Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για δοκιμάστε και σβήστε με τον Root Explorer (αφού είστε rooted) το φάκελο /data/data/com.android.providers.settings και μετά κάντε restart.

Πρέπει λογικά να ξανακάνετε login στο market και πρέπει να λυθεί το πρόβλημα σας....

Πείτε αν πέτυχε...

Φιλε kalagas,δυστυχως περα του οτι δεν αλλαξε κατι στο προβλημα με το ερορ και το μαρκετ(δεν ζητησε λογκιν,απλα μου πεταξε ολες τις εφαρμογες που ειχα προσπαθησει να κατεβασω,αρχισε να τις κατεβαζει ολες αλλα παλι κολλησε εκει,και με ξαναρεμπουτ δεν κατεβαζε,ουτε καποια μεμονωμενη),η κινηση αυτη ειχε παρενεργειες,σταματησε να δουλευει η ρυθμιση της φωτεινοτητας,την ειχα τερμα χαμηλα,και τωρα φωτιζει στο τερμα ασχετα αν το χαμηλωνω απο τη ρυθμιση,αν βγει και κατι αλλο στην επιφανεια δεν ξερω.

Γμτ!πρεπει μαλλον να ξαναπερασω τη γνησια ρομ απο την αρχη,και δε το ξανακανω ρουτ μου φαινεται,ετσι κι αλλιως το app2sd δεν καταλαβα πως δουλευει,αμα δε μπορω ουτε να το σταματησω απο τα updates kai ta sync που κανουν συνεχεια οι υπηρεσιες της google,να παει να γ@?θει...τη γνησια με φουλ ελληνικα σαν την υπαρχουσα θα τη βρω σε ενα λινκ που δινεις στις οδηγιες για ρουτ?που εχει ολες τις ρομ ανα τον κοσμο?

 

Edit:η φωτεινοτητα απλα ειχε παει στο αυτοματο για καποιο λογο,οποτε οκ αυτο.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε kalagas,δυστυχως περα του οτι δεν αλλαξε κατι στο προβλημα με το ερορ και το μαρκετ(δεν ζητησε λογκιν,απλα μου πεταξε ολες τις εφαρμογες που ειχα προσπαθησει να κατεβασω,αρχισε να τις κατεβαζει ολες αλλα παλι κολλησε εκει,και με ξαναρεμπουτ δεν κατεβαζε,ουτε καποια μεμονωμενη),η κινηση αυτη ειχε παρενεργειες,σταματησε να δουλευει η ρυθμιση της φωτεινοτητας,την ειχα τερμα χαμηλα,και τωρα φωτιζει στο τερμα ασχετα αν το χαμηλωνω απο τη ρυθμιση,αν βγει και κατι αλλο στην επιφανεια δεν ξερω.

Γμτ!πρεπει μαλλον να ξαναπερασω τη γνησια ρομ απο την αρχη,και δε το ξανακανω ρουτ μου φαινεται,ετσι κι αλλιως το app2sd δεν καταλαβα πως δουλευει,αμα δε μπορω ουτε να το σταματησω απο τα updates kai ta sync που κανουν συνεχεια οι υπηρεσιες της google,να παει να γ@?θει...τη γνησια με φουλ ελληνικα σαν την υπαρχουσα θα τη βρω σε ενα λινκ που δινεις στις οδηγιες για ρουτ?που εχει ολες τις ρομ ανα τον κοσμο?

 

 

Edit:η φωτεινοτητα απλα ειχε παει στο αυτοματο για καποιο λογο,οποτε οκ αυτο.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Φίλε μου μην απογοητεύεσαι τόσο εύκολα. Αν έχεις το recovery το vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78 και τον bootloader τον τελευταίο που διoρθώνει τα alarms, aκολούθα τη διαδικασία που λέω στην Rom 6 και παίρνα την και δεν θα χάσεις.... Μόνο μη ξεχάσεις να κάνεις τα wipe που λέω για να σβηστούνε όλα...

Έχει φάει κάποιο κόλημα το κινητάκι δεν είναι τίποτα...

 

Η γνήσια rom η ευρωπαική είναι ΕΔΩ. Δεν ξέρω αν είναι η rom που είχαν όσα ήρθαν από την Wind...

 

Edit: Βρήκα αυτό: Put the Droid in 'Airplane Mode'. Took it off 'Airplane Mode'. Tried to download an app - and it downloaded instantly.

Δοκίμασε το και πες μας...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθω πιστα αυτα που γραφεις για το ρουτ αλλα μολις περναω το update δεν βγαζει 5η επιλογη.παλι 4 εχει. τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

------->Η γνήσια rom η ευρωπαική είναι ΕΔΩ. Δεν ξέρω αν είναι η rom που είχαν όσα ήρθαν από την Wind...<-------

 

μαλλον αυτη ειναι (service version) απο την αλλη (non service version) η διαφορα που εχει ειναι οτι----> Flashing the “Service” version will not wipe userdata partition. ..δηλαδη??? ..?!?!!

