα αδράνειας ενώ δέχεσαι εισερχόμενη κλήση. Το ότι δουλέυει με το milestone δεν σημαίνει ότι είναι "απροβλημάτιστη" η λειτουργία του, ειδικά μάλιστα επειδή πρόκειται για προιόντα ίδιας εταιρίας, θα περίμενε κανείς ομαλότερη λειτουργία.

 

Για εμένα προσωπικά όμως εξυπηρετεί πολύ καλά στο μουσικό κομμάτι όπου μπορείς να ελέγχεις τη μουσική που ακούς απο το bt αποκλειστικά, (play/pause, next, previous, volume control) και προσφέρει και ραδιόφωνο, ανεξάρτητα από το τηλέφωνο, σημαντικό στοιχείο για τις απαιτήσεις μου.

 

Συνολικά δηλαδή, θα το συνέστηνα σε όποιον έχει πρωτίστως μουσικές απαιτήσεις από το bluetooth του (ειδικά η δυνατότητα χρήσης των δικών σου καλών ακουστικών είναι πολυ χρήσιμη)

Αντίθετα δεν θα το συνέστηνα σε κάποιον που τον ενδιαφέρει κυρίως η ποιοτική και πολύωρη ομιλία καθώς και αρκετα μέτριο είναι ποιοτικά χωρίς τεχνολογίες βελτίωσης φωνής που συναντώνται σε άλλες συσκευές και με εκνευριστικά χαμηλή αυτονομία.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ 2 μήνες το συγκεκριμένο ακουστικό με το milestone έχω να πω πως δεν είναι κάτι ιδιαίτερο όσο αφορά την ποιότητα κλήσεων και τη λειτουργία. Μέτρια ποιότητα μικροφώνου (αφού τα ακουστικά τα έχω ήδη αλλάξει - είναι αποσπώμενα) , και ορισμένες φορές παρουσιάζονται κολλήματα όπως αδυναμία επανασύνδεσης με το τηλέφωνο έπειτα από ώρα αδράνειας ενώ δέχεσαι εισερχόμενη κλήση. Το ότι δουλέυει με το milestone δεν σημαίνει ότι είναι "απροβλημάτιστη" η λειτουργία του, ειδικά μάλιστα επειδή πρόκειται για προιόντα ίδιας εταιρίας, θα περίμενε κανείς ομαλότερη λειτουργία.

 

Για εμένα προσωπικά όμως εξυπηρετεί πολύ καλά στο μουσικό κομμάτι όπου μπορείς να ελέγχεις τη μουσική που ακούς απο το bt αποκλειστικά, (play/pause, next, previous, volume control) και προσφέρει και ραδιόφωνο, ανεξάρτητα από το τηλέφωνο, σημαντικό στοιχείο για τις απαιτήσεις μου.

 

Συνολικά δηλαδή, θα το συνέστηνα σε όποιον έχει πρωτίστως μουσικές απαιτήσεις από το bluetooth του (ειδικά η δυνατότητα χρήσης των δικών σου καλών ακουστικών είναι πολυ χρήσιμη)

Αντίθετα δεν θα το συνέστηνα σε κάποιον που τον ενδιαφέρει κυρίως η ποιοτική και πολύωρη ομιλία καθώς και αρκετα μέτριο είναι ποιοτικά χωρίς τεχνολογίες βελτίωσης φωνής που συναντώνται σε άλλες συσκευές και με εκνευριστικά χαμηλή αυτονομία.

 

Eισαι σιγουρος οτι μιλαμε για το ιδιο?

Γιατι ποτε δεν ειχα προβλημα το συγκεκριμενο ακουστικο. Bεβαια, το εχω μια βδομαδα μονο, αλλα το χρησιμοποιω με 2 τηλεφωνα.

Ποτε δεν ειχα αποσυνδεση.

Eπισης, η ακουστικη με τα δικα του ακουστικα ειναι πολυ καλη στις κλησεις.

Tωρα, για το μικροφωνο, δεν ξερω, αλλα δεν μου εχουν κανει παραπονα.

H αυτονομια του ειναι πραγματι πολυ μικρη. Δεν βγαζει 2 μερες καν, αν ακους λιγο μουσικη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά επειδή σε 1 εβδομάδα θα είμαι κκι εγώ κάτοχος milestone, ήθελα να ρωτήσω πως θα περάσω τις επαφές μου από outlook express στο μοτο. (δεν έχω ξαναδουλέψει με ανδροιδες.....)
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά επειδή σε 1 εβδομάδα θα είμαι κκι εγώ κάτοχος milestone, ήθελα να ρωτήσω πως θα περάσω τις επαφές μου από outlook express στο μοτο. (δεν έχω ξαναδουλέψει με ανδροιδες.....)

Έχεις λογαριασμό gmail?

Αν όχι, να φτιάξεις.

Μετά ψάξε στο google για ένα πρόγραμμα που να κάνει συγχρονισμό μεταξύ gmail και outlook express. Ελπίζω να υπάρχει, για gmail και outlook πάντως υπάρχει. Το express δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Μετά, αφού ενημερωθεί το gmail σου, όλα είναι απλά.

Όταν ανοίγεις το κινητό, το πρώτο που σε ρωτάει είναι να περάσεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου στο gmail. Τα βάζεις και κάνει συγχρονισμό με το gmail μόνο του, αυτόματα και διαρκώς. Tόσα για τις επαφές, όσο και για το calendar και τα email.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...