Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1000 thanks!!! απιστευτο τηλεφωνο αλλα με χαλασε λιγο η καμερα του σε χαμηλο φωτισμο θα μπορουσε να ηταν λιγο καλυτερη....

Αντιθέτως, εγώ νομίζω ότι ειδικά σε χαμηλό φωτισμό η κάμερά του τα καταφέρνει καλούτσικα, λόγω χαμηλού επιπέδου θορύβου.

Γενικά είναι πολύ "παλ" η κάμερες των μοτορόλα. Αυτό, το βράδυ βοηθάει κάπως.

Σε γενικές γραμμές όμως, η κάμερά του είναι μέτρια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@ dd2

Μην παρεις την bugatti case στην περιπτωση που το σκεφτεσαι.. Αν και πολυ ωραια, κομψη και απ'οτι δειχνει ανθεκτικη είναι μικρη για το κινητο. Θελει δυναμη για να μπει και μιας και ειχα προηγουμενα με χαλαρωση οθονης δεν το διακινδυνευω. Για 16-17 EUR που την πηρα ομως δεν αξιζει τον κοπο να ζητησω αλλαγη.. θα την κανω δωρο καπου και θα ψαξω για αλλη. Ελπιζω να βρω ιδια αλλα πιο μεγαλη! Παντως ειμαι δυσαρεστημενος απο την mobilefun.co.uk! Στην ονομασια προιοντος λεει Medium και κατω στην περιγραφη γραφει Size: L (78mm x 119mm). Ασε που το γραφει και στη λιστα με τα συμβατα τηλεφωνα.. Coinflip θα παιζουμε με τις παραγγελιες?

Edited by takkaros
Link to comment
Share on other sites

@ dd2

Μην παρεις την bugatti case στην περιπτωση που το σκεφτεσαι.. Αν και πολυ ωραια, κομψη και απ'οτι δειχνει ανθεκτικη είναι μικρη για το κινητο. Θελει δυναμη για να μπει και μιας και ειχα προηγουμενα με χαλαρωση οθονης δεν το διακινδυνευω. Για 16-17 EUR που την πηρα ομως δεν αξιζει τον κοπο να ζητησω αλλαγη.. θα την κανω δωρο καπου και θα ψαξω για αλλη. Ελπιζω να βρω ιδια αλλα πιο μεγαλη! Παντως ειμαι δυσαρεστημενος απο την mobilefun.co.uk! Στην ονομασια προιοντος λεει Medium και κατω στην περιγραφη γραφει Size: L (78mm x 119mm). Ασε που το γραφει και στη λιστα με τα συμβατα τηλεφωνα.. Coinflip θα παιζουμε με τις παραγγελιες?

 

Τάκη, ευχαριστώ για την ενημέρωση. Να το έχουν και όλοι τους υπόψη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τάκη, ευχαριστώ για την ενημέρωση. Να το έχουν και όλοι τους υπόψη.

 

Τους εστειλα και το εξης email τωρα..

 

"I received the order I made but the "Bugatti Slim Leather Case - Medium" ( Product reference: 19951 ) is not compatible with my Motorola Milestone as it is mentioned at the description. I don't won't to return it because my phone will remain unprotected for utleast 10-15 days longer. I'm willing to buy "Bugatti Slim Leather Case - Large" ( Product reference: 19950 ) only if you don't charge me for the shipment. Otherwise I will not remain your customer."

 

Kαλος ****κας και εγω που δεν σκεφτηκα να ψαξω για Large νωριτερα.. χαχα

Link to comment
Share on other sites

Τους εστειλα και το εξης email τωρα..

 

"I received the order I made but the "Bugatti Slim Leather Case - Medium" ( Product reference: 19951 ) is not compatible with my Motorola Milestone as it is mentioned at the description. I don't won't to return it because my phone will remain unprotected for utleast 10-15 days longer. I'm willing to buy "Bugatti Slim Leather Case - Large" ( Product reference: 19950 ) only if you don't charge me for the shipment. Otherwise I will not remain your customer."

 

Kαλος ****κας και εγω που δεν σκεφτηκα να ψαξω για Large νωριτερα.. χαχα

 

Εεεεμ...

Αν η medium ήταν για το milestone, η large για τι θα ήταν? Για λάπτοπ?:wacko:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι να μπορουμε να βλεπουμε φλας στο ιντερνετ??? αλλα γ@moτο να εχει το 2.1 και να μην εχουμε φλας??? κριμα.... εστω να βαλουμε καμια ρομ του desire!!!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι να μπορουμε να βλεπουμε φλας στο ιντερνετ??? αλλα γ@moτο να εχει το 2.1 και να μην εχουμε φλας??? κριμα.... εστω να βαλουμε καμια ρομ του desire!!!