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

ακολουθω πιστα αυτα που γραφεις για το ρουτ αλλα μολις περναω το update δεν βγαζει 5η επιλογη.παλι 4 εχει. τι να κανω?

 

Τι 5η επιλογή;

στην 1η οθόνη που σου βγάζει μετά που πατάς το volume και την κάμερα διαλέγεις την 2η επιλογή. Και μετά που θα τρέξει το update.zip θα σε βγάλει σε 2η οθόνη κ θα ακολουθήσεις αυτα που γράφω...

Πρέπει να βάλεις το recovery που λέω εκεί. Το how to αναφέρεται στο OpenRecovery 1.05 τώρα έχει βγει το 1.14

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Τι 5η επιλογή;

στην 1η οθόνη που σου βγάζει μετά που πατάς το volume και την κάμερα διαλέγεις την 2η επιλογή. Και μετά που θα τρέξει το update.zip θα σε βγάλει σε 2η οθόνη κ θα ακολουθήσεις αυτα που γράφω...

 

Δεν με βγαζει σε αλλη οθονη.τελειωνει με το update και μενει εκει.

Link to comment
Share on other sites

------->Η γνήσια rom η ευρωπαική είναι ΕΔΩ. Δεν ξέρω αν είναι η rom που είχαν όσα ήρθαν από την Wind...<-------

 

μαλλον αυτη ειναι (service version) απο την αλλη (non service version) η διαφορα που εχει ειναι οτι----> Flashing the “Service” version will not wipe userdata partition. ..δηλαδη??? ..?!?!!

 

Μάλλον σήμαινε ότι θα κρατήσει όλες τις εφαρμογές σου, επαφές κλπ

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βγαζει σε αλλη οθονη.τελειωνει με το update και μενει εκει.

 

το εχεις κανεις root ???? παρολο αυτα ξεκινα απο την αρχη με την διαδικασια του root ...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

το εχεις κανεις root ???? παρολο αυτα ξεκινα απο την αρχη με την διαδικασια του root ...

 

Λοιπον εχω κατεβασει το το αρχειο sbf με το RSDLite στο κινητο κανονικα. βαζω στην καρτα μνημης το update.zip kai το φακελο openrecovery. ανοιγω το κινητο και μου βγαζει το θαυμαστικο αλλα ενω πανω εχει την επιλογη apply sdcard:update.zip, στο κεντρο της οθονης γραφει Ε:can t open/cache/recovery/commad.

Aν πατησω την επιλογη apply sdcard:update.zip την κανει αλλα μετα δεν βγαζει κατι αλλο.

σορρυ αν σας κουραζω και εσας αλλα φοβαμε μην κανω καμια πατατα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βγαζει σε αλλη οθονη.τελειωνει με το update και μενει εκει.

Διάβασε ΕΔΩ

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Kαι ναι κυρίες και κύριοι είναι γεγονός:

 

ROM No6 (BlueMine)

 

Απολαύστε την νέα μου δημιουργία που δεν θα βρείτε πουθενά μα πουθενά αλλού... Τόσο πλήρη από άποψη εικονιδίων κλπ....

 

Y.Γ. Μετά την εφαρμογή αυτής της Ρom πρέπει να έχετε γύρω στα 194ΜΒ ελεύθερο χώρο.....

Αυριο μεσημερακι θα τη δοκιμασω.σε ευχαριστουμε πολυ.θα σου πω εντυπωσεις....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ουτε αυτο με το plane -ξεplane mode επιασε,αλλα επειδη τα εχω παρει θα τα φλασαρω μεχρι να γινει αυτο που θελω η να βγει η φρογιο :p

Ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες,αλλα και το πολυ καλο tutorial του kalagas...

Το μονο που με κραταει λιγο ειναι μηπως η ευρωπαικη ρομ δεν ειναι τοσο πληρως εξεληνισμενη οσο της wind,γιατι κατα καιρους ακουω για συσκευες που δεν εχουν αναζητηση ονοματων στα ελληνικα κτλ

 

Κατα τη διαδικασια του ρουτ,καπου λεει για ενα μπακ απ που κανουμε,αυτο μπορει να γινει ριστορ?

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ουτε αυτο με το plane -ξεplane mode επιασε,αλλα επειδη τα εχω παρει θα τα φλασαρω μεχρι να γινει αυτο που θελω η να βγει η φρογιο :p

Ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες,αλλα και το πολυ καλο tutorial του kalagas...

Το μονο που με κραταει λιγο ειναι μηπως η ευρωπαικη ρομ δεν ειναι τοσο πληρως εξεληνισμενη οσο της wind,γιατι κατα καιρους ακουω για συσκευες που δεν εχουν αναζητηση ονοματων στα ελληνικα κτλ

 

Κατα τη διαδικασια του ρουτ,καπου λεει για ενα μπακ απ που κανουμε,αυτο μπορει να γινει ριστορ?

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Βέβαια και μπορεί να γίνει restore, για αυτό σας λέω να κάνετε backup, επειδή αν δεν σας αρέσει η ROM μου να ξανά φέρεται το κινητό σας εκεί ακριβώς που ήταν...

Δοκίμασε την τελευταία μου Rom με την διαδικασία του OpenRecovery και πιστεύω να φτιάξουν όλα...

 

Πάντως για το πρόβλημα με το market ψάξε στο Google "can not download from android market"και πιστεύω να βρεις λύση, αν δεν θες να κανείς τη διαδικασία του OpenRecovery.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες φιλε kalaga. Διαβασα μερικα forums, δοκιμασα να ξαναβαλω το gtalkservice, εκανα clear την cache του gmail & gtalk και το μονο που εκανα ηταν να μη λειτουργουν ουτε αυτα. Το επαναφερα στην κατασταση που ηταν πριν ενα μηνα, επειδη το προηγουμενο backup ηταν επισης προβληματικο αφου δεν ειχα προσεξει το προβλημα στο market.. οπως και να εχει, I'm Back To Business!!! Edited by takkaros
Link to comment
Share on other sites

PS: Οταν βρω κενο απο την εξεταστικη θα δοκιμασω την ΡΟΜ σου (ξυπνησα τωρα για να διαβασω (και καλα))

 

*πατησα παραθεση καταλαθος, με το φραπε στο χερι ειμαι, συγχωρεστε με.

Link to comment
Share on other sites

PS: Οταν βρω κενο απο την εξεταστικη θα δοκιμασω την ΡΟΜ σου (ξυπνησα τωρα για να διαβασω (και καλα))

 

*πατησα παραθεση καταλαθος, με το φραπε στο χερι ειμαι, συγχωρεστε με.

Κατ'αρχήν καλή επιτυχία στην εξεταστική σου κ σε συμβουλεύω να παρατήσεις το κινητό σου τώρα κ να ασχοληθείς αποκλειστικά με τα μαθήματα σου γιατί οι εποχές είναι δύσκολες κ να τελειώσεις όσο πιο γρήγορα μπορείς...

Και όταν με το καλό τελειώσει η εξεταστική σου θα λύσουμε τα τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχεις με το κινητό...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω, απο εφαρμογες free παιζει variety?

 

Τι είναι το variety???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

αν εχει πολλες εφαρμογες για εγκατασταση..και παιχνιδια..

Ααα ποικιλία εννοείς... Τεράστια φίλε μου από όλα...

 

Όσο για τον άλλο φιλο πιο πάνω που ρωτάει για την κάμερα οποία Rom και να βάλεις η εφαρμογή της κάμερας είναι ίδια. Μόνο σε καποιο update από την ίδια την Motorola μπορεί να διορθωθεί κάτι αν διορθωθεί...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,επανερχομαι...

ακομα δεν εχω παει για υπνο γιατι σκυλιασα :p

αρχικα εψαχνα για το gtalk.apk ,αλλα αφου ειδα πως ο τακαρος δεν εκανε δουλεια ετσι,εκανα back up me ton astro,και μετα επαναφορα εργοστασιακων και.......

παλι τιποτα!!!ααααρρρργκχχχχ...

μετα απο ερευνα στα διαφορα φορα,ειδα οτι στον καθενα το ιδιο ερρορ μπορει να προερχεται απο 1002 διαφορετικους λογους,ακομα και χωρις να εχει βαλει χερι καπου.

οποτε στην απελπισια μου :p ,ειπα να ξαναδιαβασω το πως εκανα το ρουτ με τις οδηγιες του παναξιου αυτου παιδιου,και ειδα οτι καπου ειχα κανει ενα back up λεει :lol::lol:

 

οποτε πηγα εδω εκανα restore με τον τροπο που περιγραφει ο kalagas στο τελευταιο ποστ (αφου ειχα κανει back up βεβαια συμφωνα με τις οδηγιες του-ο θεος τον φωτισε και μας εβαλε να το κανουμε:p) και ολα επανηλθαν στο κανονικο. τωρα βεβαια που το βρηκα,θα αρχισω να σβηνω κι αλλα:mad::lol:

thanks kalagas,you saved the day :)

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

@ Κalagas : Αυτο κανω, πανω απ'ολα τα μαθηματα. ασχολουμαι μονο στο διαλειμα λιγο για να ξεχαστω με το κινητο ( ε και λιγο FB για να μη χανουμε επαφες) :-)

 

πολλοι εχουν προβλημα με την μαρκετ, ειδικα οσοι σβηνουν εφαρμογες απο το system/app . καλο θα ηταν οσοι εχουν σβησει εφαρμογες να αναφερουν αμα ειχαν παρενεργειες ή οχι για να μην πειραματιζομαστε αδικα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...