 

Ο Skyfire browser αλλα τιθεται λιγο το θεμα privacy γιατι οπως εχουν αναφερει κατι φιλοι, πρωτα τα δεδομενα παιρνουν απο server και μετα αποστελλονται στα κινητα! Αναμενουμε την 2.2 με υποστηριξη flash 10.1

 

@ ddr ξέρω γω ... μ'αρεσε παντως σαν θήκη. Και ο τροπος που βγαινει το κινητο τραβωντας το λουρακι ευχρηστος. Αμα δεχτουν, την παιρνω.. αλλιως εχει κι αλλες σελιδες που μπορουμε να κανουμε παραγγελιες.. (κι αλλου πορτοκαλιες!) :) απλα φαινεται απο το product reference (large - 19950, medium - 19951) εκαναν copy-paste την περιγραφη απο την large και βαρεθηκαν να τη διορθωσουν λιγο.. TESPA..

 

ΩΠΑ.. σφαιρα!

 

Η απαντηση:

"Hi Christos,

 

Free delivery will not be a problem, please call us on 0844 249 5060 and quote Ref CRV-985085 where one of our advisors can place the order to ensure you are not charged for delivery." Τωρα μεχρι να συνεννοηθω παραπανω θα χρεωθω .. εμπρος καλο μου Skype.. χαχα

-- Πηρα την πιο μεγαλη, θα μου ερθει σε 3-4 μερες..Το καλο ειναι οτι δεν εκαναν ουτε ερωτησεις ουτε τιποτα για να μου σπασουν και τα νευρα..

Edited by takkaros
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι υπαρχει δυνατοτητα στο milestone για φωνητικη πληκτρολογηση sms. Ξερεις κανεις γιατι δεν το βλεπω στην native εφαρμογη, αλλα μονο στο Handcent ?
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι υπαρχει δυνατοτητα στο milestone για φωνητικη πληκτρολογηση sms. Ξερεις κανεις γιατι δεν το βλεπω στην native εφαρμογη, αλλα μονο στο Handcent ?

Φωνητική πληκτρολόγηση?

Τι είναι τούτο? Του λες και αυτό γράφει??

(native δεν υπάρχει κάτι τέτοιο)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο handcent sms, αν πατησεις επιλογες μεσα σε νεο μηνυμα, σου βγαζει την επιλογη speak, οπου χρησιμοποιει την τεχνολογια text2speech της google και ναι, εσυ του λες κι αυτο γραφει. Προφανως δεν εχει ελληνικα μιας κ αυτη η τεχνολογια δεν υποστηριζει ακομη τα ελληνικα. Σε βιντεακι στο youtube το χω δει κ στην native εφαρμογη, αλλα σε μενα δεν το βρισκω
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Στο handcent sms, αν πατησεις επιλογες μεσα σε νεο μηνυμα, σου βγαζει την επιλογη speak, οπου χρησιμοποιει την τεχνολογια text2speech της google και ναι, εσυ του λες κι αυτο γραφει. Προφανως δεν εχει ελληνικα μιας κ αυτη η τεχνολογια δεν υποστηριζει ακομη τα ελληνικα. Σε βιντεακι στο youtube το χω δει κ στην native εφαρμογη, αλλα σε μενα δεν το βρισκω

 

text2speech = σου διαβάζει ένα μήνυμα.

Αυτό που λες εσύ πρέπει να είναι το ανάποδο speech2text

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελοσπαντων αυτη η φωνητικη τεχνολογια της google. Δεν το χει κανεις στην native εφαρμογη ε? Αντε να δουμε ποτε θα βγαλουνε κ στα ελληνικα, να γουσταρουμε.
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλος σας βρήκα, καθως γράφω το πρωτο post sto φορουμ.

Σημερα το μεσημερι με πηραν τηλ απο την wind, kai μου προτειναν ενα πρόγραμμα με 56,5ευρω το μηνα.Βγαινει δλδ 20 ευρω το μηνα για την wind με 5 ωρες δωρεαν ομιλια προς ολους και 25ώρες προς σταθερα.Δελεαστικη προσφορα πιστευω.Τωρα το θέμα σαν συσκευη ειναι ο τεςλευταιος λογός που θα με κανει να το παραγειλω αυριο.Μερικοι μου λένε πάρε το iphone 16giga, αλλοι το Ν900.Εγω πιστευω οτι το milestone eiναι το καλητερο, τι λετε?

Και κάτι αλλο, απο εταιρεια αν το πάρω να προτιμησω wind ή κάποια αλλη?

Να το παραγγειλω απο το παιδι που με πηρε τηλεφωνο εκ μέρους της wind ή να το παρω απο ενα καταστημα WIND της πόλης που μένω... ΜΉΠΩς ΑΝ ΤΟ ΠΆΡΩ απο καταστημα μου κάνουν δώρο καμια θηκη και καμια karta μνήμης 32giga? ή μπορει αν τους πω να μου κάνουν δώρο αυτοι απο την τηλεφωνικη παραγγελια της wind να μου κανουν τα ίδια δώρα που θα μου εκαναν στο καταστημα?

Το λέω γιατι ο αντιπροσωπος της wind στη πόλη μου ειναι ασυννενοητο ατομο, κοινος περιεργο :mad:... και ετσι σκέφτομαι να το πάρω μεσω τηλεφώνου.

Edited by giannis4000J
TO KAΛΗΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ! ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλος σας βρήκα, καθως γράφω το πρωτο post sto φορουμ.

Σημερα το μεσημερι με πηραν τηλ απο την wind, kai μου προτειναν ενα πρόγραμμα με 56,5ευρω το μηνα.Βγαινει δλδ 20 ευρω το μηνα για την wind με 5 ωρες δωρεαν ομιλια προς ολους και 25ώρες προς σταθερα.Δελεαστικη προσφορα πιστευω.Τωρα το θέμα σαν συσκευη ειναι ο τεςλευταιος λογός που θα με κανει να το παραγειλω αυριο.Μερικοι μου λένε πάρε το iphone 16giga, αλλοι το Ν900.Εγω πιστευω οτι το milestone eiναι το καλητερο, τι λετε?

Και κάτι αλλο, απο εταιρεια αν το πάρω να προτιμησω wind ή κάποια αλλη?

Να το παραγγειλω απο το παιδι που με πηρε τηλεφωνο εκ μέρους της wind ή να το παρω απο ενα καταστημα WIND της πόλης που μένω... ΜΉΠΩς ΑΝ ΤΟ ΠΆΡΩ απο καταστημα μου κάνουν δώρο καμια θηκη και καμια karta μνήμης 32giga? ή μπορει αν τους πω να μου κάνουν δώρο αυτοι απο την τηλεφωνικη παραγγελια της wind να μου κανουν τα ίδια δώρα που θα μου εκαναν στο καταστημα?

Το λέω γιατι ο αντιπροσωπος της wind στη πόλη μου ειναι ασυννενοητο ατομο, κοινος περιεργο :mad:... και ετσι σκέφτομαι να το πάρω μεσω τηλεφώνου.

Από όπου και να το πάρεις, το ίδιο είναι.

Τώρα, από εκεί και πέρα, και με το iphone ευχαριστημένος θα μείνεις, και με το motorola. Το n900 δεν το θεωρώ καν τηλέφωνο.

Αν θέλεις, άνοιξε στην ενότητα των διαξιφισμών ένα θέμα, να δείς και τις απαντήσεις των άλλων.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι την ποιότητα κατασκευής του milestone δεν την έχει κανένα από τα άλλα 2. Ούτε και την οθόνη του βέβαια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρωτατε ρε παιδια σε forum για milestone πιο κινητο θα προτιμουσαμε? Milestone εχουμε παρει, γι αυτο λογικο να προτιμαμε milestone... Το iphone βγαζει ενα κινητο το χρονο.. απλα για να χαιρομαι οτι μετα απο 7 μηνες θα εχω το τελευταιο iphone? το iphone εγινε γνωστο (μαλλον) λογω του μαρκετ που εχει (κατι παραπανω απο αλλα κινητα της κατηγοριας του δε νομιζω οτι εχει) .. οκ εχει ακομα παραπανω εφαρμογες.. H android market εχει πλεον πανω απο 180.000 developers οποτε συντομα πιστευω θα ξεπερασει ολες τις αγορες σε πληθωρα εφαρμογων. αμα εισαι iphoneακιας και πρεπει.. παρε iphone.. αλλιως iDONT!!

 

PS: Καλυτερα να παραμεινουμε εστιασμενοι στο milestone για να μη βγαινουμε και εκτος θεματος..

 

ρε παιδια υπαρχει καπιος τροπος που να μπορουμε να μπουμε σε κλειδωμενα δικτυα wifi?

 

εννοεις με κωδικοποιηση WEP ή WPA ? και τι δικτυα, κανονικα η adhoc networks ?

κανονικα κλειδωμενα οχι, adhoc networks παλι οχι (τουλαχιστο εγω δεν τα καταφερα και βαρεθηκα να ασχολουμαι), εκτος κι αν δεν εχεις προβλημα με το να ειναι ανοικτο το δικτυο..

Edited by takkaros
Link to comment
Share on other sites

μπορει να αναγνωρισει κανεις σας τα παιχνιδια των παρακατω videos..
&

 

το ενα απ'τα δυο μπορει να λεγεται dungeon hunter? επειδη στο τελος του ενα βιντεο φαινεται οτι ανοιγει κατι τετοιο. επισης

φαινεται ενδιαφερον παιχνιδακι
Link to comment
Share on other sites

βρηκα νεα για ενα προγραμμα που λεγετε fios web calculator to exei dokimasei kaneis?

εγω δεν μπορεσα να καταλαβω ποιο ειναι το ----> essid<----- που ζηταει ??? :blink:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορεσα να καταλαβω ποιο ειναι το ----> essid<----- που ζηταει ??? :blink:

 

 

 

ουτε εγω καταλαβα φιλε αλλα πρπει να βρουμε μια λυση σε αυτο το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...